5 spectrum aan de dijk RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE De Wet van Murphy Zaterdag 17 november 2012 T aja, riepen mijn wei-menende vrienden, 'dat I is de Wet van Murphy!' I Dat riepen ze in koor, nadat mijn mooie nieu- we leesbril (waarvan vriendinnen jaloers zei den: 'wat een goeie bril!'), opgeborgen in een beeldschoon leren kokertje in dezelfde kleur als het montuur van de verrukkelijke bril, samen met een prachtige ballpoint - allemaal verjaar dagscadeautjes - in de beruchte Lijn 5 uit mijn buiktasje is gerold. Want hier bleef het niet bij- Vorig weekend haalde ik bij mijn favoriete Indo nesische restaurant Djago eten voor mijn kinde ren en kleinkinderen. Bij het pinnen riep de ser veerster: 'Uw pas is geblokkeerd!' Zodat ik met mijn creditcard moest betalen. De volgende ochtend belde de bank: 'Mevrouw Berk, we hebben uw pas geblokkeerd. U bent ge- skimd!' Fijn. Een nieuwe pas is onderweg en ik moest van mijn creditcard geld halen om de dagelijkse boodschappen te doen. Zodat je ogenblikkelijk wordt geconfronteerd met het gemak van een pinpas, waarmee ik letterlijk alles betaal! Na deze tweede calamiteit wachtte ik vol zenuw achtig voorgevoel af of mijn vermoeden dat de Wet van Murphy bezig was zich aan mij te vol trekken zou worden bewaarheid... Jawel. De volgende ochtend probeerde ik met een vork een in de gleuf van mijn broodrooster verdwaalde boterham naar boven te vis sen—Baf. Kortsluiting. Om kwart over zeven 's ochtends mijn kantoor in diepe duisternis ge dompeld. Mijn commensaal, kleinzoon van zes tien, zat zojuist in het bad. En omdat hij flegma tiek van aard is besloot hij te blijven zitten tot het weer licht werd! Intussen zocht ik wanhopig naar de lucifers om een kaars aan te steken, zodat ik de sleutels van de meterkast op de galerij kon vinden. Ook de telefoon deed het niet, zodat ik per mobieltje het nummer van de huismeester kon bellen. Een slaperig meisje gaf mij het nummer van de alarmcentrale. Een alarmheer riep hartelijk: 'Ik kan niets voor u doen mevrouwtje! U moet de elektricien hebben!' Ook belde ik mijn jongste zoon, die riep: 'Wie prikt er nu ook met een vork in een elektrische broodrooster! Je had wel dood kunnen zijn!' Maar ik moest de trein naar Den Haag halen, waar op het Wateringen College 160 leerlingen in het kader van 400 jaar betrekkingen Tur- kije-Nederland mij wilden horen vertellen over het boek Zout, dat mijn Turkse avonturen behan delt. Gelukkig ging mijn buurman zijn kinder tjes naar de crèche brengen. De aanblik van zijn wanhopige buurvrouw in haar nachtpon met een blaker in haar hand deed hem in mijn meter kast kijken, waarop hij met een simpele hand omdraai een omgevallen stop weer overeind hielp. O wonder! Het licht floepte aan!!! Dat was het moment voor mijn kleinzoon eindelijk uit het bad te klimmen: 'Ik dacht, ik blijf maar zit ten. Ik kan in het donker toch niets doen!' Hollend bereikte ik het station, alles liep die dag verder op rolletjes en op tijd. Maar ik houd wel rekening met de Wet van Murphy, die zegt: 'Als je eindelijk licht ziet aan het eind van de tunnel is het waarschijnlijk de koplamp van een nade rende trein'...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61