Bezwaar tegen aantasting natuur Zwarte Piet tokkelt de poort uit SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Tip? redactie@pzc.nl Gewoon MAANDAG 19 november 2012 13 Lekker bewegen op de muziek die je hoort 14 Provincie verleent vergunning voor duinversterking Noorderstrand door Ali Pankow WESTERSCHOUWEN - De Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duive- land gaat zeker bezwaar maken te gen de vergunning die Gedeputeer de Staten de afgelopen week ver leende aan het Waterschap Schel- destromen voor duinversterking aan het Noorderstrand in Wester- schouwen ten noordoosten van Renesse. De duinversterking houdt in dat aan de landzijde een nieuw duin over het bestaande wordt heen ge zet. Daarmee wordt circa 0,5 hecta re van het aangrenzend gebied De Zoute Haard aangetast. Dit gebied is onderdeel van de Kop van Schouwen (Natura 2000-gebied), waar een bijzondere vegetatie voor komt, gekenmerkt door de Harle kijn-orchidee. Volgens Gert-Jan Buth van de Na tuur- en Vogelwacht zou de ver gunning in het kader van de Na tuurbeschermingswet in dit geval niet verleend mogen worden, om dat uitsluitend om financiële re den voor duinversterking is geko zen. Een alternatief voor het water schap zou zijn versterking aan de strandzijde door middel van zand- suppletie. De kosten daarvan wor den op 7 miljoen euro hoger ge schat. Het economisch belang zou hier echter niet doorslaggevend mogen zijn, vindt Buth. Hij heeft bovendien enige twijfels over die 7 miljoen euro aan meerkosten. „Het blijft natuurlijk het verhaal van de koopman en de dominee. Als het economisch belang altijd zou prevaleren blijft er van de na tuur niks over. De koopman moet ook eens in de tang worden geno men." Buth zegt zeer benieuwd te zijn naar de mening van de rech ter. Hij trekt in dit geval de vergelij king met het weren van de kokkel visserij op de Waddenzee, waarbij de rechter de natuur ook boven het economisch belang stelde. Volgens de provincie voldoet het waterschap aan de voorwaarde van compensatie van de schade die aan de bijzondere vegetatie wordt aangericht. Dat betreft het afplaggen en naar elders verplaat sen. Buth: „Dan wordt het wel erg een kwestie van tuinieren. Bovendien is het zeer de vraag of de groei el ders aanslaat. Dat die Harlekijn-or chidee specifiek in de Zoute Haard groeit als een van de weinige loca ties in Nederland is afhankelijk van samenstelling grondwater en bodemstructuur." Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst door Ali Pankow ZIERIKZEE - Bij zijn intocht in Zie- rikzee bracht Sint-Nicolaas zater dagmiddag een elitekorps aan Zwarte Pieten mee. Enkelen van hen manifesteerden zich als waag halzen. Zij tokkelden vanaf de Zuidhavenpoort de Oude Haven over en een van de Pieten kwam abseilend naar beneden. Tokkelen wil zeggen: langs een diagonaal ge spannen lijn met behulp van een katrolsysteem naar beneden sui zen. Zowel de Zwarte Pieten zelf als de toeschouwers beleefden er veel plezier aan. Het bleek een spannend spektakel, waarbij som mige Pieten wel een beetje hulp nodig hadden van hun maten om op de wal aan te komen en om ver volgens los te komen uit de takels. Op het Havenplein dat op dit mo ment grotendeels is opgebroken, was het voor het talrijk publiek ploegen door het zand om snel zo dicht mogelijk bij het podium te komen. Sint-Nicolaas werd daar welkom geheten door een geva rieerd gezelschap: burgemeester Gerard Rabelink, kinderburge meester Annah Kooman en het theaterduo Muis en Leeuw. „Mogen wij vanavond onze schoen zetten?", vroeg Muis in op dracht van Leeuw. „Iedereen mag zijn schoen zetten, maar ik kan niet in één nacht bij iedereen tege lijk langs gaan", antwoordde Sint. Zwarte Pieten tokkelden vanuit de Zuidhavenpoort over de Oude Haven. Het bleek een spannend spektakel waarbij sommige Pieten wel een beetje hulp van hun maten nodig hadden om op de wal aan te komen en los te komen uit de takels. foto Pieter van der Laan NIEUWERKERK Geld en sieraden uit woning gestolen In een woning in de Esdoornsraat in Nieuwerk is tussen vrijdagmid dag 17.00 uur en vrijdagavond 19.00 uur ingebroken. Uit de woning bleken zowel geld als diverse waardepapieren en en kel sieraden te zijn meegenomen. De preciese waarde is nog niet be kend. Bij de diefstal is toegang ver schaft door een deur open te bre ken. BURGH-HAAMSTEDE Inbraak in zes vakantiewoningen Afgelopen week werd ingebroken in vijf vakantiewoningen aan de Bosweg in Burgh-Haamstede. Het is nog niet bekend wat er precies uit de huizen is weggenomen. Bij alle woningen is een raam gefor ceerd om binnen te komen. Ook is er in dezelfde periode ingebroken in een vakantiehuis aan de A. van der Weijdeweg in Burgh-Haamste- de. Hier is niets weggenomen. Nathan van tweeënhalf jaar uit Rot terdam bracht met zijn mama een be zoek aan zijn oma en opa in Wol- phaartsdijk. Na afloop van het bezoek aan de grootouders zouden ze ook langs gaan bij de andere oma en opa die in Goes wonen. Opa in Wolphaartsdijk is een wat kalende zestiger, die bij het afscheid nemen wel heel direct met de neus op de feiten werd gedrukt door klein zoon liet. Nathan sprak tijdens het afscheid bij de voordeur: „Nu gaan we naar een gewone opa." Zijn mama vroeg hem verbaasd: "Maar dit is toch ook een gewone opa?" Dat vond Nathan dus niet: "Nee, die andere opa heeft gewoon haar!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45