Mooi verhaal bij dancefeest Logge kindjes dansen niet Gala rond gedecoreerden blusgroep Oosterland Proefles ZorgSaam steekt 2,6 miljoen euro in Pharmafilter maandag 19 november 2012 IslandVibes 'Closing the season' Dansdocente Elly Geelhoed geeft woensdagmiddag 21 november van 16.00 tot 17.00 uur een gratis toegankelijke proefles 'Move on Music' in de gymzaal in Dreischor. Zij ontwikkelde de cursus, omdat daar in de reguliere danslessen vaak geen tijd voor is. Vrolijke sfeer bij eerste (try-out) editie van IslandVibes in strandpaviljoen Jeanzz in Brouwershaven. foto Pieter van der Laan door Ali Pankow BROUWERSHAVEN - 'IslandVibes zet het eiland in beweging'. 'Een fun ky dance event op de mooiste plek jes van Schouwen-Duiveland, va kantie-eiland'. Met dat soort mooie woorden was het dance-festijn 'Closing the season' in strandpaviljoen Jeanzz in Brouwershaven zaterdagavond aangekondigd. Nadine van der Hul- le grinnikt even en erkent dat daar aardig wat ambitie uit spreekt Ook dat het misschien wel wat ver voert om relatie te leggen tussen een dance event en de strategische beleidsvisie van de gemeente 'Tij van de Toekomst'. Eén van de ini tiatiefnemers is dan ook Robbert Lievense, gemeenteraadslid voor Leefbaar Schouwen-Duiveland. Hij is vertrouwd met dat soort ter minologie. „Toch klopt het in feite allemaal wel", benadrukt Van der Hulle. Zij verzorgt de publiciteit van Island Vibes. „Het is een nieuwe organisa tie met een duidelijk doel voor ogen: Twee keer op een jaar, aan begin en einde van het toeristen seizoen een mooi evenement op touw zetten. Dat moet niet op een vaste stek gebeuren, maar ver spreid op de mooiste plekjes van het eiland", licht Van der Hulle toe. Afhankelijk van locatie en het jaargetijde wil de organisatie inspe len op de mogelijkheden. „Het fes tijn in Jeanzz zaterdagavond gold als try-out. Met circa 150 bezoekers op het hoogtepunt van de avond en de vele enthousiaste reacties is er alle reden om door te gaan met IslandVibes", vindt Van der Hulle. Zij geeft aan dat er een flexibele formule wordt opgezet. „Zo kan het festijn best ook een keer over dag worden gehouden en zal het niet altijd een dance-event zijn, maar wellicht ook eens een jazz concert." De doelgroep is divers, maar be gint bij 21+. De initiatiefnemers naast Robbert Lievense zijn Mauri ce van den Nouweland en Benja min Schot die zaterdagavond op traden als dj's Morriz en Benjamin ScotL De volgende IslandVibes staat gepland op zaterdag 13 april. Lang niet elk kind staat blij te trappelen voor een danswork- shop op school. Dansdocente Elly Geelhoed heeft daar alle be grip voor. Na 20 jaar praktijker varing besloot zij het plezier voor hen te vergroten door mid del van 'Move on music'. door Ali Pankow X e gaat niet met je kont staan I draaien als je vriendje een me- I ter verderop smalend staat te grinniken en zelf stokstijf blijft staan. Elly Geelhoed wordt vaak gevraagd voor dansworkshops op scholen. Maar 'logge' kinderen dan sen niet en geef ze eens ongelijk. Dat 'log' heeft hier een brede bete kenis. Geelhoed doelt op kinderen die moeilijk voor zichzelf durven opkomen, die gepest worden en onzeker zijn, maar ook kinderen die zich moeilijk kunnen concen treren. Kinderen die problemen hebben op het gebied van sociale interactie en communicatie, maar ook kinderen die motorische pro blemen hebben en degenen die te kampen hebben met overgewicht. Heel veel verschillende kinderen dus. En voor allemaal wil Geel hoed workshops geven waar ze zich prettig bij voelen en waar ze allemaal zonder enige gêne aan mee kunnen doen. „Ik wil ook meer zijn dan de hup peljuf die vaak iets vertrouwelijks te horen krijgt van een leerling. Daar moet ik iets mee, bedacht Ut me. Maar dan wel op professionele basis, want Ut heb een hekel aan het feit dat mensen soms cursus sen geven zonder daar enig diplo ma voor te hebben behaald. Ik volg nu de opleiding Sociaal Psy chologische Hulpverlening (SPH) die ik in april hoop af te ronden", vertelt Geelhoed. Zij zegt de leer stof dagelijks in de praktijk te kun nen gebruiken, maar soms ook staat ze verbaasd over de theorie. „Sommige dingen zijn zo logisch. Dan is het een kwestie van op be schaafde, menselijke wijze met el kaar omgaan. Daar zou geen theo rie voor nodig moeten zijn." Het was voor haar een kleine stap verbinding te leggen tussen de leer stof SPH en haar danspraktijk. Het resultaat is een cursus 'Move on music'. Simpelweg dus 'bewegen op muziek', zonder te moeten vol doen aan danstechniek en voorge schreven pasjes. „Gewoon bewegen en reageren op de muziek die je hoort. Dat kan gaan van klassiek tot een mix van dj Tiësto. Bewegen ook met be hulp van voorwerpen, blokjes en ballen bijvoorbeeld", licht Geel hoed toe. Het meeste resultaat verwacht zij bij kinderen tussen de 5 en 10 jaar, die staan het meeste open voor een dergelijke training. Maar jonge ren en volwassenen kunnen er ook baat bij hebben. „Jongens ze ker ook. Als ik langs het lijntje op het voetbalveld sta zie ik dat som mige jochies zoveel moeite heb ben met hun motoriek en slecht geconcentreerd zijn." Elly Geelhoed demonstreert met een kinderen 'Move on Music'. Woens dag geeft zij van 16.00 tot 17.00 uur een proefles in de gymzaal in Dreischor. foto Dirk-jan Gjeltema TERNEUZEN - Ziekenhuis ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen investeert 2,6 mUjoen euro in een Pharmafilter, voor het Terneuzense ziekenhuis, een systeem waarmee medisch af val op biologische wijze wordt ver werkt en afvalwater wordt gezui verd. Het ziekenhuis is het tweede zie kenhuis in Nederland dat gebruik gaat maken van deze unieke ver werkingsmethode. De eerste en voorlopig enige installatie staat bij het Reinier de Graaf Gasthuis in Delft. Het Pharmafiltersysteem is erop gericht dat ziekenhuizen helemaal zelfvervullende stoffen zoals medi cijnen, hormoonbevattende stof fen (urine, bloed) en röntgencon- trastvloeistof uit hun afvalwater kunnen filteren door middel van een bioreactor gevuld met bacterie houdend slib. door Ali Pankow OOSTERLAND - Vijf koninklijke on derscheidingen en een ere-medail- le bij de brandweer in Oosterland waren zaterdag reden genoeg voor deze blusgroep om een gala-avond op touw te zetten. De brandweerkazerne was daar voor getransformeerd in een sfeer volle feestzaal, compleet met twin kelende sterverlichting en stemmi ge achtergrondmuziek verzorgd door de formatie Rhythm and Voi ce. De dresscode 'black tie' op de uitnodiging was zeer serieus geno men: de meeste brandweerlieden verschenen in smoking en de vrou wen in avondjurk of cocktailjapon. „Wellicht biedt deze ambiance in het weekend wat mogelijkheid voor bijverdiensten voor de Veilig heidsregio", grapte burgemeester Gerard Rabelink. Hij sprak zijn waardering uit in het algemeen voor de grote toewijding en inzet die de leden van de Oosterlandse blusgroep leveren. Vervolgens richtte hij zich tot zes van hen per soonlijk. Vijf keer mocht hij zijn toespraakje afronden met 'het heeft Hare Majesteit behaagd..' en dan volgde de uitreiking van de versierselen behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Rabelink speelde een lintje op bij twee leden van de trouwe brand weerfamilie Ista, te weten: Adrie en Erwin en bij Peter de Vlieger, Chris Dane en Edwin Vroegop. Allen traden op 1 juli 1991 toe tot de blusgroep Oosterland en ont wikkelden zich tot goed geschool de en zeer gemotiveerde leden bin nen deze brandweergroep. Voor bevelvoerder Wim Ista, in middels 35 jaar lid, was er een oor konde en een ere-medaille. Een ko ninklijke onderscheiding mocht hij jaren eerder al ontvangen. De plechtigheid werd omlijst met een toost met een glas bubbels, felicita ties en een foto-moment. Daarna barstte het feest echt los. De gedecoreerden vlnr: Wim Ista, Adrie Ista, Erwin Ista, Peter de Vlieger, Chris Dane en Edwin Vroegop. foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46