3ortS39 Van den Biggelaar hobbelt en bobbelt het snelst Dressuurruiters aan elkaar gewaagd maandag 19 november 2012 Gerbert van den Biggelaar gaat net buiten Zoutelande aan kop van de Hobbeldebobbellloop. foto Izaak Verkeste door Sjaak Sinke zoutelande - Wanneer je met een triatlonachtergrond meedoet aan de loodzware Hobbeldebobbel- loop, dan ben je in het voordeel. In de afgelopen twaalf edities won zes keer een triatleet. Zo ook in de editie van dit jaar. Gerbert van den Biggelaar uit Oud-Gastel won de wedstrijd voor de tweede keer. Ondanks het kille en nevelige weer vertrokken er op het startsig naal van sportambasadeur Tim Ple- ijte 270 hardlopers en 200 wande laars voor zo'n tien kilometer, waarbij zeventien keer een helling •genomen moest worden. Verder was het parkoers opgeleukt met 3,5 kilometer mul zand. Bij eerste doorkomst in de Langstraat van Zoutelande voerde Huub van Noorden uit Yerseke het veld aan, gevolgd door Van den Biggelaar, Terrence Olaria uit Eindhoven en de Zeeuwen Wouter van Caspel en Pieter Wisse. Bij de vrouwen had Angela Verschoor (Rockanje) de leiding. Daarna nam Olaria de leiding, maar hij werd al snel achterhaald en achtergelaten door Van den Big gelaar. Helling-op kon de Braban der zijn voorspong steeds wat ver groten, maar helling-af kwamen zijn achtervolgers weer in zijn spoor. „Ik heb het helling-af wat rustig aangedaan om niet weer gebles seerd te raken", liet Van den Big gelaar weten. Hij heeft een blessu- revol jaar gehad, waardoor hij ook de Kustmarathon moest missen. Na het keerpunt bij Dishoek had Van den Biggelaar zijn achtervol gers op ruimere achterstand gezet. Van Noorden probeerde Olaria, een rappe jongen met een snelste tijd van 33 minuten op de 10 kilo meter, kwijt te lopen. Maar Olaria daalde snel en kon het gat steeds dichten. Van den Biggelaar bleef buiten schot en won in een tijd van 45 minuten en 18 seconden, een half minuutje langzamer dan in 2010, toen hij voor de eerste keer won. Van Noorden kon nog iets versnel len en de tweede plaats was voor hem in 46.04. Olaria volgde in 46.14 voor Van Caspel en Pieter Wisse. Voor Van den Biggelaar was de overwinning een flinke opsteker. De student fysiotherapie in Breda, waar Van Noorden dezelfde studie volgt, heeft net te horen gekregen dat zijn contract bij het triatlon team van Davilex niet wordt ver lengd. Van Noorden had na zijn trail over 57 kilometer in de Belgische Voerstreek niet veel meer getraind. „Ik moet eigenlijk meer van dit soort wedstrijden lopen", liet hij weten. Hij wil zich graag kwalifice ren voor het WK trail, volgend jaar juni in Wales. Cesar Beilo uit Vlissingen werd ne gende. Hij had drie vrienden uit Eindhoven uitgedaagd om de zwaarste loop van Zeeland mee te doen. Onder hen Olaria. „Dat heb ben ze geweten", liet Beilo weten: „Ik woon twee hoog en ze konden de trap bijna niet meer op." Beilo hoopt volgend jaar zijn mas- terstudie bewegingswetenschap pen af te ronden. Voor het Davilex- team richt hij nu zijn pijlen op de hele van Almere op 14 september 2013. Om te trainen had Beilo afgelopen week twee fietsritten van 700 kilo meter gemaakt naar Groningen waar zijn vriendin woont. „Een prima training, waarbij ik net als in de duivensport op weduwnaar schap heb gepresteerd", liet hij la chend weten. Bij de vrouwen bleef Angelo Ver schoor het veld aanvoeren, met Mieke Valk op de tweede en Isabel Lous op de derde plaats. door Lucien Roelandt AXEL - Wie over drie maanden wil meestrijden om de Zeeuwse dres- suurtitel indoor in de klasse L, zal in de aanloop naar het evenement weinig steken mogen laten vallen. Dat bleek zaterdag in Axel uit het geringe krachtverschil tijdens de eerste van de drie selectiewedstrij den. Juryvoorzitter Wim Carels uit Roosendaal: „Het was leuk om de ze groep te beoordelen. Uitsteken de paarden die door de ruiters net jes werden voorgesteld. We kon den veel punten kwijt." Anneke de Booij uit Kloosterzande is goed aan het seizoen begonnen. Na drie jaar van het toneel te zijn verdwe nen, pakte de amazone uit Kloos terzande enkele maanden geleden de draad weer op. Met de ruin Or- viel onder het zadel blijkt de ver pleegkundige moeilijk te verslaan. In Axel deed De Booij weer goede zaken. Met de mooi in balans lo pende en in de drafonderdelen uit blinkende Einstein-zoon behaalde ze met 66,88 procent een nipte overwinning. Mariska de Vrieze uit Kloetinge eiste met de lichtvoe tige Jazz-dochter Duchess met 66,66 procent de tweede plaats voor zich op. Anneke de Booij dankt haar succes aan Nicole Vaes, denkt ze. „Door mijn opleiding in Utrecht, daarna twee banen en de verbouwing van mijn boerderijtje kwam ik bijna niet meer aan trainen toe. En met mijn paard Bonclair liep het ook niet lekker. Ik had er geen vertrou wen meer in. Nicole Vaes heeft mij op de rails gezet. Ik train bij haar en ook iedere wedstrijd is ze er bij. Begin dit jaar kocht ik Or- viel. En ook dat klikte. Met Bon clair gaat het nu ook weer de goe de kant uit. Ik heb er weer echt plezier in. En regelmatig winnen maakt het extra leuk." In Li ging de overwinning naar Ro- wena Holslag met Cappon Supre me. De amazone uit Middelburg stuurde de Jackson-zoon naar 65,66 procent. De voor de ruiter- club Axel uitkomende Dylan de Ridder uit het Belgische Wachtebe- ke eindigde met de Spielberg-doch- ter Devilies Sunny Day met 64,50 procent op de tweede stek. Rowene Holslag: „Anderhalf jaar geleden heb ik Cappon Supreme gekocht en daarna heb ik het paard zelf opgeleid. Het is een fijn en werkwillig paard. Hij loopt spe lenderwijs door de proeven. De stap verdient nog wel wat aan dacht. Ik train bij Jessica en Chan- tal Nijpjes en zij kunnen mij daar wel bij helpen." middelburg - Het vrouwenteam van de Middelburgse turnvereni ging MTV won in Steenbergen al le toestellen waarop zij tijdens de regiokampioenschappen van Zuid-West Nederland deelnam. Zowel op de airtumbling, als op het springen over de pegasus en ta fel bleek het team het sterkst. MTV behaalde scores van 21,90 (airtumbling) 16.80 (pegasus) en 17.00 (tafelspringen). Het juniorenteam completeerde het succes door goud te winnen bij het tafelspringen, terwijl brons werd gehaald op de minitrampoli- ne. Bij het tafelspringen werd ge wonnen met een score van 12.70.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39