241 zeeland NS'er wordt niet geloofd Man gepakt voor zware mishandeling zaterdag 17 november 2012 Politierechter MIDDELBURG - Een proces-verbaal, door een opsporingsambtenaar op gemaakt, geldt als het ultieme wet tige bewijs. Behalve vrijdag bij de politierechter waar een NS-hoofd- conducteur (48) zijn eigen draai had gegeven aan een gebeurtenis op 11 februari, op het station in Goes. Een vrouw (23) zou hem, grote potige vent, hebben mishan deld terwijl getuigen hadden ge zien dat hij de frêle vrouw in el kaar sloeg en trapte. De zaak tegen de conducteur werd destijds door het Openbaar Ministerie wegens te weinig bewijs geseponeerd. En de vrouw werd vervolgd voor mis handeling van een ambtenaar in functie. De vrouw werd overigens conform de eis vrijgesproken. Ze zat in de trein naar Goes en had geen plaatsbewijs. De conduc teur schreef een bekeuring uit. Daarbij maakte hij denigrerende opmerkingen over 'buitenlanders'. De vrouw raakte geïrriteerd en er ontstond een woordenwisseling. In Goes zagen getuigen dat de con ducteur de vrouw uit de trein smeet en trappen en klappen gaf. De conducteur beweerde in zijn proces-verbaal dat de vrouw hem plotseling een klap had gegeven en hij in een reflex had teruggesla gen. Overigens had niemand ge zien dat de vrouw hem had gesla gen en de harde klap, waarover hij repte leek ook haar raadsman E. van Kregten overtrokken omdat de vrouw een spierziekte heeft. Dat de conducteur een (ambtse- dig) afwijkend verhaal had opge schreven, begreep Van Kregten wel. „Hij wil misschien de schuld in de schoenen van mevrouw schuiven uit angst voor de arbeids rechtelijke gevolgen." Stephan en Nicole Fikke beleven spannende tijden op hun op- en overslagbedrijf Fehax. Geen dag is hetzelfde, maar eigenlijk ook weer wel. Elke dag doemt immers weer de vraag of waarom er zoveel kon misgaan in de communicatie over de hulpverlening na de dood van Martijn. foto Peter Nicolai UNIVERSITY «o* san OPEN DAG 24 NOVEMBER VAN 10.30 TOT 15.00 UUR VLISSINGEN - De politie heeft een 22-jarige man uit Vlissingen aange houden die wordt verdacht van zware mishandeling van een 22-ja rige Oost-Souburger. Het slachtof fer liep twee gebroken kaken op. Het letsel is zo ernstig, dat het nooit meer helemaal zal herstel len, aldus de politie. De mishandeling vond plaats in de nacht van zaterdag 27 op zon dag 28 oktober in een café aan het Bellamypark in Vlissingen. Vol gens een verklaring van het slacht offer tegenover de politie moest hij opzij stappen voor een andere cafébezoeker en werd toen 'uit het niets' neergeslagen. De politie kreeg op basis van getui genverklaringen en camerabeel den die in de kroeg worden ge maakt, een beeld van de mogelijke dader. Afgelopen woensdag kon deze verdachte worden aangehou den door agenten uit de surveillan cedienst. Die zagen de man lopen op de Hogeweg in Vlissingen. Hij mag thuis zijn proces afwachten. Sl&SBSSlSS&SSSSSSgeW Lingestraat 7 Middelburg Halfvrijstaande woning mét garage in een uitstekende staat van onderhoud. Een huis waar je zó in kunt! Grote, brede tuin, lichte woonkamer met open keuken, vier slaapkamers, keurig sanitair. Gelegen in een rustige straat, vee! voorzieningen nabij. Vraagprijs 229.500,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24