Delta Sport gooit geen deuk in pakje boter 361 sport Reserves Delta Sport beleven totale offday Minnaard geveld door hongerklop Scaldina dicht bij kampioenschap maandag 19 november 2012 Jimmy Niemans legt kort voor tijd aan voor een treffer tegen Volendam. Het mocht niet baten, want Niemans verloor met Delta Sport riant: 20-25. foto Pieter van der Laan door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Crisis is een beladen woord in deze tijden. Bij de hand ballers van Bema Kunststoffen/ Delta Sport gaan ze er echter steeds meer in geloven. Rob de Vos ziet nog maar één middel om het zelfvertrouwen een slinger te geven: back to basic. „Terug naar de basiselementen van het hand bal", verzuchtte de Middelburgse oefenmeester. „Een andere uitweg zie ik na vandaag niet meer. We zijn door het ijs gezakt." De blauwhemden zijn al jaren be dreven in het verprutsen van kan sen. Dat was zondag niet anders te gen het bezoekende vierde garni tuur van Kras/Volendam. De Schouwse ploeg ging met 20-25 on deruit. De Schouwse productie ligt na zes competitieduels op gemid delde twintig treffers. Voor de hoofdklasse is dat simpelweg on toereikend. Niet alleen voor de spelers en tech nische staf maar ook voor de trou we aanhang is de huidige positie een hard gelag. Een simpel reken sommetje wijst uit dat er na zes competitieronden slechts twee punten zijn veroverd. Op de twee de speeldag werd alleen gewonnen van EHC (26-24). Goed voor een gedeelde laatste plek. Ook bij He- lius en Conventus is het geen vet pot. Rob de Vos wond er geen doekjes om: zijn team is aanval lend hopeloos uit vorm. „Zoals we nu spelen, zijn we een regelrechte degradatiekandidaat. We gooien letterlijk geen deuk in een pakje boter. Dat we in de kelder van de hoofdklasse bivakkeren, is een lo gisch gevolg." Dat is een schril contrast met het debuutseizoen vorig jaar toen be slag werd gelegd op de gedeelde derde plek. „Dat beeld scheert nog te veel door de kopjes", morde De Vos even later. In die gedachte moeten de Zierikzeëenaars niet blijven hangen. Met twee thuis duels, deze tegen Volendam en zondag tegen Hercules, had de bri gade van De Vos de mogelijkheid om aan het zelfvertrouwen te sleu telen. Maar de helft van de missie ligt al in de prullenbak. En nog ver diend ook. Want de Schouwse equipe had zondag het minste recht van spreken. Tot 5-5 was er nog sprake van enige strijd. Maar dat beeld verslechterde alleen maar. Via 5-8 bleef het gaatje tot de pauze hangen op een marge van drie treffers in het voordeel van de geslepen bezoekers. Met vla gen waren er jaloerse blikken van de Schouwse bank. „Daar donde ren ze de ballen er wel in", mom pelde de keuzeheer. Na de pauze kwam er geen veran dering in het vertoonde spel van Delta Sport. Het gaatje werd al leen nog maar groter: 13-18. De op gebouwde voorsprong werd met succes verdedigd door Volendam: 20-25. ..Ik zie dit verhaal nu al zes weken en dan moet je een keer kleur bekennen. We werken stin kend hard op de training, maar ik zie er op de zondagen te weinig van terug." door Wim Kakebeeke RAAMSDONKSVEER - De handbal lers van Delta Sport 2 hebben zon dag de tweede nederlaag geïncas seerd. Het tweede van HMC was met riante cijfers (30-19) te sterk in de derde klasse. De forse nederlaag was niet alleen terecht, maar kwam ook totaal on- verwacht. „Hier hadden we totaal niet op gerekend", verzuchtte Rick Evertse na afloop van de tweede nederlaag. Gezien de titelaspiraties moeten de Schouwse reserves niet te veel tegen dit soort negatieve uitspattingen aanlopen. Van de vier duels liep het al twee keer spaak. Vanaf de eerste minuten zat het er al niet in op Brabantse bo dem. De solide en ervaren gast heer pakte meteen het initiatief Via 4-1 snelde de thuisploeg naar 7-1. Het enige excuus was de smal le bezetting door de personele pro blemen in de hoofdmacht. Kevin Meulmeester was daardoor niet van de partij. Net als de geblesseer den Jordy Niemans en keeper Dan ny Wassink. Ook in het tweede bedrijf bleven de bezoekers achter de feiten aan hollen. Evertse spreekt van een to tale" offday. „Er was totaal geen pas sie of bezieling aanwezig. Hier moeten we de komende week nog eens goed over napraten." Scores Delta Sport 2: Leon van de San- de 6, Roy Lefevre 5, Arnold Zevenber gen, Peter Lefevre en Arjo Nieuwkoop allen 2, Jurjen Tuinstra, Jan Groenendijk beiden 1 ZIERIKZEE - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Scaldina kan volgende week kam pioen worden in de eerste klasse. Na een klinkende 9-1-zege op hek kensluiter ODT-Klaverblad Verze keringen 2 heeft het volgende week in de kampioenswedstrijd te gen Back Hands 2 genoeg aan 5-5. Scaldina had weinig te duchten van het Roosendaalse ODT. Veel wedstrijden werden in drie of vier games gewonnen. Koen van Velt- hoven en Tristan Benschop won nen hun partijen eenvoudig en sa men pakten ze ook het dubbel spel. Herbert Keijman speelde ook een goede wedstrijd en versloeg Antoine Steendijk en Wouter de Heide in drie games. Rob Brou- mels redde achteraf namens ODT de eer door een 3-1-winst op de zelfde Keijman. WEMELDINGE - De taken tussen de geliefden Marco Minnaard en Birgit Lavrijssen zijn goed verdeeld. Zater dag had Birgit de lunch voor haar vriend klaargezet, maar na een trai ningsritje van anderhalf uur had Marco verzuimd de boterhammen te nuttigen. Dat brak hem later die middag in de slotfase van de ATB-wedstrijd in hun woonplaats Wemeldinge op. Minnaard had een straatlengte voorsprong op de Belg Danny Sleeckx, maar kreeg last van een hongerklop. Zijn voorsprong ver dween als sneeuw voor de zon en Sleeckx kon hem achterhalen. Het was de verrassende apotheose van de vierde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. „Eigen schuld", reageerde Lavrijssen, die zelf wel overtuigend won bij de vrouwen. „Ik had alles netjes klaargezet voor hem, maar als hij het dan niet op eet, moet hij het zelf weten." „Dat is inderdaad waar", zei Min naard. „Vanaf de start heb ik aan de leiding gereden om met nog twee ronden een voorsprong van 44 seconden te hebben. Toen dacht ik ook dat het niet meer mis kon gaan." Dat ging het dus wel. De krachten vloeiden weg uit zijn be nen en de Wemeldingenaar was niet meer vooruit te branden. Bij de vrouwen was er een behoor lijke deelname met tien rensters en Lavrijssen reed overtuigend naar de winst Lindy van Anrooy was weer snel van start gegaan, rnaar kon ditmaal dat hoge tempo niet vasthouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54