TOP haalt foutjes snel uit het spel Tjoba verliest het hoofd én de wedstrijd 27 van plek in middenmoot Orion kijkt niet op 3ó|spor Delta Sport zakt door het ijs maandag 19 november 2012 door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - In de overgangsklas se D ging Tjoba door eigen toe doen onderuit. De Bevelandse korfballers lieten zich van de wijs brengen door randzaken. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen ver loor het hoofd en daarmee ook de wedstrijd. IJsselvogels-Tjoba 27-25: „Het is onbegrijpelijk dat we hier verloren hebben" zei coach Bram van Gef- fen over de emotionele wedstrijd in Moordrecht. Hij was niet alleen teleurgesteld over de verdedigings- fouten voor rust (15-9), maar ook over de irritaties binnen de ploeg. Die haalden het niveau naar bene den. Na de inhaalrace en de 20-22-voorsprong gaf het team het duel nog uit handen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Niels Westmaas 5, Dennis Broerse 4, Esmee Walraven 3, Anoek Braam 2, Geerten van Moolenbroek en Manon Braam 1. Koag-Fortis 18-19: Op basis van de voortdurende voorsprong was het een terechte overwinning voor Fortis. Coach Robin Wisse prees zich gelukkig met de arbiter. Die gaf - geheel terecht volgens de Sou burgers - in de slotfase geen straf- worp aan de thuisploeg. „Anders had het zomaar nog een gelijkspel kunnen worden." Scores Fortis: Jordy Sleijpen 5, Patrick Koppejan 4, Remco Crucq en Joyce Schoonaard 3, Rens van den Driest 2, Kim Baas en Rachel Verhage 1 VEO-Swift 20-19: „Jammer, jam mer." Coach Dennis Plantinga ver beet de teleurstelling over de late zege van de Voorburgers. De win nende treffer viel acht tellen voor het einde. Swift bespeelde de erva ren eersteklasser met veel bravou re. Een punt zou de juiste belo ning zijn geweest, maar het Mid delburgs achttal speelde in de slot fase te gretig. Scores Swift: Naomi Zuidweg 7, Mat- thijs Pouwer 3, Richard Geldof, Kristian Huisman, Lennart Hoogenboom en Vera Kuiper 2, Eefje van de Berg 1 Togo-Korbatjo 14-15: Togo had het eerste punt in de tweede klas se voor het grijpen, maar kreeg dertig tellen voor het einde de dek sel op de neus. „We waren te gre tig om ook de winst nog te pak ken", zei coach Carlo de Waele. De Goese ploeg speelde prima, maar de ervaring bracht Korbatjo de ze ge- Scores Togo: Niek Meerman 4, Anouk Hazelaar en Jan-Willem van Nieuwen- huijze 3, Jan-Kees Goossens 2, Marten Postema en Mijke Tahapary 1 Vios-Seolto 16-18: Seolto liet zich de eerste dertig minuten van de wijs brengen door een opportunis tisch Vios, dat bij rust met 10-6 leidde. „Daarna werd er wel col lectief verdedigend en stond het vizier goed", zei een opgeluchte coach Sjaak Joziasse over het herstel van de Vlissingers. Scores Seolto: Timme Provoost, Den nis Goedegebuur en Ralf Dourlein 4, Mayella Kuizinga, Rosanne Westveer en Tom Harthoorn 2. Ondo-Blauw Wit 16-11: Er waren uiteenlopende analyses over de ge- lijkopgaande eerste helft (7-7) door beide coaches. „Onze verdedi gende foutenlast maakte het span nend", vond Ondo-coach Hans de Meij. „Wij hadden de controle door een tactisch sterke korfbezet- ting", meende Blauw Wit-coach Adri van Bavel. Na rust was het beste eraf bij Blauw Wit. Ondo speelde dominant, maar was cou lant Scores Blauw Wit: Ivo Flipse en Basti- aan Rijk 4, Marco de Jonge 2, Elles Kloet 1. Scores Ondo: Lennard van Eennennaam 6, Robbie Mesu 4, Jeroen Mesu 3, Ronald Wisse 1, Nikie Geer vliet en Annemieke Toerse 1. Stormvogels-DSO 16-14: Storm vogels verraste favoriet DSO in het laatste kwartier. Doordat één Westkappels vak moeizaam door de Klundertse stellingen kwam, was er 45 minuten lang weinig hoop op een goede afloop. Na twee wissels kwam de kentering. Waar DSO droog kwam te staan, kreeg Stormvogels het op de heu pen. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Kris Gabrielse en Arja Groenleer 3, San- der Verrijzer en Francky Koole 2, Ange la Matthijsse en Jonathan Koets 1 door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De handballers van Be- ma Kunststoffen/Delta Sport gaan onderhand geloven dat ze in een crisis zitten. Zondag verloor de Zie- rikzeese hoofdklasser met 20-25 van Kras/Volendam 4. Delta Sport won pas één van de zes wedstrijden. De ploeg staat daardoor laatste. Rob de Vos ziet nog maar één middel om het zelf vertrouwen een slinger te geven: back to basic. „We moeten terug naar de basiselementen van het handbal", verzuchtte de Mid delburgse oefenmeester. „Een an dere uitweg zie ik nu niet meer. We zijn vandaag door het ijs ge zakt" De Vos zag dat zijn ploeg tegen de Volendamse gasten speelde als een TOP scoorde 27 keer. Zo veel treffers had de Arnemuidse ploeg nog niet eerder gemaakt onder de coaches Erik Maljers en Peter Crucq. „regelrechte degradatiekandidaat". „We gooien letterlijk geen deuk in een pakje boter. Dat we in de kel der van de hoofdklasse bivakkeren is een logisch gevolg." De prestaties van dit seizoen staan in schril contrast met die in het eerste jaar in de hoofdklasse. In het seizoen 2011-2012 legde Delta Sport namelijk nog beslag op de derde plaats. TOP Arnemuiden boekt ten koste van degradatiekandidaat Kinderdijk de eerste overwinning in de over gangsklasse D. Het duel in sporthal De Blikken eindigt in 27-14. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - De korfballers van TOP Arnemuiden nemen aanwij zingen snel ter harte. Dat bleek za terdag maar weer eens in de thuis wedstrijd tegen Kinderdijk. Twee oneffenheden die vóór rust nog wel in het spel van de thuisploeg zaten, waren erna uit. „In de eer ste helft zat het team al op een goede negen", zei trainer Peter Crucq. „De tweede helft vond ik een vette tien waard." De eerste oneffenheid zat in de verdediging. TOP liet de spelers van Kinderdijk in de eerste dertig minuten te makkelijk in de aan geef komen. De Zuid-Hollanders werden daardoor een handje ge holpen tijdens het opbouwen van hun aanvallen. En die maakten daar ook dankbaar gebruik van. Nadat de Arnemuidse formatie snel een gaatje van twee goals had geslagen, begonnen de gasten op dezelfde voet mee te scoren. Daar door was het halverwege 11-9. „We hebben dat eenvoudige 'in snijden' van Kinderdijk in de rust benoemd", zei Peter Crucq, die TOP samen met Erik Maljers coacht. „In de tweede helft is het niet meer voorgekomen. Met na me Anne (Meulmeester) deed het goed. Zij heeft heel veel aanvallen van Kinderdijk verstoord. Uitein delijk kregen we er na rust ook nog maar vijf tegen." De tweede oneffenheid zat in het aanvalsspel van TOP. De rood-wit- te equipe deed aanvankelijk te lang over de opbouw. En dat ter wijl in de overgangsklasse de bal binnen 25 seconden tegen de korf moet komen of er doorheen moet gaan. „In de eerste helft hadden we drie a vier passes nodig om de bal onder de korf te krijgen. Er waren dan al tien seconden voorbij voordat de aanval eigenlijk echt kon beginnen", zei Maljers. „Na rust speelden we veel directer en konden we het ons per mitteren ook een keer de bal naast de korf te schieten. Als we de bal dan nog hadden, was er tijd genoeg voor een tweede doelpo ging-" Maar wat het hele duel bleef, was het zoeken naar de balans tussen 'vaart maken in de aanval' en 'wachten op de juiste kans'. Vreemd is dat niet. De Arnemuid se promovendus is namelijk nog niet helemaal gewend aan de schotklok en de druk die dat appa raat geeft. Bovendien onderging het team de laatste weken een aan tal wijzigingen. Wilma de Ridder kwam in de plaats van haar zus Pe tra, die vanwege een achillespees blessure voor lange tijd uit de rou latie is. Jordi Meulmeester vulde door Roeland van Vliet HEINKENSZAND - De handballers van sv Orion lopen één op één. Na het duel met Tremeg (25-22) is de promovendus met zeven pun ten uit evenzoveel wedstrijden een goede middenmoter. „Maar ver rassend is dat niet", zei Ron van Dalen, die zondag één van de smaakmakers was bij de formatie uit Heinkenszand. „We horen in deze klasse thuis." Orion heeft in de nog maar jonge competitie al enige tegenslagen ge had. Ron van Dalen ontbrak enige tijd vanwege een knieblessure en is nog steeds niet volledig inzet baar. En Arno Riemens is vanwe ge een blessure aan een vinger ook enige tijd uit de roulatie. „Als we straks weer compleet zijn, gaan we nog heel wat wedstrijden win nen", zei Van Dalen, blakend van het zelfvertrouwen. „We hebben al meerdere malen laten zien dat we het niveau in deze poule aan kunnen." Tegen laagvlieger Tremeg (het om gekeerde van Gemert) had de ploeg het overigens nog wel lastig. Dat kwam doordat de Brabanders nogal fysiek speelden. En hoewel de arbiter kwistig gele kaarten uit deelde en tijdstraffen oplegde, liet hij ook nog veel toe. „Dat is niet erg, hoor", zei Van Dalen. „We kunnen prima met fysieke tegen standers overweg, maar je moet dan wel altijd even omschakelen. Dan krijg je klappen en deel je ze ook uit." Onder aanvoering van nieuweling Guy Peters, het krachtmens uit Limburg, bereikte Orion na een kwartier een voorsprong van zes punten (11-5)- De thuisploeg leek Tremeg onder de voet te gaan lo pen, maar dat gebeurde niet De equipe van trainer John Jansen slaagde er niet meer in tempo te maken in de aanvallen en zag me de daardoor veel offensieve acties op niets uitlopen. Tremeg profiteerde van de verslap ping van Orion en mocht even ho pen op een stuntje. Tien minuten na rust was het verschil immers nog maar één punt: 16-15. Ron van Dalen zorgde er uitein delijk voor dat het niet verkeerd afliep. De slimme aanvaller kreeg in het laatste kwartier speeltijd en liet zich meteen gelden. Hij hoefde - zoals altijd - alleen in de aan vallen mee te draaien en zorgde daarin voor nieuw elan. „Ik hoef normaal ook niet mee te verde digen, omdat anderen meer van waarde kunnen zijn in de defen sie. Maar nu is dat ook wat veili ger voor mijn knie. In de verdedi ging loop je toch iets meer risi co's." Scores Orion: Guy Peters 10, Ron van Dalen en Michiel Schuijs 4, Nik van Da len 2, Mare Dorst, Mischa Dorst, Jaco de Jong en Marcello Tax 1 Guy Peters maakt één van zijn tien treffers tegen Tremeg. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66