zeeland 115 Gesneden koek tube Oproep voor onderwijs Wm Kooman 50 in Dorp van Hoop crescenco Ski-Snowboardbeurs r._ r 9 jaar lid bij VINTERSPORT maandag 19 november 2012 door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Vrijwilligster Anne Martens uit Burgh-Haamste- de ziet Wereld-Aidsdag op 1 de cember als mooie aanleiding een oproep te doen ten behoeve van het Palabanakinderdorp voor aids- weeskinderen in Zambia. Martens is al bijna 12 jaar bezig met het werven van fondsen voor de Pola van der Donckstichting. Een van de meest bijzondere pro jecten van deze stichting is deze opvang voor aidswezen, ook wel het 'Dorp van Hoop' genoemd. „Hier worden ruim 80 achtergela ten weeskinderen liefdevol opge voed en verzorgd door pleegmoe ders en pleegvaders. Pola van der Donck is de eerste en oudste aids- activiste van Nederland. Op woensdag 5 december wordt zij 90 jaar. Dit willen wij vanuit Zeeland op een bijzondere wijze vieren", laat Martens weten. Zij wil graag alle mensen in Zeeland om steun vragen ten behoeve van het onder wijs in het 'Dorp van Hoop'. Mar tens zou het geweldig vinden om vanuit Zeeland een mooi bedrag te bijeen te krijgen als steun aan het werk van Pola van der Donck. Het geld dat zij hoopt binnen te halen, wordt gebruikt voor de uit breiding van de school in het kin derdorp. „Met elke 5 euro komt de toekomst voor een aidsweeskind weer een stapje dichterbij", bena drukt Martens. Wereldwijd zijn er 16 miljoen aids wezen waarvan het overgrote deel, 90 procent in SubSahara Afrika. Giften kunnen gestort worden op: bankrekening 7295771 ten name van Aidsweeskind - Burgh Haam stede onder vermelding van: Aktie 'Kom over de brug'. DREISCHOR - Wim Kooman kreeg zaterdagavond de vergulde KN- FM-speld uitgereikt wegens zijn 50-jarig lidmaatschap bij muziek vereniging Crescendo in Dreischor. Voorzitter Riet van der Weyden speldde hem de onder scheiding op en overhandigde hem de bijbehorende oorkonde. Dat gebeurde tijdens het najaars concert dat Crescendo zaterdaga vond samen met ONDA uit Nieuw- en Sint Joosland gaf in het dorpshuis van Dreischor. Van der Weyden memoreerde dat Kooman in 1962 als klarinettist is begon nen, maar dat hij dat instrument inruilde voor een saxofoon zodra die mogelijkheid zich voordeed. Kooman assisteert ook vaak bij Oosterlands Fanfare, hij is lid van het Zeeuws Seniorenorkest en blaast zijn partijtje mee in dweil band 'Liever ier as Tuus' (Liat). MIDDELBURG Auto in wijk Mortiere rolt het water in In de wijk Mortiere in Middelburg is zaterdagmiddag een auto te wa ter geraakt. Het voertuig stond ge parkeerd bij een woning aan de Louis Armstrongstraat en rolde via een plantsoen een brede sloot in. De auto stond niet op de handrem. Er niemand in de wagen. Exact twee jaar geleden reed op dezelfde manier en plek ook een auto het water in. Toen kon een inzittend 6-jarig jongetje worden gered. BURGH Burghse Schoole houdt winterfair De Stichting Westerschouwen Kul- tureel (SWK) houdt zaterdag 24 no vember een winterfair op het plein bij museum De Burghse Schoole. Daar staan kramen opgesteld met sieraden, decoratie, kleding, hob by-artikelen, hapjes en drankjes. Ook zal het nieuwe boek over de Duindorpen in Burgh en Haamste de te koop zijn. De winterfair is van 14.00 tot 20.00 uur. ZIERIKZEE Goede doelenmarkt wijkt uit naar MFC De jaarlijkse Goede doelenmarkt voor ideële instellingen die norma liter in de Nieuwe Kerk wordt ge houden, wijkt wegens de verbou wing van dit monument dit keer uit naar het MFC. De Goede doelen markt wordt daar gehouden op vrij dag 23 november van 13.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Kinderkoor Sjofar treedt daar vrijdag om 16.00 uur op. SCHARENDIJKE Bingo avond bij D'Antilopen De vereniging D'Antilopen voor sportbeoefening voor mensen met en zonder beperking houdt vrijdag 23 november een bingo-avond in gebouw De Hoeksteen aan het Bethlehemplein 2 in Scharendijke. Alle belangstellenden zijn welkom op deze avond. De bingo begint om 19.30 uur en de zaal is vanaf 19.00 uur geopend. KERKWERVE Nieuwe jaarkroniek Stad en Lande Heemkundige verening Stad en Lande van Schouwen-Duiveland houdt vrijdagavond 23 november vanaf 19.30 uur de najaarsvergade ring in dorpshuis Züüdende, Kerk- werve. Bij die gelegenheid wordt de 37e jaargang van 'De Kroniek van het Land van de Zeemeermin' gepresenteerd. Marten Hemminga, directeur van de Stichting Het Zeeuwse Landschap geeft een pre sentatie over het kustlaboratorium. ZON N EM Al RE Intocht Sinterklaas en playbackshow Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten maken zaterdagochtend 24 novem ber hun intocht in Zonnemaire. Aansluitend wordt er 's avonds in het dorpshuis een playbackshow gehouden. Iedereen die vrienden en familie wil verrassen met een act is welkom. Aanmelden voor deelname kan via: www.dorpshuis- zonnemaire.eu/playbackshow.php De show begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Inloopochtend over dyslexie in De Stolpe In bibliotheek De Stolpe in Zierik- zee wordt zaterdagochtend 24 no vember van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend gehouden waarbij bezoekers informatie kunnen ver garen over dyslexie. Ervaringsdes kundigen van Balans staan klaar om vragen te beantwoorden. Ba lans is de landelijke vereniging voor ouders van kinderen met een ontwikkelingsstoornis. STELLENDAM Themadag 'Soldaten uit het verre oosten' In de Haringvliet Expo in Stellen dam wordt zaterdag 24 november een themadag 'Soldaten uit het ver re oosten' gehouden. Het program ma biedt onder meer lezingen over krijgsgevangenen uit het Rode Le ger tijdens de Tweede Wereldoor log en over honderden Armeniërs die op Goeree-Overflakkee gestatio neerd waren. Aanvang 14.00 uur. „Soms betreft het op beschaafdemenselijke wijze met elkaar omgaan. Gewoon gesneden koek. Daar zou geen theorie voor nodig moeten zijn." Elly Geelhoed over de leerstof bij Sociaal Psychologische Hulpverlening K'jk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Zaterdag 1 Dec. RüQ5B kItiRI i chop - i 7:00winkelcentrum Zondag 2 Dec. de Biggelaar* él: 0118-625440

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47