Axel laat zege liggen tegen Aardenburg 6 321 Steen wijst rivaal Clinge terug in derby Bouzambou neemt Vlissingen bij de hand Vijfde nederlaag voor Terneuzen maandag 19 november 2012 door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vierde klasse van het zondagvoetbal A gaven de twee ploegen die de ranglijst aan voeren elkaar niets toe. Hontenis- se (3-1-zege op Ijzendijke) en Steen (4-2-overwinning bij Clin ge) deden wat ze moesten doen. De belangrijkste achtervolgers, Luc- tor'88 en Philippine, kwamen bei den niet verder dan een 1-1-gelijk- spel tegen respectievelijk Sluiskil en Hulsterloo. Biervliet boekte in de uitwedstrijd bij Patrijzen (2-2) alweer het zesde gelijkspel van dit seizoen. Oostburg-RIA W. leverde geen treffers op. Sluiskil-Luctor'88 1-1: Na de snel le 0-1 door Stefan Boonman voor kwam de doelman van de bezoe kers even later dat Luctor'88 deze voorsprong verdubbelde. Mede daardoor kon Veli Eryürük halver wege de eerste helft met een kop bal uit een hoekschop de 1-1 op het bord brengen. Omdat doelman Ron Tempelaars na een scrimma ge voor het doel van de bezoekers nog op de lijn redding bracht, bleef deze stand tot aan de rust ge handhaafd. De tweede helft werd gekenmerkt door veel middenveld spel en weinig dreiging voor beide doelen, waardoor er niet meer werd gescoord: 1-1. Philippine-Hulsterloo 1-1: De eer ste goede mogelijkheid om de sco re te openen was voor Bruno Mo- ran, die echter niet tot scoren kwam. Eric Goossens deed dat wel aan de andere kant en bepaalde de stand halverwege op 0-1. Philippi ne leek tijdens de rust te zijn wak ker geschud en drong direct vanaf de aftrap de tegenstanders terug. Ondanks dat dit de nodige kansen opleverde duurde het tot de 75e minuut voordat Dennis de Nooijer de gelijkmaker wist aan te tekenen: 1-1. Soms met kunst- en vliegwerk hield Hulsterloo dit vier de gelijkspel van dit seizoen tot het einde toe vast. Oostburg-RIA W. 0-0: Voor rust was Oostburg duidelijk de betere ploeg, maar Abubakar Kourou- man, Davy Maes en Rick Maen- hout konden de uitblinkende doel man jeffrey Wuytack in kansrijke positie niet passeren. In de tweede helft was de wedstrijd meer in evenwicht en kon ook doelman Anthony de Muer van de thuis ploeg laten zien dat hij in een pri ma vorm stak. Patrijzen-Biervliet 2-2: Derek de Booij profiteerde na twintig minu ten van onoplettendheid bij Patrij zen en opende de score namens Biervliet: 0-1. Roy Haerkens en Wesley Rokven bogen deze achter stand nog voor rust om in een 2-1-voorsprong voor Patrijzen, dat nog veel kansen onbenut liet. Het leek bij 2-1 te blijven, maar in de extra tijd bepaalde Stefan Janse uit een scrimmage de eindstand toch nog op 2-2. Clinge-Steen 2-4: Ondanks een overwicht voor de bezoekers zocht Clinge in deze derby halverwege met een 2-1-voorsprong de kleed kamer op. Die stand kwam op het bord door twee doelpunten van Chris Seghers, met tussendoor een tegentreffer van Robin Mariman. Na een kwartier in de tweede helft kopte Sander van Remortele de gelijkmaker binnen: 2-2. Van af stand schoot Wouter de Neijs in de zeventigste minuut de bezoe kers op voorsprong: 2-3. Even later kreeg Robin Mariman de rode kaart voorgehouden, maar Clinge profiteerde niet van de overtalsi- tuatie. Kort voor tijd kreeg ook Da vy van Puijvelde rood van scheids rechter Tirions en was het weer tien tegen tien. In de extra tijd be paalde Serge Merckx de eindstand op 2-4. Hontenisse-IJzendijke 3-1: Voor rust was niet te zien dat de koplo per tegen de hekkensluiter speel de. Een slordig Hontenisse kwam lcort voor het einde van de eerste helft zelfs goed weg bij een vrije trap van Joël van Overloop, die op de lat eindigde. Na rust was de thuisploeg scherper en al heel snel tikte Tom Rijk de 1-0 binnen. Een kwartier later schoot Bas van Wier- sum de bal uit een vrije trap keu rig in de kruising: 1-1. Via twee doelpunten van Kris van Meele pakte Hontenisse in het laatste kwartier alsnog de zege: 3-1. De derby in de tweede klasse E van het zondagvoetbal tussen Axel en Aardenburg eindigt on beslist. Beide ploegen komen na negentig minuten voetbal een gelijkspel overeen (1-1). Aarden burg mag zich daarmee spekko- per noemen. door Jack Begijn AXEL - Peter Huls, interim-trainer van Aardenburg, zei na afloop te vreden te zijn met het gelijkspel. „Vooral in de tweede helft hadden wij moeite met de lange bal van Axel en werden we gedeeltelijk overlopen. Daarom moest ik een paar omzettingen doorvoeren." Onder Huls, de keeperstrainer die na het ontslag van Arno Zwegers ook de coaching voor zijn reke- Temeuzen moest op bezoek bij Uno Animo de vijfde nederlaag van het seizoen slikken. De ploeg van trainer Alexander van Keulen knokte zich van een 3-0-achter- stand kort na rust terug tot 3-2, maar zag de tegenstander in de slotminuten weer verder afstand nemen (5-2). In de eerste helft leverde Terneu zen te weinig strijd en kreeg daar voor de rekening gepresenteerd via een 2-0-achterstand. Na de thee leek Terneuzen gehoor te hebben gegeven aan de oproep van Van Keulen om vooral eens duels te gaan winnen. Weliswaar maakte .in ning neemt, presteert Aardenburg naar behoren. Van de drie wedstrij den werd er één gewonnen, één verloren en tegen Axel dus gelijk gespeeld. De rust in de selectie lijkt weergekeerd. „Maar wat gepas seerd is, is gepasseerd en wil ik ach ter me laten", sloot hij een zwarte periode af. Bij Axel waren er ook de nodige veranderingen. Na de gewonnen wedstrijd van vorige week tegen Boeimeer maakte trainer Michel Leonhart bekend ook bij zater dag-eersteklasser GPC uit Vlissin- gen aan de slag te gaan. Hij wilde het seizoen bij Axel best afmaken, maar het bestuur vond die combi natie niet mogelijk. Beiden gingen daarom 'in goed overleg' uit el kaar. Daarbij werd niet vermeld dat Leonhart de dinsdag daarvoor een gesprek had gehad met de techni- de ploeg uit Loon op Zand er eerst nog 3-0 van na een fout achterin, maar Dominique Verlinde (3-1) en Bert den Hamer (3-2 uit een straf schop) zorgden ervoor dat de span ning in de 65e minuut weer terug was. De gelijkmaker hing daarna in de lucht maar Nick Claassen, Rem- co van Leeuwen en Verlinde ver zuimden deze op het bord te bren gen. In de slotminuten sloeg de thuisploeg nog twee keer toe, waar van één keer vanaf elf meter: 5-2. Terneuzen verloor in de eerste helft al Sander van Buren (ham string)- en Roel Alberti (achil lespees) door blessures. Scheidsrechter Onink (foto) uit het Gel derse Rijswijk deelde zes gele kaarten uit, netjes verdeeld over beide ploegen. sche commissie van de fusieclub FC Axel. Hierin hebben onder an deren Jaap Goossen en Rinus Ze- gers zitting. Leonhart maakte dui delijk te bedanken voor een func tie als trainer bij de nieuwe fusie- club, bij FC Axel is de lezing dat Leonhart te horen heeft gekregen dat ze met een nieuwe trainer van buitenaf in zee willen. Leonhart kondigde afgelopen week via Twitter aan zondag naar een wedstrijd te gaan tussen twee ex-clubs, waarvan hij geen trap pen na heeft gekregen. En dus was de oefenmeester toeschouwer bij HW'24-Gastel en werd niet gesig naleerd in Axel. Hij zag dus niet dat Axel Aardenburg driekwart van de wedstrijd in de tang had. In de beginfase speelden beide ploegen rommelig, wat tot veel bal verlies leidde. Er waren ook veel glijpartijen op de moeilijk bespeel bare grasmat De thuisploeg was gevaarlijk uit een aantal corners, j maar werd tegen de verhouding in op achterstand gezet door een vrije trap van aanvoerder Steven de Croock. Doelman Lorenzo Mestdach verkeek zich op de situa tie. Het was het enige wapenfeit van de bezoekers, die zich beperk ten tot counters via Niek van Sprundel en de snelle Jelle de Vreeze, met de bijsluitende Bart van den Hemel. De Axelse verdediging was echter in goeden doen en kwam nauwe lijks in de problemen. Op slag van rust kreeg de thuisploeg loon naar werken. Aardenburg-speler Marco de Croock trok Maik de Wolf naar de grond in het strafschopgebied. De toegekende penalty werd door Steven Visser onberispelijk inge- door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - VC Vlissingen is aan een sterke reeks bezig in de eerste klasse C van het zondagvoetbal. De Walcherse ploeg won voor de vierde keer op rij. IFC werd met 4-0 verslagen. VC Vlissingen kwam op eigen veld goed uit de startblokken. De eerste bal lag al in de tweede mi nuut in het net. Jonathan Constan- cia schoot vanaf zo'n twintig me ter raak na een voorzet van rechts buiten Lionel Lord. De bal werd onderweg nog wel licht getou cheerd door een verdediger van de ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht Tot onvrede van trainer Karl Verg ouwen vergat zijn ploeg daarna de marge te vergroten. „Na die 1-0 kre gen we nog vijf of zes kansen om verder uit te lopen. We hebben de laatste tijd wel vaker problemen met de afronding, al vond ik het wel positief dat we zoveel kansen creëerden." Omdat de thuisploeg vergat te sco ren, kreeg IFC toch het gevoel dat er meer in zat. Vlak voor rust gaf scheidsrechter Westenbroek een strafschop na een overtreding van Benjamin Verwest. Rechtsback Ni co Ramos schoot de bal laag in, maar Joan van Belzen was attent en tikte de bal uit de rechterhoek. Na rust nam Hoessein Bouzam bou zijn ploeg op sleeptouw. Hij bleef de achterlijn opzoeken, gaf uiteindelijk twee assists op Lionel Lord en benutte zelf een straf schop. De vaste penaltynemer Fer ry Alfons gunde Bouzambou zijn treffer. Vlissingen klom door deze overwinning een plaatsje. De ploeg passeerde Dosko en staat nu tweede, met drie punten achter stand op koploper De Valk. Joost van Damme heeft met zijn tweede treffer voor 2-0 gezorgd en wordt opgewacht door Thomas Leegwater (rechts), die daarna zelf nog liefst vijf keer zou scoren tegen SC Gastel. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76