Blik blijft heilig in binnenstad 141 - - Barista Mathias Brys: Bijzondere kerst-dvd voor zieken Nieuwe cd voor De Dekzwabbers Vijver ZTn"' fomilWtfe ZLTO-pHjS cultuurprijzen voor Saeftinghe Zilt almanak Gewoon maandag 19 november 2012 Verkeersnota ondernemersvereniging Hulst door Sheila van Ooorsselaer HULST - Auto's blijven in de toe komst zeer welkom in de binnen stad van Hulst. Als het aan Onder nemersvereniging Hulst Vesting stad (OVHV) en Wijkraad Binnen stad ligt, zal er van autoluwe of zelfs autotovrije winkelstraten nim mer sprake zijn. Dat blijkt uit de Verkeersnota die beide organisa ties hebben opgesteld. Volgens de nota zal het autover keer oök in de toekomst in alle straten van de binnenstad worden toegelaten. Beide organisaties wil len dat de toegang tot de binnen stad wordt verdeeld over de Gent se Poort en de Dubbele Poort, voor meer loop in en om De Nieu we Bierkaai en het 's-Gravenhof- plein. Volgens de nota moeten de winkel straten in het centrum worden her ingericht. Hulstenaartjes worden vervangen door bijvoorbeeld fiets- klemmen en zitbankjes die, net zo als de paaltjes, het autoverkeer ge leiden en afremmen. Weliswaar krijgen de voetgangers in de win kelstraten volgens de nota 'voor rang' boven het andere verkeer, ze zullen er echter enkel zijn om de auto's te 'hinderen' zodat die stap voets moeten rijden. Ook wordt in de nota gepleit voor een nieuwe parkeerroute. OVHV en de wijkraad willen de toekom stige weg voorlangs de Willibror- dusschool aanwenden om daar het verkeer langs te sturen richting het Solmsbolwerk, richting de Gro te Markt, de Steenstraat, Overdam- straat, Houtenkwartier en weer richting de Gentse Poort. Daarnaast moet het parkeersys teem zelf op de schop. De Wijk raad en OVHV dringen er op aan dat in het stadshart het achteraf parkeren wordt ingevoerd, maar dan zónder het plaatsen van ont sierende slagbomen. Gepleit wordt daarom voor het met spoed invoe ren van sms- of belparkeren. Te vens willen beide dat op alle bol werken betaald parkeren wordt in gevoerd met een uniform dagta rief Winkelpersoneel en bewo ners moeten voorts worden ge weerd van parkeerplaatsen cen traal in de stad, die zijn alleen voor bezoekers. Er is becijferd dat er behoefte is aan 290 extra par keerplaatsen, te realiseren door het aanleggen van een parking in de 'Tuin van De Koek en in het stadspark, grenzend aan wijk 'de Goudkust'. Ook moet de ambtena- renparking achter de gemeente- winkel dan worden opengesteld. „Heb je net heel je ziel en zaligheid gelegd in de perfec te bereiding van een cappuccino, koffie verkeerd of een latte macchiato, inclusief een kunstwerkje in het melk- schuim, gooit de gast er zomaar suiker overheen en begint te roeren. Dat vind ik dan best zonde, ja." HULST - Wie een ernstig zieke colle ga, vriend of familielid heeft en die met Kerstmis wil verrassen met een bijzondere, persoonlijke dvd, kan terecht bij de Hulster stichting Mascura. De medewerkers van Mascura heb ben de afgelopen maanden bijzon der videomateriaal verzameld; van muziek door lokale artiesten en ta lenten, tot anekdotes die worden verteld verteld door Hulstenaren. Ook zitten er prachtige gedichten in het videoarchief en ten slotte ook wensen van bekende Neder landers als bijvoorbeeld Marco Bor- sato, Guus Meeuwis en Edwin van der Sar. Uit al deze fragmenten kan voor een zieke een unieke dvd worden samengesteld die met kerst wordt aangeboden. Wie iemand wil aanmelden of meer informatie wenst, kan te recht op www.stichtingmascura.nl AXEL - De nieuwste cd van shanty- koor De Dekzwabbers is 't Schüüm uöö de Kop gedoopt. Kapitein Wil lem van der Decken nam het eer ste exemplaar in ontvangst in De Halle in Axel. Daar werd de nieu we cd gepresenteerd aan het pu bliek. Op de cd staat een breed re pertoire van 19 shanty's, folksongs, zeemansliederen en traditionals, Nathan van 2,5 jaar uit Rotterdam bracht met zijn mama een bezoek aan zijn oma en opa in Wolphaarts- dijk. Nadien zouden ze langsgaan bij de andere oma en opa die in Goes wo nen. Opa in Wolphaartsdijk is een wat kalende zestiger, die bij het afscheid nemen wel heel direct met de heus aangevuld met een aantal nieuwe nummers. Het lied dat niet op de cd ontbreekt is Lichtjes van de Schelde. De eerste cd van De Dek zwabbers, 'Schoon Schip', werd ge presenteerd in 2010 en werd even als de nieuwste cd geproduceerd door Piet Brakman. 't Schüüm vöö de Kop is te koop via: www.dekzwabbers.nl Tip? redactie@pzc.nl op de feiten werd gedrukt door klein zoon liet. Nathan sprak tijdens het afscheid bij de voordeur: „Nu gaan we naar een gewone opa." Zijn mama vroeg hem verbaasd: „Maar dit is toch ook een gewone opa?" Dat vond Nathan dus niet: „Nee, die andere opa heeft gewoon haar!" TERNEUZEN - Lilianne Butler van de gelijknamige balletschool heeft de Cultuurprijs 2012 van de ge meente Temeuzen gewonnen. De Aanmoedigingsprijs ging naar film maker Florenz van de Vijver. De winnaars werden zaterdaga vond bekendgemaakt in de Grote Kerk. Butler werd in het juryrap port geprezen voor de manier waarop zij een breed publiek in aanraking brengt met dans. Vele honderden kinderen, tieners en volwassenen heeft zij de afgelopen drie decennia bekwaamd in klas siek ballet. Van de Vijver bracht volgens de ju ry de gemeente Terneuzen op een zeer bijzondere manier in beeld met zijn documentaire 'Een klein Vlekje', over (oud)inwoners van Sluiskil. Beide winnaars ontvingen 2500 euro en een kunstwerk van Ernest Joachim. door Sheila van Doorsselaer EMMADORP - Saeftinghe Zilt uit Emmadorp, het bedrijf met zilte teelten van jean-Pierre van Wese- mael, is genomineerd voor de ZL- TO Initiatiefprijs. Van Wesemael teelt exclusieve zil te groenten zoals zeekool, zee kraal, lamsoor en zilte aardappe len. In 2007 won hij als starter nog overtuigend de investeringspremie van de Zeeuws-Vlaamse Junior Ka mer van vijftigduizend euro. De kweek van zilte producten werd bestempeld als zowel innovatief als duurzaam. Nu volgt een nominatie voor de Initiatiefprijs van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie. In totaal zijn hiervoor 26 initiatie ven aangemeld en door een jury beoordeeld. Uiteindelijk zijn drie bedrijven uitverkoren. Van Wesemael neemt het op te gen Vair Varkenshuis (nieuwe on derkomens voor varkens) van de ondernemers Marijke en Michiel Nooijen uit Erp en tegen de Sa menwerkende Zorgboeren Zuid van de zorgondernemers in Zee land en Noord-Brabant. De genomineerden maken kans op twee prijzen: de ZLTO Initiatief Juryprijs en de ZLTO Initiatief Pu blieksprijs. Aan beide prijzen is een geldbedrag verbonden van 2500 euro. De winnaar van de prijs wordt bekendgemaakt tijdens het ZLTO-congres op 13 december. Een vakjury beslist over de ju ryprijs. Voor de publieksprijs kan door iedereen worden gestemd. Het initiatief met de meeste stem men wint. Er kan nog tot en met woensdag 12 december worden gestemd via: www.zlto.nl/congres/initiatiefprijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70