ZorgSaam investeert in Pharmafilter Per sleepboot, vissersboot, pont en... paard Aanhoudingen en inval SP stort zich op Braakman ZEEUWS-VLAANDEREN Ziekenhuis Terneuzen start volgend jaar met de biologische verwerking van medisch afval door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Ziekenhuis ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen investeert 2,6 miljoen euro in een Pharmafilter, voor het Terneuzense ziekenhuis, een systeem waarmee medisch af val op biologische wijze wordt ver werkt en afvalwater wordt gezui verd. Het ziekenhuis is het tweede zie kenhuis in Nederland dat gebruik gaat maken van deze unieke ver werkingsmethode. De eerste en voorlopig enige installatie staat bij het Reinier de Graaf Gasthuis in Delft. Het Pharmafiltersysteem is erop gericht dat ziekenhuizen hele maal zelf vervuilende stoffen zoals medicijnen, hormoonbevattende stoffen (urine, bloed) en röntgen- contrastvloeistof uit hun afvalwa ter kunnen filteren door middel van een bioreactor gevuld met bac teriehoudend slib. De vaste afvalmaterie uit het zie kenhuis (in de toekomst) weg- werppo's, -dienbladen, -injectie- naalden en etensresten worden ge stort in vermalers die op elke afde ling geplaatst worden. De verma len brij komt in een vergister te recht en uiteindelijk wordt hier door de hoeveelheid afval tot tien procent gereduceerd. Het biogas wat vrijkomt door deze vergisting kan weer worden aangewend om de hele Pharmafilterinstallatie op te laten draaien. Bij locatie De Honte in Terneuzen wordt een compleet afvalzuive- ringsstation met daarin het Pharmafiltersysteem gebouwd. Hu- bregtse: „Het doel is dat we straks schoon afvalwater kunnen lozen. Het waterschap is wat dat betreft heel blij met ons en wij betalen daartegenover een veel lagere hef fing. Die veel lager uitvallende kos ten in combinatie met minder lo gistieke handelingen maakt dat we die investering van 2,6 miljoen eu ro kunnen doen. De begeleidingscommissie Pharma filter, met daarin vertegenwoordi gers van Dow, de ZMf en water schap Scheldestromen, brengen binnen enkele weken verslag uit aan ZorgSaam. Hubregtse ver wacht dat tussen februari en april begonnen kan worden met de bouw van het reinigingsstation en dat het Pharmafilter na de zomer van 2013 operationeel kan zijn. ZorgSaam heeft nog meer grote plannen met het Terneuzense zie kenhuis. Zo is de wens meer kan toorruimte en een beddenhuis te bouwen en een grote parkeergara ge voor het personeel. MAANDAG 19 november 2012 Sinterklaas zwaait vanaf de alternatieve pakjesboot Multratug 19 naar de menigte die hem opwacht op de Scheldeboulevard in Terneuzen. foto Mark Neelemans Om Sluiskil te bereiken, liet de Goedheiligman zich overzetten met het pontje. Hij was een beetje beduusd van het overweldigende welkom wat hem wachtte. foto Camile Schelstraete Sint had in Breskens moeite met van boord gaan aan de Kaoje. Het was immers fout tij. Hij moest zich dan ook goed vasthouden, zagen honderden kinderen. foto Wilma Valk In Hulst liet Sinterklaas de Bierkaai aan zich voorbij gaan. Hij kwam niet de stad binnen per boot, maar weer gewoon te paard. foto Mark Neelemans Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst hulst - De politie heeft vrijdaga vond in Hulst zeven mannen aan gehouden op verdenking van drugsbezit en -handel. Dat leidde ook tot een inval in een woning aan de Churchillweg in Hulst waar naast harddrugs ook een vuurwa pen werd aangetroffen. In de Wil lem de Zwijgerlaan en de Zomer straat werden twee Hulstenaren van 19 en 25 jaar aangehouden. Ze hadden softdrugs bij zich. Naar aanleiding van deze aanhoudingen volgde de inval aan de Churchill weg. Daar werden de 54-jarige be woner, drie Hulstenaren van 17,18 en 19 jaar en een 27-jarige man zonder vaste woonplaats aange houden. In het huis is ruim 300 gram wiet, harddrugs en een vuur wapen gevonden. De politie sluit verdere aanhoudingen niet uit TERNEUZEN - De SP-fractie in Ter neuzen heeft zich op de kwestie rond recreatiepark De Braakman gestort. De bewoners en recrean ten daar zagen zich geconfron teerd met het afsluiten van de gastoevoer en mogelijk ook van water en licht. Fractievoorzitter Fons van Limpt bezocht er zater dag de bewoners en vindt dat de gemeente Terneuzen verplicht is haar verantwoordelijkheid te ne men omdat zij gedoogd heeft dat De Braakman ook gebruikt wordt voor basisbewoning. Terneuzen moet volgens Van Limpt in de bres springen voor de bewoners. Wethouder Pim Broekhuijsen stelt dat de situatie De Braakman een privaatrechtelijke aangelegenheid is en dat de gemeente daar geen verantwoordelijkheid voor draagt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69