Tsjechen nemen Davis Cup Wereldrecordhouder over van Spanjaarden Komon delft onderspit 29 maandag 19 november 2012 Veel Nederlandse schaatsers waren niet fit in Heerenveen. De sprintsters Thijsje Oenema en Margot Boer presteerden beneden hun niveau. Ireen Wüst lag ziek in bed. Maurice Vriend viert zijn verrassende overwinning op de 1500 meter. foto Jerry Lampen/EPA BQaBHHBMKBHBGBaMSMnMMNBSBlMnMMnMBSBSSBMMMnBB PRAAG - De Tsjechische tennis- ploeg heeft de Davis Cup overge nomen van Spanje. Radek Stepa- nek bracht zondagavond in de fina le in Praag het beslissende derde punt binnen. Hij versloeg Nicolas Almagro, de vervanger van de ge blesseerde Rafael Nadal, in vier sets: 6-4 7-6 (0) 3-6 6-3. Eerder op de dag had David Ferrer de titelverdediger hoop gegeven door ten koste van Tomas Berdych het evenwicht in de driedaagse te herstellen: 2-2. De nummer vijf van de wereldranglijst deed dat bo vendien heel overtuigend: 6-2 6-3 7-5- Zijn inspanning was niet genoeg voor titelprolongatie. Stepanek steeg in de apotheose voor 13.500 enthousiaste supporters boven zichzelf uit. Voordat ploeggenoten, trainers en medische staf de Tsje chische held konden bedelven, wa ren bijna vier uur verstreken, niet gevuld met zeer hoogstaand ten nis maar wel bol van de spanning. Stepanek serveerde aanvankelijk beter dan Almagro. Dat leverde hem de belangrijke winst op in de eerste set. De Spanjaard kreeg in de tweede ook kansen maar slaag de er niet in die voldoende te be nutten. Dat kwam hem in de tie break duur te staan: 7-0. Almagro bleek echter taaier dan verwacht. Tot een stuntje was de underdog in het roze-rode shirt evenwel niet in staat. Voor Tsjechië is het tennissucces dit jaar nu compleet. De vrouwen eigenden zich eerder al de Fed Cup toe. Stepanek en Berdych tra den in de honderdste editie van het befaamde toernooi in de voet sporen van Ivan Lendl, die in 1980 toen nog Tsjechoslowakije aan de begeerde trofee hielp. NIJMEGEN - De Keniaanse adeet Ni cholas Kipkemboi heeft zondag de Zevenheuvelenloop gewonnen. Hij troefde in de wegwedstrijd over 15 kilometer in de buurt van Groesbeek zijn landgenoot en we reldrecordhouder Leonard Komon af Kipkemboi finishte in 42 minu ten en 1 seconde en bleef met die tijd ruim boven het record van Ko mon, die in 2010 in de Zevenheu velenloop 41.13 neerzette. Komon kwam nu uit op 42.18. Nguse Am- losom uit Eritrea eindigde als der de in 42.28. Abdi Nageeye was de beste Neder lander op de tiende plaats. De Ne derlands kampioen 10 kilometer noteerde 44.13. Jesper van der Wie len arriveerde als twaalfde in 44.27. Tirunesh Dibaba liet zich bij de vrouwen niet verrassen. De Ethiopische olympisch kampioene op de 10.000 meter won in 47.08. Ze kwam niet in de buurt van haar wereldrecord op de 15 kilome ter van 46.28 uit 2009. Haar landgenote Tiki Gelana, olympisch kampioene op de mara thon, kwam als tweede over de meet in 48.09. De Keniaanse Bea trice Mutai werd derde in 48.52. Merel de Knegt finishte op gepaste afstand als beste Nederlandse op de achtste plaats in 51.43. Ze zat nog voor marathonspecialiste Mi randa Boonstra, die als elfde aan kwam in 52.23. Wouter Jansen uit Oost-Souburg was de snelste Zeeuw. Hij finishte in 47.14 en werd 25e. Bij de vrou wen was Marianne de Kok uit Le- wedorp het snelst. Zij noteerde een snelle 57.32 en werd daarmee de tweede vrouw 40+. De Zeven heuvelenloop was weer erg in trek. In totaal stonden meer dan 26.000 hardlopers aan de start. WOLVERHAMPTON Barney wint weer eens een toptoernooi Raymond van Barneveld heeft na verscheidene jaren weer eens een groot toernooi op zijn naam ge bracht. De Hagenaar won zondaga vond in Wolverhampton het Grand Slam of Darts, een van de majors van de profbond PDC. 'Barney' ver sloeg in de finale landgenoot Mi chael van Gerwen met 16-14 en ver diende daarmee 125.000 euro. Zijn Brabantse opponent, onlangs in Ier land wel de beste in de World Grand Prix, moest met de helft ge noegen nemen. TURIJN Kibet tweede in marathon Turijn Hilda Kibet heeft haar alternatief voor de afgelaste marathon van New York met succes volbracht. De Nederlandse atlete eindigde zondag als tweede in de marathon van Turijn. Ze noteerde in de Itali aanse stad een eindtijd van 2.25.46. De 31-jarige hardloopster uit Castri- cum kwam daarmee in de buurt van haar persoonlijke toptijd van 2.24.27, die ze vorig jaar in Rotter dam neerzette. Kibet moest de Ke niaanse Sharon Cherop voor zich dulden. Zij won in 2.23.57. BANGKOK Brazilië wint WK zaalvoetbal opnieuw De Braziliaanse zaalvoetballers heb ben in Bangkok hun wereldtitel ge prolongeerd. Brazilië was in de fi nale met 3-2 te sterk voor Spanje. De beslissing viel twintig secon den voor het einde van de verlen ging, via Neto. Hij had ook de score geopend. In de verlenging miste Rodrigo een strafschop voor Brazi lië, maar ruim een minuut later schoot Neto de Zuid-Amerikanen alsnog naar de wereldtitel. Het is voor Brazilië de vijfde wereldtitel in zeven WK's. De andere twee keer zegevierde Spanje. APELDOORN EK volleybal vrouwen in Nederland en België Het EK volleybal voor vrouwen vindt in 2015 plaats in Nederland en België. Dat heeft de Europese volleybalbond CEV zaterdag be kendgemaakt. De speelsteden in de groepsfase zijn Rotterdam, Apeldoorn, Alme- re en Antwerpen. De finale wordt gespeeld in Rotterdam. De laatste keer dat Nederland een EK volley bal kreeg toegewezen was in 1995. Het EK voor mannen in 2015 wordt gehouden in Bulgarije en Italië. De finale is in Sofia. MOSKOU Schaatskampioen betrapt op epo Schaatser Sergei Lisin, de Russisch kampioen op de 10 kilometer, hangt een schorsing van twee jaar boven het hoofd voor het gebruik van epo. De 33-jarïge Lisin verbaas de vorige maand iedereen door de to kilometer te winnen in Kolom- na. Hij haalde meer dan 34 secon den van zijn beste tijd afj maar test te na afloop van de wedstrijd posi tief op het verboden middel epo. Als ook de B-staal van Lisin posi tief is, dan mist hij de Olympische Spelen in eigen land in 2014 in Sots- ji-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73