TOP haalt foutjes snel uit het spel 361 sport 27 WS'92 heeft sportieve revanche te pakken Walcherse hockeyers gaan strijdend, maar duidelijk ten onder Oemoemenoe droomt al van promotie maandag 19 november 2012 ZUIDLAND Mulder wint eerste toernooi tot 52 kilo Geelhoed-judoka Kiara Mulder (13) uit Oost-Souburg heeft in Zuidland het judotoernooi in de klasse tot 52 kilo op haar naam geschreven. Een bijzondere prestatie, omdat de ju doka normaliter in de klasse tot vijftien jaar uitkomt, maar nu haar eerste wedstrijd in de klasse tot achttien jaar afwerkte. Anne Mui lenburg werd derde in de klasse tot 44 kilo. Tom Molenaar (Westkapelle) greep in Wychen in de klasse -42 kilo de eerste plaats. AAGTEKERKE De Phenix winnaar sneldamtoernoói Het jaarlijkse sneldamtoemooi voor viertallen in Aagtekerke kreeg zaterdag een Belgische winnaar. De Phenix uit Kortrijk haalde in veer tien ronden 25 punten en bleef de Combinatie Brabant-Flakkee-Zee- land twee punten voor. Na een ster ke eindsprint werd het eerste team van de organiserende vereniging derde. Aagtekerke scoorde even veel punten als GZC maar had een beter bordpuntensaldo. door Peter van Kouteren VLISSINCEN - De volleyballers van WS'92 wonnen in de derde divi sie met 4-0 van Voko. Mytilus was kansloos tegen koploper Atak'55: 0-4. De vrouwen van WS'92 ga ven tegen Voko een 2-o-voor- sprong uit handen: 2-3. WS'92-Voko 4-0 (25-17, 26-24, 25-22, 25-17): De Vlissingse man- nenploeg was uit op sportieve re vanche en maakte een gedreven in druk. De servicepass was goed, waardoor de thuisploeg het initia tief nam en zich in aanvallend op zicht kon testen. WS'92 slaagde daarvoor met vlag en wimpel. Slechts in het tweede bedrijf stuit ten de. Vlissingers op taaie tegen stand. In een boeiende slotfase werd een ruime achterstand opge haald en vervolgens afstand geno men van de bezoekers. WS'92-Voko 2-3 (25-17, 25-23, 21-25, 23-25, 10-15): De thuisploeg begon sterk. De Vlissingse vrou wen speelden met lef en veel varia tie in de aanval en bekroonden door Peter Snelders MIDDELBURG - Zowel het vrouwen als het mannen-hockeyteam van Walcheren verloor in de derde klasse afgetekend maar wel geflat teerd. Dat ging niet op voor de vrouwen van Rapide, die voor een grote verrassing zorgden. Waran de, dat op de tweede plaats in de tweede klasse stond, werd met 3-1 verslagen. Vrouwen tweede klasse Rapide-Warande 3-1 (1-0): Waran de was de bovenliggende partij. Daardoor moest Rapide zich veelal beperken tot verdedigen en hopen op succesvolle counters. Dat bleek te werken. Na twintig minuten was het raak toen Stephanie van Haperen uit de rebound scoorde. Tien minuten na de hervatting kwam Warande uit eenzelfde si tuatie op gelijke hoogte. Daarna nam de druk van Warande toe, maar bleef een solide verdedigend Rapide goed op de been. Toen Tatsjana van den Eynde via een uitval 2-1 scoorde groeide het ver trouwen. Drie minuten voor tijd werkte de keepster van Warande een Rapide-inzet in eigen doel en was het pleit beslecht. Dërde klasse Liberty-Walcheren 3-0 (1-0): De uitslag was geflatteerd. Qua veldspel deed Walcheren nauwe lijks onder voor de thuisploeg. Al leen was Liberty effectiever in de afwerking. Het had echter wel TOP scoorde 27 keer. Zo veel treffers had de Arnemuidse ploeg nog niet eerder gemaakt onder de coaches Erik Maljers en Peter Crucq. goed spel met twee setzeges op rij. Die voorsprong kon echter niet worden verzilverd. Voko groeide daarna vooral in verdedigend op zicht en kwam door winst in de derde set terug in de wedstrijd. Bij WS'92 sloeg de vermoeidheid toe, werd te voorspelbaar gespeeld en liep de foutenlast op. Nadat het 2-2 was geworden ging in de vijfde set het kaarsje aan Vlissingse kant uit. Mytilus-Atak'55 0-4 (17-25, 16-25, 23-25, 17-25): Een spel van kat en muis tussen staartploeg Mytilus en koploper Atak'55. De gasten wa ren in verdedigend opzicht nauwe lijks te verschalken, bestookten de Zeeuwen met een lastige opslag en paarden een goede pass aan een uitstekende aanval. Op 23-20 in de derde set lag winst in het verschiet voor Mytilus. Zo ver kwam het echter niet. Een aantal knullige fouten leidden de ommekeer in. Verzekerd van winst lieten de be zoekers er in de laatste set geen twijfel over bestaan welke ploeg het best was. twee stilstaande situaties nodig om het verschil te maken. Zowel in de eerste als halverwege de tweede helft scoorde het uit een strafcorner. Enkele minuten voor tijd viel de 3-0. Mannen derde klasse Rapid-Walcheren 5-1 (3-1): Wal cheren vocht gedurende driekwart van de wedstrijd met tien man voor wat het waard was. Het be gon goed voor die ploeg, want in de tiende minuut scoorde Niels Govert 0-1. In de 17e minuut kreeg een speler van Walcheren rood. Dat was het breekpunt Op dat mo ment was het 2-1 en kon het duel alle kanten uit. Daarna moest een hard werkend Walcheren de scha de beperkt zien te houden. TOP Arnemuiden boekt ten koste van degradatiekandidaat Kinderdijk de eerste overwinning in de over gangsklasse D. Het duel in sporthal De Blikken eindigt in 27-14. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - De korfballers van TOP Arnemuiden nemen aanwij zingen snel ter harte. Dat bleek za terdag maar weer eens in de thuis wedstrijd tegen Kinderdijk. Twee oneffenheden die vóór rust nog wel in het spel van de thuisploeg zaten, waren er na rust uit „In de eerste helft zat het team al op een goede 9", zei trainer Peter Crucq. „De tweede helft vond ik een vet te 10 waard." De eerste oneffenheid zat in de verdediging. TOP liet de spelers van Kinderdijk in de eerste dertig minuten te makkelijk in de aan geef komen. De Zuid-Hollanders werden daardoor een handje ge holpen tijdens het opbouwen van hun aanvallen. En zij maakten daar ook dankbaar gebruik van. Nadat de Arnemuidse formatie snel een gaatje van twee goals had geslagen, begonnen de gasten op dezelfde voet mee te scoren. Daar door was het halverwege 11-9. „We hebben dat eenvoudige 'in snijden' van Kinderdijk in de rust benoemd", zei Peter Crucq, die TOP samen met Erik Maljers coacht. „In de tweede helft is het niet meer voorgekomen. Met na me Anne (Meulmeester) deed het goed. Zij heeft heel veel aanvallen van Kinderdijk verstoord. Uitein delijk kregen we er na rust ook nog maar vijf tegen." De tweede oneffenheid zat in het aanvalsspel van TOP. De rood-wit- te equipe deed aanvankelijk te lang over de opbouw. En dat ter wijl in de overgangsklasse de bal binnen 25 seconden tegen de korf moet komen of er doorheen moet gaan. „In de eerste helft hadden we drie a vier passes nodig om de bal onder de korf te krijgen. Er waren dan al tien seconden voorbij voordat de aanval eigenlijk echt kon beginnen", zei Maljers. „Na rust speelden we veel directer en konden we het ons per mitteren ook een keer de bal naast de korf te schieten. Als we de bal dan nog hadden, was er tijd genoeg voor een tweede doelpo ging." Maar wat het hele duel bleef, was het zoeken naar de balans tussen 'vaart maken in de aanval' en 'wachten op de juiste kans'. Vreemd is dat niet. De Arnemuid se promovendus is nog niet hele maal gewend aan de schotklok en de druk die dat apparaat geeft. Bo vendien onderging het team de laatste weken een aantal wijzigin gen. Wilma de Ridder kwam in de plaats van haar zus Petra, die haar achillespees heeft afge scheurd, en Jordi Meulmeester vul de de plek op van Leon van Bel- door Yorben Weststrate MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe zetten zondagmiddag een grote stap in de strijd om pro motie naar de hoogste klasse van Nederland. Ook in de achtste wed strijd van het seizoen bleef de Mid delburgse formatie ongeslagen. Oe moemenoe versloeg de nummer twee Alkmaar met fors verschil: 41-13. Scherp en gemotiveerd begon Oe moemenoe aan de wedstrijd. Bin nen tien minuten stonden de Mid delburgers al op een forse voor sprong. De score werd geopend door Laurent Legrand uit een pla- cekick, waarna Yedney America met een indrukwekkende rush de score naar 8-0 tilde. Hierna ver kleinden de Alkmaarders de ach terstand. Maar nog voor rust recht te Oemoemenoe de rug en lieten de spelers zien waarom zij nog on geslagen zijn in de eerste klasse. De tweede helft leverde hetzelfde beeld op als het eerste bedrijf: Oe moemenoe kwam er via de snelle voorwaartsen gevaarlijk uit en kon de score uitbouwen. Alkmaar moest het vooral hebben van kracht. Het jeugdige Oemoeme noe was hier goed tegen bestand. Trainer Brian Hendry was daarom tevreden met dit resultaat: „Het was het belangrijkste duel tot nu toe en als je dan uiteindelijk met zo'n groot verschil wint, dan kan ik alleen maar blij zijn. We heb ben vandaag laten zien dat wij thuis horen op dit niveau." Dëniel van der Waal moest in de tweede helft het veld verlaten met een beenblessure. Hij speelde voor zijn wissel een puike partij. Stie kem keek Van der Waal al naar de toekomst „Als dit team promo veert en volgend jaar ereklasse speelt, dan hebben we het heel goed gedaan." Peter de Lange, de man die veel vuil werk opknapt in het veld, was erg zenuwachtig voor deze wed strijd. „We hebben een jong team en daarom is het extra knap. Onze kracht is dat we al met elkaar sa men spelen sinds we zes of zeven jaar oud zijn." Hendry kan dat ge geven alleen meer beamen. „We speelden vandaag tegen een sterk, maar wat ouder team. Onze instel ling was super. Dit team is echt leergierig." De Schotse trainer van Oemoeme noe had niet gerekend op zo'n goed seizoen. „In het begin van de competitie hoopten we ons te handhaven in deze klasse, maar nu willen we kampioen worden, iets speciaals neerzetten. Ik denk dat dit team het beste team ooit is in de historie van de club. Het mooie is ook dat dit allemaal jon gens uit de omgeving van de vere niging zijn. Ik ben de enige buiten staander." Maar wat zou promotie betekenen voor de club Oemoeme noe? „Het zou een stap in de juiste richting zijn. De grootste uitdaging wordt dan om in de ereklasse te Een speler van Alkmaar stuit op een muur van Oemoemenoërs. foto Ruben Oreel blijven." Zover is het nog niet. dat dit de wedstrijd was om een Daar is Hendry zich ook van be- man te worden. Dat is gelukt Mijn wust. „Ik vertelde ze van te voren jongens zijn nu echte mannen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36