Terugval voor Martens Cleaning 381 sport Handbalsters Olympus zijn ook Meerman kwijt Minnaard geveld door hongerklop DZK klaar voor topper Arnemuiden heeft weinig aan overwinning Niels Mesu vijfde in zesde wedstrijd om marathoncup maandag 19 november 2012 Driebanders zakken terug in eredivisie na twee nederlagen door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van Olympus blijven het moeilijk hou den in de eerste klasse. De promo vendus uit Vlissingen verloor de uitwedstrijd bij De Sprint met 23-8. De vrouwen van EMM doen het een klasse lager beter. De Mid delburgers versloegen GHV met 16-14. Delta Sport leed een nieuwe nederlaag, nu tegen Volendam. De Sprint-Olympus 23-8: In Deur- ne kreeg de geplaagde equipe van Ron de Waal geen poot aan de grond. Bovendien raakte Olympus ook nog eens Wendy Meerman kwijt Ze moest het veld gebles seerd verlaten. Eerder raakte de promovendus Martje Huijben en Ayla Engels voor langere tijd kwijt. Scores Olympus: Wendy Meerman en Ina Engels 3, llona Wielemaker en Anja Minnaard 1 EMM-GHV 16-14: EMM boekte zijn vijfde zege. Vorig seizoen zat bijna alles tegen, nu is het precies de omgekeerde wereld. Na een der door Wim de Vos WEMELDINGE - De taken tussen de geliefden Marco Minnaard en Bir- git Lavrijssen zijn goed verdeeld. Zaterdag had Birgit dus de lunch voor haar vriend klaargezet, maar na een trainingsritje van anderhalf uur had Marco verzuimd de boter hammen te nuttigen. Dat brak hem later die middag, in de slotfase van de ATB-wedstrijd in zijn woonplaats Wemeldinge op. Minnaard had een straatlengte voorsprong op de Belg Danny Sleeckx, maar kreeg last van hon- gerklop. Zijn voorsprong ver dween als sneeuw voor de zon en uiteindelijk kon Sleeckx hem ach terhalen. Het was een verrassende apotheo se van de vierde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. „Eigen MIDDELBURG - De waterpoloërs van DZK hebben zaterdag ook de zesde wedstrijd in de eerste klasse gewonnen. In Sittard werd het 3-5 tegen Hellasglana. Zaterdag wacht de topper tegen Nayade. Hellasglana-DZK 3-5: Even was er. schrik bij DZK, toen de ploeg binnen een halve minuut tegen een 1-0-achterstand aankeek en vervolgens een man-meer-situatie niet goed uitspeelde. Maar de Vlis- singers raakten niet van de wijs en kwamen op 1-2. De thuisploeg gaf zich echter niet gewonnen en nam het heft weer in handen: 3-2. De wedstrijd werd- hierna rommeliger en de scheidsrechters hadden hun handen eraan vol. DZK kwam aan het eind van de tweede periode op 3-3 Toen er snel in de derde pe riode vanuit een man-meer-situa- tie werd gescoord en Hellasglana steeds op keeper Mees Leijnse stuitte, groeide DZK naar een be de van de competitie voert de ploeg met gepaste bescheidenheid de ranglijst aan. „We leven abso luut niet op een roze wolk", liet trainer Dierickx weten. Na een redelijk vlotte eerste helft (6-0, 10-6) kwam EMM steeds meer onder druk te staan. De les die werd geleerd is duidelijk: „We zullen op een andere manier kan sen moeten creëren", meldde trai ner Dierickx. De handballers van Delta Sport le den in de regioklasse een nieuwe nederlaag. In Zierikzee werd tegen het vierde team van Kras/Volendam met 20-25 verlo ren. In zes competitieronden boek te Delta Sport slechts een overwin ning en staat daarmee op een ge deelde laatste plaats. De mannen van Orion wonnen in de eerste klasse met 25-22 van Tre- meg uit Gemert. De promovendus uit Heinkenszand staat na zeven wedstrijden op zeven punten en neemt een plaats in de midden moot in. schuld", reageerde Birgit Lavrijs sen, die zelf wel overtuigend won bij de vrouwen. „Ik had alles net jes klaargezet voor hem, maar als hij het dan niet opeet, moet hij het zelf weten." „Dat is inderdaad waar", zei Min naard. „Vanaf de start heb ik aan de leiding gereden om met nog twee ronden een voorsprong van 44 seconden te hebben. Toen dacht ik ook dat het niet meer mis kon gaan." Dat ging het dus wel. De krachten vloeiden uit zijn be nen en de Wemeldingenaar was niet meer vooruit te branden. Bij de vrouwen was er een behoor lijke deelname met tien rensters en Birgit Lavrijssen reed overtui gend naar de winst. Lindy van An- rooy was weer snel van start ge gaan, maar kon ditmaal dat hoge tempo niet vasthouden. ter niveau. Toch vergat de ploeg de wedstrijd in het slot te gooien. Dat gebeurde uiteindelijk pas in de laat ste periode, toen het 3-5 werd. Er volgde nog een slordige en emotio nele slotfase waarin DZK het hoofd koel hield en verdiend met 3-5 won. Scores DZK: Bas Mechielsen 3, Sjoerd Leijnse en Jasper Rouwendal beiden 1 De Warande 2-DZK 7-5: DZK werd zaterdag aangevuld met de jonge speelsters Daphne de Jonge (14 jaar) en Eline Bekkers (13). Bij een 5-2-voorsprong voor De Wara- ne leek de wedstrijd gespeeld, maar DZK kwamen sterk terug tót 5-4- De gelijkmaker wilde er echter niet in en toen De Warande uit een strafworp op 7-4 kwam was de wedstrijd gespeeld. Uiteindelijk werd er met 7-5 verloren. Scores DZK: Joyce Piek 3, Eline Bek kers en Daphne de Jonge beiden 1. De driebanders van Martens ble ven met lege handen in de eredi visie. De biljarters uit Kapelle verloren hun beide duels en zak ten naar de vierde plaats. Dallin- ga won beide wedstrijden en Lands Welvaren verraste met een 8-0-zege op Van den Broek. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Opmerkelijke gebeurte nissen kenmerkten de elfde ronde in de eredivisie driebanden. Meest in het oog springend was dat de Ceulemans-dynastie voor het eerst in de geschiedenis met vier familie leden op dezelfde dag in de eredivi sie aan het vertrek stonden. Raymond en kleinzoon Bart speel den en verloren in Vlaardingen na mens Martens Cleaning uit Kapel le, zoon Kurt won voor Van Wan- rooij Transport in Sluiskil en in Zundert speelde een andere klein zoon, Peter, gelijk namens Snellen Recycling. Een tweede opvallend voorval was de vrije val waarin Martens mmmammmaammmmmmmmmmammmmmam door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden boekten in de eerste divisie eindelijk een over winning. Scyedam 2 was het. slachtoffer: 6-4. Veel leverde het niet op. De ploeg die aan het eind van de competitie ophoudt te be staan, kan de degradatieplaatsen niet meer ontlopen. Het succes kwam tot stand door twee overwinningen van Jan- Henk Bomhof en Jeroen de Heide. Zij versloegen Laurens van Raads hoven en invaller Dario Prodano- vic. Riny Kasse versloeg Prodano- vic en ging in een thriller in vijf ga mes ten onder tegen de uiteinde lijk ongeslagen Jochem de Hoop. In de tweede divisie leed SAR/Neckermann.com een neder laag tegen JCV: 6-4. In Vught kwa- MIDDELBURG Mitchel Verburg beste karter van Nederland Mitchel Verburg van het Paau- wer-racingteam is Nederlandis kam pioen karten geworden" bij de NFK-bond. De Goesenaar was dit seizoen, dè beste in de klasse 03, de klasse: van de automaten. Verburg 'reed vijf NK-races: in Genk (B)> Kerpen (D), Berghem en Emmen (2x). Daarin boekte hij de beste resultaten. Menno Paauwe uit Biezelinge werd derde op het NK in de klasse 06, de schakelklasse. Hij reed dezelfde wedstrijden als Verburg. Cleaning terecht kwam. De ploeg leed het afgelopen weekeinde twee nederlagen en zakte weg naar de vierde plaats in de rang schikking. Zaterdag was Snellen Recycling veel te sterk en zondag gold hetzelfde voor koploper TO- W.NL/MCR. Het derde aandachtspunt was de nederlaag van Dallinga/Frans Be- vers-speler Frédéric Caudron te gen Kurt Ceulemans in de tweede thuiswedstrijd van het weekeinde. Zaterdag stuntte de sterke Belg nog door een achterstand van 29-21 tegen Davy van Havere om te buigen in een overwinning. Toen was Jean-Paul de Bruijn de enige van de Zeeuws-Vlamingen die verloor. Zijn ploeg won met 6-2 van FDV Jacoby/Schuler Cues. Zondag gaf De Bruijn geen krimp tegen Jan Arnouts van Van Wan- rooij Transport en won zijn ploeg andermaal met 6-2. Glenn Hofman maakte in dat duel een 22-28-achterstand goed tegen Ad Broeders en won, net als de dag ervoor. Ook Peter de Backer won zaterdag en zondag. Lands Welvaren/Iets Anders zorg- mBasameBBmmmKmtmasmstsasssamBBBSSSSSm men beide teams gehavend aan de start. Invaller Bart Magnus scoor de een bonuspunt door van de invaller van JC V-zijde Simon Schoones te winnen. Dennis Ver dunnen wist diezelfde Schoones te kloppen. Johan 't Hooft ver sloeg daarnaast ook noppenspeler Peter van Iwaarden. Ex-TTCM-spe- ler Jos Verhulst bleek een maatje te groot voor de Kloosterzanden- aren. Met nog één wedstrijd te gaan is de achterstand op degradatiecon current FVT vier punten en heb ben de Zeeuws-Vlamingen het dus niet meer in eigen hand. TTCM verloor in een wedstrijd om des keizers baard met 7-3 van Taverzo 2. Sören de Witte bleef on geslagen. De Middelburgers zullen het seizoen in de derde divisie af sluiten op een vierde plaats. VLAARDINGEN De Bruijn tweede in GP Vlaardingen De laatste GP driebanden van het seizoen is gewonnen door Dick Jas pers. Hij versloeg in de finale Hul stenaar Jean Paul de Bruijn met 40-37 in 27 beurten. De Bruijn vol tooide een knappe reeks. In Rosma len werd hij ook al tweede, in Oos terhout derde; in Amsterdam zesde en nu opnieuw tweede. De Bruijn versloeg in de knock-outfase Ruud Hölscher, Jean van Erp en Ad Koo- revaar. Hij was dik tevreden: „Ik eindig derde in het klassement. Daarmee ben ik zeer content." de voor dé verrassing van de elfde speeldag. De ploeg uit Kwaden- damme versloeg Van der Broek Biljarts/Hanbat met liefst 0-8. De Amsterdammers begonnen overtuigend aan de competitie maar zijn na deze nederlaag wegge zakt naar de negende plaats, nog maar net voor Lands Welvaren. De thuisploeg miste Jeremy Bury maar dat mocht niet als excuus gel den voor de zware nederlaag. De bezoekers waren op alle fronten de baas. Francis Forton versloeg de Koreaan Inwon Kang, Henk Habra- ken won van Frans van Schaik, in valler Jack Wijnen klopte Dick van Uum en Ronny Daniëls liet Sander Jonen kansloos. Martens Cleaning werd min of meer ontmaskerd, al wisten inge wijden dat het een moeilijk week einde zou worden. Twee keer 8-0 verlies was wat veel van het goede. Snellen Recycling was uit op re vanche voor de nederlaag eerder dit seizoen in Kapelle en kreeg die. En tegen TOW was op voorhand weinig eer te behalen, waardoor de derde plaats na dit weekeinde een utopie zou blijken. MIDDELBURG - Marathonschaatser Niels Mesu uit Middelburg eindig de in Haarlem als vijfde in de zes de wedstrijd van de KPN Cup. Mesu maakte deel uit van de kop groep die al vroeg in de wedstrijd een ronde voorsprong nam. In de slotronde had hij lang uitzicht op een podiumplaats, maar door een gewaagde actie van Rob Hadders raakte die in laatste instantie uit beeld. De toch nog mooie vijfde plaats was zijn deel. De winst ging met een schaats- punt voorsprong naar Christijn Groeneveld. Tweede werd Francoli- ni uit het team van Niels' broer Er- win. Erwin Mesu sprintte in het pelo ton om de zestiende plaats. In de laatste bocht lag hij derde maar kwam toen ten val. Hij eindigde op de 44e plek. MIDDELBURG De rolstoelbasketballers van RBVM bleven in de derde ronde van de competitie met lege handen: In Zwijndrecht speelde de ploeg te gen BC Verkerk 2 en Vios'82. •Tegen de réserves van Verkerk werd het 50-57. Leendert van Gilst was topscorer bij. de Middelburgers met 2& punten. Mark Tasma maak te er 16. Tegen Vios'82 werd het 31-43. Ook nu zorgde Van Gilst voor een groot deel van de produc tie: 19 punten. Joris Buningh en Mark Tasma maakten 4 punten. Twee nederlagen voor rolstoelbasketballers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38