bij Fitland XL inruilen voor VCT Luxe relaxen Raad Vlissingen wil WCT niet 141 zeeland Colijnsplaat neemt travalje officieel in gebruik ZorgSaam steekt 2,6 miljoen in afval Marco Bobeldijk Invallen en 7 aanhoudingen om drugshandel door Maurits Sep VLISSINGEN - De aanleg van de Ver- brugge Container Terminal ver dient steun, maar de gemeente raad van Vlissingen is niet bereid de Westerschelde Containter Ter minal daarvoor op te geven. Een meerderheid van de raad denkt dat er ruimte is voor beide plan nen, omdat de markt voor contai neroverslag nog steeds groeit. Verbrugge Terminals kwam on langs in conflict met havenschap Zeeland Seaports. Het overslagbe drijf wil de VCT aanleggen in Vlis- singen-Oost, maar alleen als Zee land Seaports afziet van de eigen WCT. Wordt doorgewerkt aan dat plan, dan vertrekt Verbrugge met zijn VCT naar Rotterdam of Zee- brugge, dreigde hij. Het angstbeeld dat bovenop de fail lissementen van Zalco en Therm- phos nog meer banen verloren gaan als Verbrugge zijn dreige ment doorzet, bracht het Vlissing- se CDA ertoe donderdag een mo tie in te dienen. Daarin werd het college opgedragen bij Zeeland Seaports aan te geven dat Vlissin gen werkgelegenheid wil behou den en dat daarom de strategie ver legd moet worden van WCT naar VCT. „We moeten de heilige WCT-huisjes doorbreken", ver klaarde fractievoorzitter Rijnco Jan Suurmond. De motie kreeg echter te weinig steun en werd uit eindelijk ingetrokken. „We zullen ons punt wel maken in de ontmoe ting die we als raad dinsdag heb ben met Zeeland Seaports", be sloot hij. De motie haalde het niet omdat te veel partijen vonden dat er ruimte is voor beide container kades en omdat het niet de ge meenteraad van Vlissingen is die daarover gaat, maar Zeeland Seaports zelf. Weliswaar is Vlissin gen één van de aandeelhouders in het havenschap, maar dat is ook een zelfstandig bedrijf dat zelf zijn strategie bepaalt. En als er al een politiek signaal afgegeven zou moe ten worden, vond een raadsmeer- derheid, dan moet dat gedaan wor den door de wethouder die in het bestuur van het havenschap is afge vaardigd. Wethouder Rob van Dooren van economische zaken benadrukte dat Zeeland Seaports en Verbrugge beiden belang heb ben bij een goede overeenkomst over VCT en WCT. „Het is onver standig om de strategie nu te ver leggen. We moeten juist kijken of beide plannen kansen bieden." door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen investeert 2,6 miljoen euro in een Pharmafilter voor het Terneuzense ziekenhuis: een systeem waarmee medisch af val op biologische wijze wordt ver werkt en afvalwater wordt gezui verd. Het Terneuzense ziekenhuis is het tweede in Nederland dat zo'n filter gaat gebruiken. Met het systeem kunnen ziekenhuizen ver vuilende stoffen zoals medicijnen, hormonen uit urine en bloed en röntgencontrastvloeistof uit hun afvalwater filteren via een bioreac- tor gevuld met bacteriehoudend slib. Het vaste afval als wegwerp- po's, -dienbladen, -injectienaalden en etensresten gaan per afdeling in vermalers. Die brij wordt vergist. Het vrijkomende biogas houdt de filterinstallatie weer gaande. Je zou er bijna verdwalen, in het gloednieuwe sport- en well- nessresort van Fitland aan het Geldeloozepad in Goes. De toe voeging 'XL' is dan ook toepasse lijk. Zaterdag was er open dag. door Luc Oggel Ja, natüürlijk wil regiomanager Marco Bobeldijk van Fitland de verslaggever en fotograaf van dienst even rondleiden. Tenminste, als hij zich los kan maken van alle mensen die hem de hand willen schudden om hem te feliciteren met het nieuwe com plex. Bobeldijk is zo trots als een pauw en dat mag ook. Het voormalig bowlingcentrum en Fitland Sport park ondergingen dit jaar een me tamorfose en daardoor heeft Goes nu een ultra luxe en modern mul tifunctioneel wellnessresort. Vanaf aanstaande zaterdag kan er gebruik worden gemaakt van alle wellnessvoorzieningen, maar afge lopen zaterdag was er alvast een open dag en die werd druk be zocht. Deze week wordt er nog proefgedraaid en zullen er nog en kele laatste puntjes op de i worden gezet. „De fitnessapparatuur moet nog worden geleverd en we moe ten nog twee zalen afbouwen en afwerken", zegt Bobeldijk. „Daar om opent het sportgedeelte op 1 december." Desondanks krijgen de bezoekers deze zaterdag al een zeer goed beeld van wat het zeer ruim opgezette resort te bieden heeft. Want dat is nogal wat: ruim opgezette sportzalen waaronder een nieuwe aerobic- en spinning- zaal (die dus nog moeten worden afgebouwd), fysio- en beautyprak tijken en het wellnessgedeelte met allerlei sauna's, baden (zowel bin nen als buiten), rustruimte, een groot restaurant met lounge-ge deelte, buitenterras en dat alles zeer luxe afgewerkt. „Er komt bui ten nog een ligweide en belevings- tuin met vijver", zegt Bobeldijk. Het wellnessresort heeft een capa citeit van 200 man. Bijzonder is ook de samenwerking met een in het pand gevestigd kin derdagverblijf. Dat opereert welis waar zelfstandig, maar gasten van Fitland kunnen er hun kind bij voorbeeld ook voor een paar uur tjes stallen. Fitland heeft momenteel een klei ne 3000 leden, verspreid over twee locaties (de andere is bij de Zeelandhallen, red.). Daar kunnen er wat Bobeldijk betreft nog wel wat bij. „Je kunt lid worden van de sport, de wellness of beiden." De regiomanager heeft alle vertrou wen in het concept. „Je ziet dat de minder kwalitatieve centra het mo menteel moeilijk hebben, maar voor dit soort resorts is nog vol doende markt." En dan nog iets: de kans is dus groot dat je tout Goes in zijn of haar nakie tegenkomt. „Mij niet, zegt wethouder Jo-Annes de Bat, die zaterdag ook een kijkje kwam nemen. „Ik ga wel hardlopen." Bezoekers van de open dag van Fit land XL bekijken één van de sau na's. Die jassen zijn niet nodig. In zet: even de loopband uitproberen. foto's Willem Mieras maandag 19 november 2012 Regiomanager van Fitland: „Je ziet dat de kwalitatief mindere centra het momenteel moeilijk hebben, maar voor dit soort resorts is nog voldoende markt. Bovendien, in een straal van vijftig kilometer rond Goes is er zoiets niet" HULST - De politie heeft vrijdaga vond in Hulst zeven mannen aan gehouden op verdenking van drugsbezit en -handel. Dat leidde ook tot een inval in een woning aan de Churchillweg in Hulst waar naast harddrugs ook een vuurwa pen werd aangetroffen. In de Willem de Zwijgerlaan en de Zomerstraat werden twee Hul stenaren van 19 en 25 jaar aange houden. Ze hadden softdrugs bij zich. Naar aanleiding van deze aanhou dingen volgde de inval aan de Churchillweg. Daar werden de 54-jarige bewoner, drie Hulsten aren van 17, 18 en 19 jaar en een 27-jarige man zonder vaste woon plaats aangehouden. In het huis is ruim 300 gram wiet, harddrugs en een vuurwapen gevonden. De politie sluit verdere aanhoudin gen niet uit. COLIJNSPLAAT - Met het op ouder wetse wijze beslaan van een trek paard door hoefsmid Piet Hanne- wijck uit Wolphaartsdijk is zater dag in de Voorstraat in Colijns plaat de travalje in gebruik geno men. Met behulp van een aantal sponsors, de steun van de Stich ting Vrienden van de Travalje, de Bouwopleiding Zeeland en de dorpsraad is het gelukt de travalje te realiseren. Bram Dierkx uit Goes en Piet van der Aa uit Burgh-Haamstede bouwden de constructie. Colijnsplaat had ooit twee houten travaljes in de Voorstraat staan. Er zijn nog maar weinig van deze hoefstallen, waarin paarden hun hoeven bekapt en beslagen kregen. Kats en Kortgene kunnen nog bo gen op travaljes in oorspronkelijke vorm. De herplaatsing van de hoefstal past in het streven van ge meente en dorpsraad om de Voorstraat te verfraaien. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58