Overleg over 41 binnenland ■JjT Echo's niet altijd Defensie wil geen 'bikers' in gelederen Werkt in je voordeel maandag 19 november 2012 OSmSSmmSSBm in III III WH ll'illi Willi il» WH lilllKWH 111—IIIIIKIIUHIIHIimilMIIIIHIIIIII llllllll mmtsmmsmsammmgsta IJ M U ID EN Stoffelijk overschot bij intocht sint Terwijl Sinterklaas zaterdagmor gen voet aan wal zette op de Los- walkade in IJmuiden, lag enkele tientallen meters verderop een do de man in het water. De politie had het stoffelijk overschot te laat ontdekt om de intocht nog af te bla zen. In plaats daarvan werd het af geschermd. ALMERE Pinnende man (78) te sterk voor herover Een man van 78 jaar heeft gisteren in Al mere een herover twee keer te gen de grond gewerkt Tijdens het pinnen werd hij belaagd door een 23-jarige man. Maar omdat de oude man vroeger aan judo en jiujitsu had gedaan, faalde de herover ook bij zijn twee poging. De politie heeft hem meegenomen. HILVERSUM Asbest in meer dan de helft sociale woningen In 60 procent van de huurwonin gen in de sociale sector zit asbest. Dat blijkt uit een rondgang van de NOS naar aanleiding van de Utrechtse asbestaffaire. In het over grote deel van die huizen is de as best ongevaarlijk, zolang het niet wordt geschuurd en er niet in wordt geboord of gezaagd. ROTTERDAM Gewonden na vechtpartijen op ferry Door twee verschillende vechtpar tijen op een ferry die onderweg was van Huil naar Rotterdam zijn twee Britten in de nacht van zater dag op zondag zwaargewond ge raakt Ze zijn met een helikopter naar een ziekenhuis in Zeebrugge gebracht. Vijf Britten zijn aange houden, meldde de politie. ROOSENDAAL - Het ministerie van Defensie wil af van alle bikers bin nen het defensieapparaat. Dat blijkt uit de vertrouwelijke Nota Onderzoek Outlawbikers Defensie waarover De Telegraaf zaterdag be richtte. Defensie wil militairen die lid zijn van een motorclub met een beden kelijke reputatie, dwingen hun 'hobby' op te geven. Mart de Kruif, commandant van de land strijdkrachten, schrijft in de nota dat een werkgroep van Defensie bekijkt welke juridische mogelijk heden er zijn om tegen de bikers op te treden. Het interne onderzoek beperkt zich niet tot de twintig Roosen- daalse commando's die lid zouden zijn van de omstreden motorclub Demons. Ook de Veterans liggen onder een vergrootglas. Daarnaast is het onduidelijk of er militairen zijn die banden hebben met clubs als de Hells Angels en Satudarah. In alle gevallen gaat het om out lawbikers. Dat zijn motorrijders die lid zijn van een zogenoemde '1% MC': een motorclub waarvan de leden zichzelf buiten de wet stellen. Defensie richt zijn pijlen vooral op de commando's, het Korps Mari niers en de Luchtmobiele Brigade. Er wordt voor gevreesd dat deze elitemilitairen gechanteerd kun nen worden als zij gewild of onge wild in contact komen met crimi nelen. Turkije wil Navo-partners om hulp vragen voor Alles-in-1 basispakket Nu met gratis monteur! telfort.nl I 08001707 Telfort winkels Nederlandse Patriots zijn eerder ingezet in 1991 tijdens de Golfoorlog. Turkije vraagt Navo-partners mogelijk om steun vanwege oorlog in Syrië. Luchtruim grens beveiligen tegen aanvallen van Syrië. Nederland en Duitsland over leggen al over de inzet van Patriot-raketten. door Laurens Kok en Hans de Bruijn DEN HAAG/BRUSSEL - Nederlandse militairen en Patriot-luchtafweer- raketten worden mogelijk in Na- vo-verband ingezet aan de grens van Turkije en Syrië om het lucht ruim te beschermen tegen Syri sche aanvallen. Nederland en Duitsland hebben intensief contact over het even tueel inzetten van Patriot-III-ra- ketafweersystemen indien Turkije in Navo-verband daarom vraagt, al dus het ministerie van Defensie. Turkije zou dat verzoek mogelijk vandaag al doen. Als dat verzoek komt, zal Nederland het in overwe ging nemen, meldt ook Buiten landse Zaken. Een team van de Amerikaanse en Nederlandse strijdkrachten zou in verband met een eventuele plaatsing van de Pa triots onlangs al de Turkse lucht machtbasis Dyarbakir hebben be zocht. Minister Jeanine Hennis-Plasschae- rt (WD) van Defensie heeft, voor uitlopend op een eventueel Turks door Koos van Wees SPIJKENISSE - De protocollen zijn duidelijk. Welke diagnose een ra- diodiagnostisch laborant na een hartecho ook stelt, het is de cardio loog die de échte conclusies trekt. „Op een echo zie je klepvernau- wingen of een slechte hartkamer- functie. Sommige laboranten kun nen dat heel erg goed, maar de pro cedure is dat de cardioloog ook al tijd zelf checkt. En die procedure is er niet voor niets", zegt Martin Schalij, voorzitter van de Neder landse Vereniging voor Cardiolo gie. Schalij reageert op het grote aantal sterfgevallen op de afdeling cardio logie van het Ruwaard van Putten- ziekenhuis in Spijkenisse. Dit weekeinde werd bekend dat daar in 2010 54 mensen stierven aan hartfalen of een hartaanval, waar van 34 op de afdeling cardiologie. In zeker 15 van de gevallen is er twijfel over de gestelde diagnose, en of deze heeft geleid tot het over lijden van de patiënt. „Bevindingen van laboranten wer den niet gecontroleerd door de car diologen", verklaarde de voorzitter van de raad van bestuur van het ziekenhuis. Het vermoeden be staat dat laboranten zaken over het hoofd hebben gezien, omdat het aantal sterfgevallen veel hoger ligt dan gemiddeld in een zieken huis van die grootte. Dat had opge merkt moeten worden door de car-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4