Rebellen botsen met VN buitenland 19 Egypte vol verdriet na busongeluk Botsing eist zes levens Duitsland Martin en vader Julie afgeluisterd Bon voor gratis brochure of bel direct 0341 - 27 40 40 maandag 19 november 2012 M23 maant vredesmacht te stoppen met steun aan regeringsleger Congo Congolees rebellenleger M23 boekt successen in Noord- Kivu Gevechten om vliegveld van provinciehoofdstad Goma. VN-helikopters kunnen val van Oost-Congolese stad Kibumba niet voorkomen. GOMA - Rebellen van de beweging M23 in het oosten van de Demo cratische Republiek Congo hebben gisteren VN-vredestroepen gewaar schuwd hen niet dwars te zitten. Gisteren en eergisteren vocht de VN-vredesmacht Monusco mee met het Congolese regeringsleger in een vergeefse poging de opmars van de rebellen in de Oost-Congo lese provincie Noord-Kivu te voor komen. Als de blauwhelmen het regeringsleger blijven steunen, 'zul- ASSIUT - De Egyptische minister van Vervoer en de directeur van het staatsspoor hebben hun ontslag ingediend na de botsing tussen een trein en een schoolbus. Het ongeval zaterdag in Manfaloot (300 kilometer ten zuiden van Cai ro), kostte aan 48 kinderen en drie volwassenen het leven. De spoor wegman die de bomen van de spoorwegovergang open had laten staan, is gearresteerd. Volgens de gouverneur van de provincie As- siut was hij in slaap gevallen. De bus was met ongeveer zestig kinderen tussen de 4 en 6 jaar oud onderweg naar een kleuterschool toen hij op de overweg vol werd geramd door een trein. Details over de botsing hebben in Egypte tot veel verdriet en boosheid ge leid. Een gezin verloor drie doch ters in de crash. Een getuige zei dat de trein de bus bijna een kilometer lang over het spoor meesleepte. De meeste slachtoffers waren zo toegetakeld dat ze onherkenbaar waren. Langs het spoor en vlakbij de bus lagen boeken, schooltassen en kin dersokjes verspreid. Huilende ouders zochten daar naar sporen van vermiste kinderen. OFFENBURG - Bij een groot verkeers ongeval in Duitsland op de A5 bij Offenburg zijn zondagochtend zes mensen omgekomen. Vijf mensen raakten gewond, onder wie een vrouw die probeerde te helpen, maar werd gegrepen door een an dere auto, aldus de politie. Het on geluk werd veroorzaakt door een 20-jarige spookrijder, die in dichte mist op een minibusje botste met vijf inzittenden. De weg was een groot deel van de dag afgesloten voor het verkeer. len we reageren', aldus de verkla ring van M23. M23 is opgetrokken tot aan de rand van de provincie hoofdstad Goma. De VN-macht bestookte de rebellen die gistera vond het vliegveld bij Goma dreig den te veroveren. Volgens een woordvoerder van het Congolese leger begonnen de ge vechten gisterochtend rond zes uur. De frontlinie schoof daarna op richting Goma. De rebellen lie ten gistermiddag per telefoon we ten de nacht in Goma te zullen doorbrengen. De gouverneur van de stad week uit naar Bukavu, de hoofdstad van Zuid-Kivu. Zaterdag veroverden de rebellen de stad Kibumba. Monusco, de VN-macht in het Afrikaanse land, zette gevechtshelikopters in om het regeringsleger te ondersteu nen. Dat kon de val van de stad echter niet voorkomen. M23 bestaat uit strijders van de in middels opgeheven tutsi-rebellen- groep CDNP. Die beweging sloot in 2009 een vredesovereenkomst met de Congolese regering, waar na de CDNP-strijders werden op genomen in het regeringsleger. In april begonnen de voormalige re bellen het leger echter de rug toe te keren. De afspraken die waren vastgelegd in de vredesovereen komst, zouden niet worden nage komen, aldus de rebellen. Experts van de Verenigde Naties hebben Rwanda en Uganda ervan beticht de rebellen te steunen. Bei de landen ontkennen met klem iets te maken te hebben met het geweld. Uganda heeft gedreigd zijn troe pen terug te trekken uit Somalië als de aantijgingen aanhouden. De Ugandese militairen in Somalië maken deel uit van een troepen macht van de Afrikaanse Unie die strijdt tegen islamitische extremis ten. Volgens de bevelhebber van de VN-vredesmissie, Hervé Ladsous, beschikken de rebellen over ge avanceerde apparatuur, waaronder nachtkijkers. Secretaris-generaal van de VN Ban Ki-Moon sprak za terdag met de Rwandese president Paul Kagame, aldus Ladsous. Ban vroeg Kagame zijn invloed aan te wenden om een einde te maken aan het geweld en M23 te weerhou den van verdere aanvallen. De Franse ambassadeur bij de VN, Gérard Araud, zei dat M23 gestopt moet worden. De val van Goma 'zal onherroepelijk leiden tot een humanitaire crisis', waarschuwde hij. Door de gevechten van de afgelo-- pen maanden zijn zo'n 450.000 mensen op de vlucht geslagen. MALONNE - Een gesprek tussen de ex-vrouw van Belgische kinder moordenaar Mare Dutroux, Michel le Martin, en de vader van slachtof fertje Julie Lejeune is afgeluisterd door een journalist De advocaten van Martin en Lejeune zullen van daag een aanklacht indienen. „We hebben vernomen dat de deel nemers aan de bemiddeling zon der hun medeweten gedurende 57 minuten werden afgeluisterd door een journalist, met behulp van een telefoon", aldus de advocaten zater dag. Volgens hen wil een krant het gesprek publiceren. Het is niet be kend om welke krant het gaat Lejeune had vrijdag een ontmoe ting met Martin. Dat gebeurde vrij dag in de buurt van het klooster van Malonne, waar Martin verblijft sinds ze de gevangenis mocht verla ten. De telefoon waarmee is afge luisterd, zou van een van de bemid delaars zijn geweest Julie Lejeune was een van de vier slachtoffers van Dutroux die hun ontvoering niet overleefden. Moeite met traplopen? Uitrljdbaar mogelijkheden - Meerdere comfortzones Moeite met traplopen? v Ondersteuning voor gewrichten Voor gezonde beweging Moeite met opstaan? Elektrische bediening v Voorkomt pijnlijke spieren Duwtje in de rug nodig? - Er op uit zonder moe te worden Auto trap ondersteuning 1 Vrijblijvende demo? Molenaar geeft graag onafhankelijk 5 advies bij u thuis. Wij komen graag langs met onze rijdende showroom UNIEKE SERVICE! Bezoek een winkel bij u in de buurt Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Alkmaar Rijnstraat 117 Nunspeet laan 18* Amersfoort Nijverbeidsweg S3a" RodenWeslereschS Arnhem Ringoven 16 •Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: i E-mail; wk47_Mi_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9