Verrassende overwinning voor Rapide 361 sport Topper eindigt onbeslist IJzendijke behoudt ongeslagen status Mooi duel tussen Rabout en Cappon bij eerste Natuurloop in Cadzand-Bad maandag 19 november 2012 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Na vijf zeges op rij moest Schoondijke zondagmiddag nog eens genoegen nemen met een gelijkspel. De koploper in de vijfde klasse A van het zondagvoet bal kwam in de topper tegen Corn Boys niet verder dan 1-1. Breskens en Vogelwaarde profiteerden dank baar van die uitslag en verklein den hun achterstand op de rang lijst tot één punt. Breskens deed dat door Kwadendamme met 1-3 te verslaan en Vogelwaarde door Sluis met 1-4 terug te wijzen. Corn Boys-Schoondijke 1-1 (0-0): Nadat de rust met 0-0 was inge gaan, zorgde Sebastian de Meijer vijf minuten na de hervatting voor 1-0. Binnen tien minuten herstel de Niek Haartsen de verhoudin gen (1-1). Zonder al te grote risi co's te nemen gingen beide ploe gen daarna op zoek naar de zege. De beste kans was nog voor De Meijer wiens schot via de onder kant van de lat en de binnenkant van de paal terug het veld in stui terde. Het bleef zodoende bij 1-1. Kwadendamme-Breskens 1-3 (1-0): Na een sterke start kwam Kwadendamme in de vijftiende minuut op 1-0 door een doelpunt van Adrie de Kort, maar daarna do mineerden de bezoekers. Vijf mi nuten na rust werd het 1-1, waarna de thuisclub steeds verder terug moest. In de slotfase bracht Kjeld Verschorre Breskens met een af standsschot op voorsprong, waar na Jimmy Jansen de eindstand drie minuten later op 1-3 bepaalde. Sluis-Vogelwaarde 1-4 (0-0): Na dat Rick Moens na een uur spelen de score had geopend, bracht Ben nie Pladdet de stand één minuut later weer in evenwicht. In de ze ventigste minuut werd het door een schitterend afstandsschot van Artjan Lambert 1-2 en kantelde de wedstrijd in het voordeel van de bezoekers. Toen Sluis probeerde de gelijkmaker te forceren sloegen Dennis van Passel (1-3, uit een strafschop) en David Smit (1-4) on verbiddelijk toe. Graauw-Groede 3-0 (0-0): Graauw en Groede gaven elkaar aanvankelijk niets toe. In de open wedstrijd kregen beide ploegen kansen en was het eigenlijk een klein wonder dat de stand bij de rust nog altijd 0-0 was. Kort na de hervatting kopte Collin Dieleman de thuisclub naar een voorsprong en brak het verzet van Groede. Toch duurde het nog tot de 87e mi nuut voordat Björn Vermeirssen de zege veilig kon stellen. Dimitri Heijerman maakte er in de slotmi nuut nog 3-0 van. Koewacht-SDO'63 4-2 (1-0): Na een sterke opening van SDO'63 be zorgde Leroy van Waesberghe Koe wacht in de 25e minuut een 1-0-voorsprong. In de 65e minuut werd het vervolgens 2-0 door een doelpunt van Bart van Remoorte- re en leek de wedstrijd beslist. SDO dacht daar echter anders over en kwam via Ruud van Driessche (2-1, uit een strafschop) en Basir Cissé terug tot 2-2. Een kort slotof- fensief leverde de thuisclub alsnog de volle winst op. Jeffrey Kox en Wout Rozijn tilden de stand van 2-2 naar 4-2. Hoofdplaat-Terhole 3-1 (1-1): Ter hole kwam na amper vijf minuten spelen door Jaap van Etten op 0-1 en was daarna nog enkele keren ge vaarlijk. In de vijftiende minuut werd het echter 1-1 door Tom de Smet. Vrijwel direct na de rust zet te Loek Thomaes de thuisclub op 2-1 en werd de basis voor de eerste zege van het seizoen gelegd. Hoe wel Terhole zich aanvallend niet onbetuigd liet was het Yannick de Bie die de eindstand in de 85e mi nuut op 3-1 bepaalde. TERNEUZEN - De voetbalsters van IJzendijke zijn zaterdag dankzij een 3-2-overwinning in de topper tegen Zwervers alleen aan de lei ding gekomen in de tweede klasse B van het vrouwenvoetbal. In de tweede klasse van het zon dagvoetbal moest Terneuzen op nieuw een nederlaag incasseren. Uit tegen Schijf werd het 5-0. Zaterdagvoetbal. Tweede klasse. IJzendijke-Zwervers 3-2 (2-1): Na een nerveuze start zette Rosanne Lammers IJzendijke na twintig mi nuten op voorsprong. Drie minu ten later stond het weer gelijk. Na een half uur nam de thuisclub op nieuw de leiding, via Kelly van Lee- uwe. De 2-1 betekende ook de rust stand. In de tweede helft stelde Zwervers de IJzendijkse verdedi ging op de proef, maar keepster Li za Catseman wist haar doel schoon te houden. Uit een tegen aanval zorgde Maud Kuijpers voor de 3-1. In de slotminuten kwam Zwervers nog terug tot 3-2. Vijfde klasse. Nieuwdorp 2-IJzendijke 2 1-1 (0-0): Lisa van Iwaarden 1-1. Zaamslag-Jong Ambon 0-5 (0-2). Zondagvoetbal. Tweede klasse. Schijf-Terneuzen 5-0 (3-0): Ter- neuzen kwam door een late ziek melding en blessureleed met slechts tien speelsters aan de af trap. De numerieke minderheid brak de ploeg van trainer Rudi de Jonghe op. Bij de rust stond het 3-0, in blessuretijd kon Schijf pas verder weglopen naar 5-0. Vierde klasse. BSC 2-Axel 0-2 (0-2). Scoreverloop: Linda van Meurs 0-1Ali cia Huijsman 0-2. Devo-Steen 2-5 (0-4). Scoreverloop: Romy Burm 0-1 en 0-2, Saskia Blom- maert 0-3, Arielle Stoik 0-4,1-4, 1-5 Carola Emelaar, 2-5. Vijfde klasse. Hontenisse-Meto 13-0 (6-0). Doelpuntenmaaksters: Fanny Kool (4x), Shana van Hooff (4x), Ka- trien de Visser, Bonne van Kruijssen (2x) en Kelly van den Abeele. Vogelwaarde-WW'67 1-2 (1-2). Sco reverloop: Daisy Bracké 1-0,1-1,1-2. Hulsterloo-BW'63 22-0 (5-0). Doel puntenmaaksters: Debbie Robbrecht (7x), Siene de Bodt (5x), Natasja Praet (3x), Tanja Bleijenberg (2x), Mariska van Puijvelde (2x), Aniek Boënne, Tina Bleijenberg en Lotte Magnus. door Wim de Vos AXEL/CADZAND-BAD - Met een over winning in de Erpelkappersloop in Axel en een vijfde plaats in de eerste DRV Natuurloop in Cad- zand-Bad was de Belg Sander Ver- minck de succesvolste loper van het afgelopen weekeinde. Tevre den kon hij terugblikken op 'twee zware lopen', zoals hij het zelf uit drukte. In de Natuurloop viel de terugkeer op van twee atleten die in het ver leden behoorlijke blessures had den. Theo Rabout en Erik Cappon streden om de winst; Rabout kwam uiteindelijk als winnaar te voorschijn. Voor Cappon was de vorm van zondagochtend ongetwijfeld een bevestiging van de goede conditie die hij sinds het begin van dit win terseizoen heeft. In zijn categorie schreef de adeet uit Zuidzande de openingswedstrijd van de Zeeuw se crosscompetitie, de Moerschans- cross in Hulst, op zijn naam. „Toen voelde ik dat ik de juiste vorm te pakken had. Dat was uiter aard een opluchting na het blessu releed dat ik, hopelijk, achter de rug heb. Het is voor mij ook een stimulans om verder te gaan met deze wedstrijdenreeks. Bovendien heb ik mijn zinnen nu toch wel op de eindzege gezet. Eén wedstrijd zal ik missen, omdat ik dan in Keu len zit", zei de 44-jarige Cappon, die onlangs in Hulst eenvoudig naar de overwinning in zijn catego rie liep. „Ik had een behoorlijke voor sprong op de nummer twee, dus ik verwacht dat het wel goed zal gaan. Bovendien is het met de nieuwe opzet van de competitie in teressanter geworden. De afstand door Peter Snelders HULST - Het vrouwenteam van Ra pide zorgde voor een grote verras sing in de tweede klasse van de hockeycompetitie. Het won met 3-1 van het op de tweede plaats staande Warande. Dankzij twee treffers van supersub Chris Doorn bos trok het mannenteam van Ra pide in de tweede helft de winst over de streep tegen Zundert (5-2). Olympia was in die vierde klasse beduidend beter dan DDHC, maar verloor wel (1-0). Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Warande 3-1 (1-0): Warande was de bovenliggende partij. Daar door moest Rapide zich veelal be perken tot verdedigen en hopen op succesvolle counters. Dat strijd plan bleek te werken. Na twintig minuten was het raak toen Stepha nie van Haperen uit de rebound scoorde. Tien minuten na de her vatting kwam Warande uit eenzelf de situatie op gelijke hoogte. Daar na nam de druk van de thuisploeg toe, maar bleef een solide verdedi gend Rapide op de been. Toen Tatsjana van den Eynde er na een uitval 2-1 van maakte groeide het vertrouwen. Drie minuten voor tijd werkte de keepster van Waran de een Rapide-inzet in eigen doel en was het pleit beslecht. Derde klasse. Liberty-Walcheren 3-0 (1-0): Qua veldspel deed Wal cheren nauwelijks onder voor de thuisploeg. Alleen was Liberty ef fectiever. Het had echter wel twee stilstaande situaties nodig om het verschil te maken. Mannen. Derde klasse. Rapid- Walcheren 5-1 (3-1): Walcheren kwam na tien minuten via Niels Govert op 0-1. In de zeventiende minuut kreeg een speler van Wal cheren rood. Dat was het breek punt. Op dat moment was het 2-1 en kon het duel nog alle kanten op. Daarna moest een hard wer kend Walcheren de schade be perkt zien te houden. Vierde klasse. Rapide-Zundert 5-2 (3-2): Rapide was zeer gemoti veerd na het verlies van vorige week en liep binnen 25 minuten uit naar 3-0 door treffers van Maxi me Post (2x) en Pieter Voorbrood. Daarna verslapte de thuisploeg en zag Zundert kort voor rust vanuit het niets terugkomen tot 3-2. Na de hervatting had Rapide de orga nisatie weer op poten en won door twee treffers van Chris Doornbos zelfs nog afgetekend. DDHC-Olympia 1-0 (1-0): Olym pia was de betere ploeg, maar ver zuimde te scoren. Uit één van de weinige kansen die de thuisploeg kreeg maakte het wel de 1-0. In de tweede helft had Olympia nog na drukkelijker een overwicht. Het kwam zelfs op gelijke hoogte uit aan strafcomer van Arjen de Vries, maar die treffer kende geen gena de in de ogen van de zeker niet vlekkeloos leidende arbitrage. Die gaf de thuisploeg even later een du bieuze strafbal. Doelman Wouter Hamelink stopte die echter fraai. is minder lang en we starten alle maal tegelijk, waardoor je niet meer helemaal alleen loopt", was Erik Cappon enthousiast over de Zeeuwse crosscompetitie. In de duinen en over het strand bij Cadzand-Bad liep hij lange tijd samen met Theo Rabout Toen de Aardenburgse atleet een keer be hoorlijk aanzette, moest Cappon hem laten gaan. „Desondanks ben ik tevreden met de tweede plaats." Inge van Iwaarden uit Aardenburg was de snelste bij de vrouwen. In Axel trok Verminck er zaterdag al snel samen met Benjamin Ger- rits (Axel) op uit. Met een hoog aanvangstempo werd de rest snel op achterstand gelopen. „We lie pen toen zowat achttien kilometer per uur. Dat was duidelijk toch wel te snel voor ons beiden", had Verminck gezien. Een niet geheel tevreden Gerrits Winnaar Theo Rabout tijdens de laatste meters van de eerste Natuurloop van het seizoen. foto Mark Neelemans moest na vier kilometer lossen en in de slotfase kwam de Belg Geert de Keijser nog aardig opzetten. Uit eindelijk bleef hij op vijftig meter hangen. Op de middenafstand zorgde Axe laar Erwin van de Broeke opnieuw voor vuurwerk. In de slotfase kwam de voorsprong van de oud-voetballer nog wel enigszins in gevaar. De Belg Benny Cornu had echter niet voldoende reserves meer. Shirley Kerkhove was de snelste vrouw op de korte afstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80