Veel inbraken in één maand füt«v Dansend en zingend door de Langstraat H elai Jongens bekennen meer vernielingen Zumba-actie levert 1200 euro op voor Kika Slachtoffers van ongelukken in verkeer herdacht maandag 19 november 2012 Middelburg en Vlissingen in oktober doelwit Mojca Kuijpers, vanwege de opname van de videoclip in historische kledij, ontwierp het kunstwerk 'De Buuzen'. door Carla van de Merbet en Luc Oggel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg houdt vanavond in de raadszaal in het Stadskantoor voor haar inwoners een informatiebij eenkomst over inbraakpreventie. Aanleiding is de inbraakpiek in Middelburg in de maanden sep tember en oktober. In november is het tot nu toe relatief rustig met inbraken in Middelburg. Uit recente politiecijfers over de af gelopen twee jaar blijkt dat het aantal woninginbraken in Middel burg vorige maand oktober het hoogst was: 32. In september ging het om 24 inbraken. Het getal van 32 is opvallend hoog: in de reeks maandelijkse inbraken van vorig en dit jaar was tot dan toe 25 (vo rig jaar augustus) het hoogst. In totaal zijn tot nu toe voor dit jaar 166 inbraken in Middelburg bij de politie bekend. Vorig jaar wa ren dat er 149. Dat betekent een stijging, tot nu toe, van rond de 10 procent De cijfers voor de gemeente Vlis singen laten een grotere stijging van het aantal woninginbraken zien. Dit jaar werden tot en met oktober 179 inbraken gemeld bij de politie. Vorig jaar waren dat er nog 136. Dat is een stijging van ruim 30 procent. Voor afgelopen oktober staat een aantal van 35 wo ninginbraken in Vlissingen in de statistieken. In januari van dit jaar was er in die gemeente een record in de afgelopen twee jaar: 37 inbra ken. De rest van het jaar schom melde het maandelijkse aantal tus sen de 8 en 19. In de gemeente Veere daalde het aantal inbraken juist sterk: van 110 in 2011 tot 68 dit jaar. Een daling van bijna 40 procent. Opvallend in de Veerse maandcijfers van de afge lopen twee jaar is juni 2011: er zijn toen 23 inbraken gemeld. Politiewoordvoerder Alwin Don heeft niet echt een verklaring voor de grote verschillen per gemeente, die ook in de rest van Zeeland te zien zijn. „Het kan ermee te ma ken hebben dat een bepaalde groep zijn werkgebied verlegt, of dat er mensen worden aangehou den. Een week of acht geleden heb ben we nog een groep gepakt die op strooptocht was in Rilland." Volgens Don komen er ook meer meldingen binnen dan voorheen, omdat de politie er zelf ook ope ner over is. „Mensen moeten altijd bellen, ook al gaat het maar om een onderbuikgevoel." De informatieavond over inbraakpre ventie vanavond in het Stadskantoor in Middelburg begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - De twee jongens die vorige week in de nacht van woensdag op donderdag in Middel burg zijn aangehouden wegens de vernieling van een winkelruit in de Segeersstraat, hebben meer ver nielingen bekend. Het tweetal blijkt diezelfde nacht ook de in braak en vernielingen te hebben gepleegd op passagiersschip Lady Madeleine van Rederij Dijkhuizen aan de Loskade. Ook hebben ze In Arnemuiden is zaterdagmid dag een 'lipdub' opgenomen. Jong en oud danste en playback te enthousiast op het nummer 'Dancing in the street'. De video clip wordt de nieuwe promotie film van Arnemuiden. 'Heel leuk om dit mee te maken.' door Carla van de Merbel Arnemuiden is echt saaaaai." De clip be gint in de Langstraat, op de hoek bij de Markt, met de ver zuchting van Chiara Geldof (10). „Saai? Saai?", reageert haar moe der Danijela Djekic en knipt met haar vingers. Dan barst de muziek van Mick Jagger en David Bowie los en beginnen de mensen achter Chiara en Danijela te dansen en te 'zingen'. De camera volgt de groep door de Langstraat Zo'n veertig Arnemuidenaren doen mee aan de opnamen. Een deel van hen is historisch gekleed, anderen hebben hun dagelijkse kle ren aan of hun tenue van dweil band de Erremuuse Neutekraekers of van de brandweer. Al vanaf de ochtend zijn ze bezig geweest met repeteren. De eerste opname is nu gemaakt, maar moet over. Zoals op een echte filmset, wordt geduld gevraagd van de acteurs en figuran ten. Omdat het koud is, wordt tus sendoor even opgewarmd in 't Stadhuys, waar de hele dag voor eten en drinken wordt gezorgd. Fi gurant Els Goudt staat te kleumen in haar stola. „Ik ben m'n carrière niet misgelopen; ik ga niet bij de film. Maar het is wel heel leuk om dit mee te maken." De lipdub is een idee van Yvonne Rijsbergen van de gemeente Mid delburg. De videoclip en promotie- film wordt vrijdag voor het eerst vertoond tijdens een feestelijke middag in Arnemuiden. Die dag wordt de heringerichte doorgaan de route officieel heropend, vindt de onthulling plaats van het kunst werk 'De Buuzen' en is er de jaar lijkse Winterfair. De doorgaande route door Arne muiden over de Nieuwlandseweg, Schuttershof en Van Cittersweg is opgeknapt. De Nieuwlandseweg en Schuttershof zijn anders inge richt en 30-kilometer-gebied ge worden. Deze herinrichting vol gens het 'shared space'-principe viel aanvankelijk niet bij alle Arne muidenaren goed: zij maakten zich zorgen om de veiligheid van fietsers en voetgangers. Maar vol gens Joost Lievense, projectleider bij de gemeente en vandaag ook fi gurant, zijn de ervaringen positief. „Er waren wel bewoners die moes ten wennen aan het geluid." Het verkeer bleek nog te hard over de nieuwe bestrating te gaan, maar nadat een matrixbord was ge plaatst, hielden automobilisten zich beter aan de maximumsnel heid. Ook de stoere meerpalen en sierlijke hekjes die nog niet zo lang geleden langs de voetgangersge deelten zijn gezet, halen de snel heid er uit bij het autoverkeer. Opnameleider Hester Hogen- doorn van Studio Lipdub vraagt of iedereen klaar is voor de slotscène. Eigenlijk hoort een lipdub één lang shot te zijn, maar hier willen ze ook nog filmen op de Nieuw landseweg, dus worden straks twee shots aan elkaar gemonteerd. Even later staat de hele groep klaar op het pleintje voor de cafetaria en de Marskramer. De uitro van 'Dancing in te street' klinkt, de ac teurs juichen en springen. Dan lo pen ze weg, allemaal een andere kant op. De camera gaat naar de drie mensen die blijven staan: Chi ara, haar moeder en haar vriendin Manuela Begthel. Chiara heeft het slotwoord in de clip: „Wauw, Ar nemuiden is echt cool!" De feestelijkheden vrijdag in Arnemui den beginnen om 14.00 uur in 't Stadhuys in de Langstraat. Zie ook wvjw.pzc.nl/video. meerdere winkelruiten vernield en zijn ze bij enkele winkels bin nen geweest. De jongens zijn 16 en 17 jaar oud en komen uit respectievelijk Mid delburg en Arnemuiden. De politie verzoekt eventueel gedu peerden van vernielingen in de nacht varn woensdag op donder dag zich te melden op het politie bureau in Middelburg of via 0900-8844. Kunstwerk 'De Buuzen' op de hoek Nieuwlandseweg-Clasinastraat. illustratie MOJ design MIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zondagmiddag de jaarlijkse herdenkingsbijeenkomst van verkeersslachtoffers in Zee land gehouden. De bijeenkomst was georganiseerd door Slachtofferhulp Nederland, regio Zuidwest samen met de pro vincie.. Onder de noemer 'Luiste ren is meer dan horen' herdachten slachtoffers, nabestaanden, getui gen, hulpverleners en politici de Zeeuwse verkeersslachtoffers. De bijeenkomst was ook bedoeld als steun voor hen die in het verkeer gewond raken. De organisatie vroeg ook aandacht voor de verbe tering van de verkeersveiligheid. den het goede doel door eten en drinken te verkopen. Ook was er een verloting. De opbrengst wordt nog hoger als het geld uit de collectebus erbij wordt geteld. „De bus gaat verze geld naar Kika en wordt daar open gemaakt. Dus dat bedrag krijg ik nog te horen", zegt Wallaart. Ze is tevreden met de opbrengst. Vorig jaar hield ze een zumbathon voor Pink Ribbon, de stichting die aandacht vraagt voor borstkanker en projecten financiert. Toen wa ren er rond de vijftig deelnemers en haalde ze zo'n 500 euro op. „Ik had nu gerekend op rond de hon derd deelnemers, maar dit is ook een heel mooi resultaat. Iedereen was enthousiast en ik heb veel leu ke reacties gehad." door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Zumba-instructrice Leida Wallaart heeft zaterdag 1.228 euro opgehaald met een 'zumba thon' in de aula van het Schelde- mond College in Vlissingen. Het geld is bestemd voor Kika, de orga nisatie die zich inzet voor kinde ren met kanker. Zo'n tachtig zumbaliefhebbers fit ness-dansten van 13.00 tot 17.00 vrijwel aan één stuk door. Ze wer den aangevoerd door zes zum- ba-instructeurs, die steeds na el kaar vanaf het podium les gaven. De deelnemers betaalden voor deelname. Wallaart mocht de aula van het Scheldemond gebruiken Zo'n tachtig zumbaliefhebbers deden zaterdag mee aan de 'zumbathon' voor haar actie. Leerlingen van de van Leida Wallaart in de aula van het Scheldemond College, foto Ruben Oreel scholengemeenschap ondersteun-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14