Nieuwsgierig naar het ongrijpbare 21 maandag Schapen De krant 6 weken voor 18 euro! PZC Kibeo wint eerste Verdraaid Goed prijs van Zeeuws Vrouwenplatform Jongen belaagd Erik de la Porte, Paraview maandag 19 november 2012 door Wim Hofman Als je niet kunt slapen, kun je denkbeeldige schapen gaan tellen, maar een ande re, meer eigentijdse bezig heid, is het nadenken over allerhan de fusies die mogelijk zijn. Ik bedoel nu niet vroegere fusies zoals die van de Rijn - Schelde - Verolme Machine fabrieken en Scheepswerven NV in 1971, waarbij allerlei scheepswerven wegzonken, er miljardenverliezen waren en waarbij men ten slotte en ten einde raad weer overging tot ontvlechting. En ik denk ook liever niet aan de samenvoeging van het hoger onderwijs in Zeeland (in 1987), waarvan sommigen grijze ha ren kregen: ik denk dan meer aan al lerhande toekomstige fusies die eventueel mogelijk zouden kunnen zijn. Zo kun je bijvoorbeeld spelen met de gedachte om van Walcheren één gemeente te maken. Maar dat is eigenlijk ook al een oude en voor de hand liggend idee. Je zou daarbij ech ter wel kunnen bedenken wat er met de verschillende gemeentehui zen en stadskantoren zou moeten gebeuren. Wat dat betreft heeft Mid delburg met het oude gemeentehuis al het voorbeeld gegeven. Nog verder gaat het voorstel om van de provincie Zeeland één gemeente te maken, al zal die in de ogen van sommige mensen wat inwonertal betreft nog niet veel voorstellen, want een gemeente is nooit groot genoeg. Het is dan wel grappig om te bedenken hoe gemeentebestuur en provinciaal bestuur in dat geval voor een groot deel samen gaan val len. De vijfhonderd ambtenaren die dan bij de Provincie zitten kunnen dan misschien ook meteen de func tie van gemeenteambtenaar erbij pakken. Maar dan zie je ook meteen de problemen komen: bij een effi ciënte fusie zal blijken dat veel amb tenaren boventallig en zelfs overbo dig zijn. Hetzelfde geldt bijvoorbeeld bij fu sies van scholen. Je zou, half dro mend kunnen zeggen: zorg in een paar regio's van Zeeland voor een goede school en een paar veelkleuri ge schoolbussen, maar zulke fusies betekenen onherroepelijk pok ba nenverlies en dat wensen wij niet in het krimpende Zeeland. Misschien kunnen we toch beter, als we tenminste willen slapen, denk beeldige schaapjes gaan tellen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaana'eren Postbus 145, 4530 ACTemeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.ni Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (ua28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) Ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS| Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013.9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai ajrgvuMIg om ma persoonsgegevens. In De paranormaalbeurs in de Zeelandhallen is aan een nieuw leven begonnen. Na een dip in de nieuwsgierigheid naar het ongrijpbare, trekt de belangstelling weer aan. Wekelijks zet Paraview ergens in het land zijn tenten op. door Marcel Modde Ik heb geen gave. Ik heb een talent. En natuurlijk krijg ik daar hulp bij. Maar dat krijgt een bakker ook!" Gedreven spreekt Frans de Vries uit het Friesse Dronrijp het handjevol toehoorders toe, dat even is gaan zitten voor zijn lezing in het spe ciaal ingerichte hoekje van de Zee landhallen. Frans staat samen met zijn vrouw op de beurs in Goes. Astrid ver staat de kunst om zonder één en kele vraag een rake boodschap op papier te schrijven voor de per soon tegenover haar. Het automa tisch schrift is zonder twijfel één de meest zuivere vormen van hel derziendheid, vindt Frans. Hij steekt zijn persoonlijke scepsis over sommige deelnemers aan de beurs niet onder stoelen of ban ken. „Het hocuspocusgehalte is heel groot. In deze hal zitten zoge zegd allemaal professionals. Maar laat ze zich eerst maar eens tegen over jullie bewijzen. Hoe doe je dat? Door te gaan zitten en je mond te houden. En dan maar eens horen wat ze zeggen." Zelf doet Frans aan zandlezen. Hij laat een vrouw op de voorste rij klapstoeltjes een handafdruk ma ken in een bakje vochtig, bruin rood zand. Die afdruk zet hij op papier en daarmee gaat er voor hem een boek open. In het mid den van de handpalm heeft de kleurstof duidelijk niet gepakt. Een wit eilandje tekent zich af. „Mevrouw, u heeft een gat in uw hand!" Schot voor open doel, een grapje dat het altijd goed doet in gezelschap. Maar Frans ziet meer. „U kunt geen nee zeggen. Je trekt een muur rond je heen op en houdt mensen op afstand. Uit be scherming. Dat komt omdat u zich ook verantwoordelijk voelt voor al les." Frans neemt en passant het overheidsbeleid op de hak. „Het is net als in de zorg. Je werk je met z'n drieën helemaal de blubber, omdat je vindt dat dat moet. Vol gend jaar sta je door verdere bezui nigingen met z'n tweeën. Maar je kunt het niet loslaten! En zo gaat het door, totdat al die verplegers en bejaardenverzorgers zeggen: en nu stoppen we er mee! Dat heeft consequenties. Maar u kunt dat niet, ik ook niet, toch moet het. Die halsband wordt steeds strak ker aangetrokken." De vrouw hoort het stilletjes aan en knikt voorzichtig, een beetje in verlegenheid gebracht. Na de le zing klampt ze Frans aan. „Wat ik nog wil vragen. Hoe weet je nou dat ik in de zorg werk?" Frans: „Mevrouw, ik klets altijd maar wat uit m'n nek en zeg wat in me op komt." Achter het zwarte doek van de stand met bakken vol kralen en stenen (2,50 euro per zelf te vullen zakje) en een kraam met saucijzen broodjes en appelpunten begint de kennismaking met de ongrijp bare wereld pas echt. Het voelt een beetje alsof je de Fata Morga na van de Efteling binnenwandelt. Tafeltjes met geknoopte kleedjes, soms zorgvuldig mystiek uitge dost, omgegeven door allerlei spiri tuele uitingen en 'handelaren' die vriendelijk glimlachend dwars door je heen lijken te kijken. Door drenkt van overdadige wierrook. In het hart van die bonte kermis wacht Astrid Peperkamp geduldig totdat een volgende klant plaats neemt achter haar tafel met Tarot kaarten. De onrust in het Mid den-Oosten en de economische crisis in het Westen wakkert de on zekerheid aan en doet meer men sen zoeken naar antwoorden. Maar de vragen blijven hoofdzake lijk gaan over liefde, werk en ge zondheid, vertelt ze. Astrid kan ook contact leggen met overlede nen. Haar oma, vader, moeder, zus je en dochters hebben 'het' ook in meer in mindere mate. „Bij mijn jongste dochter is dat echt bizar. Die kan alles! Het is niet eng. Het is niet tastbaar... Natuurlijk heb je er boven galbakken tussenzitten. Maar die heb je hier ook." Astrid weet zeker dat het nog slechts een kwestie van tijd is, dat het heel normaal wordt om met de doden te spreken. „We staan op de drempel van een meer spiri tueel tijdperk, terug naar het besef zoals onder Atlantis en de Illumi- nati. Nu is de slcy de limit. Dat hou je niet vol. Die crisis wordt niet voor niks op ons losgelaten." Paranormaalbeurs Paraview De Paraview Paranormaalbeurs reist het hele jaar het land door. Wekelijks wordt de beurs opge bouwd. In de Zeelandhallen in Goes is de beurs 12 keer gehouden. De stands van uiteenlopende me diums worden aangevuld met een sieraden- en reptielenbeurs. Te raadplegen: paragnosten, hel derzienden, magnetiseurs, handlijn- deskundigen, tarotkaartleggers, astrologen, iriscopisten, numerolo- gen, hypnotherapeuten, reïncarna- tietherapeuten, klankhealers, aura lezers, auratekenaars, auracame- MIDDELBURG - Kinderopvang Ki beo is door het Zeeuws Vrouwen platform (ZVP) uitgeroepen tot het meest vrouwvriendelijke be drijf. De organisatie voor de Beve- landen en Schouwen-Duiveland kreeg daarvoor de Verdraaid Goed Award uit handen van de Middel burgse advocate Nienke Slump. De prijs werd in het leven geroe pen in verband met het veertigja rig jubileum van het vrouwenplat form. Voor die gelegenheid werd vrijdagmiddag in Middelburg een jubileumboek gepresenteerd. Ki beo had voor de Award concurren tie van de Roosevelt Academy, Scalda, Sportpunt Zeeland, Eiland- zorg, Zeeuwland en het Water schap Scheldestromen. Van al die instellingen heeft de kinderopvang relatief de meeste vrouwen in dienst. Ook scoorde Kibeo het bes te op de criteria beloning, tevre denheid over het werkniveau en de balans tussen werk en privé. ra's, gidszieners, gidstekenaars, rei- kimasters, pendelaars en masseurs. Kaartleggen en helderziende waar nemingen zijn volgens organisator Erik de la Porte het populairst on der de bezoekers. Onder de deelnemers onder ande re de Haagse paragnost Gerard Heutink, in de jaren '80 bekend ge worden met het radioprogramma Het Zwarte Gat van Veronica. De organisatie brengt ook een ei gen tijdschrift uit. Via www.para- view.nl kunnen (tegen betaling) ook negen consulenten van Para view worden geraadpleegd. TERNEUZEN - Vrijdag rond 21.30 uur is in Terneuzen gepoogd een 15-jarige jongen uit Terneuzen te beroven. Hij werd door een jon gen in de rug geschopt in de Ka- merlingh Onnesstraat. De aanval ler behoorde tot een groep die bij de kinderboerderij stond. De 15-ja- rige liet zijn fiets achter en rende weg. De onbekende jongen rende achter hem aan en riep dat hij zijn geld en telefoon moest afgeven. De 15-jarige jongen gaf hier echter geen gehoor aan en bleef doorren nen. De onbekende jongen staakte uiteindelijk zijn achtervolging. „Garantie dat er geen charlatans onder de standhou ders zitten, valt niet te geven. Dat komt omdat het toch een beetje grijs gebied is. Maar de ervaring leert dat het zichzelf uitselecteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2