DAGBOEK 'Voor die Statenleden is geen zak groot genoeg' 2ÓI zeeland Personeel Thermphos wil mee overstappen Realiseer uw woonwens I Eigenaar gastouderbureau ontkent fraude met toeslag kinderopvang Sinterklaas, Sinterklaas en schenkingen Joosse Vrijdag 9 november Zaterdag Zondag Maandag zaterdag 17 november 2012 NIEUWDORP - Bij een eventuele overname van (delen van) fosfor- producent Thermphos bij Nieuw- dorp moeten zoveel mogelijk van de huidige 420 werknemers aan de slag kunnen blijven. De werknemers vragen de bewind voerders en de directie die wens zwaar te laten wegen in de onder handelingen met vier gegadigden. Ze vinden dat alles op alles moet worden gezet om de 'enige fosfor- fabriek in Europa', waarvoor het faillissement is aangevraagd, te red den. Volgens hen verdient het Therm- phos-plan voor duurzame produc tie van 'groene fosfor' (door fos (advertentie) De Sint is weer in het land! Wellicht is dit aanleiding voor u om zelf ook te gaan schenken. Bijvoorbeeld aan uw kinderen of kleinkinderen. Wan neer u wel vermogen hebt, maar dit met name Mn uw woning zit', kunt u ook 'op papier' schenken. U schenkt dan wel, maar het geld verdwijnt niet uit uw portemonnee. NOTARISPRAKTIJK VAN DONGEN Uw kinderen of kleinkinderen be hoeven bij uw overlijden over dit 'op papier' geschonken bedrag geen erfbelasting te betalen. Er kunnen ook andere mogelijkheden zijn om erfbelasting te besparen. Dit kan in een testament worden geregeld. Wij adviseren u in een persoonlijk gesprek graag over de mogélijkheden. Dam 37, Middelburg Tel. 0118 629 155 www.notaris-vandongen.nl Joosse Interieurs is een bedrijf met bijna 80 jaar woon- ervaring. Al drie generaties lang wordt er in binnen en buitenland voor u gezocht naar mooie woonartikelen. Deze worden geadviseerd en geleverd door vakmensen die samen met u gaan voor het mooie wonen. In woonbladen vindt u de nieuwste ontwikkelingen. Kleuren en vormen veranderen door de jaren heen. Trends en ontwikkelingen volgen elkaar steeds sneller op. Modern en klassiek beïnvloeden elkaar. Wonen is sterk in beweging en daar beweegt Joosse in mee. Graag laten zij u zien welke vernieuwingen en mixen er mogelijk zijn met het nieuwe klassiek. Daarnaast zijn de mogelijkheden in maat, kleur, comfort en prijs nog meer uitgebreid. Pak uw kans bij Joosse Om nog meer ruimte te maken voor het nieuwe wonen is er een actie met showroommodellen. Met 20% tot 60% korting. Modellen direct uit voorraad leverbaar. Laat u inspireren bij Joosse Wilt u alle vernieuwingen volgen? Wilt u delen in kennis en ervaring van Joosse? Bent u geïnteresseerd in aanbie dingen van Joosse? Schrijf u in op de website dan ziet u regelmatig nieuws van Joosse. I T E R I E l Langstraat 2 4341 EEArnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosseinterieurs.nl faat uit afvalstromen te halen) een kans. De omslag kan alleen ge maakt worden als er een sterke en financieel krachtige partner wordt gevonden, aldus de werknemers. De bewindvoerders en directie van Thermphos zijn tot nu toe re delijk positief over de kansen op een overname. Volgende week zal de rechtbank het faillissement van Thermphos uitspreken. Tijdens de informatie bijeenkomst bleken veel mensen zich zorgen te maken over de WW-uitkering, niet in de laatste plaats door de plannen van het ka binet om de duur en hoogte van de WW aan te passen. Sinterklaas arriveert vandaag in Nederland. Direct na zijn aan komst in Roermond haast hij zich naar andere plaatsen in het land. Hij verheugt zich vooral op zijn komst naar Zeeland, blijkt uit het dagboek dat hij de afgelopen week speciaal voor deze krant bijhield en e-mailde aan verslaggever Wout Bareman. Hoewel ik oud ben en tot in de uit hoeken van het lichaam ook zeer versleten, voel ik tóch kriebels. Ik mag weer naar Nederland. Mijn fy siotherapeute probeerde mij ervan te overtuigen een jaartje over te slaan. Fjjn thuis, in het bisschoppe lijke paleisje aan de kabbelende beek, bij het knappend haardvuur, glaasje exquise wijn binnen hand bereik en het boek over dat Zondi ge Zeeland, maar nee... ik werp de deken verre van mij. Ik heb een af spraak met de kapper en de modi- nette gemaakt. De baard wordt ge trimd en ik verheug mij op de aan schaf van een nieuwe mijter. En vooral op de Zeeuwse wateren. Di rect na mijn televisie-entree in Roermond aan de Maas rep ik mij naar het mooie Zeeland, waar mijn komst meer dan ooit op z'n plaats is. Want zonder mij zullen de schoenen in menig gezin onge vuld blijven. Het is daar, verneem ik, rampspoed op de arbeidsmarkt. Een warme bisschoppelijke groet en een hand op de schouder is op z'n plaats. Jawel, malheur! Vlak voor de afreis meldt de Machinist-Piet dat Pakjes boot 12 kuren vertoont. Het is reeds doorgedrongen tot mijn hartsvriendin Wiebertje Blok - pardon - Dieuwertje, die mijn aan komst jaarlijks voorbereidt via haar eigen Sinterklaas Journaal. De schat met haar krullende haardos! Vorig jaar drong ze zó aan. Ze wil de en ze zou mijn staf oppoetsen. Ik heb het haar toegestaan, al was de krul er na de poetsbeurt wel he lemaal uit. Sluiskil. Ze schrijft: 'Liefe Zinter- klaas, geef dit jaar alsjeblieft wat kleeren voor al dié arme frouwen op pappaas kompjuter, groetjus.' De Post-Piet brengt mij tot razer nij. Folders, tientallen folders strooit hij over mij uit. Het meest storen mij de folders waarin 'goed kope schoenkadootjes' worden aangeprezen. Honderden schoen kadootjes. Los van het feit dat het volgens mij nog altijd cadeautjes betreft, gaat mij dit te ver. Een win kelketen die zich aanprijst als 'de favoriete winkel van Sinterklaas'? DAT MAAKT DE SINT ZELF WEL UIT, JA?! Schoenkadootjes... Kinderen willen computerspelle tjes, apps en tabiets. Tussen de fol ders ook een briefje van Josje uit Op één van mijn favoriete websi tes lees ik dat Provinciale Staten - wat dat dan ook is voor een insti tuut - mijn dierbare commissaris der koningin Karla Peijs willen uit zwaaien tijdens de nieuwjaarsre ceptie in Middelburg. Ach, hoe vaak heb ik haar niet op schoot ge had, met haar mollige derrière. Ze lispelde dan, met haar schattige Brabants accent, leuke dingetjes in mijn oor. Over militairen, grens overschrijdende avances en dat ze extra cadeautjes (let op de goede spelling) zou maken voor al die ambtenaren, die zo vriendelijk zijn het provinciehuis te verlaten. Ze krijgen allemaal een diepgevro- DEN HAAG - De islamitische verzor ger Abdullah Haselhoef ontkent dat hij opzettelijk fraude heeft ge pleegd met toeslagen voor kinder opvang. Voor de rechtbank in Den Haag verklaarde hij het overzicht op zijn activiteiten te hebben ver loren na te zijn weggetreiterd uit uit Krabbendijke. Haselhoef wierp zich na de aansla gen van 11 september 2001 op als de woordvoerder van de moslims in Nederland. Hij woonde destijds nog in Krabbendijke. In 2007, toen hij besloot uit Krabbendijke te ver huizen, had hij ook een vastgoed bedrijf, een vleesgroothandel, een schoonmaakondememing en een gastouderbureau. Volgens het Openbaar Ministerie heeft hij voor 2,3 miljoen euro gefraudeerd met toeslagen van de Belastingdienst voor gastouders. De rechtbank on derzoekt of zijn gastouderbureau Family House geld vroeg voor op- paswerkzaamheden die alleen op papier plaatsvonden. Sommige gastouders hebben verklaard dat ze in werkelijkheid helemaal geen kinderen over de vloer kregen. Vaststaat dat de ouders die door Haselhoef werden ingeschakeld veel op eikaars kinderen pasten. Een vrouw uit Vlissingen bracht haar kinderen naar een schoonzus twee straten verderop, waarna ze zelf de kinderen van haar schoon zus mee naar huis nam. Beiden vroegen daarvoor, via het bureau van Haselhoef, een vergoeding van de fiscus voor gastouders. Haselhoef zei dat de vergoedingsre gels van de overheid het toeston den dat gastouders op kinderen van elkaar pasten. De rechtbank üji vond dat er per gastouder in som mige gevallen ook erge hoge bedra gen waren gevraagd aan de fiscus. Volgens Haselhoef boden de regels ook ruimte voor een ruime vergoe ding. Zo kon er ook geld gedecla reerd worden voor de scholing van de gastouders. In december wordt El de strafeis bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26