Vlissingen laat WCT nog niet vallen WALCHEREN Voorzichtig Politie houdt man aan wegens brandstichting in flatgebouw Gewoon MAANDAG 19 november 2012 13 PZC Videoclip als promotie Coupure vanuit nieuwe voor Arnemuiden 14 invalshoek 16 en 17 Gemeenteraad wil Westerschelde Container Terminal niet inruilen voor Verbrugge Container Terminal door Maurits Sep VLISSINGEN - De aanleg van de Ver brugge Container Terminal ver dient steun, maar de gemeente raad van Vlissingen is niet bereid de Westerschelde Container Ter minal daarvoor op te geven. Een meerderheid van de raad denkt dat er ruimte is voor beide plan nen, omdat de markt voor contai neroverslag nog steeds groeit. Verbrugge Terminals kwam on- langs in conflict met havenschap Zeeland Seaports. Het overslagbe drijf wil de VCT aanleggen in Vlis- singen-Oost, maar alleen als Zee land Seaports afziet van de eigen WCT. Wordt er doorgewerkt aan dat plan, dan vertrek Verbrugge met zijn VCT naar Rotterdam of Zeebrugge, werd gedreigd. Het angstbeeld dat bovenop de fail lissementen van Zalco en Therm- phos nog meer banen verloren gaan als Verbrugge zijn dreige ment doorzet, bracht het Vlissing- se CDA ertoe afgelopen donderdag een motie in te dienen. Daarin werd het college van B en W opge dragen bij Zeeland Seaports aan te geven dat de gemeente Vlissingen werkgelegenheid wil behouden en dat daarom de strategie verlegd moet worden van WCT naar VCT. „We moeten de heilige WCT-huis- jes doorbreken", verklaarde fractie voorzitter Rijnco Jan Suurmond. De motie kreeg echter te weinig steun en werd uiteindelijk inge trokken. „We zullen ons punt wel maken in de ontmoeting die we als raad dinsdag hebben met Zee land Seaports", besloot hij. De motie haalde het niet omdat te veel partijen vonden dat er ruimte is voor beide containerkades en omdat het niet de gemeenteraad van Vlissingen is die daarover gaat, maar Zeeland Seaports zelf. Welis waar is Vlissingen één van de aan deelhouders in het havenschap, maar dat is ook een zelfstandig be drijf dat zelf zijn strategie bepaalt. En als er al een politiek signaal af gegeven zou moeten worden, vond een raadsmeerderheid, dan moet dat gedaan worden door de wethouder die in het bestuur van het havenschap is afgevaardigd. Wethouder Rob van Dooren van economische zaken benadrukte dat Zeeland Seaports en Verbrug ge beide belang hebben bij een goede overeenkomst over VCT en WCT. „Het is onverstandig om de strategie nu te verleggen. We moe ten juist kijken of beide plannen kansen bieden." MIDDELBURG - Sinterklaas krijgt een voorzich- Vlak daarvoor waren de sint en zijn pieten blij te zijn dat hij weer in Middelburg was. Na tige kus van één van de honderden kinderen met Pakjesboot 7 aangekomen in de haven, een uitgebreide ronde langs het publiek, klom die zaterdagmiddag in Middelburg de jaarlijk- Burgemeester Harald Bergmann heette het ge- hij op zijn paard voor een tocht door de bin- se intocht van de Goedheiligman bijwoonden, zeischap welkom in zijn stad. Sinterklaas zei nenstad. Zaterdagmiddag bracht Sinterklaas ook nog een bezoek aan Oost-Souburg en Domburg. foto Ruben Oreel Zie ook www.pzc.nl/video Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst VLISSINGEN almanak TiP?redactie®pzc.nl De politie heeft zondag een 38-jari- ge Vlissinger aangehouden omdat deze brand zou hebben gesticht in een flat aan de Hercules Segher- slaan in Vlissingen. Op een aantal plaatsen in de centrale hal bij de bergruimtes onderin de flat had de man brand gesticht. Zondagoch tend rond 7.00 uur werd het vuur ontdekt door een bewoner. De brandweer had de brand snel on der controle en inspecteerde daar na de appartementen van het be treffende trappenhuis. Niemand raakte gewond. De Vlissinger zit vast in Torentij d en wordt deze week voorgeleid aan de rechter-commissaris. Nathan van 2,5 jaar uit Rotterdam bracht met zijn mama een bezoek aan zijn oma en opa in Wolphaarts- dijk. Nadien zouden ze langsgaan bij de andere oma en opa die in Goes wo nen. Opa in Wolphaartsdijk is een wat kalende zestiger, die bij het afscheid nemen wel heel direct met de neus op de feiten werd gedrukt door klein zoon-lief. Nathan sprak tijdens het afscheid bij de voordeur: „Nu gaan we naar een gewone opa." Zijn mama vroeg hem verbaasd: „Maar dit is toch ook een gewone opa?" Dat vond Nathan dus niet: „Nee, die andere opa heeft gewoon haar!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13