4lwei n ik word... ik werd Een ander vak, maar ik voel me helemaal op mijn plek zaterdag 17 november 2012 door Moniek Hüsken Is Marian Koenders (47) geworden wat ze vroeger dacht dat ze zou wor den? Ik word: onderwijzeres „Toen ik klein was, speelde ik al tijd voor schooljuf met mijn vrien dinnetjes. 'Ons Marianneke' zal la ter vast wel onderwijzeres wor den, dachten mijn ouders. Na de lagere school ging ik naar de mavo. Daar zag ik hoe het was om leraar te zijn. Sommige leraren hadden moeite met orde houden in de klas. En eerlijk gezegd: ik was zelf nou ook niet de meest voorbeeldige leerling. Van het idee leraar te worden, ben ik toen maar afgestapt. Maar wat ik dan precies wel wilde, wist ik ook niet. Mijn ouders brachten me uiteindelijk op het idee naar de kappersschool te gaan. Dat had den mijn ouders goed gezien." Ik werd: docent op de kappersopleiding „Ik ben een echte doener, creatief, vind het leuk met mensen om te gaan. Mijn ouders dachten dat ik er altijd een boterham mee zou kunnen verdienen. Ofschoon ik nog nooit een kappersschaar had vastgehouden, ben ik na de mid delbare school begonnen op een particuliere kappersopleiding. Meteen nadat ik de kappersoplei ding achter de rug had, kon ik aan de slag. Daarna heb ik gewerkt in verschillende kapsalons. Ook volg de ik aanvullende opleidingen tij dens het werk. Best een zwaar vak hoor, je staat de hele dag. In de weekeinden werkte ik als zangeres en zong op bruiloften en partijen. Daar ben ik mee opge houden toen de kinderen groter werden. Het was fijn op zaterdag avond thuis te zijn en samen televi sie te kijken. Op een bepaald moment kwam ik iemand tegen die vroeg: 'We heb ben iemand nodig op de kappers- school. Is dat misschien iets voor jou?' Daar ben ik niet meteen op ingegaan. Het overbrengen van het vak is toch weer heel iets an ders dan zelf mensen kappen. Maar toen mij de vraag voor een tweede keer werd gesteld, ben ik overstag gegaan. Nu geef ik les op de opleiding Haarverzorging van Rijn IJssel in Arnhem. Ik vond het best moeilijk afscheid te nemen van mijn vaste klanten en de kapsalon, maar dit is ook leuk. Ik probeer het vak zo goed moge lijk en enthousiast over te bren gen. Dat beperkt zich niet alleen tot vaktechnieken, ik prob.eer mijn studenten ook te leren dat ze com municatief vaardig moeten zijn. Want de communicatieve en socia le vaardigheden zijn belangrijk. Het verschil met werken in een sa lon is dat ik nooit meer direct feed back krijg. 'U heeft mij mooi ge knipt', dat hoor ik niet meer. Nu hoor ik pas gaandeweg of aan het einde van de opleiding van stu denten, ouders of docenten of ik het goed heb gedaan. Het is beslist een ander vak, maar ik voel me helemaal op mijn plek." Meedoen aan deze rubriek? Mail: geld@wegener.nl Marian Koenders Thuiswerk lijkt dé oplossing als je inkomen onvoldoende is. Volgens aanbiedingen op internet kun je binnen enkele maanden weer boven jan zijn. Maar er is meer vraag naar thuiswerk dan aanbod en veel 'bijverdiensten' kosten meer dan dat ze opleveren. door Arnoud Cornelissen illustratie Job van Celder Brieven in enveloppen steken, ball points in elkaar schroeven of kaartjes met een touwtje aan een tasje kno pen. Simpele arbeid. Maar wie aan huis ge bonden is en toch wat wil bijverdienen, kan zo mooi tot wel 500 euro in de maand erbij sprokkelen. Er zijn naar schatting 100.000 tot 150.000 thuiswerkers in Nederland, die naast pro ductiewerk, ook administratieve klussen doen als invoeren van gegevens in databan ken. De werkelijke omvang van deze sector is onbekend. „Het valt eigenlijk buiten het zicht van de samenleving", concludeert juriste Klara Boonstra van de FNV. „Het is heel moeilijk er grip op te krijgen. Wij maken ons ook wel zor gen over deze vormen van arbeid. Er is geen enkele controle op het vlak van arbeidsomstan digheden. Dan bestaat er ook nog het risico van kinderarbeid. Niemand kan controleren of niet het hele gezin wordt ingeschakeld om een klus snel af te maken." In de afgelopen jaren is het aantal mensen dat thuiswerk zoekt aanmerkelijk gegroeid. Het is gemakkelijk in je eigen leven in te passen. Thuiswerk is daarom ideaal voor mensen die bijvoorbeeld door kleine kinderen aan huis zijn gebonden. Wie op zoek gaat naar een welkome bijverdien ste, komt echter vrij snel terecht in een jungle van louche praktijken en thuiswerkcentrales die vooral op hun eigen gewin uit zijn. Het is een haast ongrijpbare wereld van gelikte web sites met mooie aanbiedingen waarachter zich onbereikbare bedrijfjes verschuilen. Telefoon nummers ontbreken, e-mails worden niet be antwoord. Zelfs pogingen om via contactgege vens uit het handelsregister met thuiswerkaan bieders in contact te komen, lopen veelal op niets uit. Op verschillende forums klinkt massaal gewee klaag van gedupeerden, die op zoek waren naar een eerlijke bijverdienste vanuit huis. Bij het Meldpunt Thuiswerk komen wekelijks der tig klachten binnen over malafide aanbieders. Er zijn soms schrijnende gevallen bij, van men- k. Zorgverzekering vergeii iV zorgverzekering 2013 Start hier uw vergelijking GeSacW OwsnCWow Gssoorteaaw- S Een met zorg gekozen stropdas maakt de man Een das maakt de man. Althans dat beweert Management Team, dat ingaat op het psychologisch ef fect van de stropdas. Wie graag de baas wil spelen, maar niet als dic tator wil overkomen, knoopt een rode das met een geometrisch pa troon om. Volgens het business- magazine maakt een patroontje net iets minder agressief. Hetzelf de geldt voor een streepjes- of paisleymotief. Brand New Day wil goedkope Goedkope postzegels voor verzekeringen aanbieden brieven en pakketjes Brand New Day heeft levensverze keraar Uw Toekomst overgeno men. Dat meldt Assurantie Maga zine. Volgens AM wil Brand New Day behalve beleggingsproducten ook overlijdensrisico- en garantie- verzekeringen gaan aanbieden. Het is de bedoeling dat de verzeke ringen concurrerend worden met de producten van bestaande verze keraars. Uw Toekomst was ooit ei gendom van Direct Wonen. Er wordt steeds minder post ver zonden. Toch denkt de website CheapSending geld te kunnen ver dienen met de verkoop van goed kope postzegels van PostNL. Het bedrijf wil vanaf i januari postze gels voor brievenpost verkopen voor de helft van de prijs en pak ketzegels met 25 procent korting. Volgens Emerce denkt CheapSen ding geld te kunnen verdienen met advertenties op haar website. Minder snel werkvergunning werknemer van buiten EU Vanaf 1 januari is een vergunning voor werknemers van buiten de EU nog maar één jaar geldig, meldt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Werk gevers kunnen daardoor minder makkelijk werknemers van bui ten de EU inhuren. Een vergun ning kan worden geweigerd als een werkgever is veroordeeld voor het overtreden van arbeids wetgeving. Website vergelijkt hoogte van basispremies in zorg De Verzekeringssite.nl heeft voor 2013 een actuele vergelijking ge maakt van zorgverzekeringen. Nog niet alle premies voor basis verzekeringen zijn bekend, maar op dit moment zou TakeCare- Now! met 99,67 euro de goedkoop ste zijn. Dat kan dus nog verande ren. De vergelijkingssite Verzeke- ringssite.nl werkt onafhankelijk en heeft geen banden met verzeke- 9 ringsmaatschappijen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48