k xrv^ 3 s regeling is een cadeau' Personeel van Scoop onzeker Eerste kilo's Zeeuwse Docente Kremer Debat over 1 1 wint trofee Zeeland en het tong Vliegen Winkel Uit voor literair blog regeerakkoord FX XX r\ K* ais wachten op het pensioen commentaar Zwaar weer Leerlingen Pieter Zeeman maken site voor Roompot zaterdag 17 november 2012 werkt, kan gebruikenmaken van de 57-jarigenregeling. foto Lex de Meester neemt Johan van vincie Zeeland. En van de vertrekre- werknemers biedt m. „Op 14 februari iling er zou komen. ;taurant Scherp in *aan." medewerker repre- net veel plezier ge daan, maar naast mijn ambtelijke leven heb ik genoeg te doen. Ik ben beeldend kunstenaar en heb een ate lier. Als ik gestopt ben, wil ik graag les gaan geven en vrijwilligerswerk doen. Zo hoop ik wat voor mijn me demens te kunnen betekenen." Van Kaam kan begrijpen dat sommige mensen met enige afgunst kijken naar provinciemedewerkers die gebruik maken van de 57-plus regeling. „Toen de me dewerkers van Thermphos zes weken geleden op het Abdijplein stonden, dacht ik: 'zij hebben niet zo'n mooie regeling'. Ja, dat vond ik toen best lastig." suf gesolliciteerd, uit Middelburg wil /laar ik ben te duur verkloos toen zijn iek Zalco, failliet ?b 33 jaar lang heel verkzame leven op doen dan wachten een andere baan es aan opgegeven. infographic Rolant Quist bron Kamervan Koophandel Twintig medewerkers van Scoop in Middelburg moe ten straks op zoek naar een andere baan. Bij het onderzoeksin stituut en de Zeeuwse Bibliotheek verdwijnen banen als gevolg van opgelegde bezuinigingen door de provincie. „Natuurlijk maak ik me zorgen over mijn baan", zegt adviseur.Ni- co Out van Scoop. „Ik werk hier al jaren met veel plezier. Ons werk wordt gewaardeerd. Het is moei lijk te accepteren dat er geen geld meer is om. al onze taken uit te voeren. Het is wel begrijpelijk, want er is overal geldgebrek." De komende reorganisatie brengt onzekerheid met zich mee. „We weten al langer dat er bezuinigd moet worden, maar niet op welke manier. Ik weet dus niet of ik er over een jaar nog werk, en of mijn collega's er dan nog zijn. We zijn ook druk bezig om te kijken welke taken we kunnen blijven uitvoe ren. Dat is spannend." Dat de provincie minder bezuinigt- bij Scoop en de Zeeuwse Biblio theek dan aanvankelijk de bedoe ling was, geeft Out vertrouwen. „De reorganisatie zal op een zorg vuldige manier plaatsvinden." „Ik stuurde meer dan honderd brieven. Ik ben bereid om alles te doen: ik heb zelfs in Limburg gesollici teerd. Maar ik ben ook realist. Ik dacht wel dat het niet zou lukken, maar hoopte dat er misschien één bedrijf zou zijn dat me wilde hebben. Ik begrijp het wel: ze willen liever jonge mensen die nog een paar jaar mee kunnen." Nu het faillissement van Therm phos is aangevraagd, ziet Eendragt het helemaal som ber in. „Het is een enorme dreun voor de provincie en voor mij wordt het alleen maar moeilijker, omdat er nóg meer mensen op de arbeidsmarkt komen." Het gaat slecht met de werkgelegenheid in Zeeland. Het percen tage werklozen lijkt op weg naar het landelijk ge middelde, zo'n zes procent. Dat zijn we hier niet gewend. Zeeland heeft vooralsnog geen afdoende antwoord op de grote faillissementen die zich de laats- ste tijd aftekenen. De meeste be trokken werknemers zullen veel moeite moeten doen om hier een nieuwe baan te vin den. Daarbij moeten ze goed worden ondersteund. Het mobi liteitscentrum van de provincie heeft dus nog wel even werk. Overigens zien lang niet alle Zeeuwse ondernemingen zwar te sneeuw. Nog heel wat bedrij ven doen het goed, ook grote. En er liggen altijd kansen. Zo als in de visserij. Uit de oorlog tussen mosselvissers en milieu clubs is een nuttige nieuwe mosselcultuur ontstaan. Verder is de kweektong nu al een com merciële belofte. Dit soort veer kracht en vernieuwing geeft vertrouwen dat de Zeeuwse economie zelfs in dit zware weer niet kopje onder zal gaan. ZIER1KZEE - Marijn Postma, Pieter van der Zande en Mark van Lange- raad die op het Technasium van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee zitten, wonnen gisteren een wed strijd van Delta en Roompot Va kanties. De drie jongens ontwikkel den een persoonlijke pagina waar Roompot-gasten informatie voor jongeren kunnen vinden. Het idee wordt door Roompot uitgevoerd. De Technasium-leerlingen moes ten een website of app (ontwik keld door Delta) bedenken waar mee Roompot jongeren van 14 tot 18 jaar beter kan bereiken. Sinterklaasfoto's Zet uw foto van de intocht in het al bum Sinterklaas 2012 op www.pzc.nl/foto Nieuwe site Voortaan past www.pzc.nl zich aan aan uw computer, tablet of smart- phone. Overal is al ons nieuws. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Twitter mee over de leraar van het jaar: #besteleraar GOES - De eerste 300 kilo kweek tong is de winkel uitgevlogen. De ongeveer 1800 tongen waren don derdag in de Agrimarkt in Goes tij dens de koopavond binnen enkele uren uitverkocht. Voorzitter Rinus Platschorre van Zeeuwse Tong is enigzins be duusd. „We wisten dat restaurant koks enthousiast waren over onze tong. We gingen ervan uit dat er ook in de winkel wel belangstel ling voor zou zijn. Maar dat de he le voorraad nog dezelfde avond op zou zijn, hadden we niet ver wacht. Ik vind het een beetje be roerd voor de mensen die donder dagavond niet meteen naar de Agrimarkt zijn gekomen." Het zit er niet in dat Zeeuwse Tong snel voor een nieuwe aanvoer kan zor gen. De kweektong komt uit de proefbassins bij Colijnsplaat. De vis die daar groeit wordt in de eer ste plaats voor het onderzoek van de stichting en de ermee samen werkende instituten gebruikt. Plat schorre: „Voor de eerste verkoop in een winkel hadden we maar 300 kilo beschikbaar." Volgens hem onderstreept het ver koopsucces in de winkel dat er ze ker een markt is voor gekweekte Noordzeetong. „De vraag is twee keer zo groot als de aanvoer van op zee gevangen tong." MIDDELBURG - Elise Kremer, do cent Nederlands van SSG Nehalen- nia in Middelburg, heeft de Talent Docent Trofee gewonnen van uit geverij Malmberg. De docente zette een literair blog op in de derde klassen havo en vwo om lezen voor de leerlingen aantrekkelijker te maken. Op het blog schrijven.leerlingen recensies van boeken die ze lezen en kun nen met persoonlijke boodschap pen reageren op eikaars teksten. Zo ontstaat in de klas een virtuele leesclub. Kremer ontvangt niet alleen een trofee voor haar prestatie, maar ook een e-reader. MIDDELBURG - De Zeeuwse Tweede Kamerleden Albert de Vries (PvdA) en André Bosman (WD) gaan maandag in debat over de ge volgen van het regeerakkoord voor Zeeland. Ze praten in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg met ver tegenwoordigers van Zeeuwse in stellingen en andere geïnteresseer den. Tijdens het debat komen eco nomie, woningmarkt, zorg, veilig heid, onderwijs en de rol van ge meenten en provincie aan de orde. Aanvang 17.00 uur. ledereen kan vra gen en opmerkingen mailen naar pvkooten@scoopzld.nl. Volg het debat op twitter via éscoopzld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3