Leegwater wijst HW'24 de weg 33 RCS wint uitwedstrijd bij Boeimeer Goes sleept punt weg uit Deurne Waslander trainer van Jong Ambon maandag 19 november 2012 RCS boekte op bezoek bij Boeimeer de zesde overwinning van het seizoen: 1 -2. Op het slechte veld in Bre da werd het halverwege de eerste helft 0-1 door Len Eversdijk, die een combinatie met Marlo Janisse koel tjes buitenkant voet afrondde. Een mindere fase leverde dankzij een goede doelman Arvid Pieterse lang geen tegentreffers op, maar een kwartier na rust kon ook hij de gelijkmaker niet voorkomen: 1-1. RCS kwam via Marlo Janisse in de zeventigste minuut op 1-2 en hield die marge vast. Axel-middenvelder Danny Aarnoudse (rechts) probeert Aardenburg-doelman Sander Tazelaar te omspelen. schoten (1-1). Na rust drukte Axel, maar het ontbrak aan een goede eindpass. Een roerige week werd daardoor met een gelijkspel afge sloten. „Toch is er weinig over ge zegd", keer interim-trainer Erik door Peter van Kouteren HULST - Met een monsterscore, in een cruciaal duel met een recht streekse concurrent, deed HVV'24 in de derde klasse A van het zon dagvoetbal aan klantenbinding. De ongekend slecht aan de compe titie begonnen ploeg uit Hulst gaf SC Gastel een draai om de oren en haalde vernietigend uit: 7-0. Daarmee verliet de Hulster ploeg de laatste plaats van de ranglijst ten koste van de tegenstander. Met nog eens twee opeenvolgende thuiswedstrijden voor de boeg scheen na afloop in Hulst opeens weer de zon. „Als we niet naast onze schoenen gaan lopen, dan moeten we ons kunnen herstellen", zei trainer Luc Audënaert. Grote man aan de kant van HW'24 was Thomas Leegwater. In de tweede helft tilde hij de sco re met vijf doelpunten eigenhan- Rijckaert, voor wie deze week dis pensatie wordt aangevraagd, terug. „Michel heeft afgelopen zondag zijn zegje gedaan. En dat was het. Dinsdag heeft de ploeg uitgespro ken achter mijn aanstelling te dig van 2-0 naar 7-0. Voor de rust had Joost van Damme met twee treffers al het goede voorbeeld ge geven. Tien minuten na rust kreeg Lennart Bartelen van SC Gastel zijn tweede gele kaart. Direct daar na maakte Leegwater uit een vrije trap op aangeven van de sterk spe lende rechtsachter Frans Rokven de 3-0. In een tijdsbestek van 35 minuten volgden er tegen een ploeg met een rammelende defensie nog vier treffers van de voet van de spits, die een bijzondere middag beleef de en ervan genoot. „Dit is erg lekker", zei de aanvaller, nadat hij door zijn vriendin was geliefkoosd. „In de eerste helft gleed ik steeds weg. In de rust heb ik vaseline tussen mijn noppen ge daan, waardoor er geen zand meer tussen kon. Toen had ik veel meer grip-" De toekomst moet uitwijzen of HW'24 na een bizar slechte com- staan. Ik ben een clubmens en heb toegezegd die taak op me te ne men." Axel-Aardenburg 1-1 (1-1). 10. Ste ven de Croock 0-1, 45. Steven Visser 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: C. petitiestart het lek boven heeft, of dat SC Gastel gewoon ondermaats was. De Brabanders legden in voet ballend opzicht de thuisploeg geen strobreed in de weg. „We waren in elk geval gretig", vond assistent-trainer Honnie Claessens. „Maar we dachten twee weken geleden na de winst op MOC17 ook dat we vertrokken wa ren. Ons probleem zit hem vooral in de omschakeling. We hebben er vooraf de nadruk op gelegd dat het heel belangrijk is om vanuit je positie te spelen." Luc Audenaert genoot van de rui me zege, werd bevestigd in zijn vertrouwen in de spelersgroep, maar waakte voor optimisme. „Laat ons Meto als een uitschuiver zien", zei hij. „We zouden constan ter moeten worden. Er zijn ook vandaag fouten gemaakt, maar die zijn weggemoffeld. Daar ben ik niet blind voor." Thomas Leegwater: „Als je telkens foto Camile Schelstraete Onink (Rijswijk). Gele kaart: Angelo Plasschaert, Maik de Wolf, Mervin Nie mandsverdriet (allen Axel), Steve van Hulle, Marco de Croock, Steven de Croock (allen Aardenburg). Aantal toe schouwers: 250. met een doelpunt verschil verliest, ben je geen degradatiekandidaat, lijkt me. Eigenlijk had ik twee we ken geleden na de winst op MOC'17 al het gevoel dat het lek boven was. Alleen kwam daar vori ge week de wedstrijd op het kunst gras bij Meto overheen. Veel ploe gen graven zich tegen ons in en spelen op de counter. Als je een paar keer niet oplet, ligt hij zo bin nen. Daarom is het belangrijk om zelf vroeg een goal te maken. Dan moeten die ploegen komen en dan krijgen we ruimte." HW24-SC Gastel 7-0 (2-0). 9. Joost van Damme 1-0, 29. Joost van Damme 2-0, 55. Thomas Leegwater 3-0, 61. Thomas Leegwater 4-0, 73. Thomas Leegwater 5-0, 86. Thomas Leegwater 6-0, 90+2. Thomas Leegwater 7-0. Scheidsrechter: J.J. Nijsen (Middel burg). Rode kaart (2x geel): 54. Lenn art Bartelen (SC Gastel). Gele kaart: Yordi Tak (SC Gastel). Aantal toeschou wers: 200. DEURNE - Goes toonde zondag veer kracht in het competitieduel met Deurne. De hoofdklasser haalde drie keer een achterstand op, waar door er een 3-3-eindstand op het scorebord verscheen. Goes-trainer Gérard de Nooijer was tevreden met een punt op vreemde bodem. Deurne was vooral voor de rust de bovenliggende partij. Onder meer paal en lat stonden doelpunten van de thuisploeg in de weg. Zoals vaker dit seizoen waren de bezoekers in de eerste helft onvol doende bij de les. De Nooijer greep in de rust in met het inbren gen van Sherief Tawfik en Lorenzo de Groot. Dat zorgde voor een be tere opbouw van achteruit, waar door er meer dreiging uitging van de flankaanvallers Dangelo Mar- tien en Rick de Punder. Die omzet ting riep dan ook de vraag op waarom Goes niet met deze opstel ling aan de aftrap was verschenen. „Een logische gedachte", zei De Nooijer, „maar ik heb bewust de basis van vorige week tegen Schijn- del laten staan. Toen wonnen we met 5-0." Deurne nam tot drie keer toe een voorsprong. Na de 1-0 van de thuisploeg sloeg Goes meteen kei hard terug dankzij een poeier van dik twintig meter van de onver moeibare Yves Nyemb. In de 55e minuut poetste Tawfik de nog voor rust opgelopen 2-1-achter- stand weg. De bezoekers waren de bovenliggende partij en gingen op zoek naar een voorsprong. Een te genstoot na een corner van Goes betekende in de 71e minuut de 3-2 van Deurne. Wederom deed de Be- velandse ploeg binnen amper een minuut iets terug. Nyemb schoot van dichtbij raak uit een voorzet van rechts van Tawfik die zich knap vrijspeelde. Deurne-Goes 3-3 (2-1). 24. Harm van der Steen 1-0, 25. Yves Nyemb 1-1, 35. Jeroen van de Kerkhof 2-1 (straf schop), 55. Sherief Tawfik 2-2, 71. Jan Kuipers 3-2, 74. Yves Nyemb 3-3. Scheidsrechter: G. Bakker (Hardega- rijp). Gele kaart: Milton Roemeratoe (Goes), Alain van den Besselaar (Deur ne). MIDDELBURG - Koos Waslander heeft zondag een prachtige entree in het Zeeuwse amateurvoetbal ge maakt. De voormalig profvoetbal ler leidde zijn nieuwe club Jong Ambon langs Internos: 2-1. Koploper Zeelandia Middelburg breidde de voorsprong verder uit dankzij een 2-0-zege op Victo- ria'03. Salim Ben Sellam en Niels Luteijn waren trefzeker. Stadgenoot Jong Ambon won dus ook, met Waslander op de bank. De voormalig voetballer van NAC, Excelsior, DS'79 en PEC Zwolle is bij de zondag-derdeklasser de op volger van de onlangs vertrokken Pearl Doesburg. „Het is via Ton Pattinama tot standgekomen", ver telde de trainer uit het Zuid-Hol landse Poortugaal. „Ton is een vriend van mij en vroeg of ik wil de helpen. Ik ben altijd werkzaam geweest bij hoofdklassers en eerste klassers, maar had na mijn vertrek bij BVCB geen club meer, dus ik had mijn handen vrij." Waslander heeft een contract tot het eind van het seizoen getekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77