werken3 'Gezond leven is een hot item' zaterdag 17 november 2012 Frank van Kouteren (rechts) loopt stage bij basisschool De Stelle in Terneuzen. „Gezondheid is een steeds belangrijker onderwerp op scholen. Je ziet dat steeds meer kinderen kampen met over gewicht. Dat probleem kun je aanpakken door kinderen een gezonde levensstijl aan te leren. Daar hoort sporten bij en gezond eten." foto Peter Nicolai Dromen komen niet altijd uit. Ook voor de 23-jari- ge Frank van Kouteren niet. Wel was hij heel dicht bij verwezenlijking van zijn droom. De fer vent voetballer was jeugdspeler bij RBC Roosen daal, trainde elke dag, maakte zelfs de overstap naar NAC Breda, maar... een profcarrière werd het niet. Inmiddels is hij één van de toppers bij Temeuzense Boys en heeft hij van zijn passie zijn studie gemaakt. Frank is tweedejaars stu dent Sport- en Bewegingseducatie (SBE) aan de HZ. „Toen in in 2006 van de havo kwam, heb ik me helemaal ge richt op het voetbal. Ik deed ook de pabo, maar omdat ik el ke dag trainde werd dat niets." Zes jaar later is de Terneuzenaar weliswaar regionaal een be kende voetballer, een carrière in het betaald voetbal is er nooit van gekomen. En dus weer terug naar de schoolban ken. „Ik wilde iets met sport doen, maar geen sportleraar worden. Ik wilde een combinatie van praktijk en theorie." Het werd de studie SBE aan de HZ. Die studie leidt studenten enerzijds op tot managers bin nen recreatie, toerisme, buitensport en watersport en ander zijds voor een baan die te maken heeft met duurzame leef stijlverandering bij doelgroepen als ouderen en kinderen. Zo'n zeventig procent van de opleiding bestaat uit theorie, management en beleid. De overige tijd wordt ingevuld met sportieve activiteiten. „We krijgen vakken als anatomie, sportevenementenorganisatie, sportmarketing en leefstijl verandering", legt Frank uit. De studenten leren ook les te geven. „Hoewel we na onze studie geen lesbevoegdheid heb ben, is het wel belangrijk om te weten hoe je les moet ge ven, want je komt misschien wel voor groepen te staan." Frank loopt momenteel stage bij basisschool De Stelle in Terneuzen. Daar probeert hij in het kader van het project Scoolsport de kinderen meer aan het fruit te krijgen. „Ge zondheid is een steeds belangrijker onderwerp op scholen. Je ziet namelijk dat steeds meer kinderen kampen met over gewicht Dat probleem kun je aanpakken door kinderen een gezonde levensstijl aan te leren. Daar hoort sporten bij en gezond eten." Frank geeft de kinderen op school onder meer uitleg over fruit. Hoe lekker het kan zijn en hoe gezond het is. Ze leren van alles over fruit en ze mogen blind proeven. En ze krij gen op donderdag en vrijdag gratis bijvoorbeeld een appel, sinaasappel of kiwi. Frank merkt dat het nu al letterlijk z'n vruchten begint af te werpen. „Kinderen nemen al iets va ker fruit mee naar school." De Terneuzenaar is een sportfanaat Twee keer in de week gaat hij naar de voetbaltraining en zaterdag speelt hij zijn wedstrijden. Daarnaast is hij regelmatig in de fitnesszaal te vinden. „En af en toe doe ik aan zaalvoetbal. En in de zo mer, als er geen voetbal is, doe ik aan tennis en wielren nen." Toch ziet hij een job als sportcoach of-leraar niet zit ten. „Ik vind de beleidskant interessant. Ik ga niet elke dag op het strand staan om te kitesurfen. Ik wil voor een gemeente of de provincie projecten opzetten en uitwerken om een ge zonde levensstijl te bevorderen. Gezond leven is een hot item. Kinderen worden dikker en er komen steeds meer ouderen die zo lang mogelijk gezond willen bewegen. Wat dat betreft schijnen de vooruitzichten op een baan steeds beter te worden." Wat kost het en wat levert het op? #Het collegegeld bedraagt 1.771 euro. O Aan overige studiekosten ben je zo'n 300 euro per jaar kwijt. De titel die je krijgt bij je afstuderen is Bachelor of Sports and physical education. Je kunt met het diploma SBE vele kanten op in het toe risme, de recreatie of bij de overheid. Het startsalaris hangt dan ook stérk af van waar je gaat werken. Gemid deld bedraagt het startsalaris ongeveer 2.000 euro Steeds meer overheden en organisaties zien het belang in van het promoten van een gezonde levensstijl. Dat be tekent dat de vraag naar sportbeleidsmedewerkers zal toenemen. Ook binnen de recreatie- en toerisme- branche zijn altijd mensen nodig. Op dit moment zijn er in Zeeland echter geen vacatu res. Heeft u tips? Mail dan naar werken@pzc.nl Zie ook www.pzc.nl/werken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47