Starters hebben probleem r NIEUWE WET INCASSOKOSTEN HAANS Barometer Kamer van Koophandel 17 november 2012 deOndernemer m Voorat ondenverpen als social media, net werken en marke ting zijn voor star ters belangrijk om verder te komen Mins Kuilen KvK Zuidwest-Nederland Starters hebben het moeilijk, ook webwinkels zijn geen garantie voor succes. maar bijvoorbeeld ook in je marke ting en je service. Pas dan heb je een goede kansje doelgroep goed te berei ken en ook te binden. Veel mensen realiseren zich onvoldoende dat dit vaak andere competenties vereist dan ze zeifin huis hebben. Ook gaat er enorm veel energie en tijd in zitten voordat het resultaat zichtbaar is. Startersdag De Kamer van Koophandel organi seert jaarlijks de Startersdag om onder nemers zo goed mogelijk te onder steunen zodat zij goed voorbereid van start gaan. De belangstelling voor deze dag was dit jaar met 10.50 bezoe kers ongekend groot. In Breda waren ook net gestarte on dernemers welkom die toch nog een verdiepingsslag willen maken om net die extra klant binnen te krijgen. West-Brabant was dit jaar de enige re gio met een aanvullend programma voor deze ondernemers. De vragen waar juist zij mee rondlopen zijn dui delijk anders dan die van iemand die overweegt om voor zichzelf te begin nen. Vooral onderwerpen als social media, netwerken en marketing zijn voor hen belangrijk om weer een stap verder te komen. Overleven Het tótaal aantal starters in West-Bra bant daalde in de eerste negen maan den van dit jaar met 5 procent tot 3.732 (opheffingen: 2.871 (+13,5 pro cent). Landelijk daalde het aantal met 4 procent, om uit te komen op 104.600. In de praktijk valt het dus helaas erg tegen hoeveel ondernemers overleven. Uit onderzoek van de KvK blijkt dat na vier jaar ruim 60% van de gestarte bedrijven nog actiefis. Bij zzp'ers ligt dit percentage bedui dend lager: na vier jaar is slechts een kleine 30 procent nog actief. Volle bak bij de startersdag. Foto: Kees Bennema tien nieuwe bedrijven is een eenmans zaak. Tegen de dalende trend in steeg het aantal nieuwe webwinkels met 4 pro cent tot 247. Een groot aantal web winkels gaf er echter in dezelfde perio de de brui aan: 146 (+19 procent). Mode- en mode-accessoires Bijna zes van de tien webwinkels wordt door een vrouw gestart. De helft van deze vrouwen is jonger dan 35 jaar. Het meest populair is de web winkel van mode en mode-accessoi res. Juist daar is de concurrentie enorm. Alleen de webwinkel is dan ook geen garantie voor succes. Ook hier geldt: je moet onderscheidend zijn, niet al leen in het assortiment datje biedt, BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL WWW.HAANSADVOCATENNL Het starten van een bedrijf brengt steeds meer risico met zich mee. De economische vooruitzichten zijn niet geweldig en de concur rentie is enorm. Dit is ook terug te zien in het aantal starters in de eerste negen maanden van dit jaar: 5 procent minder dan 2011. Weliswaar is sprake van een daling, maar de animo voor starten blijft hoog. De drempel om een bedrijf te starten is laag en veel mensen zien ook in deze moeilijke tijden nog kan sen. Daarnaast kiest ook een groep mensen voor het zelfstandig onderne merschap vanwege een onzekere toe komst op de arbeidsmarkt. Tot slot starten ook mensen naast hun baan in loondienst. Negen van de mr. W.H. Lindhout Advocaat en partner Haans Advocaten Bergen op Zoom Per 1 juli 2012 is de Wet Incassokosten in werking getreden. Daardoor is de incassopraktijk veranderd. Een schuldeiser mag niet ten nadele van een particuliere klant afwijken van deze regels. Als de debiteur een zakelijke klant is mag dat wel, en zal dat door middel van een contract met specifieke of algemene voorwaarden moeten gebeuren. De nieuwe wet is van toepassing op verschuldigde bedragen die voortvloeien uit een overeenkomst. Dus niet op boetes, dwangbevelen et cetera. In de Wet Incassokosten is vastgelegd wat de minimale en maximale incas- sokosten zijn, die een schuldeiser in rekening mag brengen. De hoogte van de incassokosten wordt berekend door middel van een percentage over het verschuldigde bedrag. Het minimum bedrag is 40,--. Verder bepaalt de Wet Incassokosten hoe de incassoprocedure er uit moet zien. In het kort komt het erop neer dat nadat de betalingstermijn van de factuur is verstreken eerst een schriftelijke aanmaning met een termijn van 14 dagen verzonden dient worden, alvorens incassokosten in rekening mogen worden gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95