Laatste race beslissend in Formule 1 i SPORT MAANDAG 19 november 2012 25 Pellè wijst Feyenoord Leonhart is juiste man weer de weg 26 op juiste plaats 34 ■as—aa—B—wbbbwBasBswimnif iiniwi itnH—bwbb—bwbb—b—bb—b—b—esa—mb—b—aaawa—bmbb—gaai^abgamwishmma—aas— Lewis Hamilton rijdt naar zege in Grand Prix van de Verenigde Staten Klassementsleider Sebastian Vettel straalt tevredenheid uit na zijn tweede plaats in de Grand Prix van de Verenigde Staten. De Duitser kan komend weekeinde zijn derde wereldtitel op rij winnen in de Formule 1. foto David Ebener De titelstrijd in de Formule 1 is nog niet beslist. Sebastian Vettel bouwt in de Verenigde Staten zijn voorsprong op Fernando Al- onso iets uit, maar het is niet ge noeg om tijdens zijn honderdste race zijn derde wereldtitel op rij te pakken. door William Pomp AUSTIN/GRONINGEN - Het Formule i-seizoen blijft spannend tot de al lerlaatste race, komend weekeinde in Brazilië. Sebastian Vettel slaag de er zondag in Austin niet in zijn enig overgebleven belager Fernan do Alonso definitief van zich af te schudden in de stand om de we reldtitel. De 25-jarige Duitser werd in Texas als tweede afgevlagd, ruim 38 se conden voor Alonso, die derde werd. Winnaar van de eerste Ame rikaanse Grand Prix sinds vijf jaar werd Lewis Hamilton, die met een fraaie inhaalactie op twee der de van de race Vettel in de luren legde. Vettel was het hele weekend domi nant op het splinternieuwe Texaanse circuit. Tijdens de vrije trainingen klokte de Duitser conti nu de snelste tijden in zijn super- potente Red Buil. De auto wist met perfecte neerwaartse druk, veel tractie en maximale grip op grote delen van het circuit het ver schil te maken met andere bolides van het Formule i-wagenpark. Het was dan ook voor niemand een verrassing dat Vettel zaterdag tijdens het laatste rondje van de kwalificatie beslag legde op pole position. Fernando Alonso, de nog enige an dere titelkandidaat, kon er in zijn Ferrari alleen maar een diepe bui ging voor maken. De Spanjaard leek gefrustreerd rond te rijden, kwam aanvankelijk niet verder dan een negende startplaats, maar schoof een plekje op op de startgrid omdat Romain Grosjean vanwege een versnellingsbakwis sel een straf kreeg opgelegd en vijf plaatsen achteruit werd geplaatst. Of ze in de Italiaanse renstal blij waren met het cadeautje? Nou, niet echt. Het had namelijk tot ge volg dat Alonso en ook zijn team genoot Felipe Massa op de even startrij terecht kwamen, het ge deelte dat het hele weekeinde al het gesprek van de dag was onder de coureurs. Het asfalt zou er an- WK-stand 1Sebastian Vettel 273 2. Fernando Alonso 260 3. Kimi Raikkönen 206 4. Lewis Hamilton 190 5. Mark Webber 167 6. Jenson Button 163 7. Felipe Massa 107 8. Romain Grosjean 96 9. Nico Rosberg 93 TO. Sergio Perez 66 ders zijn, vuiler vooral en daar door gladder. „Het lijkt of je er op ijs rijdt", oordeelde Massa. „Je komt er op koude banden bijna niet vooruit." Het had dus niemands voorkeur om vanaf een even startplek te be ginnen. Zeker niet voor Ferrari, dat natuurlijk hoopte het wereld kampioenschap spannend te kun nen houden. De Italianen tover den een konijn uit de hoge hoed. Ferrari slachtofferde Massa door bewust de regels te overtreden en het zegel van de versnellingsbak van de Braziliaan te verbreken. Massa, die zich juist voor de derde keer dit seizoen voor Alonso had weten te kwalificeren, werd daar op vijf plaatsen teruggezet, waar door Alonso een plekje opschoof op de grid en alsnog vanaf de ze vende plaats op de schone oneven startrij mocht vertrekken. Massa, die zelf door de actie ook op de oneven startrij terecht kwam, had er volgens de renstal geen proble men mee dat zijn belangen wer den weggecijferd voor de strijd om de wereldtitel. „Bij ons staar het teambelang altijd voorop." Alonso beloonde de tactische ma noeuvre met een pikstart. Zo gauw de lichten waren gedoofd schoot hij vooruit en klom hij voor de eerste bocht op van de ze vende naar de vierde plaats: de plek die hij minimaal vast moest houden bij winst van Vettel om in de race te blijven voor het wereld kampioenschap. Vettel reed lange tijd op kop, maar moest uiteinde lijk zijn meerdere erkennen in Ha milton. Bovendien hield Alonso hem vanaf de vierde en later de derde positie continu in de gaten. „Dan moet het komend weekend in Brazilië maar gebeuren", sprak de Duitse Red Bull-coureur hoop vol in de wetenschap dat hij nu dertien punten voorsprong heeft op Alonso. Zijn renstal nam al wel een voorschotje op een eventuele titel, want Red Buil eiste in Texas vast de constructeurstitel voor zich op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25