Zaamslag zet titel al uit het hoofd 31 AZW stunt bij koploper Bruse Boys loopt verder uit Hoek 2 vaster op de laatste plaats maandag 19 november 2012 Z 'Als Eric zo goed is als hij zegt dat hij is, komt het allemaal wel in orde. Krediet bouw je alleen op door prestaties in het heden of in het verleden. En ik geloof niet dat dit nu echt aan de orde is.' Nico Boussen, voorzitter van de sponsorstichting, over Eric Hellemons Regilio Pinas (tweede van rechts) schiet Hoek vlak voor rust van dichtbij op gelijke hoogte (1-1). foto Mark Neelemans maar in de rebound schoot de mid- Tavares ASWH uit een kopbal een denvelder van Hoek van dichtbij 2-1-voorsprong. En ook ditmaal raak. bracht De Borst die treffer aan. De Na negen minuten in de tweede thuisploeg probeerde met het in- helft bezorgde - wederom - Pires brengen van" Kyle Doesburg als kers. Regilio Pinas maakte amper een minuut later gelijk. Zijn kop bal, door Reguillo Vandepitte met het hoofd verlengd uit een corner, werd in eerste instantie gekeerd, door Aector Dooms ZAAMSLAG - Zaamslag kan in de tweede klasse van het zaterdag voetbal maar niet aan de verwach tingen voldoen. Zaterdag bleef de Zeeuws-Vlaamse formatie op een 2-2-gelijkspel steken tegen Klun- dert, waardoor de ploeg na elf duels nog maar vijftien punten heeft. Zaamslag gold na de degradatie uit de eerste klasse als dé favoriet voor de titel, maar het verschil met kop loper Bruse Boys bedraagt al tien punten. Joris Rademakers kon za terdag niet echt een oorzaak aan wijzen. „Misschien hebben we er onbewust te gemakkelijk over ge dacht. De echte vorm ontbreekt ook. Het ligt in elk geval niet aan de trainingen." Volgens de aanvoerder kan het kampioenschap worden vergeten. „Eerst in het linkerrijtje zien te ge raken. Wellicht kunnen we dan nog voor de derde-periodetitel. gaan." Rademakers, die vrijdag va der van een zoon is geworden, ge noot zaterdag nog na van zijn doel punt (1-1), dat hij op gepaste wijze met een duim in de mond vierde. Zaamslag-trainer Ad Roovers had in zijn beleving acht tot tien kan sen gezien, maar dat was ver bezij den de waarheid. „We spelen te wisselvallig. Zaamslag werkt als een rode lap op een stier. Wij moe ten steeds het spel maken en daar moeten we aan wennen." In werkelijkheid liep de thuisclub zaterdag door persoonlijke fouten achter de feiten aan. Zo ging bij het eerste doelpunt Mare de Haas niet vrijuit, waardoor Christian Fuanani met een puntertje de Bra banders op een o-i-voorsprong bracht. Bij de 1-2 verspeelde Koen Post de bal en daar profiteerde Ke vin van Andel van. Zaamslag zette de situatie met twee goede goals recht, maar bleek niet meer in staat om het duel naar zijn hand te zetten. Roovers: „De inzet is goed, maar het spel is nog niet goed genoeg." Zaamslag miste Ivo Verstraeten (gekneusde ribben), Wesley Diele- man (gescheurde knieband), Peter Doens (geschorst) en zag Tommy Tissink (knie) tijdens de war- ming-up afhaken. Daardoor speelde de thuisclub noodgedwongen met een vertim merde verdediging met De Haas en Gert-Jan Vael in het centrum en de jonge spelers Post (18) en Jorin Missu (19) op de flanken. Roovers wilde geen concessies aan het elftal doen door Arjan Hame link terug te halen naar de laatste linie. Dat pakte aanvankelijk verkeerd uit. Naarmate de wedstrijd vorder de liep het verdedigend echter be ter. Dat vond ook Vael, die voor de eerste keer een hele competitie wedstrijd speelde. „Het was in het extra aanvaller nog iets te forceren. Tevergeefs. Alex van Dommelen schoot in de negentigste minuut de 1-3-eind- stand op het scorebord. begin even zoeken, maar ik houd er toch een goed gevoel aan over." Zaamslag begon goed. De ijverige Peter Dieleman schoot op aange ven van Rademakers net over. In de derde minuut kwam Klundert op voorsprong. Niet veel later werd Rademakers vrijgespeeld door Post. De middenvelder schoot onberispelijk raak: 1-1. Dieleman was met een kopbal nog dicht bij een treffer, waarna Klun dert opnieuw profiteerde: 1-2. In de tweede helft scoorde Dieleman na een vloeiende aanval op aange ven van de goed spelende Missu de 2-2. Het duel was meer in even wicht zonder dat beide ploegen nog echte kansen afdwongen. Zaamslag-Klundert 2-2 (1-2). 3. Chris tian Fuanari 0-1, 9. Joris Rademakers 1-1, 29. Kevin van Andel 1-2, 56. Peter Dieleman 2-2. Scheidsrechter: A. Deur- loo (Tholen). Gele kaart: Peter Diele man (Zaamslag), Ben de Visser (Klun dert). Aantal toeschouwers: 150. door Robin Hamelink MIDDELBURG - AZW stuntte in de de derde klasse van het zaterdag voetbal. De Axelse ploeg won met 1-0 bij koploper Nieuwdorp. Nieuwdorp-AZW 0-1: Al na ze ven minuten viel het enige doel punt van de wedstrijd. Een voor zet van Mustafa Yilmaz belandde in een keer in het doel. De Axel aars waren feller en scherper dan de koploper. Spui-Domburg 0-0: In de eerste helft kreeg Ad Verlinde voor de thuisploeg een dot van een kans, maar faalde. Beide ploegen leden daarna continu balverlies, waar door er geen fatsoenlijke aanval op touw gezet kon worden. Kapelle-De Meeuwen 1-4 (1-3): Mar- tijn Houterman 0-1 en 0-2, Wouter Vos 0-3, Salim Sandee 1-3 (strafschop) en Kevin Janse 1 -4. Nieuwland-DFS 3-0 (1-0): Corné van Belzen 1-0 en Richard Jacobs 2-0 en 3-0. 's-Heer Arendskerke-MZVC 4-0 (3-0): Frank Davidse 1-0 en 2-0, Wou ter de Kort 3-0 en Michel Harinck 4-0. De Noormannen-Apollo'69 6-3 (2-1): Robin Korsuize 0-1, Menno de Nooijer 1-1 en 2-1, Mark Minderhoud 3-1 en 5-3, Theo van Alphen 3-2 (eigen doel punt), Bart Dekkers 4-2, Dennis van der Burg 4-3 en Frank Roelse 6-3. MIDDELBURG - Tweedeklasser Bru se Boys werd de grote winnaar van de elfde speelronde. Zelf klop te de koploper hekkensluiter Hein- kenszand met 4-1 en door de ne derlagen van Zwaluwe, Duiveland en SSV'65 heeft de ploeg nu een voorsprong van vijf punten op twee ploegen. Arnemuiden-Duiveland 2-1. Maikel Moerings 1-0, Jarco Siereveld 2-0, Ro nald Zwager 2-1 SSV65-Dinteloord 0-4. Danny Verhoe ven (strafschop) 0-1, Willem van de Wegen 0-2, Sven Damen 0-3, David den Hollander (eigen doelpunt) 0-4. Oostkapelle-Zwaiuwe 2-1. Gijs van de Made 0-1, Maarten van Maldegem 1-1, Arjan Pattenier 2-1. Serooskerke-VCK 2-1. Jeroen Geerse 1-0 en 2-0, Jorn Niemantsverdriet 2-1. Dauwendaele-WC'68 1-4. Piet de Graaff 0-1, Joery Malinka 0-2, Nestor Zimmerman 0-3, Perry Potappel 0-4. Maarten van Vooren 1 -4. Bruse Boys-Heinkenszand 4-1. Dome- nique van den Berge 1-0, Tommy Pronk 2-0, Leon Bek 2-1, Thomas Groe- neveld 3-1, Gerard Vogel 4-1. ZWIJNDRECHT - In de onderste re gionen van de hoofdklasse voor re serve-elftallen kwam Hoek 2 zater dag nog vaster op de laatste plaats te staan. De Zeeuws-Vlamingen verloren in Zwijndrecht met 2-0 van WGZ 2. Hoek 2 was bijna de gehele wedstrijd de onderliggende partij, maar kon op basis van veel inzet lang stand houden. Een kwartier voor tijd kwam WGZ toch nog op 1-0. Twee minuten voor tijd werd het duel in het slot gegooid: 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75