levert hooguit extraatje op werken5 ïalletcentrale Palletcentrale zoekt technische duizendpoot GEZOCHT zaterdag 17 november 2012 Valkuilen en geidklopperij Pas op bij gratis inschrijving op thuiswerkvaca turebanken. Wie akkoord gaat met de algeme ne voorwaarden tekent vaak een maandelijk se automatische incasso. Toezending van thuiswerkvacatures levert uit sluitend e-mailreclame op. De vacaturebank krijgt geld voor elke gelezen e-mail. Ca niet in op cursussen voor een internetwin kel. Het kost geld en levert niets op. Extra inkomen heeft invloed op de hoogte van toeslagen, zoals huur- en zorgtoeslag. Ook moet je belastingaangifte doen van deze (bruto)verdiensten. Pas op voor een zogeheten fictieve dienstbe trekking. In dat geval moet de werkgever be lasting en sociale premies inhouden. Wie niet in dienstbetrekking is, betaalt geen premies. Maar heeft ook geen recht op een uitkering bij ziekte of werkloosheid. Zie ook www.belastingdienst.nl sen die al twee jaar lang maandelijks abon nementsgeld betalen voor inzage in een va caturebank zonder dat het ooit tot een op dracht leidde. „Betaal nooit", adviseert F.H. Berendsen van het Meldpunt. „Maak ook nooit van te voren ergens geld voor over. Ook niet als borg voor apparatuur of voor het gebruik van software. Bestel geen zogenoemde e-books, waarin staat hoe je snel geld kunt verdienen op internet. Het enige wat daarin staat, is dat je zelf zo'n e-book moet aanbie den aan anderen om rijk te worden. En ge loof niet in gouden bergen. Als er een bijver dienste van 2.500 euro in de maand wordt voorgespiegeld, dan kan dat niet kloppen. Dat bestaat niet." De Fraudehelpdesk is bekend met de oplich tingspraktijken van verschillende thuiswerk- aanbieders. „Wij willen dit probleem bin nenkort onder de aandacht brengen. Wat ons zorgen baart, is de toenemende georga niseerdheid van deze vorm van criminali teit", aldus Fleur van Eek van de Fraudehelp desk. „We zien dat meer en meer buiten landse personen achter deze Nederlandse si tes zitten. De valkuilen worden ook steeds geraffineerder. Er zijn zelfs vacatures van malafide aanbieders terechtgekomen op de site van het UWV." Op de site van het Meldpunt Thuiswerk, dat ook een keurmerk aan betrouwbare aanbie ders verstrekt, staat een zwarte lijst van on dernemingen die er alleen op uit zijn men sen geld uit de zak te kloppen. Er staat ook een kort lijstje op de website: de witte lijst met de paar aanbieders in Nederland en Bel gië die wel te vertrouwen zijn. „Als het om productiewerk gaat, zijn de eerlijke thuis- - werkaanbieders op de vingers van een hand te tellen", verzucht Ronald Doef van de in 'Een bijverdienste van 2.500 euro maand kan niet kloppen. Dat bestaat niet' het Limburgse Opsel gevestigde thuiswerk bemiddelaar Produktiewerk. „Het is echt om te huilen. Maar omgekeerd hebben wij ook last van onbetrouwbare thuiswerkers. Mensen melden zich enthou siast, schrikken dan toch van de hoeveel heid werk en haken dan zomaar weer af. Het is soms echt hard werken. Dat doe je niet even tijdens het achtuurjournaal." Elly Hoogervorst uit Zevenhoven is al bijna een jaar thuiswerkster via Produktiewerk.nl. Het bevalt haar prima. „Ik heb jaren gele den een herseninfarct gehad. Daardoor kan ik niet in een gewone baan terecht. Dit werk is voor mij een ideale manier om in het gezin ook mijn steentje bij te dragen." Elly Hoogervorst heeft geluk gehad. Een aan tal jaren geleden leidde haar zoektocht naar thuiswerk tot niets. „Er is ook veel meer vraag naar thuiswerk dan aanbod", weet Ro nald Doef. „Dat is ook nooit anders ge weest. Het ligt er ook aan waar je woont. Af gelopen maand had ik veel werk in Zeeland. Als iemand zich toen als nieuwe thuiswer ker had gemeld, was er gelijk een klus ge weest", Doef heeft de afgelopen jaren een duidelijke stijging gezien in de vraag naar thuiswerk. „Er is nu zeker 30 procent meer vraag dan tien jaar geleden. Wat veel opvallender is," aldus de thuiswerkaanbieder, „is dat het op leidingsniveau van de thuiswerker sterk ge stegen is. Vroeger waren het veelal mensen die eigenlijk geen toegang hadden tot de ar beidsmarkt. Nu melden zich mensen met een mbo-achtergrond of zelfs een hbo-oplei- ding. En ik zie steeds vaker tweeverdieners, die ondanks dat dubbele inkomen blijkbaar toch niet kunnen rondkomen." Volgens Doef is het aantal thuiswerkers de laatste tijd stabiel. Wel is er een redelijk groot verloop. „Veel mensen verkijken zich toch op het werk. Ze denken dat het alle maal gemakkelijker is. En als dat niet zo is, dan haken ze weer af." Het werk van Elly Hoogervorst varieert van het insteken van brieven in enveloppen, tot het aanbrengen van een geluidsmodule in een wenskaart. „Ik vind die afwisseling wel leuk. Anders wordt het wel erg saai" Toch is het wel doorpakken. „Je bent er wel een hele dag mee bezig. En bij brieven is er ook nog eens de tijdsdruk. Per klus betaalt het niet zo veel. Als je 1.000 brieven moet in steken, krijg je bijvoorbeeld per brief 10 cent Is de klus moeilijker of moet het extra net jes, dan betaalt het meer. Ik kijk eigenlijk naar wat het per maand oplevert. Het geeft me ook voldoening. Als je een beetje door werkt, verdien je toch 300 tot 400 euro. Je kunt er niet van leven. Maar het is wel een mooi extraatje." Wie een klacht heeft over een malafide aanbie der van thuiswerk kan terecht op de website van het meldpunt: www.meldpuntthuiswerk.nl Er is ook een website voor het melden van frau duleuze thuiswerkaanbieders: www.fraudehelp- desk.nl Ben je op zoek naar een betrouwbare aanbieder van thuiswerk? Kijk dan op bijvoorbeeld: www.produktiewerk.nl en www.thuiswerkcentrale.nl (reageren? geld@wegener.nl Pe- krxM ondw de. vvadit Palletcentrale Productie te Sas van Gent verzorgt de productie van nieuwe pallets en kisten. Voor deze nieuwe vestiging zijn wij vanwege uitbreiding van de productie op zoek naar enthousiaste en gemotiveerde TECHNISCHE ONDERHOUDSMEDEWERKERS (M/V) e, ultra moderne palletlijn. de Functie inhoud: U bent verantwoordelijk voor het (preventief) onderhoud nieuwe productielijn (2012) voor nieuwe pallets. U bent in staat om mee om te stellen en eventuele storingen aan de palletmachine te verhelpen en te voorko men. U bent werkzaam in 2 ploegen tussen 6.00 uur en 23.00 uur. Functie eisen: U bent zeer goed technisch onderlegd (VAPRO-opleiding is een pre). U heeft technische ervaring (mechanisch, elektrisch en pneumatisch) en kennis in Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Marco Leemberg van de Palletcentrale in Sas van Gent. De advertentie staat op pagina 8. Waar komt de technische onderhouds medewerker te werken? Bij de vestiging in Sas van Gent, waar vijftien mensen werken. We maken hier pallets en zijn daarin toonaangevend in het land. Ons bedrijf groeit langzaam, maar gestaag. We hopen straks 20 tot 25 mensen in dienst te hebben in Sas van Gent. Wat houdt het werk van de techni sche onderhoudsmedewerker in? We hebben net een ultramoderne machi ne aangeschaft, die tachtig meter lang is. We zoeken een medewerker die één kan worden met de machine. Hij of zij doet preventieve onderhoudswerkzaamheden en lost storingen op. Daarnaast voert de medewerker allerlei andere klussen uit het in het bedrijf: mal len maken om pallets handmatig te fabri- ceren, een heftafel repareren en-het ma gazijn beheren. Het is een afwisselende functie. Als de machine stilstaat, kost ons dat honderden euro's per uur. Daarom bie den we een buitengewoon goed salaris. En als de nieuwe medewerker écht goed functioneert en zorgt dat de machine als een zonnetje loopt, zit er na een jaar een auto (met grijs kenteken) van de zaak in. Waar bent u naar op zoek? We zoeken in elk géval één technische onderhoudsmedewerker, maar mis schien wel twee. Het ligt eraan of we de functie in beide ploegen willen creëren. De medewerker moet meerdere capacitei ten hebben. Hij of zij moet onderlegd zijn voor de procestechniek, maar erva ring hebben in de pneumatiek, mecha niek en de hydrauliek. Als er 's avonds een storing is, dan moet de technische onderhoudsmedewerker heen en weer kunnen komen: Daarom zoeken we ie mand die in Zeeuws-Vlaanderen woont. Wanneer moet de nieuwe collega be ginnen? Het liefst morgen al.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49