Voor Hellemons lijkt het krediet op in Hoek 301 sport 20 Boosheid, blijheid en berusting bij Kloetinge Terneuzense Boys staat weer met lege handen maandag 19 november 2012 door Rudy Boogert BARENDRECHT - Als je zaterdag op het veld van Smitshoek niet één keer boos was geworden, dan hoor de je er niet bij. Of je moest Mats Willemse heten. „Want ik wind me niet zo snel op", zei het ijsko- nijn van Kloetinge na afloop. Alle andere spelers op het veld hadden op één of ander moment wel een heet hoofd. En de trainers natuur lijk ook. Maar allemaal moesten ze toch erkennen dat het uiteindelij ke 3-3-gelijkspel rechtvaardig was voor beide partijen. Maar voordat de rust was neerge daald in Barendrecht, had de on rust al overuren gedraaid. Natuur lijk hadden de scheidsrechter en zijn twee sidekicks het weer ge daan. En in sommige gevallen was dat ook wel zo. Zomaar een paar voorbeelden van situaties waarin een fluitsignaal (of het uitblijven daarvan) de temperatuur aanzien lijk deed stijgen in Barendrecht. 11e minuut: Buitenspeler Tom den Boer, de plaag van Smitshoek, omspeelt Maarten van Rosevelt en zijn voorzet wordt bij de tweede rebound binnengekopt door Do nald Santos Silva. „Maar de assis tent-scheidsrechter vlagde bij de voorzet", volgens trainer Diederik Hiensch. De goal telt toch: 1-0. Kloetinge boos. 57e minuut: Corné Schilperoort neemt een vrije trap snel en kort op Mark Schuit. Diens voorzet wordt bij de tweede paal in één keer op de slof genomen door Mats Willemse: 1-2 voor Kloetin ge. De trainer van Smitshoek claimt echter dat de vrije trap voor zijn team was. Smitshoek boos. 76e minuut: Een vrije trap van Maarten van Rosevelt wordt in het strafschopgebied door een hand in de muur gekeerd. Geen strafschop, oordelen de scheidsrechter en zijn assistent. Kloetinge boos. 83e minuut: Tirno Jansen, vijf mi nuten eerder ingevallen voor Van Rosevelt, krijgt de bal ongelukkig tegen zijn hand in het eigen straf schopgebied. Nu wel een straf schop, oordelen de scheidsrechter en zijn assistent. Kloetinge weer sssassss&sssssjgs&zzïz boos. Gerrit-Jan Achterberg benut de penalty: 3-2 voor Smitshoek. 90e minuut: Mark Schuit breekt weer 's door op rechts. Zijn voor zet wordt geschampt door Tom Blomaard, waardoor de bal bij de tweede paal bij de buitenspel staande Bart Deprez terechtkomt. Die maakt 3-3. Smitshoek boos. Slechts twee doelpunten waren za terdag onomstreden. De 1-1 van Tom Blomaard. Hij kwam bij een corner voor zijn man en kopte zijn zesde competitiegoal binnen. En de 2-2 van Tom den Boer. Drie ver dedigers van Kloetinge stonden op het verkeerde been bij een voorzet en Den Boer zette bij de tweede paal ook doelman Jaco Van der Schee nog op het verkeerde been. En zo waren er zaterdag in Barend recht heel veel mensen boos. En ook nog om begrijpelijke redenen. Maar had Kloetinge nu pech of ge luk gehad? Mats Willemse: „Alle bei. Bij 1-2 hebben we genoeg kan sen op 1-3 gehad, maar uiteindelijk mogen we nog blij zijn met een punt. Voor het publiek was het een leuke wedstrijd, mijn gevoel zit er een beetje tussenin." Door het gelijkspel is Kloetinge te rug in het linkerrijtje in de hoofd klasse B (zesde plaats) en is het de Zeeuwse rivaal Hoek weer gepas seerd op de ranglijst. Over drie we ken treffen de teams elkaar in Hoek. Karakteristiek Smitshoek-Kloetinge 3-3 (1-1). 11. Donald Santos Silva 1-0, 34. Tom Blomaard 1-1, 57. Mats Wil lemse 1-2, 69. Tom den Boer 2-2, 83. Geert Jan Achterberg 3-2 (straf schop), 90. Bart Deprez 3-3. Scheidsrechter: A.M. Ebink (Oud-Beijerland). Gele kaart: Thijs Oomsen (Smitshoek), Mark Schuit, Michel Maaskant (Kloetinge). Aan tal toeschouwers: 400. Kloetinge: Van der Schee; Quartel (84. Rick Mulder), Maaskant, Jaap Esser, Van Rosevelt (77. Jansen); Willemse, Schilperoort; Schuit, Daan Esser, Deprez; Blomaard. HEERJANSDAM - Terneuzense Boys was in en tegen Heerjansdam qua veldspel en kansenverhouding de bovenliggende partij, maar verloor met 3-2. De beslissende treffer viel in de 89e minuut vanaf de straf schopstip. Zaterdag-eersteklasser Terneuzen se Boys had het initiatief, omdat met Ibrahim Eryürük en Frank van Kouteren in een hoofdrol de slag op het middenveld werd ge wonnen. Het verschil zat hem in de afwerking. Waar de Zeeuwen veel kansen nodig hadden, was Heerjansdam via de counter ui terst effectief. Ruud Hoogesteger stond al na drie minuten oog-in-oog met de doel man, die ten koste van een hoek schop redde. Een schot van Van Kouteren na een afgeslagen corner werd van de doellijn gekopt. John ny de Jaeger zag een inzet aan de Vorig seizoen incasseerde Hoek in 26 duels dertig doelpunten. Na elf duels staat de teller nu al op twintig tegengoals. Hoek moet op eigen veld de vijf de nederlaag van het seizoen slikken. De hoofdklasser verliest met 1-3 van ASWH, maar na af loop gaat het weer vooral over randzaken. Want donderdag is er opnieuw niet getraind door Eric Hellemons en zijn spelers. door René van Stee HOEK - Het krediet van Eric Helle mons als trainer van hoofdklasser Hoek lijkt op. Niet zozeer omdat zijn ploeg zaterdag op eigen veld vrij kansloos met 3-1 verloor van ASWH, maar vooral doordat trai ningsperikelen weer de kop opsta ken. Het wekenlange gezeur over de mogelijkheden om elke donder dag op een goed veld te trainen leek achter de rug, omdat de club sinds kort uitwijkt naar het kunst gras van Wachtebeke. Donderdag werd er echter niet getraind. Oor zaak: de benodigde materialen, waaronder ballen en kleding, wa ren nergens te vinden. „Onzin", zei voorzitter Rien van Meerendonk daarover. „Die spul len waren er wel, alleen lagen ze niet op de plek waar ze behoorden te liggen. En dan wordt er dood leuk besloten om maar niet te trai nen. Eén telefoontje had volstaan om de boel op te lossen. Dit is echt een zeer onverkwikkelijke gang van zaken." Hellemons was zich van geen kwaad bewust. „We hebben over al gezocht en nagevraagd. Nie mand in Wachtebeke wist ergens van. En dan houdt het op." Een te lefoontje plegen, noemde de oefen- meester het paard achter de wagen spannen. „Iemand die verantwoor delijk is voor de materialen moet zijn werk goed doen. Daar hoef ik me niet mee bezig te houden. Ik loop herhaaldelijk tegen dit soort zaken aan. En dat accepteer ik niet." Hellemons stoorde zich ook aan het feit dat Hoek-penningmeester Leo Breepoel de trainingsmateria len donderdag naar Wachtebeke had gebracht. En dit terwijl materi aalman Rinus de Bok dat naar zijn zeggen met liefde zou hebben ge daan. Hellemons: „Maar daar stond voor Rinus niks tegenover. Merkwaardig, want zijn auto rijdt niet op water." Ook daarop reageerde Van Meeren donk geprikkeld. „Dit zijn randza- Karakteristiek 5 Hoek-ASWH 1-2 (1-1). 43. Ever- ton Pires Tavares, 44. Regilio Pinas 1-1, 56. Everton Pires Tavares 1-2, 90. Alex van Dommelen 1-3. Scheidsrechter: H. van Etten (Scher- merhorn). Gele kaart: Guillaume Clinckemaillie, Alain van Mieghem (beiden Hoek), Josiemar van de Werp (ASHW). Aantal toeschou wers: 450. 5 Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld (75. Kyle Doesburg), Tho mas van den Houten; Regilio Pinas, Alain van Mieghem, Thomas van Renterghem (32. Roycel James/46. Lionel Fitsch), Raymond Wolff Jor- rit D'Haeseleer en Guillaume Clin ckemaillie. ken waar Eric zich niet mee hoeft te bemoeien. Alles was geregeld", aldus de voorzitter. Van Meerendonk kon zich niet aan de indruk onttrekken dat Hel lemons een breuk forceert. Want de irritaties stapelen zich op. Ook sportief loopt het niet naar wens. Door de nederlaag tegen ASWH staat Hoek met zestien punten uit elf duels nog net in het linkerrijtje. Een tegenvaller, omdat vooraf gaand aan het seizoen de ambitie om te promoveren naar de topklas se voluit werd uitgesproken. Van Meerendonk ging niet in op de suggestie of het spoedig tot een breuk met de hoofdtrainer komt. Zijn blik sprak echter boekdelen. Voorzitter Nico Boussen van de Stichting Promotie HSV Hoek zei te hopen dat het tij spoedig keert. „Maar als Eric zo goed is als hij zegt dat hij is, komt het allemaal wel in orde", sprak hij cynisch. Om er op te laten volgen: „Krediet bouw je alleen op door prestaties in het heden of in het verleden. En ik geloof niet dat dit nu echt aan de orde is." Er werd zaterdag ook nog gevoet bald in Hoek. Net als de thuis ploeg speelden de bezoekers uit Hendrik-Ido-Ambacht niet hun beste wedstrijd, maar toonden zij zich slagvaardiger en volwassener dan het vrij machteloze Hoek. Hel lemons berustte in de nederlaag. „We hebben verloren van een ploeg die op alle vlakken verder is dan wij." Voor de rust zat het venijn 'm in de staart. Op aangeven vanaf links door Marco de Borst schoot Ever- ton Pires Tavares in de 43e minuut de 0-1 binnen namens de bezoe- eerste paal door de doelman met een knappe reflex tot hoekschop verwerkt. Daaruit raakte Tim Faas- sen de onderkant van de lat Dat deed ook Bart van Fraeijenhove. Trainer Eddy van der Hooft hoor de na afloop de complimenten over het prima spel gelaten aan. „Dit is misschien wel de achtste keer dat we met lege handen staan, terwijl we meer hadden moeten hebben." De thuisploeg deed bij de 1-0 en 2-1 een strik om cadeautjes na bal verlies in de Terneuzense opbouw. Hoogesteger tekende voor i-l Eryürük bracht uit een voorzet van Niels Breijaert de meer dan verdiende 2-2 op het scorebord. In de voorlaatste minuut voorkwam de verdediger met zijn handen een doelpunt voor Heerjansdam. Hij kreeg rood, waarna Heerjansdam vanaf elf meter de zege greep: 3-2. Joris Rademakers (links), Peter Dieleman en Jorin Missu vieren de gelijkmaker in de wedstrijd tegen Klundert. Jor- dy Bakker (nummer 10) is op weg naar de feestvierders. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74