Winterstop wordt een meetmoment sport 133 Bronzen Ter Mors vindt shorttrack toch belangrijker Haar uitstapje in het langebaanschaatsen werd meteen beloond met een bronzen medaille bij een wereldbekerwedstrijd. Toch wil Jo- rien ter Mors er niet haar beroep van maken: „Ik vind shorttrack toch belangrijker", zei ze. „Ik gebruik deze race op de 3000 meter als training. Mijn plek in de uitslag is niet belangrijk." Uiteraard was de shorttrackster wel trots op haar 'bronzen debuut'. „Dit is na tuurlijk heel mooi. Het gaat hard, hè. Het kan eigenlijk niet beter", zei ze lachend. Ireen Wüst was ziek en reed teleurstellend. Na afloop meldde ze zich af voor de rest van het toernooi. door Barry van der Hooft In de eerste twaalf competitie wedstrijden van dit seizoen lukte het Feyenoord slechts twee keer om de 'nul' te hou den. Het is een bijzonder laag aan tal, zeker omdat de vier verdedi gers van de Rotterdammers club af gelopen week deel uitmaakten van de selectie van Oranje. Toch wil Ronald Koeman de focus niet te veel op zijn defensie leggen. „Rich ting de winterstop moeten we als team een goede reeks neerzetten", zei de trainer. „Het gat met de ploegen boven ons moeten we zo klein mogelijk maken." Koeman weet dat er in dat opzicht mogelijkheden liggen, omdat Feye noord van de zes resterende com petitieduels in 2012 er vier thuis speelt. En in de Kuip is de ploeg heel moeilijk te verslaan. De laat ste competitienederlaag in eigen huis dateert van 5 november 2011, toen NEC met 0-1 won. Van de veertien duels daarna won Feye noord er tien en speelde het vier keer gelijk. Willem II, de nummer laatst in de eredivisie, moet mor gen het volgende slachtoffer wor den. Het is de vraag of de defensie te gen de Tilburgers onder druk komt te staan. Koeman: „Wij on derschatten niemand. Bij PSV kwam Willem II met 0-2 voor. Dat is het onvoorspelbare van voet bal." De afgelopen dagen sprak hij uitge breid met zijn verdedigers over het aantal tegengoals en vooral de ma nier waarop die tot stand komen. „Vaak uit standaardsituaties", al dus Koeman. „Dat heeft met con centratie en alert zijn te maken. Het duurt vaak te lang voordat wij oog hebben voor de situatie. Ie kunt bij een corner niet met je rug naar de bal weglopen. Het draait om de organisatie, je positie en het nakomen van afspraken. Dat deden sommige jongens ook niet." Het moet beter, benadrukte de trainer, wil Feyenoord net als vo rig seizoen een rol van betekenis kunnen spelen in de eredivisie. Koeman zegt mee te willen doen om de plekken drie tot en met zes en ziet de winterstop als een ide aal meetmoment. „We moeten nu zorgen dat het gat met de ploegen boven ons zo klein mogelijk is. Want dit Feyenoord is gegroeid. Vorig seizoen pakten we in novem ber en december ook ontzettend veel punten. Dat willen we nu weer. We hebben ook een fitte groep, hoewel we in juli en augus tus al aan de bak moesten in de voorrondes van de Europese toer nooien." Feyenoord staat nu vijfde, samen met Ajax en heeft een achterstand van vier punten op Vitesse. Het gat met FC Twente en koploper PSV bedraagt respectievelijk acht en negen punten. Dat is veel, weet Koeman, maar hij weet ook dat voor de winterstop nog duels als PSV-Vitesse, Ajax-PSV en PSV-FC Twente op het programma staan. „We moeten dus zorgen dat we zelf punten blijven pakken." Want, denkt Koeman, dan kan dit net als vorig jaar een mooi seizoen worden voor Feyenoord. zaterdag 17 november 2012 sssssssffi&ssszsziizsss^^tts^^saBsasseissa MÜNCHEN Robben mist weer twee wedstrijden Bayern München kan de komende wedstrijden opnieuw geen beroep doen op Arjen Robben. De vleu gelspeler heeft tijdens de interland van Nederland tegen Duitsland een lichte hamstringblessure opge lopen. Dat heeft Bayern-trainer Jupp Heynckes vrijdag gemeld. Robben mist sowieso de wedstrijd van vandaag tegen FC Nürnberg en ook zo goed als zeker de wedstrijd in de Champions League tegen Valencia, terwijl hij pas net was hersteld van een bovenbeenblessu re. DORDRECHT MW geeft winst uit handen in topper MW heeft vrijdag nagelaten de koppositie in de Jupiler League extra te verstevigen. De Limbur gers gaven in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht, de verrassende num mer twee van de ranglijst, een voorsprong van 3-0 in de laatste zes minuten uit handen: 3-3. Dordrecht hield de kloof met MW dus op vijf punten. Sparta profiteer de. De Rotterdammers versloegen naaste concurrent Fortuna Sittard in Limburg met 2-3 en kwamen op 27 punten, drie minder dan MW. MIDDELBURG Geelhoed stopt met wedstrijdschaatsen De uit Zoutelande afkomstige schaatsster Nicole Geelhoed heeft besloten een punt te zetten achter haar carrière. De Walcherse rijdt za terdagavond in Breda haar laatste wedstrijd, de 1500 meter tijdens de Holland Cup. De negentienjarige Geelhoed kan haar studie in Tilburg, Internatio nal Business Administration, niet meer combineren met de sport In februari van dit jaar reed Geel hoed nog het NK allround. Ze debu teerde als juniore bij de senioren en eindigde als 21e. BARCELONA Shirtsponsor voor FC Barcelona De voetballers van FC Barcelona, tot voor kort een van de weinige clubs zonder shirtsponsor, gaan volgend seizoen reclame maken voor Qatar Airways. Dat hebben de Catalanen vrijdag bekendgemaakt. Dat de naam van de vliegmaat schappij op het tenue komt te staan in plaats van Qatar Founda tion, is een uitvloeisel van de deal die het bestuur van Barca eind 2010 sloot met Qatar Sports Invest ment. PRAAG Franssen wint EK -23 na Nederlandse finale Judoka Juul Franssen heeft vrijdag goud veroverd tijdens het Euro pees kampioenschap tot 23 jaar in Praag. De Nederlands kampioene was in de finale van de klasse -57 kilogram te sterk voor haar landge note Sanne Verhagen, die dus zil ver kreeg. Franssen won op ippon van Verhagen, die onlangs ook al in de finale van het NK moest bui gen voor de Limburgse. Vandaag komt Sam van 't Westen- de in Praag in actie. De Vlissinger begint in de klasse -73 kilo tegen de Est Alexander Zelenskiy. Sven Kramer geniet in Heerenveen van zijn winst op de 5000 meter. foto Jerry Lampen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33