Eerste overwinning volleyballers De Sterre, vrouwen Savok winnen derby bij Voorwaarts 37 Zaamslag komt er niet aan te pas tegen KVK maandag 19 november 2012 Z 2 De mannen van Olympia spelen een prima wedstrijd tegen DDHC, maar Invaller Chris Doornbos was belangrijk verliezen met minimaal verschil: 1 -0. voor Rapide tegen Zundert. Met twee goals tilde hij de stand van 3-2 naar 5-2. Rapide-speelster Stefanie van Haperen houdt de bal binnen, scheidsrechter Dominique Neve (rechts) houdt de lijn goed in de gaten, foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Een gehavend Zaam slag had niets te vertellen tegen KVK. De Zeeuws-Vlaamse korfbal ploeg verloor in eigen huis met duidelijke cijfers: 6-12. Zaamslag, dat topscorer Pjotr Ha melink een aantal weken moet missen, kon niet beter. En KVK voelde niet de prikkel om het bes te uit zichzelf te halen. Daardoor werd het treffen met de veld-derdeklasser Kapelle een mat te vertoning. Pas na rust (4-6) toonde die ploeg enige korfbalin telligentie en dwong het Zaamslag eenvoudig op de knieën. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk, Joris de Bree, Sandra Hamelink allen 2. Swift 4-Luctor 13-4. Scores Luctor: Hans Verlinde, Adrie de Jonge, Karlijn den Hollander en Eveline van den Dool allen 1. BKC-Atlas 2:4-11. Scores BKC: Myr- the Faro, Anne de Koster, Martijn Mal- jaars en David van der Plicht allen 1 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleyballers van De Sterre boekten in de eerste klas se de eerste overwinning. Ten kos te van Voko 3 werd een klinkende 4-0-zege behaald. Voorwaarts ver sloeg in de promotieklasse de reser ves van Mikro Electro/Roosendaal met 4-0. De vrouwen van Savok wonnen in de eerste klasse met 1-3 bij Voor waarts. YVC verloor met 0-4 van Sic Pugno. De Sterre liet voor ei gen publiek Ardito kansloos: 4-0. Voorwaarts-Mikro Electro/Roo sendaal 2 4-0 (28-26, 25-18, 25-20, 25-14): De Axelse mannen speel den constant en bekroonden dat met maximale winst. „Het is leuk dat je tegen een kampioenskandi daat aardig speelt, maar dit soort potjes moet je gewoon winnen. Dit zijn kostbare punten, die aan het eind van het seizoen net het verschil kunnen maken", zei Misja Acke. Voorwaarts begon matig. De thuisploeg bleef serverend en pas send onder de maat. De Zeeuws-Vlamingen kwamen in de eerste set met de schrik vrij, maar domineerden in het restant van het duel. Spelverdeler Wouter Bon te wist op moeilijke momenten de middenaanvallers goed te bedie nen en had daarmee een belang rijk aandeel in de winst. De Sterre-Voko 3 (25-20, 25-23, 25-17, 25-17): De Zuiddorpse man nen profiteerden deels van onder schatting bij Voko, dat slordig speelde. De Sterre stelde daar bo vendien goede aanvalscombina- ties, een sterk blok en een prima veldverdediging tegenover. Verzorgd spelend resulteerde dat in de eerste set in winst. In de slot fase van de tweede set werd op de service van Thijs Acke en Wouter Ruben een 16-22-achterstand in een overwinning omgezet. Die mentale tik kwamen de bezoekers niet te boven. De Sterre-Ardito 4-0 (25-9, 25-9, 25-14, 25-14): De vierde winst op rij voor de Zuiddorpse vrouwen, die voor de derde keer in die reeks vijf punten binnen haalden. De Sterre was heer en meester tegen een ploeg, die zelfs in de eerste twee sets niet meer dan negen punten bijeen sprokkelde. De thuisploeg bestookte Ardito met een lastige opslag, bleef goed bij de les en pakte met drie setzeges in de knip in de laatste set een bo- nuspunt. YVC-Sic Pugno: 1-3 (26-28, 24-26, 21-25, 25-13): De vierde nederlaag op rij voor IJVC, dat opvallend ge noeg meer setpunten totaliseerde dan Sic Pugno. YVC speelde collec AXEL Basisteam legt basis voor zege Voorwaarts De basketballers van Voorwaarts waren in de Zeeuwse klasse te sterk voor Volharding 3. De Axelse formatie won met met 58-34. Bij "~- rust stond het 26-23 in het voordeel van de thuisploeg. De Axelaars speelden een moeiza me eerste helft In de beginfase nam Volharding zelfs een voor sprong. Na rust stelde Voorwaarts orde op zaken toen het basisteam binnen de lijnen kwam. Dat bracht de ommekeer. De thuisploeg liep vlot uit naar een royale voor- sprong. Tim Langen was met 25 punten topscorer bij Voorwaarts. ZUIDLAND Sportschool De Boevere succesvol in Zuidland Tijdens het 27e Open Internationa le Zuidlandse Judokampioenschap pen pakte Tess Cornelius uit Oost burg een zilveren medaille. De ju doka van Sportschool Frans de Boe vere verloor de finale in de klasse - tot 57 kilogram van voormalig Ne derlands kampioene Mandy Tjok- roatma. Cornelius moest in een boeiend gevecht twee wazari's in casseren. Iris Catsburg, eveneens van Sportschool Frans de Boevere, werd derde in de klasse tot 63 kilo gram. Ze verloor haar tweede par tij, tegen de latere winnares Eve lien Berndsen. Via de verliezersron de kon ze nog derde worden. WEMELDINCE Theo Platjouw belandt net naast het podium Theo Platjouw van HGL/KOT '86 moest in het persoonlijk kampioen schap driebanden hoofdklasse ge noegen nemen met een vierde plaats. De titel ging naar Wim de Kok van LBV. Tot de laatste ronde deed Axelaar Platjouw nog mee voor een po diumplaats, maar hij verspeelde zijn kansen door een nederlaag in de slotronde. Met 8 punten en 0.77 gemiddeld werd hij vierde en viel hij net naast het podium. „De druk te in het etablissement en het ge brek aan bewegingsruimte en rust, braken mij op", aldus de inmiddels 73-jarige Platjouw. tief ver onder de maat en hielp de bezoekers in het zadel. Met drie setzeges en de winst op zak von den de bezoekers het best. YVC profiteerde daarvan. Meer dan een pleister op de wonde was het niet. Voorwaarts-Savok 1-3 (18-25, 25-19, 7-25, 14-25): Zonder Lieke Vergeer liet Savok opnieuw een punt liggen. De Sasse formatie be gon sterk en buitte in de eerste set vooral de fouten van Voorwaarts uit. Daarna kwam de thuisploeg beter in de wedstrijd. De Axelse formatie profiteerde van de hogere foutenlast aan Sasse kant en kwam door winst op gelijke hoog te. Bij Savok verhuisde Evelien Bak ker daarna naar de buitenkant en >- kwam Desirée Vael op de midden positie te spelen. Dat pakte voor de bezoekers goed uit. Savok draai de als een trein en kwam geen mo ment meer in de problemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81