Janisse bezorgt RCS de zege tegen Boeimeer Bouzambou blinkt uit bij Vlissingen 32 Eerste verlies Walcheren Gelijkspel voor Topdag voor Zeelandia Middelburg maandag 19 november 2012 door Jos van Belzen MIDDELBURG - De derby tussen Axel en Aardenburg in de tweede klasse van het zondagvoetbal ein digde onbeslist: 1-1. Terneuzen knokte zich bij Uno Animo terug van een 3-0-achterstand kort na rust tot 3-2, maar zag de tegenstan der in de slotminuten weer verder afstand nemen (5-2). RCS speelde in Breda tegen Boeimeer geen goe de partij, maar nam door een 2-1-zege wel drie punten meer naar huis. Uno Animo-Terneuzen 5-2: In de eerste helft leverde de ploeg van Alexander van Keulen te weinig strijd en kreeg hiervoor de reke ning gepresenteerd: 2-0. Na de pau ze leek de ploeg gehoor te hebben gegeven aan de oproep van Van Keulen om vooral eens duels te gaan winnen. Weliswaar maakte de ploeg uit Loon op Zand er eerst nog 3-0 van na een fout achterin, maar Dominique Verlinde (3-1) en Bert den Hamer (3-2 uit een straf schop) zorgden ervoor dat de span ning in de 65e minuut weer hele maal terug was. De gelijkmaker hing hierna in de lucht maar Nick Klaassen, Remco van Leeuwen en Dominique Verlinde verzuimden deze op het bord te brengen. In de slotminuten sloeg de thuis ploeg nog twee keer toe, waarvan één keer vanaf elfmeter: 5-2. Behal ve de wedstrijd verloor Terneuzen al vroeg in de eerste helft Sander van Buuren (hamstring) en Roel Albert! (achillespees) door blessu res. Boeimeer-RCS 1-2: Na een sterke start van de Souburgers met kan sen voor Geraldi Geerman en Len Eversdijk, viel de ploeg sterk terug. Toch werd het op het slechte veld in Breda halverwege de eerste helft 0-1 door Len Eversdijk die een combinatie met Marlo Janisse koeltjes met de buitenkant voet af rondde. De mindere fase leverde dankzij een goede doelman Arvid Pieterse lang geen tegentreffers op, maar een kwartier na rust kon ook hij de gelijkmaker niet voorkomen: 1-1. Deze tegentreffer leek weer wat voetballende kwaliteiten bij Groene Ster 2 MIDDELBURG - Het nog ongeslagen Walcheren verloor met 2-0 van Kruiningen in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Nummer twee Wemeldinge ging met 3-0 on deruit tegen Colijnsplaatse Boys. Kruiningen-Walcheren 2-0: Een fel Kruiningen voetbalde goed te gen koploper Walcheren. Na twin tig minuten verschalkte Danny Mast zijn eigen doelman. Diezelf de Mast gaf twaalf minuten later een te korte terugspeelbal en daar profiteerde Gertjan van der Pol van. Walcheren creëerde weinig kansen. SVD-Veere 1-2: De thuisploeg kwam op voorsprong door een treffer van Andreas Meulenberg. Een vermeende handsbal beteken de een strafschop en die verzilver de Wouter Koster. Een hoekschop van Veere werd door Valmir Shala tot doelpunt gepromoveerd. Vlissingen-Lewedorpse Boys 1-0: Een open wedstrijd waarin beide ploegen vol op de aanval speelden. Twaalf minuten voor tijd viel er een doelpunt. Aziz El Haschi rondde een knappe indivi duele actie af: 1-0. Bevelanders-Waarde 1-3. Valon Me- meti 0-1 en 0-2, John Verswijver 1-2 en Jawad Samiky 1 -3. Hoedekenskerke-Wolfaartsdijk 1-2. Niels Otte 1-0, Perry Eveleens 1-1 en Dries van Staveren 1-2. Wemeldinge-Colijnsplaatse Boys 0-3. Niels Versluis 0-1, Michiel van der Wee- Ie 0-2 en 0-3. VC Vlissingen klimt met de overwin ning op IFC naar de tweede plaats in de eerste klasse C een wel keihard werkend RCS naar boven te brengen, want de ploeg herstelde zich. Nadat Marlo Janisse in de zeventigste minuut de stand op 1-2 had gebracht, viel de ploeg weer terug. Boeimeer bleek echter niet bij machte hier van te profiteren, waardoor de Sou burgers de zesde overwinning van dit seizoen behaalden. Naast de vreugde over de drie punten was er ook tevredenheid over de terug keer van Bart Joziasse (half uur meegedaan) en de eerste volledige wedstrijd van Mitch van Dijk, bei den na langdurig blessureleed. Axel-Aardenburg 1-1: Axel had Aardenburg driekwart van de wed strijd in de tang. In de beginfase speelden beide teams rommelig. Tegen te verhouding in kwam Axel op achterstand door een vrije trap van aanvoerder Steven de Croock. Op slag van rust kreeg de thuisploeg loon naar werken via een penalty, die door Steven Vis ser onberispelijk werd ingescho ten. Na de rust zette Axel druk, maar het ontbrak aan de beslissen de pas om succesvol te zijn. ROOSENDAAL - Na twee overwin ningen op rij moesten de zaalvoet ballers van Groene Ster 2 nu genoe gen nemen met een gelijkspel. Bij MMS United, de nummer voor laatst van de ranglijst, werd het 5-5. Nadat de thuisclub op 2-0 was gekomen, bracht Nicky van Merrienboer de stand met twee treffers in evenwicht, maar dat weerhield MMS er niet van om voor de rust nog eens te scoren. In de tweede helft was Groene Ster 2 op achtervolgen aangewezen. Van 3-2 werd het 4-2 en van 4-3 5-3. In de slotfase sleepte Groene Ster toch nog een gelijkspel uit het vuur. Len Eversdijk (2x) en Imad Azzanagui waren trefzeker. VC Vlissingen wint in eigen huis overtuigend met 4-0 van IFC. De ploeg van trainer Kar! Vergou wen komt daarmee op een twee de plaats in de eerste klasse C. Het is al de vierde zege op rij. Zo begint Vlissingen sterk aan de tweede periode. door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Vlissingen is aan een sterke reeks bezig in de eerste klas se C van het zondagvoetbal. De Walcherse ploeg won voor de vier de keer op rij. IFC werd met 4-0 verslagen. VC Vlissingen kwam goed uit de startblokken. De eerste bal lag al in de tweede minuut in het net. Middenvelder Jonathan Constan- cia schoot vanaf zo'n twintig me ter raak na een voorzet van rechts buiten Lionel Lord. De bal werd onderweg nog wel licht getou cheerd door een verdediger van de ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht. Tot onvrede van trainer Karl Verg ouwen vergat zijn ploeg daarna de marge te vergroten. „Na die 1-0 kregen we nog vijf of zes kansen om verder uit te lopen. We heb ben de laatste tijd wel vaker proble men met de afronding, al vond ik het wel positief dat we zoveel kan sen creëerden." Omdat de thuisploeg vergat te sco ren, kreeg IFC toch het gevoel dat er meer in zat. Zo kon het dat de de Zuid-Hollanders, voorlaatste op de ranglijst, ook wat kansen kregen. Vlak voor rust gaf scheids rechter Westenbroek een straf schop na een overtreding van Ben jamin Verwest. Rechtsback Nico Ramos schoot de bal laag in, maar keeper Joan van Belzen was attent en tikte de bal uit de rechterhoek. Na rust nam linkshalf Hoessein Bouzambou zijn ploeg op sleep touw. Hij bleef de achterlijn opzoe- ij ken en gaf uiteindelijk twee assists en maakte zelf een penalty. „Ik had twee wedstrijden op rij niet gescoord en ik voelde dat ik goed in de wedstrijd zat. Ons spel was erop gericht om zoveel mogelijk langs de flanken de tegenstander 1 op te zoeken." Bouzambou bezorgde zijn tegen- j stander Ramos een lastige middag. Ramos kon de vlugge linkshalf niet bijbenen en moest ingrijpen met een aantal overtredingen. Dit resulteerde in twee gele kaarten. De tweede gele prent ontving hij in de zeventigste minuut, na een overtreding op weer diezelfde Bou zambou in het zestienmeterge bied. Uit de toegekende penalty scoorde de uitblinker zelf. „Ik werd zelf neergehaald, maar ik vroeg aan onze vaste penaltyne mer Ferry Alfons of ik 'm mocht nemen. Hij zei me dat hij vertrou wen in mij had en dat ik hem toch wel tegen de touwen zou schieten. Het was mijn eerste penalty ooit, maar ik scoorde gelukkig wel." Vergouwen was niet verrast dat door Jos van Belzen MIDDELBURG - De elfde speeldag in de derde klasse A van het zondag voetbal verliep voor koploper Zee landia Middelburg op rolletjes. De ploeg won zelf met 2-0 van Victo- ria'03 en zag de belangrijkste con currenten punten verspelen. Zo verloor de nummer twee van de ranglijst, Internos, met 2-1 bij Jong Ambon. HW'24 haalde in de wedstrijd te gen SC Gastel, met als inzet de laat ste positie op de ranglijst, flink uit. De Hulstenaren wonnen met maar liefst 7-0, onder meer door vijf treffers van Thomas Leeghwa- ter in de tweede helft. Zeelandia Middelburg-Victo- ria'03 2-0: Doelman Rick Wieg- mans speelde vooral in de eerste helft een belangrijke rol bij de thuisploeg. Zo voorkwam hij al in de eerste minuut een voorsprong voor de bezoekers toen een speler vrij voor hem opdook en stopte hij kort voor rust ook nog een strafschop. Aan de andere kant kregen de Mid delburgers zes honderdprocentkan- sen, waarvan alleen Salirrt ben Sel- lam er één (volgens trainer Ruud Pennings de moeilijkste van alle zes) benutte. In de tweede helft ging het moeizamer bij de groen- witten. Het was uiteindelijk in de 78e minuut de voor topscorer Jer- fy Booy ingevallen Niels Luteijn die de bevrijdende 2-0 op het bord bracht. Kort hierna was de invaller nog maals trefzeker na een fraaie com binatie met Salim ben Sellam, maar dit doelpunt werd, al dan niet terecht, afgekeurd wegens bui tenspel. Jong Ambon-Internos 2-1: De nieuwe trainer Koos Waslander zag vanaf de bank hoe zijn ploeg de eerste helft een prima partij op de mat legde. Omdat vooral Levi Waisapy zich bij enkele mogelijk heden onzuiver en soms ongeluk kig in de afwerking toonde, leek de eerste helft zonder doelpunten te worden afgesloten. Op slag van rust kwam via Dennis Felius ech ter alsnog de verdiende voor sprong op het bord te staan. Halverwege de tweede helft kwa men de bezoekers op gelijke hoog te via Patrick Schalk: 1-1. Toen even later een sliding van Alper Koq door de scheidsrechter werd bestraft met direct rood, zag het er somber uit voor Jong Ambon. Kort voor tijd eindigde de bal uit een vrije trap van Björn Langeveld tegen de hand van een tegenstan der en nu waren de Brabanders het oneens met de leidsman die een strafschop toekende. Yannik Taniwel had geen boodschap aan alle commotie en schoot de bal te gen de touwen: 2-1. HW'24-SC Gastel 7-0: Een collec tief goed spelende thuisploeg nam al na zeven minuten een voor sprong door een treffer van Joost van Damme: 1-0. Nog voor de pau Koos Waslander geeft zijn nieuwe ploeg Jong Ambon aanwijzingen in het duel met Internos. foto Robert de Jonge ze maakte dezelfde speler er ook 2-0 van. Nadat Thomas Leeghwa ter kort na het begin van de twee de helft de 3-0 op het bord had ge bracht kwamen de bezoekers met tien man te staan na een rode kaart voor één van hen. Dankzij nog vier treffers van Thomas Leeghwater boekte HW'24 een klinkende zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32