15 'Er zijn geen problemen; alleen mensen' GGD wil overleg bonden vlottrekken Ï11 Memoriam 1923 2012 maandag 19 november 2012 euro is de gemiddelde prijs voor een eenvoudig consult op de Paraview Paranormaalbeurs. „Het is niet eng. Het is niet tastbaar... Natuurlijk heb je er boven galbakken tussenzitten. Maar die heb je hier ook." Astrid Peperkamp, medium De Haagse Viking en pendelaar Bartholomeus gebruikt de Tarotkaarten om het 'levensboek' van een bezoeker van de Paraview Paranormaalbeurs te le zen. foto's Willem Mieras Op de beurs waren ook spirituele sieraden, stenen en beelden te koop. Turkse koffie bij Mevrouw Tulay, niet om te drinken, maar om te lezen. door Marcel Modde GOES - Directeur Ronald de Meij van de GGD Zeeland wil het over leg met de vakorganisaties zo snel mogelijk weer hervatten. Het ver baast hem dat de vijf bonden het vertrouwen in de werkgever heb ben opgezegd, zo zei hij zondag in een reactie op een gezamenlijke brief. De GGD maakt zich op voor een ingrijpende reorganisatie, daartoe gedwongen door overheidsbezuini gingen op het budget. Mogelijk leidt dat tot sluiting van tientallen consultatiebureaus en ontslag van personeel. De vakorganisaties ma ken zich zorgen over de situatie en hebben op een aantal punten om toelichting gevraagd. Die bleef uit en ook de voorbereiding op regu lier overleg is herhaaldelijk gebrek kig, aldus bestuurder Dennis van Nieuwenhuijzen van CNV Publie ke Zaak. „Dus hebben wij ge meend het vertrouwen in de werk gever voorlopig te moeten opzeg gen en blijven we weg bij het over leg, totdat er een keer inhoudelijk wordt gereageerd op onze vragen." Zeker driekwart van de 340 perso neelsleden van de GGD is lid van één van de vijf vakorganisaties, al dus Van Nieuwenhuijzen. Volgens De Meij is er geen sprake van kwade opzet. „Er viel tot dus ver nog weinig inhoudelijks te mel den, laat staan te onderhandelen. Het overleg vrijdag was juist be doeld om de bonden op de juiste vlieghoogte te brengen: hoe groot zijn de problemen, welke bezuini gingen komen er op ons af? We moeten eerst zelf weten in welke film we zitten. Daarbij zijn we sterk afhankelijk van de dertien ge meenten in Zeeland. Zo lang dat onzeker is, valt er niks te onder handelen." Het algemeen bestuur neemt 21 de cember een standpunt in over het beleid van de GGD de komende ja ren. In het voorjaar hakken de ge meenten de knoop door over de omvang van de bezuinigingen. De Meij: „Twee scenario's zijn moge lijk. Of we gaan door op de weg van nu, waarin 15 procent wordt bezuinigd. Vers twee is dat er nog eens 15 procent bovenop komt." De directeur betreurt de gang van zaken rond de bonden en wil het overleg zo snel mogelijk weer op gang brengen. „Ik denk dat het be langrijk is dat ze meepraten." door Ben Jansen Veilig achter Deltaddjken was in 1988 de titel van het afscheidssymposium voor dijkgraaf Gilles de Jager van het waterschap Noord- en Zuid-Beve land. Een passend motto, want on der zijn leiding zijn de zeedijken van de Bevelanden versterkt. Nog geen tien jaar later bleek dat de betonblokken op de glooiingen van de dijken te licht waren. Gilles de Jager Oud-dijkgraaf De Jager, vorige week 89 jaar oud in Goes overle den, reageerde met de hem ken merkende nuchterheid: „Van ach teren kijk je een koe in zijn gat." De Jager, geboren in Baarland, was boer in Anna Jacobapolder, maar vooral bestuurder. Eerst in krin gen van de landbouw (onder ande re als voorzitter Christelijke Boe ren- en Tuinersbond en van het Landbouwschap in Zeeland) en na zijn benoeming tot dijkgraaf van de De Brede Watering van Zuid- Beveland vooral in de waterschaps wereld. Ook was hij politiek actief als gemeenteraadslid voor de ARP in Sint-Philipsland en van 1974 tot 1991 als Statenlid, eerst voor de ARP en vervolgens voor het CDA. De Jager zag er geen been in om als politicus het woord te voeren over zaken waarmee hij als dijk graaf te maken had. Ongetwijfeld een tijdsbeeld. De Jager bediende zich van het motto 'Er zijn geen problemen; al leen mensen' en hij zag zichzelf graag als een doe-bestuurder. Des ondanks had hij vaak veel woor den nodig. Vergaderingen van zijn boerenorganisatie en van zijn wa terschap leidde hij doorgaans in met met 'een lang overzicht van ac tualiteiten. Bij de discussie erover liet hij meestal drie personen ach ter elkaar reageren, zodat hij 'wat vragen kon samenvatten'. Een slim trucje. Op hem welgevallige opmerkingen kon hij zo uitvoerig ingaan. Vragen waar hij minder van gediend was, liet hij 'omwille van de tijd' onbeantwoord. De Jager wordt dinsdag in Anna Ja cobapolder begraven.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3