Voor Hellemons lijkt het krediet op in Hoek 20 301 sport Goes sleept punt uit het vuur tegen Deurne Treurnis in het vrouwenvoetbal Strafschop in slotfase nekt Tern. Boys dame? L- u zeker. Darti, maandag 19 november 2012 s door René van Stee DEURNE - Goes toonde zondag veer kracht in het competitieduel met Deurne. De hoofdklasser haalde tot drie keer toe een achterstand op, waardoor er een 3-3-eindstand op het scorebord verscheen. Goes-trainer Gérard de Nooijer was tevreden met een punt op vreemde bodem, al besefte hij ter dege dat de wedstrijd voor de rust beslist had kunnen zijn. Deurne was de bovenliggende partij en creëerde een aantal goede moge lijkheden. Onder meer paal en lat stonden doelpunten van de thuis ploeg in de weg. Zoals vaker dit seizoen waren de bezoekers in de eerste helft onvol doende bij de les. De Nooijer greep in de rust in door de backs Milton Roemeratoe en Stephan van de Boor te vervangen door res pectievelijk Sherief Tawfik en Lo renzo de Groot. Die omzetting zorgde voor een betere opbouw van achteruit, waardoor er meer dreiging uitging van de flankaan vallers Dangelo Martien en Rick de Punder. Die omzetting riep dan ook de vraag op waarom Goes niet met deze opstelling aan de af trap was verschenen. „Een logi sche gedachte", zei De Nooijer, „maar ik heb bewust de basis van vorige week tegen Schijndel laten staan. En toen wonnen we met 5-0. Het is niet gek dat je die elf jongens dan het vertrouwen geeft. En zo zie je vandaag maar weer dat de ene wedstrijd de andere niet is. Heel positief is dat we de bakens nog kunnen hebben verzet ten en zijn beloond voor onze in spanningen." Deurne nam tot drie keer toe een voorsprong. Na de 1-0 van de thuisploeg sloeg Goes meteen kei hard terug dankzij een poeier van dik twintig meter in de 25e mi nuut van de onvermoeibare Yves Nyemb op aangeven van Gert Jan van Leiden. In de 55e minuut poet ste Tawfik na een fraaie actie van Nyemb de nog voor de rust opgelo pen 2-1-achterstand weg. Ook dit maal scoorde Goes op fraaie wijze van buiten de zestienmeter. De be- MIDDELBURG - Oostkapelle en Smerdiek gingen in de hoofdklas se van het vrouwenvoetbal op nieuw onderuit. Oostkapelle ver loor van SSS, Smerdiek beet in het stof tegen Wartburgia. SSS-Oostkapelle 5-3: Shamila Ha mers opende de score, maar het werd al snel 1-1. Kelly van der Kaap schoot Oostkapelle weer op voorsprong, maar twee identieke treffers brachten SSS op 3-2. Ge heel vrijstaand kon een speelster van SSS 4-2 maken en de 5-2 viel niet veel later. De 5-3 van Hamers viel te laat. „Het was slecht van on ze kant", erkende coach Irma de Witte. „Veel speelsters kunnen momenteel niet brengen wat er van hen verwacht wordt" Smerdiek-Wartburgia 0-6: „Er zit geen verbetering in ons spel", zei coach Servaas Brouwer. „De orga nisatie staat redelijk, maar we krij gen de doelpunten te makkelijk te gen." zoekers waren de bovenliggende partij en gingen op zoek naar een voorsprong. Een tegenstoot na een corner van Goes betekende in de 71e minuut de 3-2 van Deurne. We derom deed Bevelandse ploeg bin nen amper een minuut iets terug. Nyemb schoot van dichtbij raak uit een voorzet van rechts van Ta wfik die zich knap vrijspeelde. Zowel Deurne als Goes ging voor de volle winst, waarbij de bezoe kers de beste kansen kregen. Een Goese overwinning zou echter te veel van het goede zijn geweest vond ook Shannon Braafhart. De negentienjarige centrale verdedi ger speelde in zijn vijfde opeenvol gende wedstrijd in de basiself van Goes een degelijke partij. Hij had niet verwacht dat hij al zo snel zou uitgroeien tot een vaste waarde. „Maar er valt nog veel te verbete ren", toonde Braafhart zich kri tisch. „Natuurlijk, het team is nog jong en ook de tegenstanders zijn niet mis, maar we moeten stabie ler worden. Vooral in verdedigend opzicht is het nog te afwachtend en maken we regelmatig foute keu zes. Vandaag loopt dit goed af, maar het had ook zo maar anders kunnen zijn. Aan de andere kant hebben we niet de ploeg om ach terover te leunen. We moeten het van onze aanvallende kwaliteiten hebben." Karakteristiek Deurne-Goes 3-3 (2-1). 24. Harm van der Steen 1-0, 25. Yves Nyemb 1-1, 35. Jeroen van de Kerkhof 2-1 (strafschop), 55. Sherief Tawfik 2-2, 71. Jan Kuipers 3-2, 74. Yves Nyemb 3-3. Scheidsrechter: G. Bak ker (Hardegarijp). Gele kaart: Mil ton Roemeratoe (Goes), Alain van den Besselaar (Deurne). Goes: Matthew Lentink; Milton Roemeratoe (46. Lorenzo de Groot)Gert Jan van Leiden, Shan non Braafhart, Stephan van de Boor (Sherief Tawfik); Thijs van den Dries, Gert Jan Tierie, Wouter de Craene (74. Josimar Pattinama); Rick de Punder, Yves Nyemb, Dan gelo Martien. HEERJANSDAM - Zaterdag-eersteklas- ser Terneuzense Boys leed bij Heerjansdam een nieuwe neder laag (3-2). De beslissende treffer viel in de 89e minuut vanaf de strafschopstip. Terneuzense Boys kreeg via Ruud Hoogesteger, Frank van Kouteren, Johnny de Jaeger en Tim Faassen en Bart van Fraeijenhove kansen, maar de bal wilde er niet in. De thuisploeg was wel effectief via de counter en kwam op 1-0 en 2-1 na balverlies bij Terneuzense Boys. Hoogesteger tekende voor 1-1 en Ibrahim Eryürük bracht uit een voorzet van Niels Breijaert de meer dan verdiende 2-2 op het sco rebord. In de voorlaatste minuut voorkwam verdediger Breijaert met zijn handen een doelpunt voor Heerjansdam. Hij kreeg rood, waarna Heerjansdam vanaf elfme ter de zege greep: 3-2. Vorig seizoen incasseerde Hoek in 26 duels dertig doelpunten. Na elf duels staat de tel ler nu al op twintig tegengoals. Hoek moet op eigen veld de vijf de nederlaag van het seizoen slikken. De hoofdklasser verliest met 1-3 van ASWH, maar na af loop gaat het weer vooral over randzaken. Want donderdag is er opnieuw niet getraind door Eric Hellemons en zijn spelers. door René van Stee HOEK - Het krediet van Eric Helle mons als trainer van hoofdklasser Hoek lijkt op. Niet zozeer omdat zijn ploeg zaterdag op eigen veld vrij kansloos met 3-1 verloor van ASWH, maar vooral doordat trai ningsperikelen weer de kop opsta ken. Het wekenlange gezeur over de mogelijkheden om elke donder dag op een goed veld te trainen leek achter de rug, omdat de club sinds kort uitwijkt naar het kunst gras van Wachtebeke. Donderdag werd er echter niet getraind. Oor zaak: de benodigde materialen, waaronder ballen en kleding, wa ren nergens te vinden. „Onzin", zei voorzitter Rien van Meerendonk daarover. „Die spul len waren er wel, alleen lagen ze niet op de plek waar ze behoor den te liggen. En dan wordt er doodleuk besloten om maar niet te trainen. Eén telefoontje had vol staan om de boel op te lossen. Dit is echt een zeer onverkwikkelijke gang van zaken." Hellemons was zich van geen kwaad bewust. „We hebben over al gezocht en nagevraagd. Nie mand in Wachtebeke wist ergens van. En dan houdt het op." Een te lefoontje plegen, noemde de oe- fenmeester het paard achter de wagen spannen. „Iemand die ver antwoordelijk is voor de materia len moet zijn werk goed doen. Daar hoef ik me niet mee bezig te houden. Ik loop herhaaldelijk te gen dit soort zaken aan. En dat ac cepteer ik niet." Hellemons stoorde zich ook aan het feit dat Hoek-penningmeester Leo Breepoel de trainingsmateria len donderdag naar Wachtebeke had gebracht. En dit terwijl mate riaalman Rinus de Bok dat naar zijn zeggen met liefde zou hebben gedaan. Hellemons: „Maar daar stond voor Rinus niks tegenover. Merkwaardig, want zijn auto rijdt niet op water." Ook daarop reageerde Van Meerendonk geprikkeld. „Dit zijn randzaken waar Eric zich niet Karakteristiek Hoek-AS WH 1-2 (1-1). 43. Ever- ton Pires Tavares, 44. Regilio Pinas 1-1, 56. Everton Pires Tavares 1-2, 90. Alex van Dommelen 1-3. Scheidsrechter: H. van Etten (Scher- merhorn). Gele kaart: Guillaume Clinckemaillie, Alain van Mieghem (beiden Hoek), Josiemar van de Werp (ASHW). Aantal toeschou wers: 450. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Sïereveld (75. Kyle Doesburg), Tho mas van den Houten; Regilio Pinas, Alain van Mieghem, Thomas van Renterghem (32. Roycel James/46. Lionel Fitsch), Raymond Wolff; Jor- rit D'Haeseleer en Guillaume Clin ckemaillie. mee hoeft te bemoeien. Alles was geregeld", aldus de voorzitter. Van Meerendonk kon zich niet aan de indruk onttrekken dat Hel lemons een breuk forceert. Want de irritaties stapelen zich op. Ook sportief loopt het niet naar wens. Door de nederlaag tegen ASWH staat Hoek met zestien punten uit elf duels nog net in het linkerrij tje. Een tegenvaller, omdat vooraf gaand aan het seizoen de ambitie om te promoveren naar de top klasse voluit werd uitgesproken. Van Meerendonk ging niet in op de suggestie of het spoedig tot een breuk met de hoofdtrainer komt. Zijn blik sprak echter boek delen. Voorzitter Nico Boussen van de Stichting Promotie HSV Hoek zei te hopen dat het tij spoedig keert. „Maar als Eric zo goed is als hij zegt dat hij is, komt het allemaal wel in orde", sprak hij cynisch. Om er op te laten volgen: „Krediet bouw je alleen op door prestaties in het heden of in het verleden. En ik geloof niet dat dit nu echt aan de orde is." Er werd zaterdag ook nog gevoet bald in Hoek. Net als de thuis ploeg speelden de bezoekers uit Hendrik-Ido-Ambacht niet hun beste wedstrijd, maar toonden zij zich slagvaardiger en volwassener dan het vrij machteloze Hoek. Hel lemons berustte in de nederlaag. „We hebben verloren van een ploeg die op alle vlakken verder is dan wij." Voor de rust zat het venijn 'm in de staart Op aangeven vanaf links door Marco de Borst schoot Ever- ton Pires Tavares in de 43e mi nuut de 0-1 binnen namens de be- Mats Willemse (midden) wordt gefêteerd door Bart Deprez (19) en Tom Blomaard (29), nadat hij Kloetinge na rust op een 2-1 -voorsprong heeft gezet tegen Smitshoek. foto Jan Kok/Oranje Pictures lANNLMER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30