Forza toont veerkracht TJoba laat zich van de wijs brengen sport 37 MZC'ii kan leven met punt maandag 19 november 2012 Mannen winnen, vrouwen verliezen Het mannenteam van volleybal vereniging Forza wint in de pro motieklasse met 3-1 van het tweede team van Atak'55. Het team staat nu op de negende plaats. Over twee weken komt Benevia, concurrent voor lijfsbe houd, op bezoek. door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - De volleyballers van Forza behielden door een nipte 3-2-overwinning op de tweede keus van Atak'55 de ongeslagen sta tus voor eigen publiek. De vrou wen van de Schouwse club incas seerden bij de reserves van Vol- ley2B de tweede competitieneder laag: 3-1. De mannen van Forza verklein den door de winst de afstand naar de staart van de middenmoot. De vrouwenploeg van Cees Arens- man zag koploper Meerkerk win nen met 4-0 en verder uitlopen. Mannen. Forza-Atak'55 2 3-2 (25-17, 7-25, 27-29, 25-17,15-9): For za moest alles uit de kast halen om de winst veilig te stellen. Met twee coaches op de bank lukte het de Schouwse formatie om een 2-1-achterstand in winst om te zet ten. Yuri van der Sluijs scoorde in de vierde set aan de lopende band en had daarmee een belangrijk aandeel in de gelijkmakende set winst. Die was vooral belangrijk, omdat Forza twee keer achtereen klop had gekregen. Waar gevreesd werd voor een mentale tik, toonde de thuisploeg onverwacht veer kracht. Forza opereerde als een hechte eenheid, kwam in de vijfde set op een 4-1-achterstand, maar haalde ook die nadelige marge in een mum van tijd op. Maurits van der Velde serveerde negen keer achter elkaar en zette zijn ploeg op het juiste spoor. Vrouwen. VolleyzB 2-Forza 3-1(17-25, 25-21, 25-23, 26-24): Bei de ploegen kennen elkaar door en door, omdat ook veelvuldig tegen elkaar wordt geoefend. De thuis ploeg, middenmoter in de promo tieklasse, vocht voor elk punt en blonk vooral in verdedigend op zicht uit. De vrouwen van Forza, die hun niveau van de voorbije we ken niet haalden, liepen zich erop stuk. Forza won de eerste set en nam in elk van de resterende sets een voorsprong. Met veel bewe ging en snelheid in het achterveld deed de thuisploeg met succes aan een Schouws ontmoedigingsbe leid. Forza verloor drie keer op rij. ZiERIKZEE - In de tweede klasse hebben de voetbalsters van MZC'11 (zwart-wit gestreept) met 0-0 gelijkge speeld tegen DSVP uit Pijnacker. Volgens leider Hans Schreurs was het zaterdag een typische 0-0-wedstrijd. De bezoekers kregen geen enkele kans en MZC'11 slechts één. „Op zich ben ik tevreden met een punt. Za terdag was er veel strijd, maar het was geen beste wed strijd." MZC'11 blijft in de middenmoot staan (zeven de). Over twee weken wacht het thuisduel met hekken sluiter RVVH 2, dat alle elf wedstrijden dit seizoen heeft verloren. Op de openingsdag won MZC'11 met 1-3 van dit team. foto Pieter van der Laan MIDDELBURG Oemoemenoe heeft weinig te duchten De rugbyers van Oemoemenoe zet ten zondag een grote stap gezet in de strijd voor promotie. Ook in de achtste wedstrijd van het seizoen bleef de Middelburgse formatie on geslagen. Oemoemenoe versloeg de nummer twee Alkmaarse RUFC met 41-13. Het team van de Schotse coach Brian Hendry had niks te duchten van de concurrent. „Ik ver telde ze van tevoren dat dit de wed strijd was om een man te worden", aldus Hendry. „Dat is gelukt. Mijn jongens zijn nu echte mannen." VENLO Rugbyers van Tovaal hebben langste adem De rugbyers van de Goese Rugby club Tovaal behaalden in Venlo een knappe 17-12-overwinning op Wallaby's. Het team van trainer Harry van Helsland mist nog steeds de nodige driekwarten we gens blessures, maar na twintig mi nuten bracht Reinier de Haan zijn team op een 5-0-voorsprong. Na rust kwam de thuisclub terug tot 5-5 en ook een try van Ray Black burn werd opgehaald (12-12). In de laatste minuut drukte De Haan de winnende try. ZIERIKZEE Figurantenrol voor Leo Hakbijl in finale Het gewestelijke kampioenschap li- bre vijfde klasse is gewonnen door Cynthia van Peer van BV De Ram uit Roosendaal. Leo Hakbijl van de organiserende vereniging De Graanbeurs werd roemloos acht ste. Een hoofdrol werd vooraf aan Hakbijl niet toegedicht op grond van zijn vijfde plaats bij binnen komst, maar een figurantenrol werd ook niet verwacht. Dat werd het wel, want Hakbijl behaalde één punt uit zeven partijen en eindigde met 0.89 troosteloos onderaan. KERKWERVE Drie goals WIK'57 zijn niet genoeg WIK'57 leed zaterdag in de reserve vierde klasse de zesde nederlaag op rij. Op De Vospit werd met 3-4 verloren van Bruse Boys 3. Al na twee minuten viel de 0-1. Bart Boot zorgde uit een penalty voor de 1-1. Een eigen goal van Leendert de Jonge leidde tot de ruststand: 1-2. Na de pauze liepen de bezoe kers uit naar 1-4. Een tweede straf schop voor WIK'57 werd door Boot gemist, maar in de rebound scoor de Bram Blakenburg alsnog. Boot kopte vlak voor tijd de 3-4 binnen. OUWERKERK Ouwerkerk moet weer zes goals slikken De voetballers van Ouwerkerk speelden zondag opnieuw een wed strijd waarin veel werd gescoord. Waar de ploeg twee weken geleden bij Cortgene 2 met een 6-6-eind- stand nog een punt overhield aan de wedstrijd, kon Ouwerkerk zon dag na een 6-4-nederlaag zonder punten huiswaarts. Ver hoefde de ploeg ditmaal niet te reizen, want ditmaal stond de uit wedstrijd tegen DZC'09 2 op het programma. Ouwerkerk staat nu laatste. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - In de overgangsklas se D ging Tjoba door eigen toe doen onderuit. De Bevelandse korfballers lieten zich van de wijs brengen door randzaken. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen ver loor het hoofd en daarmee ook de wedstrijd. TOP Arnemuiden boekt ten koste van degradatiekandidaat Kinderdijk de eerste overwinning in de overgangsklasse D. Het duel in sporthal De Blikken eindigt in 27-14. Een klasse lager won Fortis met één punt verschil en verloor Swift met dezelfde marge. Overgangsklasse. TOP-Kinder- dijk 27-14: De korfballers van TOP Arnemuiden nemen aanwijzingen snel ter harte. Dat bleek zaterdag maar weer eens in de thuiswed strijd tegen Kinderdijk. Twee onef fenheden die vóór rust nog wel in het spel van de thuisploeg zaten, waren erna uit. „In de eerste helft zat het team al op een goede 9", vond trainer Peter Crucq. „De tweede helft vond ik een vette 10 waard." TOP kwam na een paar minuten in de tweede helft los en bouwde heel zelfverzekerd aan een grote overwinning. De ploeg bleef tot het laatste moment gre tig, wat mooi tot uiting kwam in de 27-14 van Peter van Belzen. De speler die bijna nooit schiet, liet de bal in de zoemer nog door de korf gaan. Scores TOP: Anita de Ridder 7, Jeanine Marijs 6, Corné Bezemer 5, Remco Bezemer 4, Peter van Belzen en Anne Meulmeester 2, Jordi Meulmeester 1. IJsselvogels-Tjoba 27-25: „Het is onbegrijpelijk dat we hier verloren hebben" zei coach Bram van Gef- fen over de emotionele wedstrijd in Moordrecht. Hij was niet alleen teleurgesteld over de verdedigings- fouten voor rust (15-9), maar ook over de irritaties binnen de ploeg. Die haalden het niveau naar bene den. Na de inhaalrace en de 20-22-voorsprong gaf het team het duel nog uit handen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Niels Westmaas 5, Dennis Broerse 4, Esmee Walraven 3, Anoek Braam 2, Geerten van Moolenbroek en Manon Braam 1. Eerste klasse. Koag-Fortis 18-19: Op basis van de voortdurende voorsprong was het een terechte overwinning voor Fortis. Coach Robin Wisse prees zich gelukkig met de arbiter. Die gaf - geheel te recht volgens de Souburgers - in de slotfase geen strafworp aan de thuisploeg. „Anders had het zo maar nog een gelijkspel kunnen worden." Scores Fortis: Jordy Sleijpen 5, Patrick Koppejan 4, Remco Crucq en Joyce Schoonaard 3, Rens van den Driest 2, Kim Baas en Rachel Verhage 1 VEO-Swift 20-19: „Jammer, jam mer." Coach Dennis Plantinga ver beet de teleurstelling over de late zege van de Voorburgers. De win nende treffer viel acht tellen voor het einde. Swift bespeelde de erva ren eersteklasser met veel bravou- 'In de eerste helft zat het team al op een goede 9. Oe tweede helft vond ik een vette 10 waard.' re. Een punt zou de juiste belo ning zijn geweest, maar het Mid delburgs achttal speelde in de slot fase te gretig. Scores Swift: Naomi Zuidweg 7, Mat- thijs Pouwer 3, Richard Geldof, Kristian Huisman, Lennart Hoogenboom en Vera Kuiper 2, Eefje van de Berg 1 Tweede klasse. Togo-Korbatjo 14-15: Togo had het eerste punt in de tweede klasse voor het grijpen, maar kreeg dertig tellen voor het einde de deksel op de neus. „We waren te gretig om ook de winst nog te pakken", zei coach Carlo de Waele. De Goese ploeg speelde pri ma, maar de ervaring bracht Kor- batjo de winst. Scores Togo: Niek Meerman 4, Anouk Hazelaar en Jan-Willem van Nieuwen- huijze 3, Jan-Kees Goossens 2, Marten Postema en Mijke Tahapary 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55