Bij Derk Boerrigter valt een last van zijn schouders Pellè wijst Feyenoord weer de weg PSV Zeldzaam machtsvertoon koploper 261 sport maandag 19 november 2012 door Dick Sintenie AMSTERDAM - Derk Boerrigter zorg de zaterdagavond voor een bevrij dende treffer tegen VW (2-0). Maar zijn rake vrije trap, pal na rust, was ook bevrijdend voor de vleugelspeler zelf „Het was alweer een tijdje geleden dat ik gescoord had." Het was er dit seizoen in zestien officiële wedstrijden nog niet van gekomen. Boerrigter kwakkelt al een jaar met een rugblessure, die hem na een sterk begin bij Ajax heeft teruggeworpen. Hij stond zelfs maanden langs de kant, maar ook na zijn rentree heeft het er soms alle schijn van dat hij met de handrem op voetbalt. Boerrigter gaat lang niet alle persoonlijke duels onverschrokken en vol over tuiging aan. Er was een last van zijn schouders gevallen, zei de Tukker zaterdag in de Arena. Logisch, zijn laatste tref fer voor Ajax dateerde van 22 april, in de thuiswedstrijd tegen FC Gro ningen, toen Boerrigter in de slot fase van de competitie nog een se rieuze bijdrage leverde aan de kam- pioensstrijd van zijn club. Maar na de zomer, of eigenlijk in de zomer, moest hij toch weer afhaken van wege fysiek ongemak. De vergelijking met Arjen Robben is al eens gemaakt: het lijkt soms net of beiden te snel, te explosief zijn voor hun lichaam en dat ta lent moeten bekopen met blessu res. Maar het zijn alle twee aanval lers die trainers graag opstellen, omdat snelheid nu eenmaal een machtig wapen is in het voetbal. Robben en Boerrigter hebben geen tijd om stil te staan. Ironisch genoeg scoorde Boerrig ter tegen VW juist uit een stil staand moment. „Christian Erik- sen en Siem de Jong zijn bij ons de vrijetrappennemers. Maar ik sta sinds kort ook op het lijstje. Chris en Siem hadden er in de eer ste helft allebei al één genomen. Ik dacht: nu probeer ik het een keer." Met links krulde Boerrigter de bal vanaf de rechterkant van het straf schopgebied over de muur in de door Rik Elfrink DEN HAAG - Onverstoorbaar en met de cadans van een zelfverze kerde koploper raast PSV momen teel door de eredivisie. Met indruk wekkende statistieken en acht ze ges op rij trekt de ploeg naar de toppers van de komende weken. Het vermeende uitcomplex werd zaterdagavond bij ADO (1-6) aan flarden geschoten. Tegen achter eenvolgens Vitesse, Ajax en FC Twente wil PSV de komende we ken ook op de ranglijst een grotere kloof slaan. „Voor die wedstrijden hoef ik de ploeg niet te motiveren, het is voor mij juist makkelijker", vond Dick Advocaat na afloop van de veegpartij in zijn geboortestad. „Het ging er juist om de afgelopen acht duels bij de les te blijven. Me dia hadden het al over de aanko mende toppers, terwijl we eerst korte hoek. Doelman Nikki Maenpaa kreeg er niet meer dan# een paar slappe vingers achter. Of de bal houdbaar was? „Ik had 'm zeker niet gehad", zei VW-trai- ner Ton Lokhoff „Maar misschien moeten we de credits ook eens ge woon geven aan de man die raak schiet. Ik vond het een mooie vrije trap." Boerrigter zag de bal in de boven hoek verdwijnen en toen het tot hem doordrong dat hij had ge scoord, stak de aanvaller zijn ar men langzaam in de lucht, kneep zijn ogen dicht en richtte zijn hoofd naar de hemel. Zo bleef hij een paar seconden roerloos staan. „Ach, de één rent het veld over en maakt drie salto's, ik doe het zo," zei Boerrigter na afloop. Er was dus een lasfvan zijn schou ders gevallen, maar of hij nu ook over het dode punt heen is, zoals zijn trainer Frank de Boer hoopt, durfde Boerrigter niet te zeggen: „Dat zien we de volgende wed strijd wel." Die wedstrijd dient zich al snel aan: woensdag is Bor- ussia Dortmund de tegenstander in de Arena. Bij afwezigheid van Ryan Babel zullen veel ogen ge richt zijn op Boerrigter, omdat er tegen de kampioen van Duitsland meer ruimte zal zijn om snelheid om te zetten in doelgevaar dan te gen VW. „Zij bleven met tien man achter de bal, we konden niet echt een opening vinden", zei Boerrigter, die uiteindelijk met zijn vrije trap toch een bres sloeg in de Limburgse afweer. Kort voor tijd zorgde invaller Dan ny Hoesen, die zijn competitiede buut maakte voor Ajax, op aange ven van De Jong voor 2-0. Dat het duel heel anders had kunnen aflo pen als Yannick Wildschut aan de andere kant niet een enorme kans op de 1-1 had laten liggen, daaraan wilde in Amsterdam eigenlijk nie mand denken. Het vizier was al snel gericht op de kraker tegen Dortmund. Feyenoord boekt in de Kuip een plichtmatige overwinning op hekkensluiter Willem II. Grazia- no Pellè is opnieuw de gevierde man. De Italiaanse spits scoort twee keer en brengt zijn totaal in het shirt van de Rotterdam mers daarmee op acht goals. door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Met twee doelpun ten binnen zes minuten brak Gra- ziano Pellè in de tweede helft defi nitief het verzet van laagvlieger Willem II en bezegelde zo een enigszins plichtmatige 3-0-over- winning voor Feyenoord. Lex Im mers had de Rotterdammers na 33 minuten op voorsprong gebracht en de Italiaanse huurling velde het vonnis. Pellè nam daarmee met een het stokje over van John Gui- detti. De jonge Zweedse huurling ver kreeg in Rotterdam-Zuid bijkans de status van halfgod na zijn twin tig doelpunten in 23 wedstrijden, maar Pellè is hard op weg om die prestatie te verbeteren. De 27-jari- ge Italiaan scoorde tot nu toe acht keer in negen competitiewedstrij den, terwijl zijn beste prestatie in tien seizoenen professioneel voet bal in Alkmaar (2010/11) werd neergezet door zes keer het net te vinden. „Maar ik ben nog niet tevreden hoor, ik kan en moet nog meer scoren" zei Pellè na afloop. „Het langs de zijlijn met een mimiek die past bij een trainer die in de laatste minuut een achterstand on gedaan gemaakt wil zien. Een tik tegen de dug-out volgde. „Kansen die je krijgt, moet je benutten. Ver der was de ploeg ongelooflijk gre tig, er was heel veel beweging. Dit is een prachtige overwinning." Niet voor het eerst dit seizoen had PSV met gemak de dubbele cijfers kunnen halen. Het door de afwe zigheid van de geschorste Holla verzwakte ADO werd onder aan voering van aanvoerder Mark van Bommel onder de voet gelopen. PSV combineerde makkelijk en ra zendsnel. Dankzij het jagende mid denveld met de licht gehavende Strootman (enkel) en Van Bom mel won ADO geen duels en kwam de ploeg totaal niet in de wedstrijd. Na treffers van Nar- singh, Strootman en Mertens liep PSV in de tweede helft verder weg was vandaag erg lastig, vooral in de eerste helft, tegen een stugge te genstander, maar de trainer zei in de rust dat ik vooral geduldig moest blijven en gewoon als target man moest blijven staan." Pellè had een bescheiden rol bij de openingstreffer van Immers, wat ook voor hem de achtste van het seizoen was. De Italiaan legde een inworp van Miquel Nelom met het hoofd terug op Ruben Scha ken, die de bal via een Tilburgse verdediger voor de voeten van Im mers zag belanden. Maar na de rust, hartstochtelijk ge steund door het legioen dat minu tenlang zijn naam door de Kuip liet galmen, liet Pellè zijn voeten spreken door eerst uit een scrim mage binnen te schieten. Zes mi- nuten later volgde het hoogtepunt van de middag toen Jordy Clasie in zijn aanname de bal in één keer langs zijn directe tegenstander werkte, opstoomde en Pellè op maat bediende voor de 3-0. Pellè: „De steun van ons publiek was echt geweldig en duwde mij de juiste richting op. Ik moest ge woon wel scoren vandaag." En zo begint Feyenoord, dat in het verleden een reputatie als kerkhof voor spitsen had opgebouwd, in middels op een rehabilitatiecen trum voor goalgetters te lijken. En dat allemaal veroorzaakt door de grote financiële crisis waarin de Rotterdammers zich bevonden. „Dat is een heel verschil met mijn tijd bij AZ, waar een geweldig team bij elkaar werd gebracht om Georginio Wijnaldum van ADO via Wijnaldum. Vicento zorgde nog even voor een opris ping, goals van Derijck en invaller Engelaar maakten de overwinning opnieuw indrukwekkend. Derk Boerrigter (rechts) gaat het luchtduel aan met VW-keeper Niki Maen paa en verdediger Niels Fleuren. foto Olaf Kraak/ANP maar even van ADO moesten win nen." Na dertien wedstrijden in de eredi visie staat PSV al op 48 treffers, ge maakt door veertien spelers. EenN honderd-plus seizoen lijkt in de maak. Medetopscorer Matavz (ze ven goals) kwam niet eens in actie in Den Haag, hij werd niet goed ge noeg bevonden voor een plek in de basis. „Als de resultaten goed zijn, is het iets makkelijker om met zo'n reserverol om te gaan", vond Kevin Strootman na afloop. „We praten veel met elkaar en zijn open. Iedereen weet gewoon dat deze trainer heel scherp is en van iedereen honderd procent eist. Ook als je wel in de basis staat, kun je er bij een paar matige optre dens naast komen te staan. We hebben iedereen hard nodig." De gedrevenheid van Advocaat, Strootman en Van Bommel slaat over op de rest van het team. Waar de trainer het meest van had genoten? „Er is bereidheid om voor elkaar te werken, van voor naar achter. Iedereen deed mee", verwoordde Advocaat het simpel na de nieuwe uithaal van PSV. De prioriteit is vanaf het begin van het seizoen duidelijk. In de eredivi sie moet koste wat het kost gewon nen worden, in de Europa League mag het en krijgen andere spelers een kans. Wat niet goed is, wordt ook na een doelpuntenregen be noemd. PSV had na zaterdag al op meer dan vijftig treffers in deze competi tie moeten staan, stipte Advocaat aan. Binnen twee minuten was met meer finesse een 0-2 tegen ADO al mogelijk geweest, maar Wijnaldum en Mertens faalden. Kort na rust verzuimde Narsingh bij een tussenstand van 0-3, tot grote ergernis van Advocaat, te sco ren. De Kleine Generaal reageerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26