sport 137 Oemoemenoe-trainer: Ik denk dat dit de beste ploeg uit de clubhistorie is Vrouwen Rapide stunten Tovaal boekt knappe zege in Venlo maandag 19 november 2012 'Na rust speelden we veel directer en konden we het ons permitteren ook een keer de bal naast de korf te schieten. Als we de bal dan nog hadden, was er tijd genoeg voor een tweede doelpoging' Erik Maljers Anita de Ridder (op de rug gezien) en Corné van Belzen (links) maken oorlog onder de korf. Rechts volgt Anne Meulmeestre het spel. de plek op van Leon van Belzen, die in de eerste speelronde uitviel met een kwetsuur aan de knie en zaterdag nog niet fit was. „De ploeg is nog een beetje zoekende, maar dat is allemaal wel verklaar- VENLO - De rugbyers van derdeklas ser Tovaal behaalden in Venlo een knappe 12-17-overwinning op Wal laby's. Bij rust leidde de Goesena- ren al met 0-5. Het team van trainer Harry van Helsland mist nog steeds de nodi ge driekwarten wegens blessures, maar was op Limburgse bodem ab soluut niet de mindere van Walla by's. Na twintig minuten bracht Reinier de Haan zijn team op een verdiende 0-5-voorsprong. Na rust kwam de thuisclub terug tot 5-5. Na een goede actie van Maarten Buijs bracht Ray Black burn Tovaal met een try en een conversion wederom op voor sprong: 5-12. Wallaby's kwam vijf minuten voor het einde opnieuw op gelijke hoogte, maar in de aller laatste minuut greep Tovaal toch de volle winst. Reinier de Haan drukte de beslissende try. baar", vond Maljers. Daar sloot Crucq zich bij aan. „En dan nog", zo zei hij, „hebben we vandaag heel goed spel laten zien." Dat was dan vooral na rust. TOP kwam na een paar minuten in de door Yorben Weststrate MIDDELBURG - De rugbyers van Oe- moemenoe zetten zondagmiddag een grote stap in de strijd om pro motie naar de hoogste klasse van Nederland. Ook in de achtste wed strijd van het seizoen bleef de Mid delburgse formatie ongeslagen. Oe- moemenoe versloeg de nummer twee, Alkmaar, met fors verschil: 41-13. Scherp en gemotiveerd begon Oe- moemenoe aan de wedstrijd. Bin nen tien minuten stonden de Mid delburgers al op een forse voor sprong. De score werd geopend door Laurent Legrand uit een pla- cekick, waarna Yedney America met een indrukwekkende rush de score naar 8-0 tilde. Hierna ver kleinden de Alkmaarders de ach terstand. Maar nog voor rust recht te Oemoemenoe de rug en lieten tweede helft los en bouwde heel zelfverzekerd aan een grote over winning. De ploeg bleef tot het laatste moment gretig, wat mooi 'tot uiting kwam in de 27-14 van Peter van Belzen. De speler die de spelers zien waarom zij nog on geslagen zijn in de eerste klasse. De tweede helft leverde hetzelfde beeld op: Oemoemenoe kwam er via de snelle voorwaartsen gevaar lijk uit en kon de score uitbouwen. Alkmaar moest het vooral hebben van kracht. Het jeugdige Oemoe menoe was hier goed tegen be stand. Trainer Brian Hendry was daarom tevreden met dit resultaat: „Het was het belangrijkste duel tot nu toe en als je dan uiteindelijk met zo'n groot verschil wint, dan kan ik alleen maar blij zijn. We hebben vandaag laten zien dat wij thuis horen op dit niveau." Dëniel van der Waal moest in de tweede helft het veld verlaten met een beenblessure. Hij speelde voor zijn wissel een puike partij. Stie kem keek Van der Waal al naar de toekomst. „Als dit team promo veert en volgend jaar ereklasse foto Ruben Oreel bijna nooit schiet, liet de bal in de zoemer nog door de korf gaan. Scores TOP: Anita de Ridder 7, Jeanine Marijs 6, Corné Bezemer 5, Remco Bezemer 4, Peter van Belzen en Anne Meulmeester 2, Jordi Meulmeester 1. speelt, dan hebben we het heel goed gedaan." Peter de Lange, de man die veel vuil werk opknapt in het veld, was erg zenuwachtig voor deze wed strijd. „We hebben een jong team en daarom is het extra knap. Onze kracht is dat we al met elkaar sa men spelen sinds we zes of zeven jaar oud zijn." Hendry kan dat ge geven alleen meer beamen. „We speelden vandaag tegen een sterk, maar wat ouder team. Onze instel ling was super. Dit team is echt leergierig." De Schotse trainer van Oemoeme noe had niet gerekend op zo'n goed seizoen. „In het begin van de competitie hoopten we ons te handhaven in deze klasse, maar nu willen we kampioen worden, iets speciaals neerzetten. Ik denk dat dit team het beste team ooit is in de historie van de club." door Peter Snelders HULST - De hockeysters van Rapi de zorgden voor een grote verras sing in de tweede klasse. Het Huls ter team won met 3-1 van num mer twee Warande. In de derde klasse verloor zowel het vrouwen als het mannenteam van Walche ren. Vrouwen. Rapide-Warande 3-1: Warande was de bovenliggende partij. Daar door moest Rapide zich veelal be perken tot verdedigen en hopen op succesvolle counters. Dat bleek te werken. Na twintig minuten was het raak: Stephanie van Hape ren scoorde uit de rebound. Tien minuten na de hervatting kwam Warande uit een zelfde situatie op gelijke hoogte. Daarna nam de druk van Warande toe, maar bleef een solide verdedigend Rapide goed op de been. Toen Tatsjana van den Eynde via een uitval de 2-1 maakte, groeide het vertrou wen. Drie minuten voor tijd werk te de keepster van Warande een Rapide-inzet in eigen doel en was het pleit beslecht. Liberty-Walcheren 3-0: De uit slag was geflatteerd. Qua veldspel deed Walcheren nauwelijks onder voor de thuisploeg. Alleen was Li berty effectiever in de afwerking. De thuisploeg had echter wel twee stilstaande situaties nodig om het verschil te maken. Zowel in de eer ste als de tweede helft scoorde Li berty uit een strafcorner. Enkele minuten voor tijd viel de 3-0. Mannen. Rapid-Walcheren 5-1: Walcheren vocht drie kwart van de wedstrijd met tien man voor wat het waard was. Het team begon goed, want in de tiende minuut maakte Niels Govert de 0-1. In de zeventiende minuut kreeg een speler van Wal cheren rood. Dat was het breek punt. Op dat moment was het 2-1 en kon het duel nog alle kanten uit. Daarna moest een hard wer kend Walcheren de schade be perkt zien te houden. ZIERIKZEE Remijn derde in gewestelijke titelstrijd Van de Zeeuwse deelnemers aan het gewestelijk kampioenschap li- bre vijfde klasse manifesteerde Henk Remijn van ALM Goes zich het beste, hij werd derde. De titel ging naar Cynthia van Peer van 't Raadhuis. Martin de Bel (Avontuur, Goes) kwam als lijstaanvoerder binnen, maar werd slechts zevende. WEMELDINGE De Kok kaapt titel voor Hameling weg Het persoonlijk kampioenschap driebanden klein hoofdklasse is ge wonnen door Wim de Kok van LBV uit Lewedorp. Hij stootte op de slotdag Jaap Hameling van BV Kwadendamme van de troon. „Ik had Jaap Hameling zaterdag nog gezegd: je bent nog geen kam pioen en opeens komen mijn woor den nog uit ook", zei De Kok. „Mooi toch."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67