blijheid en berusting bij Kloetinge Waslander heeft warme gevoelens bij Jong Ambon maandag 19 november 2012 MIDDELBURG - Koos Waslander heeft zondag een prachtige entree in het Zeeuwse amateurvoetbal ge maakt. De voormalig profvoetbal ler leidde zijn nieuwe club Jong Ambon langs Internos: 2-1. De voormalig voetballer van NAC, Excelsior, DS'79 en PEC Zwolle werd dit weekeinde tot nieuwe trainer van Jong Ambon gebom bardeerd. De Middelburgse zon dag-derdeklasser was na het ver trek van Pearl Doesburg op zoek naar een nieuwe man en vond ge hoor bij Waslander. „Het is via Ton Pattinama tot stand geko men", vertelt de trainer uit het Zuid-Hollandse Poortugaal. „Ton is een vriend van mij en vroeg of ik wilde helpen. Ik ben altijd werk zaam geweest bij hoofdklassers en eersteklassers, maar had na mijn vertrek bij BVCB geen club meer, dus ik had mijn handen vrij. Thuis zitten is niks voor mij." Zondag was de eerste kennisma king met de Middelburgse club en de selectie. Waslander hield met een de wedstrijdbespreking en deed tijdens de wedstrijd tegen In ternos een belangrijke omzetting. „De tegenstander speelde met twee spitsen, dus vond ik het zin loos om met vier man achterin te blijven voetballen. Dat heb ik ver anderd. Hierdoor konden we de te genstander, zeker in de eerste helft, constant onder druk zetten. In de tweede helft zaten we er con ditioneel doorheen en kregen we het moeilijk, maar we zijn over eind gebleven. En dat is leuk voor de ploeg en de club. Ik heb ge merkt dat het een warme gemeen schap is. Ja, en ik ben zelf ook een warm mens. Het mes snijdt dus aan twee kanten." Waslander, die zich nog altijd de maker van het snelste doelpunt in de eredivisie (na acht seconden in de wedstrijd tussen NAC en PEC Zwolle) mag noemen, heeft bij Jong Ambon een contract tot het eind van het seizoen getekend. „We gaan proberen in die derde klasse te blijven." Wel heeft Waslander bedongen dat hij bij een sportieve verbete ring tussentijds weg kan. Regilio Pinas (tweede van rechts) schiet Hoek vlak voor rust van dichtbij op gelijke hoogte (1-1). foto Mark Neelemans zoekers. Regilio Pinas maakte am per een minuut later gelijk. Zijn kopbal, door Reguillo Vandepitte met het hoofd verlengd uit een corner, werd in eerste instantie ge keerd, maar in de rebound schoot de middenvelder van Hoek van dichtbij raak. Na negen minuten in de tweede helft bezorgde - wederom - Pires Tavares ASWH uit een kopbal een 2-1-voorsprong. En ook ditmaal bracht De Borst die treffer aan. De thuisploeg probeerde met het in brengen van Kyle Doesburg als extra aanvaller nog iets te force ren. Tevergeefs. Alex van Dommelen schoot in de negentigste minuut de 1-3-eind- stand op het scorebord. 'Als Eric zo goed is als hij zegt dat hij is, komt het allemaal wel in orde. Krediet bouw je alleen op door prestaties in het heden of in het verleden. En ik geloof niet dat dit nu echt aan de orde is.' Nico Boussen, voorzitter van de sponsorstichting, over Eric Hellemons door Rudy Boogert BARENDRECHT - Als je zaterdag op het veld van Smitshoek niet één keer boos-was geworden, dan hoor de je er niet bij. Of je moest Mats Willemse heten. „Want ik wind me niet zo snel op", zei het ijsko- nijn van Kloetinge na afloop. Alle andere spelers op het veld hadden op één of ander moment wel éen heet hoofd. En de trainers natuur lijk ook. Maar allemaal moesten., ze toch erkennen dat het uiteindelij ke 3-3-gelijkspel rechtvaardig, was voor beide partijen. Maat voordat de rust was neerge daald in Barendrecht,. had de on rast al overuren gedraaid. Natuur lijk hadden de scheidsrechter en zijn twee sidekicks het weer ge daan. En in sommige gevallen was dat ook wel zo. Zomaar een paar voorbeelden van situaties waarin een fluitsignaal (of het uitblijven daarvan) de temperatuur aanzien lijk deed stijgen in het koude Ba rendrecht. 11e minuut: Buitenspeler Tom den Boer, de plaag van Smitshoek, omspeelt Maarten van Rosevelt en zijn voorzet wordt bij de tweede rebound binnengekopt door Do nald Santos Silva. „Maar de assis tent-scheidsrechter vlagde bij de voorzet", volgens trainer Diederik Hienscln De goal telt toch: 1-0. Kloetinge boos. 57e minuut: Comé Schilperoort neerrit een vrije trap snel en kort op Mark Schuit. Diens voorzet wordt bij. de tweede paal in één keer op de slof genomen door Mats Willemse: 1-2 voor Kloetin ge. De trainer van Smitshoek claimt echter dat de vrije trap voor zijn team was. Smitshoek boos. 76e minuut: Een vrije trap van Maarten van Rosevelt wordt in het strafschopgebied door een hand in de muur gekeerd. Geen strafschop, oordelen de scheidsrechter en zijn assistent. Kloetinge boos. 83e minuut: Timo Jansen, vijf mi nuten eerder ingevallen voor Van Rosevelt, krijgt de bal ongelukkig tegen zijn hand in het eigen straf schopgebied. Nu wel een straf schop, oordelen de scheidsrechter en zijn assistent.- Kloetinge weer boos. Gerrit-Jan Achterberg benut de penalty: 3-2 voor Smitshoek. 90e minuut: Mark Schuit breekt Karakteristiek weer 's door op rechts. Zijn voor zet wordt geschampt door Tom Blomaard, waardoor de bal bij de tweede paal bij de buitenspel staande Bart Deprez terechtkomt. Die maakt 3-3. Smitshoek boos. Slechts twee doelpunten waren za terdag onomstreden. De 1-1 van Tom Blomaard. Hij kwam bij een corner voor zijn man en kopte zijn zesde competitiegoal binnen. En Smitshoek-Kloetisige 3-3 (1-1). 11. Donald Santos Silva 1-0, 34. Tom Blomaard 1M, 57vMats Wil lemse 1-2, 69. Torn den Boer. 2^2, 83. Geert Jan Achterberg 3-2 (straf schop), 90. Bart Deprez 3-3. Scheidsrechter: A.M. Ebink (Oud-Beijerland). Gele kaart: Thijs Oomsen (Smitshoek), Mark Schuit, Michel Maaskant (Kloetinge). Aan tal toeschouwers: 400. O Kioetinger jaco van der Schee; Björn Quartel (84. Rick Mulder), Michel Maaskant, Jaap Esser, Maar ten van Rosevelt (77. Timo Jan sen); Mats Willemse, Comé Schil peroort; Mark Schuit, Daan Esser, Bart Deprez; Tom Blomaard. de 2-2 van Tom den Boer. Drie ver dedigers van Kloetinge stonden op het verkeerde been bij een voorzet en Den. Boer zette bij de tweede paal ook doelman Jaco Van der Schee nog op het verkeerde been. En zo waren er zaterdag in Baren drecht heel veel mensen boos. En ook nog om begrijpelijke redenen. Maar had Kloetinge nu pech of ge luk gehad? Mats Willemse: /Mie bei. Bij 1-2 hebben we genoeg kan sen op 1-3 gehad, maar uiteindelijk mogen we nog blij zijn met een punt. Voor het publiek was het een leuke wedstrijd, mijngevoel zit er een beetje tussenin. Door het gelijkspel is Kloetinge te rug in het linkerrijtje in de hoofd klasse B (zesde plaats) en is het de Zeeuwse rivaal Hoek weer gepas seerd op de ranglijst. Over drie weken treffen de teams elkaar in Hoek, als afsluiting van het kalenderjaar en de eerste sei zoenshelft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31