sport 133 SKNWK gaat weer onderuit in topper Slechte generale Duiveland maandag 19 november 2012 'Wij moesten geduldig blijven spelen. Het scoreverloop pakte weer gunstig uit, maar het was moeilijk voetballen voor ons.' Thomas Groeneveld zet aan voor een actie in het met 4-1 gewonnen duel met Heinkenszand. foto Pieter van der Laan Tegen Heinkenszand boekte Bruse Boys zaterdag alweer de vierde thuisoverwinning op rij. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Net als op de slot dag van het vorige seizoen verloor SKNWK zaterdag thuis van Kogel vangers. Dit keer gingen de Nieu- werkerkers met 2-1 onderuit in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal. ZSC'62 boekte een knap pe 5-2-overwinning bij DVO'60. Brouwershaven verloor met dikke cijfers van SPS: 0-8. dvo'6o-zsc'62 2-5: Trainer Bram Kot zag zijn ploeg vlak voor rust via Robin Provoost, die scoorde na een solo, op 0-1 komen. In de 51e minuut kwam DVO'60 op gelijke hoogte. Uit een corner van Mike de Voogd kopte Barry van de Stel bij de eerste paal de 1-2 binnen. Na een Scharendijkse counter om speelde Nicky van der Velden de doelman en zorgde voor 1-3. Via de tweede goal van Provoost werd het 1-4. De thuisploeg kwam uit een corner terug tot 2-4, maar Pro voost soleerde in de 84e minuut nog naar de 2-5. „Ik heb een hard werkend team gezien. Dit is een goede uitslag en we houden de aansluiting met de top", conclu deerde ZSC-trainer Bram Kot. Brouwershaven-SPS 0-8: Brou wershaven hield een halfuur stand, kreeg via Patrick Berrevoets, Leendert Flikweert en Dennis Ver west zelf ook kansen, maar incas seerde toch vier goals. SPS kwam via een dwarrelbal van Ramon Voshol op 0-1 en via Jan-Pieter Be velander werd het 0-2. Martin Quist tilde de score met twee goals naar 0-4. Vlak na rust tekende Mar- nix van der Slikke voor de 0-5 en via Quist werd het 0-6. Stefan Bo- gers tekende voor de zevende tref fer. De laatste goal van de middag werd gescoord door de 44-jarige Ap van de Belt. Hij scoorde uit een strafschop, na een overtreding van Brouw-doelman Meivin van Ast, en werd daarmee de oudste doel- Wim Nieuwland, trainer van Bruse Boys puntenmaker in de hoofdmacht van SPS. SKNWK-Kogelvangers 1-2: De be zoekers uit Willemstad boekten een verdiende overwinning, want het merendeel van het duel speel de zich af op de helft van SKNWK. Kogelvangers kreeg de nodige kansen, maar tegen de ver houding in kwam SKNWK via Martijn Backx op 1-0. Na een afge slagen aanval werd de bal opnieuw ingespeeld. Een rollertje van Backx leek tot niets te leiden. De doel man van Kogelvangers dacht, me de door een vlagsignaal, aan bui tenspel en liet de bal in de goal rol len. Kogelvangers herstelde de schade nog voor rust. Keeper Mike 'Dit is een goede uitslag en we houden de aanslui ting met de top in de vierde klasse.' Bakker had geen antwoord op een vrije trap van Bob Ruissen. Vlak na het begin van de tweede helft zette Mark Gorter SKNWK op ach terstand. De bezoekers gingen daar na behoudender spelen, terwijl SKNWK ook tot weinig kansen meer kwam. Via Robert Padmos, die tot twee keer toe gevaarlijk was in het strafschopgebied, kreeg de thuisploeg nog wel kansen. De tweede nederlaag werd echter niet meer voorkomen. Alliance-Smerdiek 2-3 (0-2). Juliën Vermeulen 0-1, Juliën Vermeulen 0-2, Andreas Vroegop 0-3, Alliance 1-3 en 2-3. Stavenisse-Haisteren 0-8 (0-4). Mpan- da Miquel 0-1, 0-4 en 0-6, Peter Geen- se 0-2, Dennis van de Avert 0-3, Mark Klippel (eigen doelpunt) 0-5, Omer Buyruk 0-7, Bas Verschuren 0-8. Vrederust-Chrislandia 3-1 (2-0). Ralf Hèes 1 -0, Stefan van de Boom 2-0, Cor- né Jongenelen 2-1, Mark Suijkerbuijk 3-1. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Duiveland liep in de tweede klasse E bij Arnemuiden tegen de derde nederlaag van het seizoen op. Op Walcherse bodem verloor het Oosterlandse elftal met 2-1. Duiveland staat nu op de vier de plaats achter koploper Bruse Boys (25 punten), Zwaluwe en Dinteloord (beide twintig pun ten). De club heeft evenveel pun ten (19) als SSV'65. Komend week einde is Duiveland vrij. Daarna wacht de kraker bij Bruse Boys. Arnemuiden-Duiveland 2-1: Ar nemuiden domineerde het eerste kwart van de wedstrijd en speelde daarin met een tomeloze inzet. „Wij hebben de wedstrijd daar al verloren", redeneerde Duive- land-trainer Ko Stoutjesdijk- Mai- kel Moerings kreeg de eerste moge lijkheid van de wedstrijd, maar dat leverde nog geen goal op. Na tien minuten tekende Moerings uit een voorzet van Bastian Grootjans wel voor de openingstreffer en na 23 minuten was Grootjans opnieuw de aangever. Jarco Siereveld zorgde voor de 2-0. Duiveland kwam daar na beter in de wedstrijd. Vijf minu ten voor rust kopte Ronald Zwa ger met zijn eerste seizoenstreffer zijn ploeg uit een vrije trap van Julius Bliek naar de 2-1. Na de pauze verving Stoutjesdijk Robbert de Bruine voor Wesley Goud. Toen drukte Duiveland Ar nemuiden terug en in het eerste kwartier raakte de ploeg drie keer, via Julius Bliek, Wesley Goud en Ronald Zwager, paal en lat. Ook was keeper Rick Balk een paar keer de sta-in-de-weg voor een Oosterlands doelpunt. Vlak na zijn inzet op de lat moest de net her stelde Goud alweer met een ham stringblessure naar de kant Ook werd een kopbaldoelpunt van Ro nald Zwager in de ogen van Stout jesdijk om onduidelijke redenen af gekeurd wegens buitenspel. Op de counter was Arnemuiden via Moe rings ook nog een paar keer gevaar lijk en de ploeg van trainer Evert Wisse sleepte met hangen en wur gen de overwinning uit het vuur. Stoutjesdijk heeft nu met zijn Dui veland een achterstand van vijf punten op buurman Bruse Boys. De koploper is op 1 december de eerstvolgende tegenstander van Duiveland. „We hebben vandaag wel pech gehad en super onnodig verloren. Dat kunnen we onszelf kwalijk nemen. We hebben zelf verzuimd om doelpunten te ma ken. Dat beaamde Arnemuiden zelf ook", besloot een teleurgestel de Stoutjesdijk. SSV65-Dinte!oord 0-4 (0-1). Danny Verhoeven 0-1 (strafschop), Willem van de Wegen 0-2, Sven Damen 0-3, David den Hollander 0-4 (eigen doel punt). Oostkapelle-Zwaluwe 2-1 (0-1). Gijs van de Made 0-1, Maarten van Malde- gem 1-1, Arjan Pattenier 2-1. Serooskerke-VCK 2-1 (1-0). Jeroen Geerse 1-0 en 2-0, Jorn Niemantsver- driet 2-1. Dauwendaele-WC'68 1-4 (0-2). Piet de Graaff 0-1, Joery Malinka 0-2, Nes tor Zimmerman 0-3, Perry Potappel 0-4. Maarten van Vooren 1 -4. Zaamslag-Klundert 2-2 (1-2). Christi an Fuanari 0-1, Joris Rademakers 1-1, Kevin van Andel 1-2, Peter Dieleman 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51