Van alle kanten lacht leven Bruse Boys toe 321 p01 DFS verliest toppers uit het zicht na nederlaag in jubileumduel Kriens MZC'11 komt gedeeld aan leiding door zege Renesse wint, maar is slordig in afwerking maandag 19 november 2012 door Robin Hamelink MIDDELBURG - DFS moet de kop groep laten gaan in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Edwin Kriens, die voor de driehonderdste keer als trainer op de bank zat, verloor met 3-0 bij Nieuwland. Komende zaterdag speelt het team op eigen veld de inhaalwedstrijd tegen De Meeuwen. Nieuwland-DFS 3-0: De thuis ploeg had het beste van het spel en kwam op voorsprong dankzij een afstandschot van Corné van Belzen. Direct na rust kreeg DFS drie dik ke kopkansen. Driemaal werd de bal naast gekopt. Richard Jacobs trof wel doel, nadat hij de doel man van DFS omspeelde: 2-0. Met door Robin Hamelink MIDDELBURG - MZC'n deelt de kop positie met Internos in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal. De Schouwse ploeg won met 0-2 bij WHS in Sint-Annaland. Door dat Tholense Boys met 2-0 verloor bij DHV kon MZC'11 aan de lei ding komen. Komende zaterdag kan De Fendert het leidende duo passeren als het de inhaalwed strijd wint bij Seolto. De marge be draagt nu twee punten in het voor deel van Internos en MZC'11. WHS-MZC'110-2: In het eerste be drijf kregen beide ploegen slechts één mogelijkheid om de score te openen. De tweede helft was voor de bezoekers uit Zierikzee. Na een uur rondde Rick Bevelander een combinatie met Frank Kristelijn goed af: 0-1. Lennart Wesdorp bekroonde zijn een diagonale kopbal zette Jacobs de 3-0-eindstand op het score bord. 's-Heer Arendskerke-MZVC 4-0 (3-0). Frank Davidse 1-0, Frank Davidse 2-0, Wouter de Kort 3-0 en Michel Ha- rinck 4-0. Kapelle-De Meeuwen 1-4 (1-3). Mar- tïjn Houterman 0-1, Martijn Houter man 0-2, Wouter Vos 0-3, Salim San- dee 1-3 (strafschop) en Kevin Janse 1-4. Nieuwdorp-AZVV 0-1 (0-1). Mustafa Yilmaz 0-1. De Noormannen-Apollo'69 6-3 (2-1). Robin Korsuize 0-1, Menno de Nooijer 1-1, Menno de Nooijer 2-1, Mark Min- derhoud 3-1, Theo van Alphen 3-2 (ei gen doelpunt), Bart Dekkers 4-2, Den nis van der Burg 4-3, Mark Minder- houd 5-3, Frank Roelse 6-3. Spui-Domburg 0-0. eerste basisplaats met de verdien de 0-2. Arvin de Witte leek de spanning terug in de wedstrijd te brengen, maar zijn poging werd van de lijn weggewerkt. DHV-Tholense Boys 2-0 (1-0). Dennis Kortsmit 1 -0, Jordy Lokers 2-0. De Fendert-Krabbendijke 8-4 (4-2). Elco Jansen 0-1, Sander Looij 1-1, Re- mon Heinsius 2-1, Elco Jansen 2-2, Jeroen Berendonk 3-2, Koen Knook 4-2, eigen doelpunt 5-2, Armïn de Bat 5-3, Armin de Bat 5-4, Koen Knook 6-4, Jeroen Berendonk 7-4, Sander Looij 8-4. Riilandia-Beek Vooruit 0-4 (0-2). Den nis Zep 0-1, Johan Cabrielse 0-2, Johan Gabrielse 0-3, Johan Gabrielse 0-4. Seolto-Noad'67 1-1 (0-1). Rob den En gelsman 0-1 en Sebastiaan Stoop 1-1. Yerseke-lnternos 2-4 (1-3). Bart Lips 0-1, Tim Brands 0-2, Mike Kole 0-3, Bernie Steketee 1-3 (strafschop), Ba rend Schik 2-3, Merijn Roenhorst 2-4. Bruse Boys wint de kop-staart- botsing tegen Heinkenszand met 4-1In vijf doldwaze minu ten in de tweede helft wordt de wedstrijd beslist met vier doel punten: drie van Bruse Boys, één van Heinkenszand. De Bruse kop loper breidt zijn voorsprong uit. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Met nog twee wedstrij den tot de winterstop heeft Bruse Boys de titel van 'Herbstmeister', zoals onze oosterburen het om schrijven, binnen bereik. Na de 4-1-zege op hekkensluiter Hein kenszand heeft Bruse Boys vijf punten voorsprong op de naaste belagers Dinteloord en Zwaluwe. De kans is dan ook groot dat Bru se Boys het 'oude' sportpark ver laat als koploper van de tweede klasse E. Twee duels, tegen Duive- land en Dauwendaele, scheiden het elftal van trainer Wim Nieuw land nog van dat feit. Waar Bruse Boys de wind in de zeilen heeft, faalde de concurrentie opzichtig. Zowel Zwaluwe, Duiveland als SSV'65 verloor, terwijl Klundert gelijkspeelde bij Zaamslag. Nieuwland kampt binnenkort ook nog met een luxeprobleem. De se lectie van Bruse Boys wordt met de week fitter. Bouke de Jonge, Jas per Maaskant én George Geluk speelden op het tweede veld met het tweede mee. De concurrentie strijd was ook op het hoofdveld zichtbaar. Nieuwland koos tegen de staartploeg voor Tommy Pronk als aanvaller en hield Gerard Vogel op de bank. „Vorige week scoorde ik in de laatste minuten. De trai ner wilde vandaag wat meer bewe ging en creativiteit voorin", ver klaarde Pronk zijn basisplaats. Vo gel was niet blij met zijn bank- beurt. „Ik vond het tegenvallen dat ik niet in de basis stond. Ook met het oog op de wedstrijd tegen Dui veland. Ik heb geen zin om dit sei zoen de joker te zijn." Beide aan vallers scoorden zaterdag één keer voor Bru, dat in Heinkenszand een taaie opponent trof. De nog steeds puntloze bezoekers speelden in een behoudend sys teem, waarin de ruimtes compact gehouden worden. Bruse Boys had daar vooral voor rust zicht baar problemen mee. Sterker nog, het mocht van geluk spreken dat Heinkenszand niet op voorsprong kwam. Nieuwland: „Die gasten wa ren voor rust gevaarlijker dan wij. Ze speelden met een enorm stuk enthousiasme." Dat werd in de tiende minuut al Karakteristiek Bruse Boys-Heinkenszand 4-1 (0-0). 60. Domenique van den Ber ge 1-0, 61. Tommy Pronk 2-0, 62. Leon Bek 2-1, 64. Thomas Groene- veld 3-1, 90+5. Gerard Vogel 4-1. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeu- wijk). Aantal toeschouwers: 145. Bruse Boys: Mark Giljam, Olaf Wil- lemse, Johan Vroegindeweij, Rudo van den Berge (80. Erik Duffenér), Mare Bij de Vaate, Rudi van der Bijl, Robin Meertens (66. Gerard Vo gel), Marco Ketting, Domenique van den Berge, Thomas Groene- veld en Tommy Pronk. bijna beloond. Olaf Willemse tast te mis op een hoge bal en daar door kon Jeroen Verschiere alleen doorgaan. Willemse tikte de spits aan, maar die bleef op de been. De attente Mark Giljam voorkwam vervolgens de 1-0. Scheidsrechter Roeland wuifde alle protesten om alsnog te fluiten voor de overtre ding weg. „Onze speler brak door en je hoorde de tik gewoon. Als je slim bent, dan ga je in zo'n situa tie liggen", reageerde Heinkens- zand-trainer Adil Fertoute. Via Rens Baas, die uit een corner op de lat schoot, waren de bezoe kers na een kwartier nogmaals dicht bij de 0-1. Het strijdplan van de bezoekers werkte precies een uur en toen dienden zich vijf dol dwaze minuten aan, met daarin vier goals. Uit een corner van Tho mas Groeneveld kopte Domeni que van den Berge de 1-0 binnen en een minuut later scoorde Pronk de 2-0. Collega Giljam redde even later half op een inzet van Jeroen Verschiere, waarna Leon Bek voor 2-1 zorgde. In de 64e minuut trap te Pronk een corner op de lat, waarna Groeneveld met de 3-1 de wedstrijd op slot gooide. Het moegestreden Heinkenszand kon niets meer forceren en voor Bruse Boys hoefde het niet meer. De gedreven Vogel kopte ver in blessuretijd, uit een voorzet van Pronk, nog wel de 4-1 binnen. „Dit zijn de moeilijkste wedstrij den. Je moet winnen, maar eigen lijk kun je alleen maar verliezen", beredeneerde Nieuwland. Even la ter, nadat alle uitslagen bekend wa ren, werd duidelijk dat juist zijn 'Bru' de grote winnaar van de elf de speeldag werd. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Zonder trainer Wal ter de Jonge op de bank, die in Nij megen de Zeven Heuvelenloop liep, boekte Renesse tegen Volhar ding zijn vijfde overwinning van dit seizoen in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Hansweert- se Boys liep na de 15-0-nederlaag van eind september bij WW'67 nu in Nispen tegen een nieuwe ne derlaag met dubbele cijfers aan: NSV was met 12-0 duidelijk te sterk. Renesse-Volharding 2-0: „Een echte wedstrijd op vijfdeklasseni- veau", keek routinier en libero Leon Bakker terug. De twee aanval lers van Renesse, Vincent Goedege- buure en Erwin Wandel, toonden zich voorin vooral slordig in de af werking. De score werd na een kwartier geopend door Carlos Rolsma nadat de doelman van de bezoekers de bal niet onder contro le kreeg na een doelpoging van Renesse: 1-0. TWintig minuten voor tijd kreeg de thuisploeg een strafschop die door Vincent Goe- degebuure zo slap werd ingescho ten dat de doelman redding kon brengen. Tien minuten later maak te Goedegebuure dit goedmaken door alsnog de stand op 2-0 te brengen na een combinatie met Se bastiaan Everaers. NSV-Hansweertse Boys 12-0 (6-0). Marinus Knoops 4x, Joost van Tiggelen 2x, Steven Eist 2x, Ronnie Kerstens, Flo- ran van Gastel, Dennis Mol en Martijn Gommeren allen 1x. Robur-DIvo 1-3 (0-1). Daniël Schijf 1-2. Vosmeer-Vivoo 4-2 (0-1). Dimitri Ceuppens 0-1, Jeremy Stolwijk 1-1, 3-1 en 4-2Jeffrey Kruf 2-1, Michael Jeuris- SKNWK-speler Remco van den Berge gaat onderuit in een duel met een tegenstander van Kogelvangers. sen 3-2. foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50