Bank verenigt Ai I Museum UdeOndernemer 17 november 2012 Netwerken ontbijt voor zakenvrouwen Column Het gaat niet goed met het Nationaal Voetbal museum in Middel burg. Veel te weinig be zoekers, las ik. Ik hoop echt heel erg dat het museum niet ver dwijnt. Of verhuist naar bijvoorbeeld die af schuwelijke Arena in Amsterdam of in de buurt komt van de Rotterdamse Kuip. Ik ben een groot voetballiefhebber. Zelf heb ik ooit eens op een zeer bedenkelijk niveau tegen een bal getrapt. Ik speel de in Advendo 7. Best hoog? Ze hadden maar zeven elftal len toen ik er speelde. Ik ben mijn hele leven al een harts tochtelijk NAC supporter. Ik kijk iedere wedstrijd op Eredivi sie Live, maar het wordt steeds moeilijker om die anderhalf uur vol te maken. Maar vooralsnog blijf ik geel-zwart trouw, ik heb net in een ruk het jubileumboek van 100 jaar NAC uitgelezen. Want dat vind ik nu weer wel leuk, al die oude foto's van die mannen die ik heel vroeger zelf heb zien spelen. Dat is ook zo leuk aan het Nationaal Voetbalmuseum. Iede re voetballer, of hij nu hoog of laag speelt of alleen maar kijkt, hoort daar minstens een keer geweest te zijn. Om eens te zien wat die ouwe rotten als Abe Lenstra, Faas Wil kes en Frans de Munck allemaal deden en van wie we vroe ger wonnen. Helaas van niet zo heel veel landen, want in die tijd stonden we internationaal nog niet in zo'n hoog aan zien. Zelf ben ik- en ik schaam me daar best voor- maar één keer in het museum geweest, net voor het WK in Zuid- Afri ka. Ik ga dat goedmaken, want mijn zoon en schoonzoon zeuren al maanden dat we daar met z'n allen toch eens naar toe moeten. En als iedere voetballiefhebber uit Zeeland en Brabant dat nu ook doet, dan zien we daarna wel weerverder. Ik zou bijna zeggen: ik geef een rondje Maar dat laat mijn salaris als journalist helaas niet toe. Ron Gregoor Colofon deOndernemer is een uitgave van Wegener Media deOndernemer heeft een bereik van 68.000 huishoudens DIRECTEUR-UITGEVER: REDACTIE: Charles van den Oosterkamp Ron Gregoor VORMGEVING: Angela van Eek ADRESGEGEVENS: Postbus 91 4330 VB Middelburg T: 0118-434070 E: deondernemer@pzc.nl COMMERCIE: Bert de Vries MARKETING Johan van den Kieboom WEBSITE: www.deondernemer-pzc.nl In Nederland bekleden zoveel minder vrouwen dan mannen lei dinggevende posities, terwijl toch gebleken is dat gemengde teams beter presteren. Dat is gek, want op scholen, hogescholen en uni versiteiten presteren vrouwen aantoonbaar beter dan mannen. Tekst: Loes van der Hoeven GOES - Vrouwen wensen wel anders om te gaan met hun carrière en privé- leven en daar wordt in de dagelijkse praktijk onvoldoende rekening mee gehouden. Een en ander komt ook voort uit een structureel verschil in denken en handelen tussen mannen en vrouwen. ABN AMRO besteedt veel aandacht aan de persoonlijke ont wikkeling van vrouwen. Dat doet het bedrijf onder meer met zakenvrou- wenontbijten, waarbij de dames el kaar beter leren kennen en netwer ken kunnen opbouwen en onderhou den: "Uit het succes van het eerste Zeeuw se Zakenvrouwenontbijt van ABN 'AMRO Walcheren, vorig jaar al weer, bleek dat Zeeuwse zakenvrou wen wel degelijk behoefte hebben aan inspirerende evenementen, waar zij elkaar beter leren kennen en actue le thema's met elkaar bespreken. Ook de aan de aanwezigen uitgereikte en quête bood dit resultaat. Daarom heb ben wij besloten hiervan een jaarlijks terugkerend veelzijdig educatief eve nement te maken", licht Directeur Bedrijven Francoise Wittmer-van Loon toe. Liesbeth van Houwelingen, Regio Directeur Bedrijven Zuid-West Ne derland bij ABN AMRO onder streept deze woorden en voegt er het volgende aan toe: "Inmiddels zijn bin nen onze organisatie, die zich betrok ken voelt met de samenleving, diver se zakenvrouwenontbijten georgani seerd. Daaruit blijkt steeds weer dat ondernemende vrouwen in het hele land behoefte hebben aan het leggen van duurzame relaties: contacten waaruit feedback voortkomt." De tweede editie van het Zeeuwse Zakenvrouwenontbijt in de Wester- kerk in Goes werd door 120 zaken vrouwen uit heel Zeeland bijge woond. Zij kwamen niet alleen om te netwerken, maar ook om vrouwen die het helemaal hebben gemaakt, te horen spreken. Esther Vergeer bij- voorbeeld, al vele jaren de beste rol- stoeltennister ter wereld. En Jacqueli ne Zuidweg, zakenvrouw van het jaar. Zij vertelden er over hun, soms erg zware weg naar de top en gaven tips aan de dames, waarmee zij zich beter kunnen profileren in de Neder landse zakenwereld. Rolstoeitennis "Esther Vergeer is het gezicht gewor den van de Olympische Spelen in plaats van uitsluitend van de Paralym pics", stelt Francoise Wittmer. "Per soonlijk ben ik zeer onder de indruk van de carrière van onze vijfvoudige gouden medaillewinnares rolstoelten- Intocht van de zakenvrouwen bij een van de evenementen van ABN AMRO. nis op de Paralympische Spelen en re gerend wereldkampioene. Sinds 2003 heeft Esther Vergeer al haar 471 wed strijden gewonnen en maar liefst 21 grandslamtitels op haar naam staan. Zij blijft openhartig vertellen over de manier waarop zij omgaat met haar handicap, de dwarslaesie die zij sinds haar achtste jaar heeft als gevolg van een operatie aan de bloedvaten rond om haar ruggenmerg. Ook haar weg naar de top was niet vanzelfsprekend en vergde heel wat doorzettingsver mogen en inspanningen, ook om sponsoren te bemachtigen en toptrai- ners. Om extra kracht te kunnen win nen, is bijvoorbeeld haar rolstoel aan gepast aan de hand van een gipsbed van haar lichaam. Esther beziet nog of zij in 2016 weer zal deelnemen aan de Paralympics. Binnen NOC*NCF komt binnenkort een vacature voor een commissievoorzitter, een moge lijk alternatief voor de toekomst van deze topsporter. Zakenvrouw van het jaar Een andere vrouw die de landelijke zakelijke top heeft bereikt, is Jacqueli ne Zuidweg. Sinds 19 maart 2012 is zij door minister Schulz Van Haegen onderscheiden met de prestigieuze Pnx Veuve Clicquot waarmee zij zich Zakenvrouw van het Jaar 2012 mag noemen. "Wij zijn er trots op dat wij deze spontane, strijdbare zakenvrouw in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 90