Terugval voor Martens Cleaning 381 sport Minnaard geveld door hongerklop Mytilus kansloos tegen koploper Arnemuiden heeft .Nie,s ^esu ^fd* weinig aan overwinning om marathoncup Versteeg wint beide proeven in Heinkenszand Toernooizege Van den Dries en Ganseman in zesde wedstrnd maandag 19 november 2012 mxeasxawas>sexmmssgsesswAK/»seueeisso5ssssas»sosss}x/iti»imsaseaassosxxasaeaBmjaaseavKa Driebanders zakken terug in eredivisie na twee nederlagen door Wim de Vos WEMELDINGE - De taken tussen de geliefden Marco Minnaard en Birgit Lavrijssen zijn goed verdeeld. Zater dag had Birgit de lunch voor haar vriend klaargezet, maar na een trai ningsritje van anderhalf uur had Marco verzuimd de boterhammen te nuttigen. Dat brak hem later die middag in de slotfase van de ATB-wedstrijd in hun woonplaats Wemeldinge op. Minnaard had een straatlengte voorsprong op de Belg Danny Sleeckx, maar kreeg last van een hongerklop: Zijn voorsprong ver dween als sneeuw voor de zon en Sleêckx kon hem achterhalen. Het was de verrassende apotheose van de vierde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. „Eigen schuld", HEINKENSZAND - Nicole Versteeg was zaterdag het goudhaantje in de klasse Mi van de dressuurwed- strijd van de RV Allround in Hein kenszand. In de eerste proef liep de amazone uit Goes met Zalote met 66,33 procent naar de overwin ning. De juist van de pony's naar de paarden overgestapte Nina Knape uit Ouddorp reed Vonia met 64,66 procent naar een ver dienstelijke tweede plaats. In de tweede proef eiste Versteeg met 64,50 procent andermaal de zege op. Liliann Mijnsbergen uit Kapelle eindigde met Victor CK met 63,67 procent op de tweede stek. In Z gingen de oranje erelinten in beide proeven, met respectievelijk 61,47 en 63,82 procent, naar Emily Wiskerke uit Kapelle. Zij reed op Aristocraat door Peter van Kouteren VL1SSINGEN - De volleyballers van WS'92 wonnen zaterdag in de der de divisie met 4-0 van Voko. My- tilus was in dezelfde klasse kans loos tegen koploper Atak'55: 0-4. De vrouwen van WS'92 gaven te gen Voko een 2-0-voorsprong uit handen: 2-3. WS'92-Voko 4-0 (25-17 26-24 25-22 25-17): De Vlissingse man- nenploeg was uit op sportieve re vanche en maakte een gedreven in druk. De servicepass was goed, waardoor de thuisploeg het initia tief nam en zich in aanvallend op zicht kon testen. WS'92 slaagde daarvoor met vlag en wimpel. Slechts in het tweede bedrijf stuit ten-de Vlissingers op taaie tegen stand. In een boeiende slotfase werd een ruime achterstand opge haald en vervolgens afstand geno men van de bezoekers. Mytilus-Atak'55 0-4 (17-25 16-25 23-25 17-25): Het was een spel van kat en muis tussen staartploeg My- reageerde Lavrijssen, die zelf wel overtuigend won bij de vrouwen. „Ik had alles netjes klaargezet voor hem, maar als hij het dan niet op eet, moet hij het zelf weten." „Dat is inderdaad waar", zei Min naard. „Vanaf de start heb ik aan de leiding gereden om met nog twee ronden een voorsprong van 44 seconden te hebben. Toen dacht ik ook dat het niet meer mis kon gaan." Dat ging het dus wel. De krachten vloeiden weg uit zijn be nen en de Wemeldingenaar was niet meer vooruit te branden. Bij de vrouwen was er een behoor lijke deelname met tien rensters en Lavrijssen reed overtuigend naar de winst. Lindy van Anrooy was weer snel van start gegaan, maar kon ditmaal dat hoge tempo niet vasthouden. GOES - De tennissters Jeantien van den Dries en Marjan Ganseman hebben het Ritualstoemooi ge wonnen. In de TSI-hal in Goes wa ren zij in de finale van het dubbel spel in de 3-categorie met 6-5 te sterk voor Marjolein Meulenberg en Esther Vendrik. Bij de mannen in de 3-categorie waren Michel Kokelaar en Sven Vermeulen de sterksten. In de eindstrijd klopten zij Jesse Koppe- jan en Abe Kuijl met 6-5. In de vierde categorie bij de vrou wen liepen Caro Schuitema en Eva Hartog de zege nipt mis. Zij verloren in de eindstrijd met 5-6 van Eelke en Katrij Zurhorst. Schuitema verloor daarnaast ook de finale van het gemengddubbel- spel 4. Samen met Raoul Flipse verloor zij van Kim Houmes en Abe Kuijl (9-4). tilus en koploper Atak'55. De gas ten waren in verdedigend opzicht nauwelijks te verschalken, bestook ten de Zeeuwen met een lastige opslag en paarden een goede pass aan een uitstekende aanval. Toch waren de Goesenaren in de derde set dicht bij een stuntje. Op 23-20 lag winst in het verschiet. Zo ver kwam het echter niet Knullige fou ten op rij leidden de ommekeer in. Vrouwen. WS'92-Voko 2-3 (25-17 25-23 21-25 23-25 10-15): De thuisploeg begon sterk. De Vlissingse vrouwen speel den met lef en veel variatie in de aanval en bekroonden goed spel met twee setzeges op rij. Die voor sprong kon echter niet wordën ver zilverd. Voko groeide daarna voor al in verdedigend opzicht en kwam door winst in de derde set terug in de wedstrijd. Bij WS'92 sloeg de vermoeidheid toe, het spel werd te voorspelbaar en de foutenlast liep op. Nadat het 2-2 was geworden ging in de vijfde set het kaarsje aan Vlissingse kant uit. De driebanders van Martens ble ven met lege handen in de eredi visie. De biljarters uit Kapelle verloren hun beide duels en zak ten naar de vierde plaats. Dallin- ga won beide wedstrijden en Lands Welvaren verraste met een 8-0-zege op Van den Broek. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Opmerkelijke gebeurte nissen kenmerkten de elfde ronde in de eredivisie driebanden. Meest in het oog springend was dat de Ceulemans-dynastie voor het eerst in de geschiedenis met vier familie leden op dezelfde dag in de eredivi sie aan het vèrtrek stonden. Raymond en kleinzoon Bart speel den en verloren in Vlaardingen na mens Martens Cleaning uit Kapel le, zoon Kurt won voor Van Wan- rooij Transport in Sluiskil en in Zundert speelde een andere klein zoon, Peter, gelijk namens Snellen Recycling. Een tweede opvallend voorval was de vrije val waarin Martens door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arriemuiden boekten in de eerste divisie eindelijk een over winning. Scyedam 2 was het slachtoffer: 6-4. Veel leverde het niet op. De ploeg die aan het eind van de competitie ophoudt te be staan, kan de degradatieplaatsen niet meer ontlopen. Het succes kwam tot stand door twee overwinningen van Jan- Henk Bomhof en Jeroen de Heide. Zij versloegen Laurens van Raads hoven en invaller Dario Prodano- vic. Riny Kasse versloeg Prodano- vic en ging in een thriller in vijf ga mes ten onder tegen de uiteinde lijk ongeslagen Jochem de Hoop. In de tweede divisie leed SAR/Neckermann.com een neder laag tegen JCV: 6-4..In Vught kwa- MIDDELBURG Mitchel Verburg beste karter van Nederland Mitchel Verburg van het Paau- wer-racïngteam is Nederlands kam pioen karten geworden bij de NFK-bond. De Goesenaar was dit seizoen de beste in de klasse 03, de klasse van de automaten. Verburg reed vijf NK-races: in Genk (B), Kerpen (D), Berghem en Emmen (2x). Daarin boekte hij de beste resultaten. Menno Paauwe uit Biezelinge werd derde op het NK in de klasse 06, de schakelklasse. Hij reed dezelfde wedstrijden als Verburg. Cleaning terecht kwam. De ploeg leed het afgelopen weekeinde twee nederlagen en zakte weg naar de vierde plaats in de rang schikking. Zaterdag was Snellen Recycling veel te sterk en zondag gold hetzelfde voor koploper TO- W.NL/MCR. Het derde aandachtspunt was de nederlaag van Dallinga/Frans Be- vers-speler Frédéric Caudron te gen Kurt Ceulemans in de tweede thuiswedstrijd van het weekeinde. Zaterdag stuntte de sterke Belg nog door een achterstand van 29-21 tegen Davy van Havere om te buigen in een overwinning. Toen was Jean-Paul de Bruijn de enige van de Zeeuws-Vlamingen die verloor. Zijn ploeg won met 6-2 van FDV Jacoby/Schuler Cues. Zondag gaf De Bruijn geen krimp tegen Jan Arnouts van Van Wan- rooij Transport en won zijn ploeg andermaal met 6-2. Glenn Hofman maakte in dat duel een 22-28-achterstand goed tegen Ad Broeders en won, net als de dag ervoor. Ook Peter de Backer won zaterdag en zondag. Lands Welvaren/Iets Anders zorg- tmamtmmiKiesaBSSKKsammmiKiBSBSsesmmem men beide teams gehavend aan de start. Invaller Bart Magnus scoor de een bonuspunt door van de invaller van JC V-zijde Simon Schoones te winnen. Dennis Ver dunnen wist diezelfde Schoones te kloppen. Johan 't Hooft ver sloeg daarnaast ook noppenspeler Peter van Iwaarden. Ex-TTCM-spe- ler Jos Verhulst bleek een maatje te groot voor de Kloosterzanden- aren. Met nog één wedstrijd te gaan is de achterstand op degradatiecon current FVT vier punten en heb ben de Zeeuws-Vlamingen het dus niet meer in eigen hand. TTCM verloor in een wedstrijd om des keizers baard met 7-3 van Taverzo 2. Sören de Witte bleef on geslagen. De Middelburgers zullen het seizoen in de derde divisie af sluiten op een vierde plaats. De laatste GP driebanden van het seizoen is gewonnen door Dick Jas pers. Hij versloeg in de finale Hul stenaar Jean Paul de Bruijn met 40-37 in 27 beurten. De Bruijn vol tooide een knappe reeks. In Rosma len werd hij ook al tweede, in Oos terhout derde, in Amsterdam zesde en nu opnieuw tweede. De Bruijn versloeg in de knock-outfase Ruud Hölscher, Jean van Erp en Ad Koo- revaar. Hij was dik tevreden: „Ik eindig derde in het klassement Daarmee ben ik zeer content" de voor dé verrassing van de elfde speeldag. De ploeg uit Kwaden- damme versloeg Van der Broek Biljarts/Hanbat met liefst 0-8. De Amsterdammers begonnen overtuigend aan de competitie maar zijn na deze nederlaag wegge zakt naar de negende plaats, nog maar net voor Lands Welvaren. De thuisploeg miste Jeremy Bury maar dat mocht niet als excuus gel den voor de zware nederlaag. De bezoekers waren op alle fronten de baas. Francis Forton versloeg de Koreaan Inwon Kang, Henk Habra- ken won van Frans van Schaik, in valler Jack Wijnen klopte Dick van Uum en Ronny Daniëls liet Sander Jonen kansloos. Martens Cleaning werd min of meer ontmaskerd, al wisten inge wijden dat het een moeilijk week einde zou -worden. Twee keer 8-0 verlies was wat veel van het goede. Snellen Recycling was uit op re vanche voor de nederlaag eerder dit seizoen in Kapelle en kreeg die. En tegen TOW was op voorhand weinig eer te behalen, waardoor de derde plaats na dit weekeinde een utopie zou blijken. 3SSaaK»J5SS55»!^5B53a!S5^^ MIDDELBURG - Marathonschaatser Niels Mesu uit Middelburg eindig de in Haarlem als vijfde in de zes de wedstrijd van de KPN Cup. Mesu maakte deel uit van de kop groep die al vroeg in de wedstrijd een ronde voorsprong nam. In de slotronde had hij lang uitzicht op een podiumplaats, maar door een gewaagde actie van Rob Hadders raakte die in laatste instantie üit beeld. De toch nog mooie vijfde plaats was zijn deel. De winst ging met een schaats- punt voorsprong naar Christijn Groeneveld. Tweede werd Francoli- ni uit het team van Niels' broer Er- win. Erwin Mesu sprintte in het pelo ton om de zestiende plaats. In de laatste bocht lag hij derde maar kwam toen ten val. Hij eindigde op de 44e plek. De rolstoelbasketballers van RBVM bleven in de derde ronde van de competitie met lege handen. In Zwijndrecht speelde de ploeg te gen BC Verkerk 2 en Vios'82. Tégen de reserves van Verkerk werd het 50-57. Leendert van Gilst was topscorer bij de Middelburgers met 20 punten. Mark Tasma maak te er 16. Tegen Vios'82 werd het 31-43. Ook nu zorgde Van Gilst voor een groot deel van de produc tie: 19 punten. Joris Buningh en Mark Tasma maakten 4 punten. VLAARDINGEN De Bruijn tweede in GP Vlaardingen MIDDELBURG Twee nederlagen voor rolstoelbasketballers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68