Terugval voor Martens Cleaning 381 sport Hoessein Bouzambou in bloedvorm: hij neemt nu zelfs strafschoppen Koos Waslander wint bij debuut Jong Ambon Arnemuiden heeft Nie,s ^esu ^fd® weinig aan overwinning om marathoncup in zesde wedstmd maandag 19 november 2012 door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Vlissingen is aan een sterke reeks bezig in de eerste klas se C van het zondagvoetbal. De Walcherse ploeg won zondag voor de vierde keer op rij. IFC werd met 4-0 verslagen. VC Vlissingen kwam zondag goed uit de startblokken. De eerste bal lag al in de tweede minuut in het net. Middenvelder Jonathan Con- stancia schoot vanaf zo'n twintig meter raak na een voorzet van rechtsbuiten Lionel Lord. De bal werd onderweg nog wel licht ge toucheerd door een verdediger van de ploeg uit Hendrik-Ido-Am bacht. Tot onvrede van trainer Karl Vergouwen vergat zijn ploeg daarna de marge te vergroten. „Na die 1-0 kregen we nog vijf of zes kansen om verder uit te lopen. We hebben de laatste tijd wel vaker problemen met de afronding, al vond ik het wel positief dat we zo veel kansen creëerden." Omdat de thuisploeg vergat te sco ren, kreeg IFC toch het gevoel dat er meer in zat Zo kon het dat de de Zuid-Hollanders, voorlaatste op de ranglijst, ook wat kansen kregen. Vlak voor rust gaf scheids rechter Westenbroek een straf schop na een overtreding van Ben jamin Verwest. Rechtsback Nico Ramos schoot de bal laag in, maar keeper Joan van Belzen was attent en tikte de bal uit de rechterhoek. Na rust nam linkshalf Hoessein Bouzambou zijn ploeg op sleep touw. Hij bleef de achterlijn opzoe ken en gaf uiteindelijk twee assists en benutte zelf een penalty. „Ik had twee wedstrijden op rij niet gescoord en ik voelde dat ik goed in de wedstrijd zat. Ons spel was erop gericht om zo veel mogelijk langs de flanken de tegenstander op te zoeken." Bouzambou bezorgde zijn tegen stander Ramos een lastige middag. Ramos kon de vlugge linkshalf niet bijbenen en moest ingrijpen met een aantal overtredingen. Dit resulteerde in twee gele kaarten. De tweede gele kaart ontving hij in de zeventigste minuut, na een overtreding op weer diezelfde Bou zambou in het zestienmeterge bied. Uit de toegekende penalty scoorde de uitblinker zelf. „Ik werd zelf neergehaald, maar ik vroeg aan on ze vaste penaltynemer Ferry Alf- ons of ik £m mocht nemen. Hij zei me dat hij vertrouwen in mij had en dat ik hem toch wel tegen de touwen zou schieten. Het was mijn eerste penalty ooit, maar ik scoorde gelukkig wel." Vergouwen was niet verrast dat Bouzambou achter de bal ging staan. „Hij is de laatste weken in een bloedvorm. We hebben na tuurlijk afspraken gemaakt over wie de penalty's neemt, maar het zegt veel over het vertrouwen in de ploeg dat Alfons de mogelijk heid geeft aan Bouzambou." Na de 4-0 van Lionel Lord, die daarmee zijn tweede van de mid dag maakte, speelde Vlissingen de partij simpel uit. Er werden nog wel een aantal kansen gecreeërd, maar een vijfde goal bleef achter wege. Vlissingen klimt met deze over winning een plaatsje. De ploeg pas seert Dosko en staat nu tweede met drie punten achterstand op koploper De Valk. VC Vlissingen - IFC 4-0 (1-0). 2. Jona than Constancia 1-0, 62. Lionel Lord 2-0, 70. Hoessein Bouzambou (straf schop) 3-0, 78. Lionel Lord 4-0. Scheidsrechter: A. Westenbroek (Den Haag). Gele kaart: Jurriaan Peterson (VC Vlissingen), Dennis van Noort, Mi chael Miranda (IFC) 70. Rode kaart (twee keer geel): Nico Ramos (IFC). Aantal toeschouwers: 350. door Jos van Beizen MIDDELBURG - De elfde speeldag le verde een goed resultaat op voor koploper Zeelandia Middelburg in de derde klasse van het zondag voetbal. Zelf won de ploeg met 2-0 won van Victoria'03 en de belang rijkste concurrenten verspeelden punten. Zo verloor de nummer twee van de ranglijst, Internos, met 2-1 bij Jong Ambon waardoor de nieuwe trainer Koos Waslander een prima debuut kende. HW'24 haalde in de wedstrijd tegen SC Gastel, met als inzet de laatste posi tie op de ranglijst, flink uit. De Hulstenaren wonnen met maar liefst 7-0, onder meer door vijf tref fers van Thomas Leegwater in de tweede helft. HW24-SC Gastel 7-0 (2-0). Joost van Damme 1-0, Joost van Damme 2-0, Thomas Leegwater 3-0, Thomas Leeg water 4-0, Thomas Leegwater 5-0, Tho mas Leegwater 6-0, Thomas Leegwater 7-0. Jong Ambon-lnternos 2-1 (1-0). Den nis Felius 1-0, Patrick Schalk 1-1, Yan- nikTaniwel 2-1 (strafschop). Zeelandia Midde!burg-Victorïa'03 2-0 (1-0). Salim ben Sellam 1-0, Niels Luteijn 2-0. Tweede klasse. De Zeeuws-Vlaam- se confrontatie tussen Axel en Aar denburg eindigde met 1-1 onbeslist in de tweede klasse E van het zon dagvoetbal. Terneuzen knokte zich bij Uno Animo terug van een 3-0-achterstand kort na rust tot 3-2, maar zag de tegenstander in de slotminuten weer verder af stand nemen (5-2). RCS speelde in Breda tegen Boeimeer geen goede partij, maar nam door een 2-1-ze- ge wel drie punten meer naar huis, waardoor de ploeg de vijfde plaats op de ranglijst weer over nam van SC 't Zand. Axel-Aardenburg 1-1 (1-1). Steven de Croock 0-1, Steven de Visser 1-1 (straf schop). Boeimeer-RCS 1-2 (0-1). Len Eversdijk 0-1, Marlo Janisse 1-2. Uno Animo-Terneuzen 5-2 (2-0). Do minique Verlinde 3-1, Bert den Hamer 3-2 (strafschop). Driebanders zakken terug in eredivisie na twee nederlagen De driebanders van Martens ble ven met lege handen in de eredi visie. De biljarters uit Kapelle verloren hun beide duels en zak ten naar de vierde plaats. Dallin- ga won beide wedstrijden en Lands Welvaren verraste met een 8-0-zege op Van den Broek. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Opmerkelijke gebeurte nissen kenmerkten de elfde ronde in de eredivisie driebanden. Meest in het oog springend was dat de Ceulemans-dynastie voor het eerst in de geschiedenis met vier familie leden op dezelfde dag in de eredivi sie aan het vertrek stonden. Raymond en kleinzoon Bart speel den en verloren in Vlaardingen na mens Martens Cleaning uit Kapel le, zoon Kurt won voor Van Wan- rooij Transport in Sluiskil en in Zundert speelde een andere klein zoon, Peter, gelijk namens Snellen Recycling. Een tweede opvallend voorval was de vrije val waarin Martens Cleaning terecht kwam. De ploeg leed het afgelopen weekeinde twee nederlagen en zakte weg naar de vierde plaats in de rang schikking. Zaterdag was Snellen Recycling veel te sterk en zondag gold hetzelfde voor koploper TO- W.NL/MCR. Het derde aandachtspunt was de nederlaag van Dallinga/Frans Be vers-speler Frédéric Caudron te gen Kurt Ceulemans in de tweede thuiswedstrijd van het weekeinde. Zaterdag stuntte de sterke Belg nog door een achterstand van 29-21 tegen Davy van Havere om te buigen in een overwinning. Toen was Jean-Paul de Bruijn de enige van de Zeeuws-Vlamingen die verloor. Zijn ploeg won met 6-2 van FDV Jacoby/Schuler Cues. Zondag gaf De Bruijn geen krimp tegen Jan Arnouts van Van Wan- rooij Transport en won zijn ploeg andermaal met 6-2. Glenn Hofman maakte in dat duel een 22-28-achterstand goed tegen Ad Broeders en won, net als de dag ervoor. Ook Peter de Backer won zaterdag en zondag. Lands Welvaren/Iets Anders zorg de voor dé verrassing van de elfde speeldag. De ploeg uit Kwaden- damme versloeg Van der Broek Biljarts/Hanbat met liefst 0-8. De Amsterdammers begonnen overtuigend aan de competitie maar zijn na deze nederlaag wegge zakt naar de negende plaats, nog maar net voor Lands Welvaren. De thuisploeg miste Jeremy Bury maar dat mocht niet als excuus gel den voor de zware nederlaag. De bezoekers waren op alle fronten de baas. Francis Forton versloeg de Koreaan Inwon Kang, Henk Habra- ken won van Frans van Schaik, in valler Jack Wijnen klopte Dick van Uum en Ronny Daniëls liet Sander Jonen kansloos. Martens Cleaning werd min of meer ontmaskerd, al wisten inge wijden dat het een moeilijk week einde zou worden. Twee keer 8-0 verlies was wat veel van het goede. Snellen Recycling was uit op re vanche voor de nederlaag eerder dit seizoen in Kapelle en kreeg die. En tegen TOW was op voorhand weinig eer te behalen, waardoor de derde plaats na dit weekeinde een utopie zou blijken. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden boekten in de eerste divisie eindelijk een over winning. Scyedam 2 was het slachtoffer: 6-4. Veel leverde het niet op. De ploeg die aan het eind van de competitie ophoudt te be staan, kan de degradatieplaatsen niet meer ontlopen. Het succes kwam tot stand door twee overwinningen van Jan- Henk Bomhof en Jeroen de Heide. Zij versloegen Laurens van Raads hoven en invaller Dario Prodano- vic. Riny Kasse versloeg Prodano- vic en ging in een thriller in vijf ga mes ten onder tegen de uiteinde lijk ongeslagen Jochem de Hoop. In de tweede divisie leed SAR/Neckermann.com een neder laag tegen JCV: 6-4. In Vught kwa men beide teams gehavend aan de start. Invaller Bart Magnus scoor de een bonuspunt door van de invaller van JCV-zijde Simon Schoones te winnen. Dennis Ver dunnen wist diezelfde Schoones te kloppen. Johan 't Hooft ver sloeg daarnaast ook noppenspeler Peter van Iwaarden. Ex-TTCM-spe- ler Jos Verhulst bleek een maatje te groot voor de Kloosterzanden- aren. Met nog één wedstrijd te gaan is de achterstand op degradatiecon current FVT vier punten en heb ben de Zeeuws-Vlamingen het dus niet meer in eigen hand. TTCM verloor in een wedstrijd om des keizers baard met 7-3 van Taverzo 2. Sören de Witte bleef on geslagen. De Middelburgers zullen het seizoen in de derde divisie af sluiten op een vierde plaats. MIDDELBURG Mitchel Verburg beste karter van Nederland Mitchel Verburg van het Paau- wer-racingteam is Nederlands kam pioen karten geworden bij de NFK-bond. De Goesenaar was dit seizoen de beste in de klasse 03, de klasse van de automaten. Verburg reed vijf NK-races: in Genk (B), Kerpen (D), Berghem en Emmen (2x). Daarin boekte hij de beste resultaten. Menno Paauwe uit Biezelinge werd derde op het NK in de klasse 06, de schakelklasse. Hij reed dezelfde wedstrijden als Verburg. VLAARDINGEN De Bruijn tweede in GP Vlaardingen De laatste GP driebanden van het seizoen is gewonnen door Dick Jas pers. Hij versloeg in de finale Hul stenaar Jean Paul de Bruijn met 40-37 in 27 beurten. De Bruijn vol tooide een knappe reeks. In Rosma len werd hij ook al tweede, in Oos terhout derde, in Amsterdam zesde en nu opnieuw tweede. De Bruijn versloeg in de knock-outfase Ruud Hölscher, Jean van Erp en Ad Koo- revaar. Hij was dik tevreden: „Ik eindig derde in het klassement. Daarmee ben ik zeer content." MIDDELBURG - Marathonschaatser Niels Mesu uit Middelburg eindig de in Haarlem als vijfde in de zes de wedstrijd van de KPN Cup. Mesu maakte deel uit van de kop groep die al vroeg in de wedstrijd een ronde voorsprong nam. In de slotronde had hij lang uitzicht op een podiumplaats, maar door een gewaagde actie van Rob Hadders raakte die in laatste instantie uit beeld. De toch nog mooie vijfde plaats was zijn deel. De winst ging met een schaats- punt voorsprong naar Christijn Groeneveld. Tweede werd Francoli- ni uit het team van Niels' broer Er- win. Erwin Mesu sprintte in het pelo ton om de zestiende plaats. In de laatste bocht lag hij derde maar kwam toen ten val. Hij eindigde op de 44e plek. MIDDELBURG Twee nederlagen voor rolstoelbasketballers De rolstoelbasketballers van RBVM bleven in de derde ronde van de competitie met lege handen. In Zwijndrecht speelde de ploeg te gen BC Verkerk 2 en Vios'82. Tegen de reserves van Verkerk werd het 50-57- Leendert van Gilst was topscorer bij de Middelburgers met 20 punten. Mark Tasma maak te er 16. Tegen Vïos'82 werd het 31-43. Ook nu zorgde Van Gilst voor een groot deel van de produc tie: 19 punten. Joris Buningh en Mark Tasma maakten 4 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56