f4.DE sport i 37 Genialiteit compenseert grilligheid Zlatan niet STELLING Zlatan kan zelfs zinloze interland glans geven SPORTFOTO VAN DE WEEK zaterdag 17 november 2012 DUBAI - Synchroonzwemmen is een sierlijke, maar tegelijkertijd ook zware sport De beoefe- Het is een combinatie van kunstzwemmen en waterballet. Het Japanse duet toont hier zijn naars moeten niet alleen de vier zwemslagen (vrije slag, vlinderslag, rugslag en schoolslag) kunsten tijdens de Aziatische kampioenschappen die deze week in het Hamdan Bin Moham- beheersen, ze moeten ook gevoel voor ritme hebben. med Bin Rashid sportcomplex in Dubai werden gehouden. foto Ali Haider/EPA Milan tegen Chievo, 16 oktober 2010. Zlatan aan de bal. Hij kapt, dribbelt, draait, tolt en dolt vijf tegenstanders binnen vijf tel len. Hij heeft een vrij veld voor zich, maar dan draait-ie met de bal terug richting de gevallenen, speelt de bal iets te ver voor zich uit en alsof hij met twee benen op de rem trapt, valt hij de bal aan en duwt deze met de onderkant van zijn schoenen d la Vinnie Jones weg. Net voordat een speler van Chievo erbij kan. Dat is Zlatan Ibrahimovic ten voe ten uit. Geniaal met een bal. Je hoeft maar aan zijn Ajax-goal tegen NAC te denken, waarbij hij zich voorbij vier spelers toverde. Of de hoge hak- bal waarmee hij tegen Italië scoorde op het EK van 2004. En deze woens dag natuurlijk de wonderschone om haal in het oefenpotje tegen Enge land, dat hij met vier goals velde. Ronduit geniaal. Maar hij is grillig. Tegenover de bril jante beelden van zijn goals staan evenzoveel onbegrijpelijke overtredin gen, zoals bijvoorbeeld die tegen Chievo, en uitingen van een straat vechter. Vooral de karatetrap is favo riet. Bij AC Milan schopte hij Rod ney Strasser op de training uit het niets in zijn rug, bij het Zweeds elf tal werd Christian Wilhelmsson bij de dug-out zomaar voor z'n schenen geschopt en Antonio Cassano kreeg een trap tegen zijn hoofd terwijl hij een tv-interview gaf. O ja, laatst tegen Saint-Etienne had Zlatan weer zo'n grapje. Met een van zijn befaamde high kicks trapte hij de doelman op de borst. Zoals Ni- gel de Jong tijdens de WK-finale deed bij Xabi Alonso. De Jong kreeg geel, werd met pek en veren ont haald en mocht de eerste interlands na het WK niet meedoen. Ibrahimo vic kreeg rood, maar van collectieve verontwaardiging was allerminst sprake. En dat klopt niet. Zijn laakbare ge drag wordt vergoelijkt door zijn bril jante voetbalacties. De échte siera den hoeven niets goed te maken met hun voetbalacties. Die schitteren ge woon. Punt. Rudy Boogert Zlatan Ibrahimovic haalde Engeland woensdag met vier doelpunten ei genhandig onderuit in een oefen potje. Vooral zijn omhaal van bui ten het strafschopgebied sprak tot de verbeelding. Zlatan Ibrahimovic is een sieraad voor het voetbal. DE STELLING Zlatan Ibrahimovic is een sieraad voor het voetbal. Reageer op pzc.nl/sport Het oefenduel Nederland- Duitsland is heel zinvol eens HHBB 29% oneens 71% Ajax-NAC, 22 augustus 2004. Het is de 76e mi nuut als Zlatan het weer eens op zijn heupen heeft. Op zo'n twintig meter van het doel van NAC-doelman Davy Schol len begint hij aan een onnavolgbare solo, waarbij hij al kappend en draaiend vier spelers van NAC als do minostenen laat omvallen. Aan het eind haa.lt Zlatan de bal nog even onder zijn voet door, om vervolgens de verbouwereerde keeper met een ge plaatstschot te passeren. Zlatan ten voeten uit. En woensdag bracht die zelfde Zlatan de voetbalwereld in ver voering met een fenomenale omhaal in de vriendschappelijke interland van Zweden tegen Engeland. De Engelsman Steven Gerrard be weerde na afloop nog nooit zo'n mooi doelpunt te hebben gezien in een wedstrijd waarin hij zelf actief was. Een groter compliment kun je niet krijgen. Je zou wensen dat Zlatan nog in de Nederlandse competitie bij Ajax speelde. Dan zou de Amsterdamse ploeg nog fonkelen en zou het win nen van de Champions League niet langer een illusie zijn. Je zou wensen dat Zlatan Nederlander was. Dan hadden de Oranje-supporters afgelo pen woensdag waar voor hun geld gehad bij de wedstrijd tegen Duits land. Dan hadden ze geen spijt ge had van de 25 euro voor een kaartje en was de wedstrijd in elk geval niet in een bloedeloze 0-0 geëindigd. Soms zijn malle fratsen, zoals een plagerige karatetrap op de training, hem niet vreemd, maar het zijn de mooie acties en goals die beklijven en hem groot maken. Zlatan is een lust voor het oog, een speler waarvoor je naar het stadion gaat, een speler die zelfs een zinloze oefeninterland nog glans kan geven. Dichters en schrijvers putten zich donderdag in woorden uit om de meesterlijke omhaal van Zlatan te beschrijven. Een groter compliment kun je niet krijgen. De ruwe diamant van weleer is ver anderd in een prachtig geslepen dia mant. Een sieraad dat we voor altijd moeten koesteren. Jan Dagevos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37