Noord-Beveland in trek bij inbrekers BEVELANDEN/THOLEN Slachtoffers ongelukken in verkeer herdacht Gewoon Drukte bij frisse intocht Sinterklaas in Yerseke MAANDAG 19 november 2012 13 PZC Goes heeft nu ultra luxe wellnessresort 14 Borsele en Kapelle zien aantal woninginbraken juist fors dalen door Luc Oggel WISSENKERKE - Noord-Beveland blijkt geliefd bij inbrekers. Tot en met oktober is er al drie keer zo vaak ingebroken op het eiland als in dezelfde periode vorig jaar; 29 gevallen tegenover 11. Dat blijkt uit een overzicht van de politie. Inmiddels kunnen daar al weer minimaal drie inbraken bij worden opgeteld, want vorige week was het nog drie keer raak in Colijnsplaat. In tegenstelling tot Noord-Beveland, laat het inbrekers gilde Kapelle en Borsele links lig gen. Daar nam het aantal inbraken juist fors af Kregen in Borsele vo rig jaar nog 75 woningen onge wenst bezoek, dit jaar is dat aantal teruggelopen tot 28. In Kapelle werd vorig jaar tot en met oktober 48 keer ingebroken, dit jaar 17 keer. Politiewoordvoerder Alwin Don heeft niet echt een verklaring voor handen. „Het kan ermee te maken hebben dat een bepaalde groep zijn werkgebied verlegt, of dat er mensen worden aangehouden. Een week of acht geleden hebben we nog een groep gepakt die op strooptocht was in Rilland." Volgens Don komen er ook meer meldingen binnen dan voorheen, omdat de politie er zelf ook ope ner over is. „Mensen moeten altijd bellen, ook al gaat het maar om een onderbuikgevoel." Ook in andere Zeeuwse gemeen ten schommelt het aantal inbra ken, blijkt uit de politiecijfers. In Veere wordt dit jaar fors minder in gebroken dan vorig jaar (68 keer te genover 110 tot en met oktober), in Terneuzen en Vlissingen juist meer (respectievelijk 164 tegen over 150 en 1793 tegenover 136). In de overige gemeenten houdt het aantal inbraken dit jaar ongeveer gelijke tred met vorig jaar. Het stijgende aantal inbraken is voor de gemeente Noord-Beve land aanleiding om een voorlich tingsavond te houden. Dat gebeurt morgenavond om 19.30 uur in het gemeentehuis in Wissenkerke. De politie presenteert daar de actuele feiten en cijfers en vervolgens legt een specialist van Het Beveiligings centrum aan de hand van prakti sche voorbeelden uit hoe woning inbraak kan worden tegengegaan. Woensdag is er eenzelfde avond in dorpshuis De Vroone in Kapelle, hoewel die dus minder gerecht vaardigd lijkt omdat daar het aan tal inbraken juist fors is afgeno men. Kijk voor een overzicht van de inbraakcijfers op www.pzc.nl. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst MIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zondag de jaarlijk se herdenkingsbijeenkomst van verkeersslachtoffers in Zeeland ge houden. Die was georganiseerd door Slachtofferhulp Nederland, regio Zuidwest en de provincie. Onder de noemer 'Luisteren is meer dan horen' herdachten slachtoffers, nabestaanden, getui gen, hulpverleners en politici de verkeersslachtoffers. De bijeen komst was ook bedoeld als steun voor verkeersgewonden. De organi satie vroeg aandacht voor de verbe tering van de verkeersveiligheid. Nathan van 2,5 jaar uit Rotterdam bracht met zijn mama een bezoek aan zijn oma en opa in Wolphaarts- dijk. Nadien zouden ze langsgaan bij de andere oma en opa die in Goes wo nen. Opa in Wolphaartsdijk is een wat kalende zestiger, die bij het afscheid nemen wel heel direct met de neus op de feiten werd gedrukt door klein zoon liet. Nathan sprak tijdens het afscheid bij de voordeur: „Nu gaan we naar een gewone opa." Zijn mama vroeg hem verbaasd: „Maar dit is toch ook een gewone opa?" Dat vond Nathan dus niet: „Nee, die andere opa heeft gewoon haar!" YERSEKE - Het was behoorlijk fris en de Oos- zijn Zwarte Pieten zetten zaterdag voet aan vele sinterklaasliedjes gezongen. De sint be- terschelde was wat mistig, maar dat weer- wal in de haven van het mosseldorp en moch- zocht afgelopen zaterdag en zondag ook Hein- hield Yerseke er niet van om Sinterklaas mas- ten daar op een warme ontvangst rekenen, kenszand, 's-Heerenhoek, Poortvliet en Sint saai welkom te heten. De Goedheiligman en Voordat de pakjesboot aanmeerde, werden er Philipsland, maar komend weekeinde krijgt hij het pas echt druk, want dan staat het gros van de intochten gepland, foto Willem Mieras Kijk voor een video van de Yersekse intocht op www.pzc.nl/video.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57