341 De gevolgen van een verschrikkelijke doodschop Inschrijving Indoortrail vandaag geopend zaterdag 17 november 2012 door Jan Dagevos MIDDELBURG - Het werk achter de schermen is gedaan. De Koole Sport Indoortrail in de Zeeland hallen van Goes krijgt vanaf van daag een gezicht. De website van de organisatie gaat in de lucht en de atleten kunnen zich inschrijven voor het evenement op 12 januari 2013. Dat laatste wordt met enige span ning tegemoet gezien. Het is voor het eerst dat er in Nederland een indoortrail wordt gehouden en de initiatiefnemers Kim Reynierse en Michel Schrier vinden het moeilijk om in te schatten hoe groot de be langstelling zal zijn. Er is op 12 ja nuari in elk geval plaats voor 750 at leten, verdeeld over verschillende categorieën. „Voor ons is het evenement ge slaagd als een paar honderd men sen een leuke dag hebben beleefd", stelt Reynierse. „We hopen dat er zo veel mogelijk mensen in bewe ging komen. Het is een evenement voor de breedtesporters, maar ook voor de wedstrijdsporters. Als het aan slaat, willen we er een jaarlijks terugkerend evenement van ma ken." Bij het nieuwe hardloopevene ment moeten de deelnemers op onverhard en heuvelachtig terrein allerlei hindernissen nemen. „Maar het wordt geen hindernis- baan", stelt Schrier. „Mensen hoe ven niet op de knieën omhoog te klimmen. Het parkoers is pittig, maar kan wel hardlopend worden Lange adem Er wordt in de Zeelandhallen een parkoers van 700 meter uitgezet De jongste jeugd legt één ronde af terwijl de senioren de ronde zeven keer voor de kiezen krijgen. „We streven naar korte, spectaculaire ra ces, met alles erop en eraan", stelt Schrier. „We hebben een speaker, er is muziek en we hopen op veel publiek langs het parkoers." Om de mensen zo veel mogelijk aan hun trekken te laten komen, worden er langs de route tribunes opgetrokken die plaats bieden aan 2000 toeschouwers. „Langzaam maar zeker gaan steeds meer men sen kennis nemen van het feno meen indoortraiL En iedereen ziet de potentie van dit evenement wel", zegt Reynierse. „Het blijft na tuurlijk ook voor ons een avon tuur. Er zijn volgens mij maar twee mogelijkheden: of de men sen vinden het niet leuk of er ko men zoveel mensen op af dat we het bijna niet aan kunnen. We ho pen natuurlijk op het laatste." Het programma voor zaterdag 12 ja nuari is inmiddels rond. 's- Mor gens komt de jongste jeugd (tot en met dertien jaar) aan de start, 's middags is het de beurt aan de oudere jeugd, senioren en masters. De Indoortrail wordt afgesloten met een bedrijvenloop. De organisatie is inmiddels druk bezig om bedrijven en scholen te benaderen. „Alle scholen zijn wel kom", stelt Schrier. „Het is ook be doeld om de schooljeugd aan het bewegen te krijgen." Alle informatie evenals het inschrij vingsformulier is te vinden op de site www.indoortrailzeeland.nl. W alter Plessius pro beert het nog wel eens: met zijn rech ter een tikje geven tegen een bal. Keer op keer wordt hij geconfronteerd met de harde feiten. Het doet zeer. De 38-jarige inwoner van Kattendijke was tot 17 oktober 2010 een fanatiek voet baller. Op die grijze zondag kwam er plotseling een eind aan de hobby van de speler van het Goese Robur 2. Bij een onbesuis de actie van een tegenstander brak hij zijn onderbeen op twee plaatsen. Vorige maand veroordeelde de strafrechter in Arnhem de dader tot een werkstraf van 120 uur en het betalen van ruim 7000 euro smartengeld. Maar twee jaar na dato is de zaak daarmee niet afge daan. De veroordeelde gaat in ho ger beroep. En daarna is de kans groot dat Plessius een civiele pro cedure begint. De 7000 euro's smartengeld dekken namelijk lang niet alle kosten die hij maak te en nog steeds maakt om weer aan het dagelijks leven te kunnen deelnemen. Er is een tendens dat rechters steeds strenger straffen, weet Reint Rengers, register-expert per sonenschade van advocatenbu reau Hijink Advocaten. Hij volgt de zaak van Plessius al vanaf het begin en heeft de dader inmid dels aansprakelijk gesteld, zodat hij een civiele zaak kan beginnen. „Dat de rechter 120 uur werkstraf oplegt, is behoorlijk veel. Zeker in een sport- en spelsituatie. Het is een zware straf Maar mijns in ziens wel terecht", aldus Rengers. De knal waarmee het scheen- en kuitbeen van Plessius braken, moet op die 17e oktober tot in de verre omtrek van het Goese sport park Het Schenge te horen zijn ge weest. Het treffen tussen Robur 2 en dat andere Zeeuwse reserve-elf tal was sportief, zoals al die eerde re ontmoetingen tussen de twee teams waren geweest. Tot de ze ventigste minuut. Robur stond voor en dat vonden sommige te genstanders niet prettig. Plessius ging achter een diepe bal aan en transporteerde hem met zijn lin ker in één vloeiende beweging naar zijn collega-aanvaller. „Ik zag nog dat hij hem direct op zijn slof nam. Maar hoe het met dat schot is afgelopen, heb ik niet gezien. Ik stond stil en ineens voelde ik een schop tegen m'n rechteronder- been. Meteen daarna verging ik van de pijn." Het onderste deel van het rechter- onderbeen van Plessius stond in een hoek van negentig graden met het bovenste gedeelte. De meeste spelers schrokken zich rot. „Ik weet nog dat verschillende jongens met tranen in de ogen stonden, onder wie de aanvoer der van de tegenpartij. Degene 'Degene die de overtreding had gemaakt, riep dat ik me niet zo moest aanstellen en dat we verder moesten voetballen. Ongelooflijk' die de overtreding had gemaakt, riep dat ik me niet zo moest aan stellen en dat we verder moesten voetballen. Ongelooflijk." Scheidsrechter was Frank Saunier uit Goes. Hij zag het van dichtbij gebeuren. „De bal was allang weg en toen kreeg Walter een ver schrikkelijke trap tegen de zijkant van zijn kuit. Die jongen wilde doelbewust zijn been kapot ma ken. Ik ben later opgeroepen als getuige en heb verklaard dat het een doelbewuste doodschop was. Echt, ik heb zoiets nog nooit ge zien. Ik ben nu 52 jaar en ben al vanaf m'n zesde intensief met voetbal bezig." Saunier gaf de da der direct rood, staakte de wed strijd en noteerde later op het wedstrijdformulier code 99: voor de zwaarste overtreding die ge maakt kan worden. Het duurde twintig minuten tot de ambulance op het veld was. In de tussentijd legden teamgenoten jassen over Plessius omdat hij het koud kreeg. Plessius: „Van het am bulancepersoneel kreeg ik een morfine-infuus. Daarna knipten ze m'n sok en scheenbeschermer door en trokken ze m'n schoen uit. De pijn die ik voelde toen ze m'n been weer rechtzetten, was onbeschrijflijk. Ik heb ge schreeuwd, dat wil je niet weten. Ze hebben me toen nog meer morfine gegeven. Pas in de ambu lance kwam ik weer een beetje bij m'n positieven." Een uur na aankomst in het zie kenhuis van Goes werd Plessius geopereerd. Z'n scheen- en kuit been werden vastgezet met meta len platen met schroeven erdoor. Toen hij drie dagen daarna naar huis mocht, deed hij samen met z'n vader aangifte. Daarmee kwam een strafzaak op gang die twee jaar later nog voortduurt en voorlopig nog niet afgelopen is. „Ik denk dat het nog wel een half jaar kan duren voordat het hoger beroep is afgehandeld", schat Reint Rengers in. Op krukken en daarna moeizaam lopend ging Plessius door het leven. Werken bij Topsy Baits, een kwe kerij van zee-aas in het Goese Sas, ging eerst niet, later moest dat part-time. Pas na anderhalfjaar had hij het gevoel dat hij weer bijna alles kon doen wat hij wil de. Zeker toen de plaat die zijn ge broken scheenbeen bij elkaar hield, was verwijderd. Maar zijn passie voetballen was voltooid ver leden tijd. En andere contactspor ten zijn ook niet meer aan hem besteed. Een paar weken na het ongeluk kwam Slachtofferhulp in beeld. Die instelling hielp Plessius intensief bij het verwerken van de gebeurtenissen en bij de admini stratieve rompslomp die op de voormalige voetballer afkwam. Via het Schadefonds Geweldsmis drijven kreeg hij een voorschot. Als compensatie voor gederfde in komsten en extra kosten. Complicerende factor was en is dat degene die de overtreding maakte beroepsmilitair is. Daar door loopt alles via de marechaus see en de militaire rechtbank in Arnhem, die het vaak heel druk heeft. Afgelopen zomer kwam er een hoorzitting in de marineka zerne in Vlissingen. Plessius, de verdachte, de arbiter en getuigen van beide partijen werden ge hoord. „Daar had ik wel een goed gevoel bij", kijkt Plessius terug. Dat goede gevoel was even ver dwenen toen hij op 12 oktober van dit jaar in Arnhem samen met de dader in de rechtszaal zat. De rechter verbaasde zich erover MIDDELBURG Hans Poortvliet preses Dauwendaele Hans Poortvliet wordt de nieuwe voorzitter van FC Dauwendaele. De 52-jarige Middelburger neemt tijdens de algemene ledenvergade ring op 29 november de voorzitters hamer over van Peter Brakman. Poortvliet was de laatste vijfjaar se cretaris bij de Middelburgse zater dag-tweedeklasser. Eerder was hij voorzitter bij VCK. Brakman, die vijf jaar preses was bij FC Dauwendaele, stopt vanwe ge drukke werkzaamheden. ZAAMSLAG Zware knieblessure Wesley Dieleman Zaamslag moet het de komende maanden stellen zonder Wesley Dieleman. De snelle aanvaller, die voor dit seizoen overkwam van Hoek 2, viel afgelopen zaterdag tij dens het duel met Dinteloord (2-0-nederlaag) uit met een knie blessure. Onderzoek heeft uitgewe zen dat zijn kruisband bijna volle dig is afgescheurd. Wesley Diele man zit nu zes weken in het gips, daarna wordt bekeken hoe de ver dere herstelperiode eruit zal zien. Nieuwe nederlaag voor FM Sranang 2 De zaalvoetballers van FM Sranang 2 blijven ook na hun zevende com petitiewedstrijd aanhikken tegen hun eerste winstpunten. Uit tegen FC E.L. ging de Goese eersteklasser opnieuw onderuit Na een 2-0-rust- stand werd het 4-3. FM Sranang 2 speelde niet slecht, maar moest kort voor de rust twee tegentref fers incasseren. Voor FM Sranang 2 scoorden Peter Overdulve (2x) en Quinsy Tjan- Asem. MIDDELBURG Nipte winst voor poolbiljarters Eindelijk mochten de Middelburg se poolers van Roadhouse Blues weer eens aan de bak. Na drie we ken te hebben stilgelegen was de honger groot. Dat ondervond het bezoekende We Wull Dis You uit Roosendaal: 4-2. Bij de 6-5-overwinning van Dennis van Belzen en de 7-5 zege voor Mar den Neumann viel het dubbeltje net de goede kant op voor de thuis ploeg. Joris Lodder en Jeroen Dam man overklasten hun tegenstander.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34