Peter de Visser zegt supermarkt vaarwel Regenbui Nieuwe vleugel voor CSW Van de Perre Seniorenactie autowaspark Kuzee 'Na gesprekken van politie met inbrekers nam inbraakgolf af i8l zeeland Terneuzen Piet Vogelaar ....als je 'm nodig hebt! Vogeltentoonstelling in Ritthem dinsdag 20 november 2012 Aan de slag als Verzorgende IC of Verpleegkundige in de wijk Kijk op www.zorgstroom.nl of bel (0118) 684 000 Zor gstroo r ESSZ1 Dichtbij m Nu ook in Livingstoneweg 44 in Goes Haarmanweg 4 in Terneuzen MIDDELBURG - Aan de nieuwbouw voor de nieuwe vleugel van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren Van de Perre aan de El zenlaan in Middelburg wordt hard gewerkt. Tijdens de zomervakantie is een deel van het bestaande gebouw aan de Elzenlaan gesloopt om plaats te maken voor de nieuw bouw. Maandag gaf burgemeester RITTHEM - Vogelvereniging De Cul tuurvogel uit Oost-Souburg houdt vrijdag 23 en zaterdag 24 novem ber een vogeltentoonstelling in zaal Ons Dorpsleven in de Dorp straat 24 in Ritthem. Er zijn ruim vierhonderd vogels te zien waaron- Holel-Restwranl 't Streefkerkse Huis Duinweg 48 Zoutelande Tel. 0118-561521 Woensdag en donderdag in november cpuurgenieten op een 3-gangenkeuzemenu unieke [ocatie met een 27,50 adem6enemenc£uitzichtwww.streefkerksehuis.nl „Als uitbater van een supermarkt ben je in een toeristisch dorp sterk afhankelijk van het weer. Een onvoorziene regenbui, en je kan je barbecue-spulletjes naar de afvalcontainer brengen." Grondlegger Peter de Visser van Végé, tegenwoordig Emté, in Oostkapelle. Toen Peter de Visser er dik 42 jaar geleden mee begon, telde Oostkapelle nog twee andere su permarktjes. Terwijl die verdwe nen, bouwde hij de zijne uit tot een waar imperium. Maar er is in de familie geen opvolger. „Voor ons stopt het nu ook." door Henk Postma OOSTKAPELLE - Zeven gevels, met daarachter een halve straat vol win kelwaar. Menig collega zou er met koeienletters 'Koopcentrum' op hebben gezet. Niet Peter d'e Visser. Bij hem heet zoiets gewoon de Emté, Golf, Prisma of - nou voor uit dan - Meermarkt De Visser. Ook al runde hij onder die namen achter die gevels niet alleen een le vensmiddelenzaak, maar ook nog een drogisterij, met daarnaast ca deau- en strandartikelen. Deze maand zetten Peter de Visser (61) en zijn vrouw Ineke (56) een punt achter dat supermarkt-be staan. Omdat nog niemand is ge vonden die hun winkelcomplex aan de Dorpsstraat in Oostkapelle als zelfstandig ondernemer durft uit te baten, draait hun Emté nu voorlopig verder als filiaal van het Sligro-concern. Zaterdag nam het echtpaar officieel afscheid van per soneel en relaties. En dat waren er nogal wat. Want we hebben het over een winkel die in het toeris tisch seizoen - de schooljongens meegeteld - op zo'n vijftig mede werkers draait. Even wat anders dan 42 jaar gele den, toen Peter de Visser aan de overkant een voormalig bakkers winkeltje betrok, dat was aange kocht door zijn pa. Zelf had die al een bakkerij. In de aankoop van het pandje zag hij een mogelijk heid om zijn assortiment kruide nierswaren uit te breiden. „We zijn daar toen begonnen als Végé, met twee winkelmeisjes. We hadden er al gauw ook drie cam pingwinkeltjes bij", vertelt De Vis ser. Hij rolde er op z'n zeventien de in met het diploma van de de tailhandelsvakschool op zak. Om als minderjarige zaken te kunnen doen, had hij verder alleen nog een 'beperkte handlichting' nodig. Daar is het tot de dag van vandaag bij gebleven. De zaken liepen goed in Oostkapel- Het geheim van het suc ces: 'Mijn vader was voor uitstrevend. En ik ben daar mee doorgegaan' le. Het belangrijkste wat De Visser daar voor moest doen, was het weer goed voorspellen. „Want je moet wel weten hoeveel mensen je kan verwachten." Niet altijd ge makkelijk in een dorp van nog geen 2500 inwoners, dat in de va kanties wordt overspoeld door drie keer zo veel toeristen. Maar door ervaring leer je, en als je slim met die kennis weet om te gaan, dan kom je vooruit. Zo ver dat De Visser de blik op de over kant van de straat kon richten. Daar stampte hij, in drie fases, een compleet winkelcentrum uit de grond. Daar werden een boerderij, een huis, een groentewinkel, een slagerswinkel, en kleuterschool en nog weer een huis voor aange kocht en gesloopt. Het geheim van het succes: „Mijn vader was vooruitstrevend, en ik ben daar mee doorgegaan. Zo wa ren we op Walcheren de eerste met een lege-flessenautomaat." Vernieuwend was ook de automa tisering van inkoop. „Vroeger had je een half uur nodig om je bestel lingen door te bellen. Dat doe je nu in een paar seconden met de scanner." Wat niet wil zeggen dat hij eerder naar huis kon. „Het was werken van 's ochtends vroeg tot 's avonds elf. En dat trek je dan op een gegeven moment niet meer." Harald Bergmann het startschot voor de nieuwbouw. In het bijzijn van alle brugklasleerlingen van ha vo en vwo leverde de burgemees ter zijn bijdrage aan het bouwpro ces door de officiële eerste hande ling te verrichten. Voor CSW Van de Perre is het toch al een bijzon dere tijd, want de school viert bin nenkort het zestigjarig bestaan. foto Ruben Oreel OOST-SOUBURG - Mensen van zes tig jaar en ouder kunnen vandaag en volgende week dinsdag hun au to gratis laten wassen bij autowas park Kuzee in Oost-Souburg en Goes. Hiermee begint Kuzee een klantenactie die gericht is op de oudere automobilist. „Senioren worden aan alle kanten gekort. Vanaf nu doen wij daar el ke dinsdag aan mee", zegt Dries Zoutewelle met een knipoog. Zowel bij de vestiging in Goes als bij die in Oost-Souburg gaat Ku zee de senioren in de watten leg gen. „Vanaf het moment dat ze aan komen rijden gaan wij de se nioren ontzorgen", zegt Zoutewel le. „We nemen ze meteen mee naar binnen. Buitenom een be hoorlijke korting op alle waspro gramma's, bieden wij ze een gratis kopje koffie aan met iets lekkers er- bij." Ondertussen wordt de auto voor gewassen en in de wasstraat gezet. „Het enige wat de senioren na af loop nog moeten doen is instap pen en wegwezen", alus Zoutewel le. der tropische vogels uit Australië, Afrika en Zuid-Amerika, diverse soorten parkieten en wildzangvo gels. Vrijdag vindt er een keuring plaats. De tentoonstelling is open op vrijdag van 20 tot 22 uur en za terdag van 10 tot 17 uur. door Emile Calon MIDDELBURG - Om de inbraakgolf in Middelburg te stoppen heeft de politie mensen aangesproken die ooit veroordeeld zijn voor het in breken in woningen. Volgens teamchef Henk Rutgers is dat aanspreken mogelijk succesvol geweest omdat daarna het aantal inbraken flink afnam. Rutgers weet niet of die aangespro ken mensen verantwoordelijk wa ren voor die inbraakgolf. Maar hij constateerde maandaga vond tijdens een bijeenkomst in het Middelburgse stadskantoor wel dat er daarna minder is inge broken in Middelburgse wonin gen. In september werd er 24 maal ingebroken in woningen in Middel burg. De maand daarop ging het om 32 woninginbraken. Deze maand telde de politie tot en met maandagochtend zeven woningin braken. Volgens Rutgers zijn er in Zeeland zo'n dertig mensen bezocht die een inbraakverleden hebben. Dat in gesprek gaan noemde hij de per- soongerichte aanpak. Maar hij vertelde ook dat tijdens de inbraakgolf de politie extra mensen inzette tijdens de uren waarop ingebroken werd. „We heb ben wat geschoven met diensten." Volgens hem kwam het initiatief daartoe van de agenten zelf die constateerden dat er vooral laat in de nacht, zo rond 04.00 uur, werd ingebroken. „Op eigen initiatief zijn onze mensen ook wat langer doorgegaan." De teamchef vertelde ook dat uit onderzoek van de politie blijkt dat er vooral ingebroken wordt in de wijken met de wat oudere wonin gen zoals Klarenbeek, Nieuw-Mid- delburg, Dauwendaele en Middel burg-Zuid. In de Mortiere en de Veerse Poort wordt nauwelijks ingebroken om dat de woningen daar voorzien zijn van beter hang- en sluitwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18