op de juiste plaats' sport 135 Net niet voor Rooze x Weer nederlaag GPC Vlissingen maandag 19 november 2012 ïouden Marcel Rooze heeft zich net niet bij de koplopers in de PZC Voet baltoto kunnen voegen. De speler van Lewedorpse Boys voorspelde dit weekeinde zeven van de elf wedstrijden correct. Bij vier wed strijden zat hij ernaast, waaronder die van zijn eigen team tegen Vlis- singen in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Met enige objectiviteit had hij die wedstrijd ook een juiste voorspel ling kunnen meegeven. De voor gaande zes wedstrijden had Lebo immers allemaal verloren. Rooze hoopte met zijn team echter voort te borduren op de puike partij te gen nummer twee Wemeldinge een week eerder (3-2-verlies). On danks een open wedstrijd met kan sen over en weer beet Lewedorpse Boys ook tegen Vlissingen in het stof Een laat doelpunt velde het vonnis (1-0), waardoor Lebo voor laatste blijft. Nee, dan doet Rooze het indivi dueel beter als voorspeller. Bij de vier Zeeuwse zaterdagtoppers (hoofdklassers en eersteklassers) liet hij geen steekjes vallen. Behal ve bij zijn eigen wedstrijd ging het op zaterdag alleen nog mis bij de wedstrijd Nieuwland-DFS. Rooze voorzag een Schouwse zege, maar het werd eenWalcherse driepun ter. Van de vier zondagse wedstrijden miste hij de juiste voortzetting in Zeeuws-Vlaanderen. Bij de derby tussen Axel-Aardenburg en bij de topper in de vijfde klasse tussen Corn Boys-Schoondijke. Hij gokte op zeges voor Axel en Schoondij- ke, maar de duels eindigden beide in een 1-1-gelijkspel Alex Andeweg (SKNWK) en Corné Langendoen (AZW) blijven met z'n tweetjes aan de leiding in het klassement. Hoek - ASWH ®l Smitshoek - Kloetinge Heerjansdam - Tem.Boys jl(g) J GPC Vlissingen - Pelikaan ®L_ Serooskerke - VCK I Nieuwland - DFS X 0 Vlissingen - Lewedorpse Boys X 0 Deurne SV-Goes Vlissingen - IFC Axel - Aardenburg O Corn Boys - Schoondijke 0 X x juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling Alex Andeweg (SKNWK) 8 Corné Langendoen (AZW) 8 Hilbert Brinkman (Smerdiek) 7 Reinbert Broos (Koewacht) 7 Marcel Rooze (Lewedorpse Boys) 7 Thijs Roovers (Arnemuiden) 6 Alexander Bom (MZVC) 5 Meivin van Ast (Brouwershaven) 4 Jorn Elenbaas (SPS) 4 Jimmy Fens (Kruiningen) 4 Marc Raas (Luctor'28) 2 Het is niet eenmalig, Leonhart gaat het elke week doen. Leonhart: „Voor mij is het niets bij zonders. Ik doe het al negenenhalf jaar. Maar hier kijken ze ervan op. 'Slaap je wel eens', vroeg iemand me hier afgelopen week. Natuurlijk slaap ik, maar ik moet erkennen dat ik daarnaast heel veel met voet ballen bezig ben." Als Leonhart het de rest van het sei zoen met GPC goed doet, lijkt de nacompetitie het hoogst haalbare. VLISSINGEN - ITet aantal zeges van GPC in de eerste klasse blijft op één staan. De ploeg verloor met 1-4 van Pelikaan. GPC overleefde een beginoffensief, maar incasseer de een tegentreffer toen de ploeg lekker in de wedstrijd zat. Na de pauze was Pelikaan beter, maar kwam goedkoop aan z'n treffers. Jord Vermeer kopte de 0-2 achter z'n eigen keeper en de 0-3 kwam uit een strafschop, nadat Najim Boughmari was weggegleden. Ro- niel Uranie maakte de 1-3, waarna Pelikaan naar 1-4 counterde. GPC-Pelikaan 1-4 (0-1). 37. Jelle Baan 0-1, 53. Jord Vermeer 0-2 (eigen doel punt), 63. Erwin van Dis 0-3 (straf schop), 82, Roniël Uranie 1-3, 89. Jelle De onderste twee ploegen degrade ren rechtstreeks, de twee ploegen daarboven moeten het vege lijf in de nacompetitie zien te redden. Geen probleem, lijkt het, want Leonhart heeft er ervaring mee. „Ik vind dat ik dan maar eens met die traditie moet breken", vond hij na afloop. „In deze klasse zijn de ploe gen aan elkaar gewaagd. We spelen nog zestien wedstrijden, er zijn 48 punten te winnen. We kunnen bo ven de vier onderste plaatsen eindi gen." Het betekent niet dat Leonhart als een olifant door de porseleinkast gaat lopen. Zoals hij vroeger wel eens deed. Hij wilde nog wel eens het conflict aangaan waardoor ex plosieve situaties ontstonden. „Die tijd is geweest", vindt hij nu. „Ik heb in die tien jaar veel geleerd. Geen revolutie in Vlissingen dus, hoogstens een fluwelen. De nieu we trainer wil de dingen langzaam bijsturen. Dat bleek zaterdag wel. Hij bleef de hele wedstrijd opmer kelijk rustig, hoewel er wel het een en ander aan te merken was op de speelwijze van GPC. De ploeg blijft gewoon 4-3-3 spelen en de basis blijft behoorlijk intact. Het eerste stempeltje dat hij zaterdag op GPC drukte, was de basisplaats die hij Dylan Schallier, een jonge linksbui ten, gunde. Verder keert Lunven Vermeer terug in de eerste selectie. De aanvaller was door Leendert Geelhoed verbannen naar het t de. En ten slotte wil Leonhart een beroep doen op oudgedienden, met name op de robuuste centrale verdediger Jeroen van Ommen. Me de door de zware blessure van Mat- thijs Lugtenburg ontbeert GPC mo menteel een leider, iemand die coacht, die mensen op hun plaats zet. Van Ommen heeft dat in verle den ook gedaan. „Voetbal is het mooiste dat er is. Ik snap dan ook niet dat jonge dertigers al afscheid nemen. Je kunt veel langer mee. Kijk naar jongens als Danny Magi- to en Dennis de Nooijer. Ze zijn al ver in de veertig en spelen nu nog in het eerste van AZW en Philippi ne. Voor hen heb ik respect." Leonhart ziet GPC als een ploeg waar het allemaal 'net niet' is. „Ik wil er een ploeg van maken waar het allemaal 'net wel' is. Bij Axel is me dat ook gelukt. We begonnen dit jaar als promovendus slecht aan de competitie, maar van de laatst zes wedstrijden hebben we er maar één verloren. Het gaat om heel ldeine dingen veranderen. Dat moet hier ook kunnen. Jurriaan van Poelje heeft dat al twee keer be wezen. Ik ben gedreven om er wat van te maken. Mijn bezetenheid ga ik proberen over te dragen aan de ploeg." De details hangen aan de muur. Het is nu de taak van de spelers om ze mee naar buiten te nemen. Koen de Vries Van Basten en ik hebben keihard, open en eerlijk met elkaar gesproken en zijn daarna als een speer vooruitgegaan. De klasse van Marco is dat 'zand er over' ook 'zand erover' is. Vaak zie je dat mensen bij de eerste de beste tegenslag toch weer dingen uit het verleden erbij halen. Maar dat is bij ons nooit gebeurd." Oud-voetballer Ruud van Nistelrooy in De Telegraaf. „Dat ik ruim acht jaar na mijn laatste interland nog steeds als topscorer aller tijden afscheid kan ne men, doet me veel. Ik heb altijd met heel veel liefde voor Oranje gespeeld, vond het de allerhoogste eer." Patrick Kluivert, topscorer aller tijden van Oranje, in De Telegraaf. „Ik heb mijn droom als trainer kunnen waarmaken en de dromen van de zwemmers. Daar ben ik trots op." Voormalig zwemcoach Jacco Verhaeren in NRC Handelsblad. „Oefenen heeft altijd zin. Tenzij je er geen zin in hebt, dan heeft hetgeen zin." Oranje-international Klaas Jan Huntelaar in Voetbal International. „Hij ging over lijken om zijn plek in het doel te be houden. Hij was niet behulpzaam of wat dan ook, hij was er alleen voor Ronald Waterreus zélf." NAC-doelman Jelle ten Rouwelaar in Voetbal International. Ten Rouwelaar was in zijn beginjaren bij PSV reservekeeper achter Ronald Waterreus. „Pas op mijn dertiende speelde ik voor het eerst met voetbalschoenen aan. Het liefst deed ik ze direct weer uit. Met blote voeten heb je meer grip op de bal." Vitesse-topscorer Wilfried Bony in Voetbal International. „Geef ons Özill Nu. We hebben hem nodig. De bal gehoorzaamt hem. Er gebeuren ongetivijfeld prach tige dingen in zijn hoofd. Zijn manier van spelen past perfect bij Nederland." Ex-international Ruud Gullit in Bild. luistert mee. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53